• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

V nemocnici vymenili bábätká

(zamknutá)
16. marca 2011 
aj keď dostanú byty, nemajú lepší život my...nie je im čo závidieť...žijú v bludnom kruhu...viem, že sú takí, žijem s nimi v jednej obci...ale nezávidím im to a už vôbec nie byty, čo dostanú...
12. aug 2006 o 17:34  • Odpovedz
laurajana - veď práve...otázka je kto je diskriminovaný???Jednoznačne biely!!!
Veď čo na to poviete, keď moju neter (vtedy mala asi 10-11rokov) prepadli romovia cestov domov z hudobnej v zime(čiže bola tma), tak polícia(ako stále inteligentná) ju vyšetrovali a deptali, skoro naň kričali a keď to už švagrina(jej mamka) nevydržala, tak sa na nich vykričala nech jej dajú pokoj a radši dávajú pozor na takých miestach, aby ľudí neprepadávali...tak ich odpoveď bola, že nemá čo chodiť už po vonku v takom čase(ináč bolo nejak 17:30 keď sa to stalo!!!!).Je toto normálne???
A takých prípadov, na takú tému by som mohla rozprávať.......
12. aug 2006 o 17:37  • Odpovedz
nika- snáď ich nechceš ešte zastávať?!?
Každý má možnosť výberu, to mi teda nehovor!
Ak by chceli dostali by sa z toho, to mi teda nehovor!
Koľko poznám ľudí(bielych), čo tiež nemali ustlané na ružiach, ale nepovolili a makali a vypracovali sa niekam. Ale je pohodlnejšie sa na niečo vyhovárať....
12. aug 2006 o 17:40  • Odpovedz
nemam nic proti nikomu, kazdy sme iny, ale ide o jednu vec, ked niekto "meria metrom" nech meria rovnakov mierou pre vsetkych nie...napr. lunik 9 ked to vidim, ako tam bez problemov vyvazaju smeti a to stoji pekne peniaze jeden taky naklad a tam vraj 9ton smeti...co by spravili keby sme si tak my zacali vyhadzovat smeti pred brany...vsak by nas hned zatvorili,a lebo vyrubali pokuty...iny nemusia? Otras
12. aug 2006 o 17:42  • Odpovedz
...presne tak vyhovorky, stale vyhovorky ak niekto chce robit - robi ak niekto sa chce mat lepsie musi makat a "niekto" nemusi...nechcem aby sa tu na mna niekto hneval, ale Nera my asi uvazujeme rovnako a vieme o com je rec...
12. aug 2006 o 17:43  • Odpovedz
ach jaj niet co dodat...zbytocne sa rozculovat...vzdy to tak asi bude jednoducho
12. aug 2006 o 17:49  • Odpovedz
No comment!
12. aug 2006 o 17:50  • Odpovedz
Presne tak Laurajana, čo nato povedať keď raz sa pýtali jedného(môjho spolužiaka zo ZŠ) od nás z dediny prečo nejdeš do práce(oni presne povedali kam, ja už teraz neviem), on len dodal: A to za čo ma považujete, veď ja sociálku môžem mať oveľa vyššiu....
A tak na to miesto pôjde robiť nejaký seriozny, čo chce robiť, síce málo, ale nebude na podpore. A on si bude vegetiť doma a žiadať všelijaké príspevky a peniažky a my to pekne tolerujeme.....
Ono ako som už hovorila, Vám zo západného slovenska to nič nehovorí, ale tu na východe je to iné. Omnoho iné!!!
12. aug 2006 o 17:52  • Odpovedz
Nedali sa tie peniažky lepšie využiť???Len napr. do zdravotníctva???
Lebo podľa mňa je zdravotníctvo oveľa dôležitejšie ako "hygiena" ľudí, ktorí ani nevedia čo to slovko znamená.
A o Horovciach ani nechcem hovoriť, tento kraj poznám a to je teda sila!!!
12. aug 2006 o 17:57  • Odpovedz
je to zložitá téma. nerada by som sa púšťala do konfrontácií. Ja len, že tiež s nimi žijem v jednej obci a viac vandalizmu robia bieli, ako Rómovia. Keď sa stane zločin, hneď obviňujeme ich, ale potom sa príde na to, že to boli bieli. U nás v obci sa kradlo po rodinných domoch, pátralo sa po "Cigánoch", ktorí to robia a nakoniec sa zistilo, že to boli asi pätnásťroční bieli nevychovanci... :pensive:

Budem bývať v bloku, kde je jedna rómska rodina a poviem Ti, že keď idem s veľkým nákupom, vždy mi môj "rómsky" sused podrží dvere brány...naopak "biely" sused sa mi ani nepozdraví...

