• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

V nemocnici vymenili bábätká

(zamknutá)
16. marca 2011 
oceňujem vtip p.učiteľky.keď inak nevie primäť rodičov, aby sa začali zaujímať o prospech svojich detí, tak čo?
roasha, ty nie si učiteľka, však?
23. jan 2010 o 09:13  • Odpovedz
Súhlasím so spevackou... byť rodičmi tých detí tak sa hanbím a nie posielam sms do Nového času :rolling_eyes:

Ono...ja to beriem tak....že keď decko dostane 4 alebo 5 tak buď je "hlúpe" = proste nemá dostatočný intelekt na to,aby zvládalo učivo, alebo je úplný lajdák... takže byť rodičom takého dieťaťa by som určite nevypisovala do médií,ale zaujímala sa o to,či mám dieťa ktoré patrí do špeciálnej školy,alebo sa namiesto učenia venuje niečomu inému...
23. jan 2010 o 12:39  • Odpovedz
sue,suhlasím,ale žiaľ v tomto prípade pani učiteĺka neupozornila na to,že dieťa je blbé,ale upozornila na seba,a svoju nezvyčajnú"stupnicu"/a predpokladám aj posmešky :unamused: /. :pensive:
pokiaľ tým rodičom bol prospech decka ukradnutý doteraz,tak aj keby prinieslo 10-tku,bude im to fuk. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. jan 2010 o 17:27  • Odpovedz
tak to teda je riadna sila a o tom, že porodilo v r.1939 5 ročné dievča ani nehovorím....
3. feb 2010 o 13:22  • Odpovedz
Dnes mi prišiel tento mail. Nemám prečo mu neveriť a tak len predýchavam :angry:

husteee...

preposielam vam vsetkym email od kamaratky z Vancouveru, z dejiska olympiady a jej cerstvu skusenost, a preposielam to naozaj vsetkym, nakolko si myslim, ze je potrebne, aby o tomto vsetci vedeli. Prosim preposlite to dalej.

Ahojte,

neda mi, aby som sa s Vami nepodelila o moju skusenost, ako funguje Slovensky reprezentacny dom pocas olympiady vo Vancouveri. Hrdi tym, ze je prvykrat v historii otvoreny sirokej verejnosti a uspesne propaguje nasu krajinu www.repredom.sk. V skutocnosti nas slovensky dom robi nasej krajine taku hanbu, ze by lepsie urobil, keby bol zavrety. Keby sme tam nemali predplatene listky na jedno vystupenie, uz tam ani nikdy neprideme.

Prvykrat sme sa v Slov. dome boli pozriet v nedelu, ked sme boli na kulturnom predstaveni Ciganski diabli. Bolo to velmi pekne vystupenie. Celi nadseni sme si po predstaveni chceli kupit v ramci repredomu v bare vodu a kavu, nedalo sa vsak. Typicky slovensky pristup, na ktory som si uz za tie roky odvykla. Organizatori nam povedali, ze bezne pitie a jedlo sa tam kupit neda, ale ak si zaplatime 60 dolarovy obedovy listok na osobu, potom sa mozeme najest aj napit z bufetoveho stola. My sme im ale vysvetlili, ze si chceme kupit len nieco na pitie. Nedalo sa, tak sme si sli kavu kupit na vedlajsiu ulicu za 2.5 dolara :slight_smile:. Len pre informaciu, vo Vancouveri sa za 60 dolarov bohato najedia dvaja ludia a nie jeden v kvalitnej restauracii.

Do po tomto zaziku som prisla do repredomu aj s kamaratkou vypomoct ako dobrovolnicka hosteska (este pred casom sme slubili, ze prideme pomoct) na vecernu smenu od 18 hod do 23 hod. V tom case nam dali organizatori instrukcie, ze nasou ulohou bude kontrolovat, ci navstevnici slovenskeho domu maju zakupeny vecerny listok za 115 dolarov vratane dane za osobu, ktory zahrna veceru (jedlo a pitie) a navstevnici mozu ostat do polnoci. Pre informaciu, za tuto sumu si mozete vo Vancouveri zarezervovat noc + dostanete v cene ranajky v dobrom hoteli alebo a minimalne 2 ludia sa mozu najest v extra luxusnej restauracii.

