• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

V nemocnici vymenili bábätká

(zamknutá)
16. marca 2011 
Ja toto nedokazem pochopit,ako niekto moze zabudnut na vlastne dieta?!!
1. aug 2008 o 08:59  • Odpovedz
No davat dieta do batozinoveho priestoru :confused: :confused: :confused: :astonished: :astonished: :astonished: :unamused: :unamused: :unamused: nechapem... ale aj ten clanok, vsade pisu inak, tu ze sa otec toho dvojrocneho chlapceka zucastnil stretnutia s kolegami a v inom clanku,ze bol svedkom pri dopravnej nehode :unamused: ... no ale to je fuk,je to strasne... tiez nechapem, ze si nevsimli,ze im sedi v aute dieta ... ale dieta v kufri :zipper_mouth:
1. aug 2008 o 10:01  • Odpovedz
no, od otcov detí to vystáť.... :rolling_eyes: :rolling_eyes: :frowning2: :frowning2: Predsa len, materinský pud, je silnejší....
1. aug 2008 o 10:05  • Odpovedz
Mimkao,ja s tebou nemozem suhlasit.Moj drahy s malej nespustil oci ani na sekundu,ked bol doma.Zavisi to od cloveka...aj niektore matky v sebe nemaju ten materinsky cit vyvinuty :confounded: .My sa o malu bojime aj ked sa hra iba na dvore...ani kavu v klude si clovek nevipije! :grinning:
1. aug 2008 o 13:15  • Odpovedz
Som chcela napisat nevypije! :grinning: :grinning: :grinning:
1. aug 2008 o 13:15  • Odpovedz
ali, môj Jarko bude mať šesť rokov, ale ja ho u našich ani na dvor samého nepustím a to je zmknutá brána.. proste sa bojím ,že spadne, udire si hlavu a nebude vedieť kričať, ja ho neuvidím a podobné scénáre :sweat_smile: :sweat_smile:
a keĎ sa mi na dovolenke sám rozbehol do mora, pomooooc, pozriem do vody a on už 10 metrov od brehu a pláva si... :astonished:
6. aug 2008 o 10:39  • Odpovedz
ja som presne taka ista a odkedy som prisla v piatom mesiaci o miminko tak som ako besna. niekedy si myslim ze tu moju princeznu nenecham ani poriadne dychat. v jednom kuse ju musim mat na ociach na plazi jej nedovolim ist dalej odo mna ako na meter a ani ked ideme po chodniku lebo ludia zu kadejaky a radsej ju mat blizko a na ociach.
ako niekto moze zabudnut na svoje vlastne dieta a este v kufri alebo si nevsimnut ze mu spi v aute tak to je uz sila. nechapem. ale viete , ja sa zas pozeram na to tak, ze spaniely nemaju ten rodicovsky cit ako my. ja tu zijem a je to niekedy hruza. oni maju deti asi len preto lebo to tak v zivote chodi.svadba kariera a dieta. ale len preto zlebo to spolocnost vyzaduje. dufam ze slovensko a slovaci tak nikdy nedopadneme.
6. aug 2008 o 13:39  • Odpovedz
tazko nieco povedat... :pensive: :cry:
6. aug 2008 o 18:01  • Odpovedz
7. aug 2008 o 09:49  • Odpovedz
to s tým kameňom je veľmi smutné, ale osemmesačný novorodenec :unamused:
čo sú to za novinári...
7. aug 2008 o 10:11  • Odpovedz
to s tym zabudnutim toho novorodenca ono to vypada neskutocne ale podla vsetkeho islo o strasny omyl -oni totizto rodicia isli domov dvomi autami - chlap si myslel ze deti - dvojicky idu obe v zeninom aute a ta si zase myslela ze jedno ide s muzom - tak ako to v skutocnosti aj bolo - co nedokazem pochopit je ako sa dostalo to dieta do kufra - jedine ze by sa jednalo o velke auto - monovolumenes - a typicky chlap polozi autosedacku aj s dietatom na chvilu do kufra aby tam nieco naukladal a potom zavrie s tym ze si ani nespomenie ze tam to dieta aj s autosedackou nechal - a este k tomu ak to chuda spalo a ani neozvalo a bola tragedia hotova. :confounded:

