• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

V nemocnici vymenili bábätká

(zamknutá)
16. marca 2011 
tak snad sa najdu financie na to, aby malo dietatko normalny zivot....
10. nov 2008 o 11:40  • Odpovedz
Ved toto ma vytaca...ze na vsetko mozne sa peniaze najdu,ale na taketo veci si musia rodicia niekedy zhanat sami. :angry:
10. nov 2008 o 11:45  • Odpovedz
Alionuška, ale tie komentáre pod tým, čítala si? Ja žasnem aké otrasné názory môžu ľudia ešte v dnešnej dobe mať. :pensive: Chudiatko, no ja myslím, že operácie by mohli výrazne pomôcť. Poznám prápad dievčatka, ktoré sa narodilo bez prštekov najednej ruje, ale ona má v tej ruke takú úžasnú uchopovaciu schopnosť, chytí si v pohode všetko, vôbec jej to pri bežnom živote neprekáža. Skôr je horšie, že sa jej deti v škole posmievajú a tým trpí omnoho viac. To je smutné, že sme k sebe navzájom taký zlý, ešte aj deti.
10. nov 2008 o 14:55  • Odpovedz
halienka v tomto su deti zvlast krute...povedia co si myslia a pre deti co je ine ako su ony sami, je ostatne zle a smiesne...bohuzial si to velakrat sami neuvedomuju, ako tym ublizuju.
10. nov 2008 o 14:58  • Odpovedz
halienka: ludska stupidita nema hranic :rolling_eyes:

Mam pocit, ze "niekedy" (skor casto) sa zvierata spravaju lepsie ako clovek...
10. nov 2008 o 14:59  • Odpovedz
slnieckova ja neviem, ale aj medzi zvieratami ak sa narodi chore mlada, vacsinou ho necha matka umriet...
10. nov 2008 o 15:02  • Odpovedz
sirinka prepac, ale myslim, ze si pochopila ako som to myslela, tak naco to takto rozoberat? Nechytajme sa za slovicka :slight_smile: tym prirovnanim som chcela nieco vyjadrit voci ludskemu pokoleniu a myslim si, ze to nebolo az tak nepochopitelne :slight_smile:
10. nov 2008 o 15:11  • Odpovedz
a ved tych vyrobkov je uz ovela viac a su aj kucharske knihy :grinning: :grinning: :grinning:
11. nov 2008 o 13:45  • Odpovedz
SORY NEJDE MI NIECO PRENIEST!
11. nov 2008 o 13:48  • Odpovedz
Semienka sú bohaté na mastné kyseliny ovplyvňujúce náš prirodzene sa vyskytujúci endokanabinoidný fyziologický systém. Obsahujú aj vyše 30 % oleja a vysoké množstvo aminokyselín a minerály ako horčík, fosfor, draslík, síru. Je dobrým zdrojom mangánu, zinku, vápniku železa a vitamínu A. Pre svoju koncentráciu živín je ďaleko cennejšia ako sója. Obsahuje 25 % dobre stráviteľných bielkovín. Semená môžu byť použité ako dobrá náhrada za mäso pre vegetariánov. Na rozdiel od sóje obsahuje konopné semienko methionín a neobsahuje inhibítor trypsínu.
11. nov 2008 o 13:50  • Odpovedz
získalo právo zomrieť!
11.11.2008 13:40
LONDÝN - Smrteľne chorá britská tínedžerka presvedčila úrady, aby ju nenútili absolvovať operáciu srdca, ktorá by jej mohla zachrániť život.

Informovala o tom dnes britská tlač.

Trinásťročná Hannah Jonesová z anglického grófstva Herefordshire strávila posledných osem rokov prevažne v nemocniciach, kde sa liečila na leukémiu a kardiomyopatiu, vážne srdcové ochorenie. Lekári tvrdia, že bez transplantácie srdca zomrie v priebehu šiestich mesiacov.

"Všetko mi dôsledne vysvetlili, ale ja už nechcem podstúpiť žiadne ďalšie operácie. Už mám dosť nemocníc, chcem ísť domov," povedala malá Hannah pre denník Daily Mirror.

Srdce dievčaťa dokáže vháňať krv do obehu len s desatinovou intenzitou oproti zdravému človeku. Podstúpila už tri operácie s pokusom implantovať jej kardiostimulátor.

Lekári pôvodne informovali rodičov pacientky, že ak odmietnu liečbu, hrozí im súd, ale napokon súhlasili s jej prepustením. "Hannah ich musela riadne presviedčať, pretože po konzultácii s právnikmi sa lekári rozhodli, že už nebudú vyvíjať žiadnu aktivitu," povedal jej otec Andrew Jones.

