• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

V nemocnici vymenili bábätká

(zamknutá)
16. marca 2011 
Podme bit alebo radsej tyrat male deti za to, ze nas nepocuvaju, ze sa nespravaju, tak ako si mi predstavujeme...naco nad tym uvazovat...jednoducho sa MUSIA spravat, tak ako my chceme...ved my sme najmudrejsi a deti nemaju pravo na nic...ani na sancu a vysvetlenie. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

To kde sme???
Urcite viem, ze takto nebudem nikdy svoje dieta vychovavat.
24. mar 2009 o 22:28  • Odpovedz
Pravda je kdesi uprostred... Súhlasím s Krasuliakom v tom, že pokiaľ budeme krádeže a iné prečiny maloletých a mladistvých tolerovať, resp. prejdeme ich vetou "však taká je doba, chudák pozrite sa ako žije, však sú aj iní v tomto štáte čo robia horšie veci" vychováme len to čo je trebárs v USA ... chalan stráda, je osamelý tak vystrieľa polovicu svojej triedy... prečo? pretože oni majú viac? pretože o nich sa rodičia viac starajú? pretože tam to speje... z malých prečinov k väčším...
Chalan bez ohľadu na to, či je opustený, normálne vychovávaný alebo žije uprostred luxusu nemá čo kradnúť. Nikdy, za žiadnych okolností.
SBSkár nemá právo siahnuť na neho... má ho odovzdať sociálnym pracovníkom...
A prosím neporovnávajte kradnutie žuvačiek pedra spred dvadsiatich rokov s tým čo sa deje teraz... mali by sme byť dosť ostražitý...
25. mar 2009 o 08:52  • Odpovedz
sue-presne si to vystihla.

ani ja nemám všetko čo by som chcela, ale pre to snád nebudem kradnúť.
sbs-kári to prehnali, ale možno si chalan nabudúce rozmyslí. lebo decká vedia, že v podstate z toho nič nemôžu mať a tak skúšajú dalej a sú to čoraz horšie veci .až príde do puberty a pomyslí si: no čo kradnúť ma už nebaví, čo keby som skúsil niečo tvrdšie......napr. znásilnenie, vraždu......
25. mar 2009 o 09:14  • Odpovedz
Neviem ci vedie tato debata niekam...
Ano, chlapec urobil chybu...nik nevravi, ze nie...ale trest by mal byt primerany cinu, opravte sa ak sa mylim...a som presvedcena, ze nasilie bude plodit iba nasilie...

sue ty pises, ze nemame poronavat kradnutie zuvaciek pedra z pred 20 rokov s tym co sa deje dnes :grinning:
ty neporovnavaj zas ukradnutie hracky s chalanom, ktory vystrielal polovicu triedy...

Este sa vas opytam. Kto sa viac precinil? Chlapec alebo sbs-kari? A som zvedava, co mi na toto odpisete.
25. mar 2009 o 09:32  • Odpovedz
zabka-ved píšeme, že to sbs kári prehnali.ale čo už robia dnešné deti je nemyslitelné!je to čím dalej horšie!
a na tvoju otázku odpovedám:aj jedna aj druhá strana sa prečinili rovnako.krádež aj ked u dieťata je stále krádež.
25. mar 2009 o 09:44  • Odpovedz
Zabka, prečinil sa aj ten chalan aj SBSkári...
25. mar 2009 o 09:52  • Odpovedz
Ak som to spravne pochopila, tak by ste im ulozili rovnaky trest. Tresnem teraz. Chalan 1 rok vo vychovnom ustave a sbs-kari 1 rok vo vazbe. Tak?
25. mar 2009 o 09:59  • Odpovedz
Žabka, ty si ako z koncentráku :stuck_out_tongue_closed_eyes: odpovedám - nechápeš správne. Moje riešenie je : chalan sedenia u psychológa - dovtedy kým ten neuzná za vhodné ukončenie "liečby" + pohovory s tým kto toho chlapca vychováva + akútne riešenie jeho otázky (ako žije, s kým žije,,,) proste hľadať dôvod prečo to ten chlapec spravil a ten riešiť... nie bezbreho potrestať... a u SBSkárov vážnejšie riešenie... + taktiež by sa im pohovor s psychpológom zišiel... si myslím...
25. mar 2009 o 10:03  • Odpovedz
zabka.nepochopila si to.pýtala si sa na prečin, nie na trest.a to som odpovedala, že sa prečinil chalan aj sbs .
a s tým riešením, čo napísala sue tiež súhlasím.
25. mar 2009 o 11:36  • Odpovedz
mylíte že by tomu chlanovy pomohol psychlog ked nemá odkial brat príklad? za deti sú zotpovedný predovšetkým rodičia a tý by sa mali zotpovedat ale tento chalan vlastne ani "rodičov nema" ako by ste ho mitivovali k tomu aby to už viac neurobil?
25. mar 2009 o 11:51  • Odpovedz
ella1, ak si pozorne precitas moju otazku, tak som sa pytala, kto sa VIAC previnil. Nie, kto sa previnil. :wink:

Sbs-kari dospeli chlapi /fyzicky/, ktorí maju psychologicke skolenia, vedia ake maju pravomoci a mali by poznat aj etiku. A hlavne su dospeli!