janulka7 - a to s tym rodicovskym citom u spanieloch - no moc s tebou nesuhlasim, ja praveze tych co poznam deti su u nich na prvom mieste a venuju sa im naozaj viac nez dostatocne - tak oteckovia ako maminky :wink: ono to nie je od naroda ale od povahy toho ktoreho cloveka
7. aug 2008 o 10:21  • Odpovedz
mracik, to isté napadlo aj mňa... ale musela to byť nechutná náhoda, trafiť dieťa tak, aby zomrelo :frowning2: :frowning2:
A teraz trošku z iného súdka, tot onás včera s manželom úplne šokovalo, sme nemohli prestať o to mrozprávať a rozoberať to stále dokola
http://www.cez-okno.net/node/70
7. aug 2008 o 10:21  • Odpovedz
prasiatko mozno v inej casti sapnieska je to ine ale tuna severe kde som by si bola velmi prekvapena. ja som bola sokovana ked som sem prisla. nechapem to zmyslanie pri vychove deti. je to horor. :frowning2:
je prauda ze mas kadejakych rodicov v kazdom narode , to ano , suhlasim. no tu je tohp strasne vela. stretla som tu len dve maminy ktore su skutocne maminy a svoje deti zboznuju. :wink:
7. aug 2008 o 10:55  • Odpovedz
janulka a ako sa to napríklad prejavuje? Sú im deti ľahostajné, alebo deti bijú, alebo ako?
7. aug 2008 o 11:17  • Odpovedz
Ja myslím, že to bude podobné, ako vo FR.. dieťa je niečo ako splnenie spoločenskej povinnosti (aby mal kto pracovať na dôchodok :grinning:) - fr. matere (ako ich volá kamarátka) idú 3m po pôrode do roboty, miesto toho, aby vychovávali, tak odbijú decko tým, že im dajú aj modré z neba...A nedaj bože, aby mamička stratila niečo zo svojej atraktívnosti - dva týždne po pôrode už je v telocvičny a o decko sa stará pestúnka...tvária sa, že každý má právo robiť si, čo chce a nemusí sa predsa baviť s rodinou, keď nechce... U nás je to tak, že robíme aj veci, ktoré mi vadia, lebo je to pre rodinu.. lebo to urobí niekomu radosť...
Poznám aj úžasné fr. maminy, ale sú rozhodne v menšine.
7. aug 2008 o 11:24  • Odpovedz
monkula presne ako pise bihan. ja som tu bola sokovana.len aby decku zavreli usta kupia vsetko a potom sa stazuju ze si tie decka nevedia nic vazit. :frowning2:
nehovoriac o tohom ze su s detmi len sobotu a nedelu a nietore len nedelu, lebo o deti sa im staraju pestunky, a aked v pondelok prides do prace tak ti povie , ako dobre ze je pondelok uz ma tie decka unavovali.
a moja byvala sefka mi na moju otazku- preco nie si s detmi doma ved je to lepsie ako chodit do roboty a mne platit cely plat. tak mi odpovedla ze ona nechce rychlo zostrnut a deti jedine co pronesu su nervozita, prasky a sediny, :frowning2: no sok pre mna.
ako pise bihan je to pre nich spolocenska povinnost. obetovat sa pre deti tu nehrozi.
7. aug 2008 o 11:45  • Odpovedz
Bihan, janulka, takže o dojčení sa ani nebavíme, však? :sweat_smile:
Janulka, Chiarku máš na SK? alebo u druhej babky?
7. aug 2008 o 14:38  • Odpovedz
Čo si šialená? veď po 4m je to už pre dieťa škodlivé! Nevedela si? :grinning:
7. aug 2008 o 15:54  • Odpovedz
ono jankulka je tu viacero problemov - jeden z podstatnych a hlavnych v tejto dobe je nas stary slavny EURIBOR - ktory je vysoky a este sa stale splha hore -tym padom mesacne platky hipoteky sa zvysuju a vo vela pripadoch prakticky pohltia jeden cely plat - to znaci ze musia robit obidvaja z rodiny ak chcu zabezpecit aspon aky taky zivotny standard, alebo teda aby mohli prezit - nehovorime o dovolenkach. k tomu sa viazu aj tie ich otrasne pracovne doby - od rana od 9-14 a potom od tej 16 alebo 17tej aj do takej 20 alebo 21ej - a to ked sa k tomu este prida to, ze byvaju vo velkom meste - vid madrid, barcelona - tak vlastne rodicia odchadzaju z domu o 7mej hodine rannej a vracaju sa okolo 9tej a aj neskorsie :rolling_eyes: - cize z toho plynie potom aj to ze vychova sa prenechava pestunkam alebo starym rodicom a kupuju im vsetko mozne len aby zmiernili pocit viny, ktory maju - jasne maju aj ine moznosti ale consumizmus je consumizmus a niekedy sa nejedna ani o ten - ale v podstate len boj o hole prezitie. k tomu tie socialne politiky ktore aj tak pomahaju velke hovienko. ale to je na dlhu strasne dlhu analyzu. :wink:
7. aug 2008 o 15:54  • Odpovedz
monkula chiara je u mojich rodicov na SK.
co sa tyka dojcenia tu dojcia tri mesiace a niekedy ani to nie lebo t vraj pokazi postavu. :confounded:
bihan co skodi?nepochopila som?
7. aug 2008 o 15:56  • Odpovedz
janulka - ja fakt nechapem, ale trochu to aj skreslujes - tie zeny niekedy fakt nemozu kojit dlhsie lebo maju len 3 m materskej :wink:
7. aug 2008 o 16:00  • Odpovedz
Vraj dojčenie po 4m škodí :wink: Taký hlod pustil jeden doktor vo FR.

