• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

V nemocnici vymenili bábätká

(zamknutá)
16. marca 2011 
bihan, nieee, podme tu zeny a dcery mlatit za neposlusnost... :wink:
2. mar 2010 o 10:18  • Odpovedz
pripajam sa k Jaronovmu nazoru.Nie je nic horsie ako xenofobia :unamused:
Ved ani nam krestanom nikto nezakazuje mat tolko deti ako maju moslimovia-hmm,je to trosku pritiahnute za vlasy :confused:
2. mar 2010 o 23:13  • Odpovedz
"HOREHRONIE"- okopírované podľa tohto originálu...vrchol drzosti,chcieť to prepchať ďalej...:((
zasa sa "slovač" vyznamenala...:P
Toša by sa v hrobe obracal...:((
http://www.youtube.com/watch?v=W8Ln5Z6Ecu0
Tose & Synthesis - Oj devojce
3. mar 2010 o 08:42  • Odpovedz
mna zase zaráža, ako "slovač" za každú cenu musí vytiahnuť "tromf" mna niekoho, čo je len trošku úspešný :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: už som čítala článok o tom, ako je pesnička "Horehronie" okopírovaná, ale čítala som aj ďalšie články, kde sa tento výplod fantázie nejakých neprajníkov vyvracia ... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ja by som naozaj chcela vedieť, čo má táto pesnička spoločné s pesničkou "Horehronie" .... lebo ako počúvam, tak počúvam, nič rovnaké nepočujem :grinning: :grinning: :grinning:
3. mar 2010 o 09:07  • Odpovedz
Hanka, očividne ti slovo "právny štát" nič nehovorí. Zákony štátu sú nadriadené akýmkoľvek cirkevným nariadeniam a zvyklostiam. Asi by si si znovu mala prečítať preambulu a hlavne tie časti o slobode slova a napr. náboženského vyznania.
Už si sa vôbec niekedy v živote s nejakým moslimom stretla? A čo s černochom? alebo aziatom? všetci sú fúúj.. že? :wink:
3. mar 2010 o 09:11  • Odpovedz
bihan no.1! :wink: :slight_smile:
majka,pokiaľ ti chýba hudobný sluch.... :wink:
3. mar 2010 o 09:29  • Odpovedz
vyjadrenie odborníkov,nie "neprajníkov": :wink:
http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/zaujalo-nas/2010/
3. mar 2010 o 09:31  • Odpovedz
pokiaľ je pre teba bulvár typu plus 7 dní smerodajný, tak beriem späť ... tam vždy píšu odborníci :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. mar 2010 o 09:35  • Odpovedz
celá majka :grinning:
3. mar 2010 o 09:38  • Odpovedz
áno, áno ... celá ja :grinning: :grinning: :grinning:
3. mar 2010 o 09:44  • Odpovedz
pardon,ja som si túto "tetu"dovolila pokladať za odborníka na hudbu... :grinning:
http://www.fphil.uniba.sk/index.php?id=yvetta_kajanova
3. mar 2010 o 09:49  • Odpovedz
Hudobno-teoretickú analýzu oboch skladieb urobil Oskar Lehotský z odboru Muzikológie na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského, ktorý sa špecializuje na oblasť slovenskej populárnej hudby po roku 1977: "Porovnával som nahrávky piesní Oj Devojče v interpretácii Toše Proeski a Sintezis z roku 2004 a Horehronie z Eurosongu v podaní speváčky Kristiny. Formová štruktúra slohy obidvoch piesní má rozsah 16 taktov, z ktorých porovnateľné boli iba štyri, čo činí iba štvrtinu z celkového motivicko-tematického materiálu."

Po hudobno-teoretickej analýze troch zložiek hudobnej reči dospel Lehotský k záveru, že tieto piesne sú si z hľadiska melodiky podobné približne z troch až štyroch percent a rytmická podobnosť je takmer nulová. Najpodobnejšou je v spomínaných štyroch taktoch harmónia, ktorá však nie je predmetom autorského práva. Podobný harmonický postup môžeme podľa neho nájsť v aranžmánoch mnohých populárnych piesní.