Tak len toľko...nič nie je jednoznačné...
12. aug 2006 o 18:09  • Odpovedz
..presne tak...každá minca má 2 stany :pensive:
12. aug 2006 o 18:11  • Odpovedz
to nepopieram, ale ja tu hovorím o 95-99%,
Aj ja poznám romsku rodinu, ktorá je v pohode, ale ja som sa bavila o tých napr. z Luniku 9.A uznaj, že takých medzi nimi je väčšina, žiaľ.
Aj bieli sú takí, takže dobre upresním svoje vyjadrenia na všetkých tých ktorí zneužívajú daný systém. OK?
12. aug 2006 o 18:18  • Odpovedz
neviem, ci ich je tu vacsina, ale zial prave (o) takych (lunikovcoch) najviac pocut. :unamused:
12. aug 2006 o 18:23  • Odpovedz
jasné, nehádam sa :wink:
12. aug 2006 o 18:25  • Odpovedz
Ani ja som nechcela hovoriť napriek, len som hovorila svoj názor a to čo vidím...
12. aug 2006 o 18:31  • Odpovedz
presne tak, jednoducho clovek usudzuje podla toho co vidi a ked si predstavime, ze my ked nieco chceme musime pre to vela spravit a niekto nemusi? Skratka uzas...poznam vela slusnych a vzdelanych romov, ktori pracuju...skratka aj tak - aj tak
12. aug 2006 o 18:33  • Odpovedz
čo sa týka lunikovcov, možno je problém v tom, že sú takto pokope. Ak by žili rozptýlení a museli sa prispôsobiť, možno by sa situácia skôr zmenila. :unamused:
12. aug 2006 o 18:57  • Odpovedz
Oni sa NIKDY neprispôsobia a prepáč, ale stačí mi, že s nimi niekedy cestujem...to je tiež zážitok! Keby mali ešte niekde pri nás žiť....Ďakujem, ale to by som už asi neprežila!Cestovala si s nimi niekedy?
Ak áno, tak mi nehovor, že Ti vôbec nevadil ich podivný pach......
Znovu zovšeobecním to....pach takýchto ľudí, ktorí žijú nevhodne a akoby som to nazvala necivilizovane, nehygienicky.....
Ty by si vedľa nich dokázala žiť????????????????????????????????????????
Ja nie a nie som ochotná sa ja im prispôsobiť!
12. aug 2006 o 19:54  • Odpovedz
nera, každý deň s nimi cestujem...ver mi, poznám to vicac než dobre...som ináč zo Šace /po Luníku najväčší rómsky raj :wink: /
12. aug 2006 o 19:57  • Odpovedz
a nie som Rómka :grinning: . Ak si niekto náhodou myslí, že preto sa ich zastávam...
12. aug 2006 o 20:12  • Odpovedz
je pravda ze su aj slušny,len je ich po menej zatial a tolko sa o nich nehovori,ved viac a rychlejsie sa širia zle spravy nez tie dobre,ze ano?ano su romovia,ktori ma na uradoch vedia dorazit,napr,na urade sa podpisala krizikom,to som prvy krat videla na vlastne oči,vraj je to bežné,no a dalši šok,ze z uradu ked vysla sadla za volant mejdáááku a odfrčala spokojne,to ma napadlo,jak robila skusky,ked pisat nevie,prachy si zratať vie...no a su aj bieli ktori ziju horsie nez cigani,horsie nez nejaky kanibal,no a su romovia ako tu v našom vchode jedna rodinka,chodia na vyšku,maju diplom,titul,krasne chodia upraveni,oblečeni,su velmi slusni,otvoria mi dvere ked ideme s kočikom,či ked som vliekla tašku,aj mi ju zobral mlady,hned pozdravia,hm a videla som ich tu viacej takych a to tu byvam kratko,maju malu vnučku a trojročneho vnuka,to je same dakujem,prosim,dobry den teta,,,su zlaty,no preto by som ich nehadzala vsetkych do jedneho vreca,sme ludia,sme vselijaky,zli a dobri,nie snehuliaci a cernoskovia,ci sikmoočka... :wink:
13. aug 2006 o 17:38  • Odpovedz
k tomu pachu,neverila by si kolko si kvoli tomu niektori vytrpia,poznam čašničku,mimochodom najlepšia žiačka to bola,teraz konči vyšku a ponukli jej pracu vonku,je im jedno ako skonči vyšku,beru ju pretože sa vie neskutočne obracať,ale to je o inom,tiež ona a jej brat sa sprchuju rano,ked makaju po praci a este aj vecer,uprimne kolke sa sprchujeme tri krat za den? :wink: vedia o tom "pachu"co narobia? ja ked som bola v azii tiez som miestnym ludom dva krat nevonala,tiez mame iny pach,nastastie tam su tolerantnejsi,ustretovejsi,atd,takze mi to nikto nedal "pocitit"hm a este nieco ma napadlo,je strasne trapne ked ako slovač niekam pridem a je tam upozornenie pre slovač nech nelopkuju,neodnasaju jedlo na izby,servis atd.a nechodia vacsinou na take miesta zrovna cigani,uf