Prasiatko, ony môžu ostať doma, ale nechcú (teda aspoň tu) :wink: zamestnávateľ totiž potom nie je povinný im držať miesto. A hlavne dojčiť sa dá aj ráno a večer, keby už tak veeeľmi chceli.
7. aug 2008 o 16:05  • Odpovedz
tu by asi prisli o pracu :wink: co pri stupajucej nezamestnanosti nie su moc ochotne riskovat.

ptom mas tiez rozdiel medzi statnou spravou a privatnym sektorom - tu to nie je tak ze mozu ostat doma este dlhsie u sukromnika proste nedostanes naspat pracu na byvalom poste ale vobec ak by si si ieste pockala :sweat_smile: - maju problem uz len s tym ze niekto otehotnie alebo by mohol otehotniet pocas kontraktu takze.

co tu robi vela zien je ze maju este povolene volno na laktaciu - obycajne to urobia este tak ze maju mesiac naviac MD. ale to vacsinou statna sprava - tam maju vacsiu ochranu ako v sukromnom sektore. :confounded: je to blbe ale je to tak.

ale ako hovorim - ja som narazila vo vacsej miere na mamicky, ktore chceli kojit a kojili aj dlhsie ako tie 3-4m, dokonca jedna susedka kojila az do skoro 3 rokov veku dietata :wink: - a tiez mamicky co kojili svoje deticky na akicach a podobne. no a potom poznam aj pripady kedy nemohli kojit a odsavali a davali do flasiek - co ja sama som hovorila ze kebyze to mam tak robit tak na to kaslem. ako hovorim fakt mi to pripada ako keby sme rozpravali o uplne inaksom narode - v tomto pripade. :dizzy_face:
7. aug 2008 o 16:13  • Odpovedz
Teda aby som definovala "tu", to je vo FR :grinning:
A práve som sa minule stretla s prípadom, keď mamina dojčila ráno a večer a chcela drobcovi nosiť vo fľaši MM na poobedie a jasle jej to odmietli vraj z hygienických dôvodov. :angry:
7. aug 2008 o 16:20  • Odpovedz
to su tiez ina sila :confounded:

ja som s tym problem nemala - dokonca sme mali na vyber nosit stravu my alebo objednavat v jasliach :slight_smile: - co vyuziva skoro vacsina rodicov ako som si vsimla - pripadne sa dalo objednat stravu len na urcite dni v tyzdni - bolo treba hlasit s 24h predstihom
7. aug 2008 o 16:26  • Odpovedz
prasiatko , neskresujem, otvorene ked som sa pytala na kojenie mi povedali ze mi to skazi postavu. :angry: co v mojom pripade je opak, lebo ja si prave ze myslim ze porod a kojenie mi postavu v niecom napravili.
vies ono to zavisi na tom kde zijes a s akymi ludmi sa o tom bavis. ano maju len 3 mesiace MD ale videla som zeny ktore jednoducho po 3 tyzdnoch dali deti do jasli a hotovo lebo ona ma vraj len jedny nervy. tak mi to blo povedane tak neviem. a videla som to na vlastne oci v skolke kde chodila moja mala.cumeli na mna ako na blazna ked som povedala ze uz sa neviem dockat kedy si ju zoberem domov. :confounded:
7. aug 2008 o 16:54  • Odpovedz
:grinning: to fakt ako by si mi hovorila o inom narode - sice nejaku taku silenu reklamu na kojenie ako teraz fici na sk tu nerobia ale zase ti co sa informuju a matky, ktore maju aspon nieco v hlave tak to pochopia na prvy raz a sa informuju a si to nastuduju - takych teda ja poznam vacsinu ale raz som sa stretla s jednou pani co mi hrodo povedala ze jej dcera nekojila svoje deti dvojicky lebo jedno bolo na jiske a to druhe nebude mat predsa nieco viac ako to na jiske - ich zrovnopravnila :rolling_eyes: - akoze argument :rolling_eyes: to, ze by si mohla udrzat maaterinske mlieko alebo pripadne odstriekat a dat aj malemu na jiske - to jej ani na um neprisla taka moznost - ale tiez ti garantujem ze tato zena to nerobila pre postavu :sweat_smile: skor to bola total ignoracia.
7. aug 2008 o 17:09  • Odpovedz
fakt u vas je mozne dat 3tyzdnove deti do jasli - u nas beru aj to len v malo jasliach od 3-4m - aj to su asi 2 v celom meste
7. aug 2008 o 17:09  • Odpovedz
7. aug 2008 o 19:07  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.