ODKOPÍROVANÉ Z ČLÁNKU
3. mar 2010 o 09:50  • Odpovedz
„Je veľmi vážne, na čo ste prišli,“ vyjadrila sa pre Plus 7 dní docentka Yvetta Kajanová, CSc. „Ak sa Kristíne podarí prebojovať na Eurovíziu, čo je dosť pravdepodobné, môžu nás Macedónci žalovať. Ide o totožnú základnú melódiu a harmonický pôdorys - dokonca ešte aj na presný počet taktov -, ktoré sú presnou kópiou macedónskej predlohy.“ Tým sa však podľa expertky na hudobnú vedu podobnosť oboch piesní nekončí. „Dokonca je odkopírovaný aj aranžmán - macedónske flauty sú nahradené u Kristíny syntetizátorovou imitáciou fláut, ktoré majú evokovať slovenskú dvojačku. Backgroundové vokály na macedónskej nahrávke tria dievčat nahrádza u Kristíny speváčka, ktorá robí ‚křoví‘ v pozadí.“
Muzikologička naznačila, že pesnička Horehronie, výkladná skriňa slovenského autorského tímu, môže skončiť na súde. „Smutné je, že je tu totožných viac ako osem taktov, takže súd môže dať Macedóncom za pravdu,“ doplnila Yvetta Kajanová a neodpustila si ani záverečnú poznámku: „Som vdačná za to, na čo ste prišli. Tá skladba mi od začiatku znela ako hybrid arabských, ázijských, rytmov s alúziami, asociáciami, slovenskej molovej melodiky. Pôvodná nahrávka je však oveľa lepšia, čo mi je ľúto. Žiarlim na ňu ako Slovenka, ale na druhej strane im treba priznať, že sú lepší.“
TIEž OKOPíROVANÉ :grinning:

a tí drzí macedónci nás predbehli ešte aj v zložení pesničky,Jonče Hristovski 1964,a Toše ju naspieval v 2004.
no,nech už hovorí kto chce-čo chce,ked si ich pustíme za sebou,nie je o čom....budem držať palec,aby sa nikam neprebojovala...fuj... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. mar 2010 o 09:57  • Odpovedz
ok, ok ... "presvedčila si ma" ... :grinning: :grinning: :grinning:

ale o niečom inom ... :wink:
3. mar 2010 o 10:00  • Odpovedz
nápodobne :grinning:
3. mar 2010 o 10:06  • Odpovedz
Dámy, asi nemáte prvý raz rozdielny názor :confused:

Púšťam si to práve za sebou, najprv Kristínu, teraz Toseho. Prikláňam sa k názoru p.Lehotského, počujem PODOBNÝCH, nie totožných 8 taktov.
Zaujímavé je, že obaja muzikológovia sú z rovnakej fakulty :confused: Ak by aj autor hudby čerpal motív z tejto skladby, teda hudba Horehronia by ňou bola inšpirovaná, ešte sa dosť narobil, aby vymyslel zvyšných pár stoviek taktov.
3. mar 2010 o 15:07  • Odpovedz
mne to teda podobne vobec nepripada. a celkom sa tesim ze vyhrala prave ona, konecne nieco zaujimave vypustili do sveta.
3. mar 2010 o 15:51  • Odpovedz
bihan, nepotrebujem si nic citat... ja som vyjadrila svoj nazor, ci doslo ti to dako inak????!!!!
necitovala som nic zo "zakonnych riadkov" :wink: ...hehe, moslimovia, islam...turecko /vstup do EU/...co maju prosim s pravnym statom??? okolo neho ani nechodili !!!! :wink: :grinning:
3. mar 2010 o 23:33  • Odpovedz
hanka suhlas, tiez nechapem co sa turecko tlaci do EU...maju tam mizerny flak na pevnine a uz si fandia. to by dopadlo, ved su uplne ina mentalita. nejde o to ze kto je akej narodnosti alebo vyznania ale ako sa sprava. stacia myslim problemy ake maju v nemecku a rakusku s turkami, asi ako my s ciganmi. ide o to ze su uplne neprisposobivi, robia bordel a ani za 30 rokov su neni schopni najst si pracu a naucit sa jazyk danej krajiny.
4. mar 2010 o 08:43  • Odpovedz
http://www.youtube.com/watch?v=1O4zHNGGo8A - neuveriteľný balet, pre mňa fakt sila :slight_smile:
17. mar 2010 o 21:41  • Odpovedz
http://tvnoviny.sk/spravy/svet/v-pripade-21-babatiek-zatkli-dvoch-pracovnikov-nemocnicnej-marnice.html

:frowning2: :angry: otrasne a šokujuce-vraj "nemocnicny odpad"-ucta k mrtvym im asi nic nehovori...
31. mar 2010 o 09:10  • Odpovedz
boze tie baba, ved to je strasne :frowning2: :frowning2: :frowning2:
31. mar 2010 o 18:33  • Odpovedz
podľa mňa to je jasná vražda... :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: A môže si kto chce, čo chce tvrdiť.. :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
30. apr 2010 o 11:08  • Odpovedz
len viete čo nechápem že rengenom bolo zistené že dieťa je choré ja tak viem že rengem škodí počas tehu :rolling_eyes:
30. apr 2010 o 11:15  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.