• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Volna tema na vykecanie adminov po druhe / free discussion for admins

(zamknutá)
25. januára 2014 
sak su to moje krstniatka, tak kto by sa mal o nich starat ked nie krstna mama? :grinning:
kedze ani moja sesterka nema surodencov, preto poziadala mna aby som bola krstnou mamou ich deti, ved uz od malicka sme si blizke, ako sestry.... a byvaju v rovnakej dedine ako my co je tiez velka vyhoda :wink:

aku vybavicku myslis? pre deti? :sweat_smile: :confused: no jasne, sak stale pozeram detske veci, teraz je taky skvely vyber ze dovi dopo :dizzy_face: :dizzy_face:

no bola tu asi cca pred par dnami,ze sa neciti nejako dobre a tak, ale potom som ju uz nevidela :unamused:
20. jan 2010 o 14:07  • Odpovedz
jani - poslem pozvanku :wink:
20. jan 2010 o 14:07  • Odpovedz
S tím nespaním dětí je to mazec, já to mám naopak než asi většina, jako miminka mi děti moc nespí a postupně k tomu dochází, teď mi spí Kristý jak kdy v rozsahu tak 40min. - 1h a prcek ještě nedávno spával párkrát 20min. přes den teď dá i hoďku v kuse :slight_smile: :sweat_smile: :grinning: taky jsem za to vděčná víc ne :grinning:

No jako do BA nebo Prahy bych autem nevjela, nevím kde jaká tramvaj má přednost atd. :sweat_smile: u nás tramvaje nejsou, jen trolejbusy a autobusy a tam přednost platí klasicky :grinning:

Domi jj myslela jsem věcičky pro děti jestli okukuješ, mě to stále baví s někým řešit, už mě žádný nákupy na miminka moc nečekaji :frowning2: :grinning: asi bych se měla spíš radovat, tolik peněz, zrovna se nám min. týden povedlo prodat kočárek po Kristý tak jsem obratem objednala Lukymu větší autosedačku ať je to z krku :sweat_smile: :grinning:
20. jan 2010 o 14:15  • Odpovedz
Kristo dakujem ti , snad nebude pit mlieko az po skolu :sweat_smile: Ja som ellu nekojila boli sme na um a mozno keby som ju este aj kojila tak by si pytala prso aj teraz :sweat_smile:
20. jan 2010 o 14:16  • Odpovedz
hej okukujem, takze kludne sa mozeme o tom porozpravat :wink: :dizzy_face: tym ma nakazala uz milion -krat spominana sesterka, ta maniaci denne na mimibazari a pod. strankach...ved aj ona mi poradilu tu mikcu a tak :grinning:
20. jan 2010 o 14:17  • Odpovedz
uz som v skupine :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Linda - neter - nema mat koho krstnych rodicov, lebo tak ani my, ani svagrinej sestra nie je zosobasena v kostole no a to je pruser... a tak Linda nie je pokrstena.... neviem ci som to tu spominala, ale svagrininej sestre sa pred par tyzd. narodil syn (dali mu podla mna super meno - Jonáš) a skusaju BKM a ze na 90% to funguje.... skoda, ze ziju az v Prahe, lebo by som sa vtirkla na navstevu, fakt ma zaujima ako to moze fungovat :grinning:

kaju som ani ja dlho nevidela, asi je teda este chora....
20. jan 2010 o 14:18  • Odpovedz
juj Jani ja by som bez auta v ba bola stratena navyknuta som na auto ze az, tesco mam peso mozno 2 minutky ale aj tam idem autom hoci idem len pre chleba, som strasne pohodlna v tomto auto vyuzivam na vsetko.A jazdim velmi rada i ked v ba je to fakt o nicom
20. jan 2010 o 14:19  • Odpovedz
Danu to ale fakt slyším prvně, vždycky se říká jak jsou děti na UM spokojený a spí celou noc a vidíš to opak je pravdou co :confused: já kdybych jí to kojení tenkrát neutnula tak si ze mě taky udělala otroka, budila se co hodinu aby si podudlala :stuck_out_tongue_closed_eyes: no rozmazlená byla pěkně a to teď dělá synátor :sweat_smile: akorát že tomu nevíme jak v tom zabránit, přijde mi malej na "vyřvávání" a zase by budil Kristý, takovej kolotoč šílenej :sweat_smile:

Jj já taky maniačím a to nechci vidět jak by to dopadlo kdybych mohla utrácet hodně, zatím nemůžu, musíme šetřit a počítat atd. :grinning: tak to je asi na jednu stranu i dobře :grinning:

Janocka tak to je super, BKM jsem chtěla taky zkoušet, ale to nešlo a s malým na to jaksi neni čas, Kristý hodně řvala, řve prakticky dodneška tam nešlo odlišit: "mám hlad, vymýšlím si, budu kakat" :sweat_smile:

Jani a co jste nakonec koupili té holčičce jak jsem ti házela ty hračky? :slight_smile:

Holky pro dnešek už tu asi nebudu, malá se mi budí tak hezký den, ráda jsem pokecala :dizzy_face:
20. jan 2010 o 14:22  • Odpovedz
Danu ty jsi jako můj manžel, autem do krámu naproti :grinning: ale teď hodně bere Kristý sebou že se projdou, tak chodí s kočárkem :grinning:
20. jan 2010 o 14:23  • Odpovedz
teri - tak sa maj pekne.... aj ja dakujem za pokec :dizzy_face: :dizzy_face:
20. jan 2010 o 14:24  • Odpovedz
Ha, uz jsem v gumakove skupine tez :grinning:

Jani, preimplantacni diagnostika embryii znamena, ze vybranymi spermiemi oplodni vajicka, udelaji prodlouzenou kultivaci (= nechaji se treba 3 dny, aby se pekne naryhovaly zygoty, preslo to pres ty ruzne faze az k morulam - vicebunecne uskupeni) a z tech, co to preziji, vsechny vysetri a zavedou jen ta zdrava. Dela se to treba v pripade, kdyz je v nektere rodine nejaka geneticka vada, napriklad prenosna po zenske linii, ale trpi tim chlapi, napr. hemofilie. To se vyberou zenska embrya a zavedou. V Nemecku je tohle vsecko zakazane. Jakakoli selekce embryi (to je vybrani tech nejlepsich embryii k transferu), darovani vajicek, preimplantacni diagnostika atd. jsou pry proti prirode. Navic IVF v Nemecku stoji takovy prachy, ze na to vsichni jezdi do Rakouska, do Francie nebo do CR :rolling_eyes:

Teri, to jsem ani nevedela, zes bourala. To je drsny. My chcem tedka prodavat naseho focuse a koupit nejakyho kombika. Takze jak jsem nikdy vyklepana nebyla, ted jsem, jelikoz se bojim, abych ho nekde nerozstrelila - abychom ho mohli prodat jeste za nejake penize nebo na protiucet. Nicmene nam v centru mesta zabrali cele zachytne parkoviste a budou tam stavet jakousi mestskou halu. Tudiz radsi jezdim na kontroly k Dr. busem, protoze ubyly asi 2/3 vsech parkovacich mist a pribylo tech otresnych hlidek, co nechavaji listecky za steracem... poukazka pro poradkovy urad v hodnote 15€ :sweat_smile:
20. jan 2010 o 14:27  • Odpovedz
krista to urcite ked bola mensia jedavali sme skoro kazde 3 hodky akoby bola kojena :stuck_out_tongue_closed_eyes: to bol des :confounded: Luky je este maly tak len ho nechaj pekne si dudlat :wink:
20. jan 2010 o 14:29  • Odpovedz
Linde sme kupili taku srandu na tlacenie... ze ked bude behat, moze to tlacit pred sebou a drzat sa toho... a zatial ked moc nebeha, tak sa to zlozi a su tam take vseliake gulicky, tak s tym sa hra ako besna.... a potom sme jej kupili este daku hracku, no neviem uz presne aku :confused: ale potesila sa....

ja sa BKM bojim, lebo tak mat pocikany a pokakany byt, po tom netuzim :grinning: ale ked sa to uz dieta nauci, musi to byt super, ze po par mes. je dieta uplne bez plienky a nepocikava, nepokakava sa do gati....
20. jan 2010 o 14:29  • Odpovedz
u nas drahy chodi radsej peso alebo busom len ja som ta "pohodlna" ale zase ked mam stale auto tak som si uz zvykla.
20. jan 2010 o 14:43  • Odpovedz
danu - presne ked si clovek zvykne na daco tazko sa mu odvyka :wink: mojej svagrinej sa pokazilo auto a musela ist rano busom...to ste mali vidiet...chuda :grinning:
20. jan 2010 o 14:49  • Odpovedz
ja som si tiez zvykla, ze vacsinou chodim do prace a z prace autom, ale ked nejdem, tak pohoda, kedze mi to trva MHD max. 7 min. :stuck_out_tongue_closed_eyes: ked som robila v meste, to bolo horsie, to som vzdy uz predchadzajuci vecer stresovala, ze pojdem do roboty hodinu - zapchy + vacsia vzdialenost.....