13. aug 2006 o 17:48  • Odpovedz
Expertka haloooooooooooo,včera si sa rozkokošila so spravami už aj na dnes..? :confused: :confused: :frowning2: :grinning: či v nedeli se nedelá..ach jo,ja už fakt zvyknuta hned kliknuť sem,hm,tak si idem téééééééééda pozrieť čo už,fnuk,dnes zlyhalo spojenie :grinning: :grinning: :grinning:
13. aug 2006 o 19:27  • Odpovedz
ježiši to s tym prepadom netere mi pripomenulo ako som raz bola nahlasiť uchyla...nie že by som videla uchyla prvy krat v zivote...to zas ja mam na nich extre "stastie"takze som dostatocne obrnena :grinning: a ziadny ma uz veru neohuri :grinning: :grinning: ale islo o to,ze sa "ukajal,honil,mastil,masturboval,leštil,natrááásal,"nazvyte si to ako je libo :grinning: no k veci,pred deťmi,ja som bola v tom case tehulka cerstva,tak ma to strááááááááááááášne nasralo,ze pred malymi deťmi,dik hned vedla fízli,tak som si to k nim rychlo dupkala,no to viete vrátnik sa vykecaval so znamym,každy len preletel,za okienkom mal telefonát poslal ma inde,jedneho som teda "chytila"ten hned ma poslal k inemu,ale vysvetliť si to hajzlik jeden nechal celé :angry: no takto som klučkovala až som skončila pri okienku,opat,ach jo,no decka mali smolu,pretože oni ,páni policajti mali zrovna obed,preto ten zhon,nikto za 5 dvanasť nebol zvedavy na uchyla,no riadne nervy som mala,dala som opis,inak teraz ma napadlo,bol to rom,taky maly,skaredy,atd.opis jak fras do poslednej bodky som im dala,no srali na nho...srali na decka,,,ved neboli ich...tak čo,,,tak mi to prišlo,,potom som vynadala znamemu že nech sa nečuduje že ludia maju na nich nervy,že ked sa niečo stane su v prdeli a nie tam kde ich je treba,,,chudak,potom mi poradil,že ked sa niečo take stane,mam radšej zavolať,že vtedy musia isť vraj hned...dobre vedieť...no a neskor som sa dozvedela,že nasadili tajneho-teda v civile na pozorovanie,...no koment
13. aug 2006 o 19:42  • Odpovedz
...ervotoc...už som sa polepšila...dobieham zameškané...na tému...*úxyl z iného súdka* :grinning: :astonished: :grinning:
http://www.bleskovky.sk/cl/1/121908/Policia-uz-ma-kameramana-ktory-v-Nitre-filmoval-zeny-v-kabinkach
13. aug 2006 o 22:34  • Odpovedz
klobuk dole,jak ten uchyl dnes zapasoval,ide ti karta :grinning: a este aj z NR ty sa nezdaš :grinning:
13. aug 2006 o 22:40  • Odpovedz
..ervotoc... :grinning: :grinning: :grinning: ..pozóóór....aby si ešte nezistila,že Ťa v nejakej kabínke filmoval...žeby si ešte získala OSCARA???? :sweat_smile: :grinning:
13. aug 2006 o 23:00  • Odpovedz
..keby sa vám náhodou nexcelo spať...vyxutnajte si *padanie hviezd* a nezabudnite si niečo zaželať :slight_smile:

http://www.bleskovky.sk/cl/13/121907/Od-piatka-do-nedele-budeme-moct-sledovat-padanie-hviezd

Na oblohe nájdete aj planéty
Počas augusta sú mimoriadne dobre viditeľné aj niektoré planéty slnečnej sústavy:

Jupiter
Najväčšia planéta slnečnej sústavy. Je viditeľný do konca augusta, ale iba večer, nad severozápadným horizontom.

Merkúr
Leží najbližšie k Zemi. Ideálny čas na pozorovanie je práve v týchto dňoch nad severovýchodným horizontom tesne pred východom Slnka.
13. aug 2006 o 23:20  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.