Tak sme sa organizatorov opytali, ze ci si budu moct ludia prist len posediet pri pivku, vinku a zaplatit len za to resp. prezriet si zadarmo pavilon. A oni, ze nie, ze si musia kupit listok za 115 dolarov. Tak sme sa opytali, ci si myslia, ze ludia zaplatia take peniaze, ale evidentne im to bolo jedno. Tak sme to isli vyskusat v praxi. Vsetci navstevnici vratane Slovakov, Kanadanov a turistov z inych krajin sa po vypocuti ceny listkov zvrtli na pate a znechutene odisli. Niektori boli sklamani, niektori nahnevani, jeden chalan krical cez ulicu, ze na Slovensko v zivote nedojde. Za cely vecer pocas piatich hodin, co sme tam stali si listok nekupil ANI JEDEN JEDINY clovek, dobre pocujete, ani jeden. "Zabavalo" sa tam len kopec slovenskych VIP osob, organizacneho stabu, manazerov v ramci repredomu. Najpotupnejsie bolo sledovat tvare tych turistov, co si o nasej krajine myslia. My sme sa tam s kamaratkou hanbili ako pes a len sme sa im ospravedlnili. S organizatormi dohodli, ze uz viac neprideme pomoct, lebo sa nevieme stotoznit s ich politikou a nechceme byt sucastou tejto blamaze.

To, ze o ulicu dalej bol otvoreny Irsky olympijsky dom a bolo tam dobrych 2000 ludi, ktori sa tam zabavali, pili pivo, lebo sa tam predavalo za 8 dolarov, to nikoho netankovalo. A mne este dojde manazerka a povie mi, ze aki su tu vo Vancouveri ludia sprosti, ze idu pit do irskeho domu za 8 dolarov, ked u nas mozu pit a jest do nemoty cely vecer za 115 dolarov :slight_smile: Ja som nevedela, ci sa mam smiat alebo plakat.

K tomu vsetkemu treba spomenut prisernu jazykovu vybavenost jedneho slovenskeho manazera, ktory to tam mal akoze vsetko pod palcom a ktory pozadoval, aby vsetky rozhodnutia isli cez neho. Jeho arogantnost, neschopnost boli ocarujuce..Ked som sa ho opytala, ze za kolko predavame vlajky, odpovedal "ze to nech necham na neho" :slight_smile: Ked sa objavili reporteri zo znamej lokalnej stanice, ktori chceli natocit o slovenskom dome sot, bolo im povedane, ze event manazerka je sice pritomna, ale je zaneprazdnena a musia pockat :slight_smile: ale aspon sa dockali :slight_smile: Potom nafilmovali v pavilone "vynikajucu" atmosferu s prazdnymi bufetovymi stolmi, zivajucimi papalasmi, ziadnymi turistami a zivou ludovou hudbou, co hrala pre nikoho. Ked dvaja navstevnici boli zvedavi ako chuti nas tradicny alkohol slivovica, manazer nam flexibilne oznamil, ze slivovicu maju, ale iba pre prezidensky salonik :slight_smile:

Jedine, comu som rada je to, ze turisti neboli taki sprosti, ze by platili za vecerny listok take prachy. Hanba slovenskym organizatorom slovenskeho repredomu. Keby sme sa my, ktori tu zijeme, tak spravali k ludom tu v Kanade , o tyzden nemame robotu. Ak budu nasu krajinu reprezentovat takyto ludia, navzdy budeme v zahranici vsetkym na posmech. Aj kopec mojich kanadskych kamaratov sa chcelo ist pozriet na nas repredom, ale uz nepridu.