a ist busom na dlhsiu vzdialenost - napr. k nasim alebo k svokrovcom, tak na to sa vzdy pripravujem psychicky uz tyzden dopredu a radsej si hned kupim aj listok cez net, lebo tak nebudem ako taka oná stat pol hod. pred odchodom busu a stepovat ci sa vopcham alebo nie... takto mi staci s vyplazenym jazykom dobehnut pol min. pred odchodom.... ale tak chvalabohu sa nestava casto, ze musim ist busom, zo 3x za rok, ale staci mi :grinning: :grinning: a vlaky mi smrdia, tak tymi nechodim :p ale inak vobec nie som fajnova
20. jan 2010 o 15:00  • Odpovedz
jani - ja som raz zazila, ako si isla busom domov k vasim tusim :grinning: ale to si mala este cas ist aj do bankomatu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a ocuj ty to mas do robotky tak blizko? som myslela, ze asmira je dakde v centre :confused: :sweat_smile:
20. jan 2010 o 15:03  • Odpovedz
domi to ked mne sa pokazilo tak som nahovorila kolegynu z roboty tiez byva kusok odo mna aby ma odviezla :grinning:
20. jan 2010 o 15:37  • Odpovedz
danu - sikovna :grinning: ona tusim tiez nakoniec nesla busom, musela ist taxikom lebo vtedy zrovna tak snezilo a asi 1,5 hodky cakala na bus a ziadny neprisiel tak vzala taxik a hajde do BA :grinning: a domov tusim tiez niekoho nahovorila aby ju odviezol :astonished:
20. jan 2010 o 15:39  • Odpovedz
domov som uz isla mojim autom, mam jeden servis kde chodim a tam sa vzdy dohodnem tak hned v ten den mam auto, cize dalsi kolega ma odviezol pre auto a isla som s nim :sweat_smile:
20. jan 2010 o 15:48  • Odpovedz
ano domi, to bol jeden z tych par razov, co som isla busom... to som sla k svokrovcom, draheho som poslala uz v piatok, ze sak ja po stretku dojdem... to bola vynimka, ze som nesla z domu, preto som este v bankomate bola, na zastavke cakala, .tyzden citala.... ale inokedy fakt volam taxik a poviem: na stanicu, co najrychlejsie :grinning: moj rekord je, ked som na ŽST petrzalka prisla za asi 6min... neviem sice ako, ale podarilo sa.... som len taxikarovi: ŽST petrzalka, co najrychlejsou, co najkratsou cestou.. a on ze kaaam? a ja: no žst petrzalka... nechapal, tak som musela povedat: železnicna stanica petrzalka... boooze :grinning: :grinning:

asmira je na mierovej v prievoze, takze blizko to mam - 4 zastavky MHD..... keby bola v centre, nemohla by som si dovolit chodit do roboty 9:10 z domu :stuck_out_tongue_closed_eyes: a v centre je aj najomne ine.... to by musela byt firma aspon na nule aby boli kanc. v centre....

danu a ty robis kde? v akej casti BA?
20. jan 2010 o 15:49  • Odpovedz
jani - toho taxikara si viem zivo predstavit :grinning:

no ja neviem preco som bola v tom, ze chodis dakde do centra :sweat_smile: :grinning: ...to mas super potom, mne hned bolo blbe, ze ako mozes byt tak rychlo z domu v robote :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. jan 2010 o 15:52  • Odpovedz
jani robim pod Hlavnou stanicou
20. jan 2010 o 15:59  • Odpovedz
tak to mas cestou z biskupic asi dost zapch... nie? lebo tak biskupice byvaju rano zapchate (ja chodim o 9 z domu, tak to je uz v poho, ale okolo 8 to byva des), Sancova tiez byva zapchata.... a ked zlyha auto, ide ti tam aj MHD priamo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

domi, robila som v centre takmer 3r. - najskor na Safku, potom nam. L. Stura a dochadzala som tam z roznych kutov... najskor z Noveho Mesta (pri Palme som u kamosky byvala), z Petrze, z Dlhacov, z Kramarov, z Biskupic.... a najlepsie sa mi do centra chodilo z Dlhacov, elektricka nemala ziadne zapchy, bez prestupov to islo.... a z Kramarov a Biskupic to bolo rovnako o hubu :grinning: preto je teraz super robit blizko....
20. jan 2010 o 16:13  • Odpovedz
hej jani , z dlhacov sa cestuje do centra najlepsie, sak kamoska tam byva a hovori, ze eliny nesklamu...teda ak sa nieco nepototo :slight_smile:
20. jan 2010 o 16:17  • Odpovedz
ja mam tu vyhodu ze tiez necestujem do roboty MHD, bud idem rano autom, alebo pripadne busom a to len prejdem cez elek. zastavku a som v robote a domov zase len vybehnem na nadchod a som na zastavke :grinning:
20. jan 2010 o 16:20  • Odpovedz
Ahojte z postele. Sme marodi. Matko je chory a ja som si dnes v Limbachu ruku pototo. A mozno som si ju opravila. Bolo tam strasne vela snehu a zladovatele cesty a ako sme sa isli so Samkom prejst, tak som trtla. Ruka spravila puk a co som mala ist s nou k chirurgovi, tak asi uz nebude treba, lebo uz tam ta sranda nieje...
20. jan 2010 o 19:26  • Odpovedz
maji cau, to vazne? uz nemas ten hrbolcek na ruke? :confused: no aspon nejake pozitivum, inak ti nic nie je?
20. jan 2010 o 19:27  • Odpovedz
Vsetko ok, len boli to jak svincucha, ale zlomene to nieje.
20. jan 2010 o 19:31  • Odpovedz
fuuu...a si s tym bola aj u lekara? teraz su tie cesty v strasnom stave, som isla domov jak pokakana, lebo sa to smyka jak fras
20. jan 2010 o 19:33  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.