"Hannah vie, že svoje rozhodnutie môže kedykoľvek zmeniť a čakať v poradovníku na transplantáciu," dodal. Jej matka, 42-ročná Kirsty Jonesová, uviedla, že po prípadnej úspešnej transplantácii, by dcére museli transplantovať srdce opäť do piatich rokov. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou v Herefordshire vo svojom vyhlásení konštatoval, že podanie na súd by nebolo v tomto prípade adekvátne.

"Hannah porozumela svojmu zdravotnému stavu a vážnej situácii. Dokázala, že si je vedomá, že môže zomrieť," píše sa v dokumente.

Foto: bleskovky

Zdroj: TASR

:copyright: 2008 Zoznam, s.r.o. Topky.sk sú on-line magazín spoločnosti Zoznam, s.r.o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich spoločnosť. Spravodajská licencia vyhradená.
toto to malo byt :frowning2:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Marihuana
skopirovane odtialto...takze pokial su v tej cokolade ozaj iba semienka, preco nie... :wink:
iste by nemohli predavat ofic. nieco, co je u nas ponimane ako droga a je to zakazane...nerobme z komara somara
11. nov 2008 o 13:51  • Odpovedz
ved hej-minule som sa smiala ked davali rozpravku konôpka-
11. nov 2008 o 13:52  • Odpovedz
titkovamiriam :frowning2:
11. nov 2008 o 13:53  • Odpovedz
tak my konopné semienko bežne konzumujeme, aj deti samozrejme, je veľmi chutné a zdravé, len trochu drahé :unamused:
11. nov 2008 o 13:57  • Odpovedz
mracik a kde to kupujes a ako upravujes?
11. nov 2008 o 13:58  • Odpovedz
semena marihuany su zdrave ako uz popisala sirinka, okrem toho neobsahuju THC- psychoaktivnu latku cize sa vam s nich nic nestane a nebudete ,,nahulene,, :grinning: Okrem tooho semienka marihuany sa odjakziva predavaju ako potrava pre vtactvo v chovprodukte takze si ich mozete kupit priamo a nad tym sa nikto nevzrusuje ..

treba si niektore veci prestudovat a potom robit paniku, ja by som tu cokoladu nekupila lebo nekupujem ziadnu cokoladu :grinning: :grinning: , pre mna je totizto cokolada horsia potravina ako konopne semeno
11. nov 2008 o 14:03  • Odpovedz
sirinka, napríklad tu http://www.bio-obchod.sk/produkt-2799/konopne-semena-lupane-bio.x.htm

dávam to napríklad do dusenej zeleniny, alebo do polievok, podobne ako iné semienka...
11. nov 2008 o 14:22  • Odpovedz
baby co si myslite o vecernicku, ktory momentalne davaju? valibuk od kubala, podla mna trosku brutalna rozpravka pre najmensie deti...necudovala by som sa, keby z toho mali zle sny... :unamused: moje dieta by veru toto pozerat nemohlo...
12. nov 2008 o 18:33  • Odpovedz
kubal mal celkovo take"tazke" rozpravky,ale ked sme boli deti,nebolo na vyber. :sweat_smile:
pripadaju mi ako rozpravky pre dospelakov,ci uz esteticky/nepekne kreslene/,al.dejovo. :sweat_smile:
12. nov 2008 o 18:58  • Odpovedz
roasha no mne ani pre dospelych...mne to pride uplne zbytocne urobene, ved sa na to neda pozerat...alebo ja nerozumiem umeniu.... :fearful:
12. nov 2008 o 19:00  • Odpovedz
sirinka,to je tak stare :sweat_smile: ....min 20-30rokov,komanci na vsetkom setrili,tak to tak aj vyzera. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. nov 2008 o 19:02  • Odpovedz
vetraju archiv.. :grinning:
12. nov 2008 o 19:04  • Odpovedz
roasha 1989 rok vyroby...ale ved aj pre nas boli pekne rozpravky...matko a kubko, kremienok a chocholusik a tak dalej...a ked, tak uz vobec nechapem, preco su odkazani vysielat to este aj dnes....je to des...
12. nov 2008 o 19:04  • Odpovedz
hej,tak to mal z tych pozdnejsix,ja sa ako male cca 4-5r decko pamatam na jeho rozpravku o Petrovi,a volakych mackach/bielej a ciernej/....to este len bolo... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
matko a kubko :dizzy_face: ....mariana grznarova je z rodiny,tak z prvej ruky ti poviem,ze slovaci jej to nechceli kreslit,tak to vzali cesi,a celkom sa im to vydarilo. :grinning:
12. nov 2008 o 19:07  • Odpovedz
roasha ale to je aspon pekna rozpravka... :wink:
12. nov 2008 o 20:07  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.