Rozmyslali sme, ci dat nase zazitky do slovenskych novin, nevieme, ci to ma vobec nejaky vyznam a ci by to nieco vobec zmenilo. Tak to prosim preposlite aspon Vasim znamym.

ahojte

Petra
18. feb 2010 o 23:08  • Odpovedz
Majka,ty to máš priamo od tej Petry? Ja by som to do novín dala...a určite poslalaaj na ministterstvo zahraničných vecí. Je mi z toho zle :rolling_eyes: :zipper_mouth:
18. feb 2010 o 23:33  • Odpovedz
Nemám to od tej Petry, nepoznám ju, prišlo mi to už preposlané ktovie od koho... Ale ma to rozčúlilo, lebo tomu verím. Viem si to úplne detailne predstaviť :unamused:
18. feb 2010 o 23:36  • Odpovedz
Majka, ja tiež :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: veľmi vulgárne slová ma napadli :angry:
18. feb 2010 o 23:39  • Odpovedz
fuj no co slovensko je slovensko
18. feb 2010 o 23:41  • Odpovedz
Sue, ja neviem, neverím ani tomu, že by si s tým napr. na MZV robili nejakú starosť :unamused: Podľa mňa takéto veci rozčúlia skôr nás, obyčajných občanov, ako tých, ktorým by na tom malo najviac záležať.. Asi som už dosť pesimista v tomto smere...
18. feb 2010 o 23:46  • Odpovedz
Verim celemu emailu a tiez si to viem zivo predstavit. A teraz bud akoze hrdy na svoju vlast a patriot.... :zipper_mouth: :frowning2:
19. feb 2010 o 05:07  • Odpovedz
ten mail som čítala včera na inej stránke. Ono, celkovo je tá tragédia založená na našej slovenskej mentalite. Zarobiť všade a na všetkom a hlavne, hneď milión..Zabudli sme sa radovať, posedieť si s kamarátmi, zabávať sa. Ale je to spôsobené tými podmienkami, ktoré nás nútia takto rozmýšľať a správať sa.

A v novinách uvidíme obrovskú titulku, ako sa turisti tlačili, aby si mohli popočúvať hudbu a dobre sa najesť :rolling_eyes: :rolling_eyes: Je to tak, obyčajný človek s tým nič neurobí a tá hanba, ktorú spôsobili vymleté mozgy padne na celé Slovensko.. :rolling_eyes: :rolling_eyes:
19. feb 2010 o 08:37  • Odpovedz
Klasikaaaa.. ani ma to neprekvapuje... Slovenská ambasáda v Paríži funguje na podobnom princípe :rolling_eyes:
19. feb 2010 o 08:45  • Odpovedz
Ja som dnes nieco podobne pocula v radiu o slovenskom dome, bola to len uputavka, ale v takom smere,ze aka hanba, takze teraz uz konecne viem o co islo, no hanbim sa za cele Slovensko, ved my sa nevieme ani reprezentovat v dobrom svetle, este aj tu medailu musela za nas vyhrat Ruska, teda tesim sa tomu a prajem jej to, ale my ako Slovaci nevieme dotvorit ani len to " krovi" . Veru, toto by sa mali dozvediet na najvyssich miestach a nieze este si vsetci papalasi vysluzia ocenenia a odmeny, za vitazstvo Kuzminovej, pritom ich snaha bola nulova a este ani tu reprezentaciu nevedeli pripravit.
19. feb 2010 o 08:49  • Odpovedz
K zlatej a a striebornej medajle - je to predovšetkým individuálny úspech talentovanej športovkyne, o ktorú v Rusku nemali záujem. Takýchto príkladov je vo svete neúrekom.

Na českom internetovom portáli Týden sa písalo:
"Vždyť právě malý Jelisej (2,5 ročný syn Kuzminovej) je ten, kvůli komu přijala Nasťa slovenské občanství. Když totiž byla těhotná, v jejím rodném Rusku ji vyhodili z reprezentace a ona přemýšlela nad koncem kariéry. Naštěstí se tak nestalo,"

A 1 komentár k onomu článku, čo si o slovenských reakciách myslí bežný český občan:
"Neutrpí tím slovenská hrdost, že je reprezentuje Ruska? Velké oslavy? A kde? Na STV žádná euforie, skoro jako by ji zlatá medaile zhořkla."