Chlapec z decaku, ktory potiahol hracku, pretoze nemal dostatocny priklad v rodicoch a mozno ani vo vychovavateloch.

Viem na 100%, ze ten chalan uz dostal neprimerany trest za to co urobil.

Tu nie je co riesit, je to jednoznacne.

Sue - suhlasim s tvojim poslednym prispevkom...
25. mar 2009 o 17:20  • Odpovedz
:slight_smile: kocky..este stale to riesite?? :grinning:
pravda je ze decko je decko... urobilo chybu..dobre..ale zmlatit decko ako zito..to je co??ako ma to dieta v buducnosti nadobudnut nejake spravne hodnoty..ked ho zmlatili ako psa??to kde ideme??
a okrem toho ti SBS-kari boli dospeli ludia..ktori by mali mat rozum aspon sa to od dospeleho vyzaduje... a nie byt male dieta... to je fakt potom uzasne..ved o chvilu zmlatia staru babku za to ze sa im zdalo ze nieco ukradla... alebo tehotnu zenu lebo si budu mysliet ze pod satami nieco skryva..je to rovnako absurdne ako to co urobili..jednoducho..v nasom state by mala existovat nejaka moralka a aj kazdy clovek by mal mat nejaku normalnost a nie zneuzivat svoju funkciu a brat pravo do vlastych ruk... pane boze..ved to by bolo ako v stredoveku..za kradez odseknut ruku..a to by tu chodili ine hviezdy bez ruk.. ako take decko..
a tym to nechcem odlahcovat ze kradol.... s nim by sa to teiz malo vyriesit..mozno socialka, mozno rodicia, ale nema take stastie.. a je pravda ze odsudzovat by sa mal skutok a nie clovek..lebo nevieme preco to spravil... a niekto je aj kleptoman ma to napapieri..a co ten by bol asi do mesiaca mrtvi v tom supermarkete..
to dieta mozno nema kto milovat... a mozno raz z neho bude nejaky vyznamny clovek, ktory zachrani svet..kto vie..?zivot je uz taky... a mozno skonci pod mostom
25. mar 2009 o 18:50  • Odpovedz
aj jedna aj druhá strana sa prečinili rovnako. krádež aj ked u dieťata je stále krádež.----- to som písala ja
Ak som to spravne pochopila, tak by ste im ulozili rovnaky trest.------to si napísala ty zabka.

a to som myslela, že si nepochopila. neuložili by sme im rovnaký trest. :wink:

zabka78
Sbs-kari dospeli chlapi /fyzicky/, ktorí maju psychologicke skolenia, ------nemajú.a viem o čom hovorím.

a vyhovárať sa na chudobu......nemá byť ako ospravedlnenie za krádež.keby ukradol chlieb, lebo bol hladný,to je ospravedlnenie.ale samozrejme tí sbs-kári to prehnali.a majú za to niesť následok.
25. mar 2009 o 19:05  • Odpovedz
100% súhlasím s Ellou...
25. mar 2009 o 19:06  • Odpovedz
mna normalne prekvapili tieto reakcie...preboha ste tu niektori normalni?toto urobia aj deti z dobrych rodin ze nieco ukradnu a nielen cigani...je pravda ze sa tu rozsiruju zlociny mladistvych ale sedemrocny chlapcek ci kolko ma rokov...krasuliak a co ked je zo zlej rodiny?to bude aj on zly?vies co je to pochadzat z takej rodiny?ja poznam vela ludi z takychto rodin a su z nich slusni vzdelani ludia za svojich rodicov sa hanbia a v detstve tiez nieco sem tam ukradli a svet sa nezrutil...to dieta chcelo hracku ono totiz nevyrasta v rodine kde ma hraciek ze nevie co s nimi a nevazi si ich...najlahsie je odsudit ze ano...a krasuliak bashka ti napisala dobre aj ja lutujem tvoje deti s takymto tvojim pristupom a mozes sa mi vyhrazat kolko chces :wink: ja som matka a videla som zabery ako sa k tomu chlapcekovi spravali su to obycajni hajzli mal by ich niekto poriadne zmlatit a hotovo...myslim ze chlapca ponaucili viac nez dost...mali by sa hanbit,je lahke vyuzivat silu a nie mozog a este k bezbrannym...
25. mar 2009 o 19:29  • Odpovedz
aj jedna aj druhá strana sa prečinili rovnako. krádež aj ked u dieťata je stále krádež.-----to si pisala ty Ella

Ak som to spravne pochopila, tak by ste im ulozili rovnaky trest.------to bola moja reakcia na vetu vyssie,v ktorej pises, ze je to rovnocenne

tí sbs-kári to prehnali - tvoja dalsia reakcia

Ella, protirečíš si.
25. mar 2009 o 20:38  • Odpovedz
nemam chut sa tu s niekym dohadovat ci to bolo zle alebo dobre si uz z jednej stranny alebo z druhhej kazdy mame na to svoj nazor a ja respektujem ten vas! fakt :slight_smile: prisahaaaam :grinning:

BEJBY len ty mi prosim napis preco lutujes moje deti? fakt som z toho jelen :sweat_smile: :sweat_smile: s akym pristupom ?? to ze vyjadrim nazor a nezhoduje sa s tvojim (je to diskusia) , preto lutujes moje deti? ja som nikde nanapisal ze by som to tak riesil ako ti sbs,
len som pisall ze vobel necitim lutost nad tym! a tie zabery si videla tak isto ako aj kazdy lenze ja som ich videl trosku inak pred rokom a pol na markize a cele video, nie len vycuc toho najhorsieho a jojka z toho urobila trhak! neriesim to. nemam nutkanie ze by som mal niekoho presviedcat o niecom ... ved sa spamatas ked ta okradne skupinka ciganov alebo mozno budu chciet len hracku :sweat_smile:

btw. preco by som sa ti mal vyhrazat? ja som sa tu nikomu nevyhrazal :wink:
26. mar 2009 o 00:03  • Odpovedz
nie, ty to nechápeš zabka. ja si neprotirečím.
1.prevynili sa obe strany . chalan krádežou, sbs neprimeraným zákrokom.obe veci sú trestný čin.
2. nie, rovnaký trest si nezaslúžia. to sa ani nedá potrestať ich uložením rovnakým trestom .preto, lebo sú to dva odlišné trestné činy .(takže si to nepochopila správne, túto časť)
3. chalan kradol, spáchal trestný čin, ale to neznamená, že súhlasím so zákrokom sbs. teda áno, prehnali to.
kde si tu protirečím? :confused: nikde!

kto chcel pochopil už dávno, kto nie, snád som to už napísala po lopate.a kto ani tak nie....už nemôžem riešiť inteligenciu dotyčného.(a nie je to na nikoho osobne)
26. mar 2009 o 11:24  • Odpovedz
Pane bozeeeeeeeeeeeeeeee Ella
Posledny krat ti to vysvetlim.

Citaj si iba svoje prispevky a moje. OK?

Na moju otazku: "Este sa vas opytam. Kto sa VIAC precinil? Chlapec alebo sbs-kari? A som zvedava, co mi na toto odpisete."

Si napisala: "a na tvoju otázku odpovedám:aj jedna aj druhá strana sa prečinili rovnako.krádež aj ked u dieťata je stále krádež."
Pouzila si tam slovo ROVNAKO, ale pred tym a potom si napisala, ze sbs-kari to prehnali.

Uz na teba nemienim reagovat a stracat touto nezmyselnou debatou cas. Clovek so zdravym rozumom /vacsina zien na tomto fore/ tento precin nehodnoti ROVNAKO.
Mozem sa s tebou tahat za slovicka donekonecna...ak si potrebujes nieco dokazovat, tak si to dokazuj inym sposobom :grinning: :wink:
26. mar 2009 o 12:39  • Odpovedz
halloo ludia... co vam je..co je z toho hon na carodejnice?kazdy povedal svoj nazor na konkretny prispevok... co si mysli....
...a nie na ludi z fora?nemali by sste na nikoho utocit., najma ak ho nepozname..... to co ste zalozili feministicky spolok do kelu..?myslim ze keby na mna niekto utocil slovne ani mne by sa to nepacilo..
bejbypd : mylsim ze krasuliak to myslel zo srandy..to vyhrazanie.. chlapi maju uplne inu formu prejavu..ako zeny...a niektore zeny to nemusia spravne pochopit.. a ako pozeram zamotali ste sa do nejakej svojej filozofie xi xi ci do coho.. najma ela a zabka... podla mna nechajte tak..zi a nechaj zit..a viete co s pravdou je to ako s ritou kazdy ma tu svoju a to vela krat som povedala a stale sa mi to potvrdzuje...
nech niekto da nejaky iny prispevok lebo sa tu budu hadat....a to forum nie je o tom .. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. mar 2009 o 22:18  • Odpovedz
no to je vyborna kupa :grinning:
tiez by som chcela :zipper_mouth:
26. mar 2009 o 22:47  • Odpovedz
cim to asi bude ze dostal 10e od metra2 :confused: :confused:
26. mar 2009 o 23:45  • Odpovedz
ty kokooooooooooooooossss tak to je truba :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. mar 2009 o 22:13  • Odpovedz
krsuliak :grinning: - iba si nevymerala cestu :grinning:
27. mar 2009 o 22:18  • Odpovedz
alebo krok :grinning: :grinning: je to talent ci co to bolo
27. mar 2009 o 22:19  • Odpovedz
Predstav si, ze by sa rozbehla rychlejsie :grinning:
27. mar 2009 o 22:19  • Odpovedz
ani si to radsej nepredstavim :grinning: :grinning: jaj ale fakt neprijemne :sweat_smile:
27. mar 2009 o 22:31  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.