• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Voľba zástupcu vlastníkov bytov

(zamknutá)
23. mája 2009 
Ahojte mam na tuto temu jednu dost podstatnu otazku a netusim kde v zakone to hladat tak sa obraciam na tie ktore su v tomto zbehlejsie :grinning: :grinning: :grinning:
mame taky problem stary zastupca sa chce vzdat svojho akoze fleku a chceme volit noveho ma zaujima ze ci noveho zastupcu musi volit nadpolovicna vacsina vlastnikov bytov alebo vacsina zucastnenych na schodzi, dalsia vec vlastnikmi sa berie kazda jedna osoba, napr my sme s muzom pol na pol ratasa za nas jeden alebo dva hlasy? a ak by ste mi hodili aj dokaz napr link na ten zakon :wink:
dakujem zuz
19. máj 2009 o 23:59  • Odpovedz
Pri hlasovaní na schôdzi vlastníkov sa rozhoduje nadpolovičnou väčšinou
všetkých vlastníkov. Ak počet zúčastnených vlastníkov v dome neumožňuje hodinu po začatí schôdze právoplatné hlasovanie, rozhoduje sa nadpolovičnou väčšinou zúčastnených. Pri hlasovaní o voľbe a odvolaní predsedu,. podaní návrhu na dobrovoľnú dražbu, musí byť pri hlasovaní prítomná nadpolovičná väčšina vlastníkov v dome.

http://www.webpravnik.sk/?page_id=223
20. máj 2009 o 14:34  • Odpovedz
autor
dik, som si to pozerala takze mam tomu rozumiet tak ze na zastupcu staci nadpolovicna vacsina ktora sa zucastni po hodine :grinning:
20. máj 2009 o 22:48  • Odpovedz
zuz...jasne...staci...
na tie dolezite ukony...ako je uver ...atd...treba polovicu vlastnikov... :wink:
23. máj 2009 o 13:08  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.