K repredomu:

Ten článok je subjektívny názor niekoho, koho nepoznám a neviem, aké má pohnútky, keď svoj negativizmus šíri do celého sveta, nielen mejlom. Pozrela som sa na oficiálne stránky repredomu a zrejme pán minister Lajčák vie, čo ponúka náš reprezentačný dom vo Vancouveri, keďže tam bol osobne prítomný:
http://www.repredom.sk/sk/show/gallery/4?id_gallery=2

Nerozumiem, prečo také rozhorčenie, keď je to aj na webe veľmi jasne napísané, že proste vstupné je toľko a toľko a očakávať za to možno to a to. Či je cena úmerná ponúkanej srande, vie posúdiť asi len ten, kto tam bol ako hosť.

Neviem ani, ako to chodí u Írov, k tomu som sa zatiaľ nedostala. Ale asi tam ide len o to pivo.

A podľa tohto článku je normálne, ak je reprezentačný dom uzatvorený pre širokú verejnosť, tak ako to je v českom tíme:
http://www.rozhlas.cz/zpravy/zoh_deniky/_zprava/696004
Záver tohto článku je:
"Slovákům se podařil chytrý tah. Jejich olympijský dům stojí v prostorách mezinárodního filmového centra ve Vancouveru. Tahle kulturní instituce se chtěla zviditelnit a nabídla Slovákům rozumný pronájem, protože si spočítala, že olympijský dům přitáhne hodně lidí.
Zatím se to potvrzuje a je škoda, že podobně nedopadl i český olympijský dům. Ten stojí daleko od centra a je tam prakticky zbytečný"
19. feb 2010 o 09:24  • Odpovedz
v prvom linku som mala na mysli fotku č.42
19. feb 2010 o 09:27  • Odpovedz
1. mar 2010 o 18:24  • Odpovedz
Hanka, aby nezmazali Teba za xenofóbiu :wink:
1. mar 2010 o 18:47  • Odpovedz
Hanka neviem, co na tomto ma byt vtipne, ale sila to skutocne je. Je to, bohuzial, realita a je mi z toho skor do placu. Ale ako krestan ti dakujem za sirenie tejto spravy.
1. mar 2010 o 19:02  • Odpovedz
Neskutočné, aké veľké množstvo ľudí sa dokáže nechať zmagoriť jedným demagogickým a jednostranným spracovaním "pravdivých" údajov.. zase raz... :rolling_eyes:
1. mar 2010 o 19:05  • Odpovedz
Hanka, trochu som nepochopil, hlavne to s mazaním témy islamským mamičkám,
som kresťan, ale nechcel by som, aby sa niečo niekomu "mazalo" preto, že kresťan nie je, napr. islamské mamičky

a to video beriem s rezervou
1. mar 2010 o 19:19  • Odpovedz
ja som ho tak isto brala s rezervou... ale je to realita zialbohu ako pise pia...

No zvlastne, ze naozaj mna zmazali za xenofobiu, ale opak nezmazu... sirit islam sa tu moze na MK, ale opak uz zmazu....hmmm...

ci zase nieco my normalni nechapeme??
dakujem adminom, ze mi neupravlli prispevok ale zmazali :wink:
1. mar 2010 o 20:03  • Odpovedz
Hanka... mamičky v téme islam nikomu svoju vieru nevnucujú a ani nenadávajú na nás, kresťanov...
ty vieš, aká mám na islam názor, no napriek tomu tu nebudem vykrikovať na nich fuuj, je to ich voľba, ich život... a niekoho napádať kvôli viere, to je asi hlboko pod moju úroveň....
A medzi islamskými mamičkami mám kamarátku, ktorú poznám osobne, a je to naozaj dobrá osôbka.. nikdy ma nepresviedčala ,že jej viera je lepšia, vlastne sme sa o náboženstve takmer vôbec nerozprávali... :wink:
1. mar 2010 o 20:21  • Odpovedz
monkula, viem...
ja som to tu nechcela ani rozoberat, mna len prekvapilo zmazanie linku...

fajn, ze nepresvedcuju na ich stranu....no zial na to staci iba ich sirenie sa/rozmnozovanie/... :pensive: :pensive: :pensive: :pensive: :pensive: :pensive:
2. mar 2010 o 09:25  • Odpovedz
To nemyslíš vážne, že nie? Tak tu poďme zakázať aj kresťanské témy.. fúúúúj.. veď je to šírenie kresťanstva!
2. mar 2010 o 09:35  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.