• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Volna tema na vykecanie adminov po druhe / free discussion for admins

(zamknutá)
25. januára 2014 
chcem vidiet cloveka co si kupi na svadbu pozlatene prstene :fearful:
http://www.beremese.cz/bazar/index.php?vLogin=mischel.69
5. máj 2010 o 10:26  • Odpovedz
tak ja aby som sa nechytila, to by bolo :grinning: :grinning:

inak, co som si tak velmi chvalila mBank, tak mam nastvali trochen... mam nastavene, ze ked mi pridu peniaze na ucet, pride sms.... naposledy prisla min. tyzd. ked si mi posielala peniaze za tricko - ok... lenze v piat. mi pisala Ip baba z MK a v pon. dalsie 2, ze mi poslali peniaze na ucet (objednavali sme si bioeko veci z branakdetem.cz) a sms nic... uz som im chcela pisat, ze nech pozru ci to fakt odislo, bo mne nic neprislo... aby som sa nestrapnila, nalogovala som sa na IB a tam som vsetky platby uz mala prijate.... tak neviem co sa deje ked sms nechodia:confounded:
5. máj 2010 o 10:26  • Odpovedz
to ano :grinning: :grinning: :grinning:

tak mozno mali daku poruchu v prijimaci, alebo co...mne teraz chodia sms aj za kazdy pucacinu :rolling_eyes:

ja som vcera v banke nadiktovala a dokonca ukazala na papieri( ktory som vytlacila priamo z web stanky VUB), ze toto tam chcem a toto nechcem a ze nech to mam za tych 3,5 €, lebo bude zle :grinning:
5. máj 2010 o 10:32  • Odpovedz
asi mali fakt len poruchu, bo prave mi prisla sms s prijatou platbou, takze maju odpustene :wink: tak snad uz budes fakt platit len tych 3,50 a nie zas viac.... som pozerala, ze my sme za april zaplatili 3,78 za 8 vyberov z bankomatu a 15 platieb kartou.... takze stale mi to vychadza lacnejsie ako VUB, kde je clovek obmedzeny, ze musi vytahovat iba z bankomatu VUB... ked som mala VUB, stahovali mi 1,50 (vtedy este Sk) za kazdu platbu + za vyber z bankomatu 6 Sk a ked som im prisla vynadat, ze hlavna vec, ze vsade maju napisane, ze to je zadarmo, tak oni ze: ano, vyber samotny je zadramo ale tych 6Sk to su poplatky s tym spojene.... hned ako prisla mBank na SK tak sme si tam otvorili ucet....
5. máj 2010 o 10:53  • Odpovedz
super, ze sa to opravilo :slight_smile:

no ja tiez dufam, lebo ma nebavi sa chodit stale dotahovat, za kazdy cent :rolling_eyes: pockam este nejaky cas a ked sa to nezlepsi tak prejdem inam...chceli by sme brat uver, tak preto nechcem robit unahlene kroky a menit banku...
5. máj 2010 o 10:59  • Odpovedz
domi, to akoze banky posudzuju, ze kde si mala ucet a ze si teraz v inej banke? nestaci, ked zdokladujes prijem? :sweat_smile:
5. máj 2010 o 11:02  • Odpovedz
niee, teda neviem, ja to myslim tak,ze sme rozmyslali nad uverom z VUB banky...majka mi spominala aj dexiu, vies chcem zistit co najviac info, ze kde aky davaju, ake maju podmienky a pod :wink:
5. máj 2010 o 11:04  • Odpovedz
test som zakupila, a rovno dva ( aj do zasoby) :grinning:
5. máj 2010 o 12:48  • Odpovedz
caute.
domi, pokial mas niekde ucet, tak mas tym padom o nieco lepsiu bonitu u nich, ale stale musis dokladovat prijem + rucit nehnutelnostou vo vacsine pripadov. my mame v TTB 3 ucty a nakoniec sme zobrali v dexii uver, lebo mali lepsie podmienky a nizsi urok ako v TTB a to sme boli pre dexiu novy zakaznici. chceme teraz zobrat este nejake prachy v dexii, ale zase problem. musi matko dokladovat prijem, ktory ma ale nastaveny na minimalnu mzdu, kedze si ako zamestnanec svojej firmy nepotrebuje davat vyssiu vyplatu. tak aby sme dostali u nich opat dalsi uver bude si musiet nastavit jednu vyplatu na cca 4000€, z coho budu ale len odvody cca 1000€ :confounded: , lebo musi mat priemer vyplat za 6 mesiacov minimalne 780 € v cistom. to je v tom pripade, ze ak nam pobezi uver co mame, tam mame vynikajuci urok 3% + k tomu by sme zobrali dalsi za cca 4 %tny urok. pokial by sme navysili sumu existujuceho uveru tak nam zanikne urok 3% co je zle a bude urok vyssi, co sa nam neoplati. takze teraz nevieme co robit. dalsou nehnutelnostou uz rucit v dexii nemusime, lebo mame nas byt ohodnoteny na dobru sumu, takze nam to pokryje aj ten druhy uver, ak by sme brali.

som sa rozpisala :D pokial budes potrebovat radu, tak napis. uz tie ich somariny poznam odpredu odzadu :D
5. máj 2010 o 13:17  • Odpovedz
a hlavne potrebujeme prachy opat len na kratku dobu. tento co mame sme mali na 10 rokov a dalsi potrebujeme cca len na 7 - 8 rokov.
5. máj 2010 o 13:19  • Odpovedz
cau maji :slight_smile:

dakujem za info...mi to dost pomohlo, lebo sa v tychto veciach vobec nevyznam :confounded: a urcite sa este ozvem, len to musim s risom prejednat konecne...si aj dovo chcem zobrat, aby sme mohli tie banky pochodit konecne...

VUB ma napadla ako prva moznost, kedze tam mam uz ucet a uz sme sa o tom bavili a vysiel by nam celkom dobry uver a nepreplatili by sme moc, ale tak to bolo cca 1,5 roka dozadu, teraz je vsetko zase ine. preto tam chcem zabehnut a popytat sa na tie uroky a splatky,...
5. máj 2010 o 13:21  • Odpovedz
csob neodporucam. teraz sme si davali ratat a najnizsi urok maju 6,5%, co je neskutocne vysoke cislo nakolko teraz su uroky kvoli krize uplne dole
5. máj 2010 o 13:23  • Odpovedz
my by sme chceli tiez uver splatit co najskor, lebo mame dohodu s nasimi, ze ked vyriesia konecne ten spor so susedom a konecne nas vyplati, tak peniaze rozdelia medzi nas 3 surodencov a my by sme potom tymi peniazmi vyrovnali ten uver...
5. máj 2010 o 13:23  • Odpovedz
CSOB sa mne tiez moc nepaci, celkovo ako banka, rovnaka ani TTB...

este sme uvazovali aj nad tym statnym rozvojom byvania, ci ako sa to presne vola
5. máj 2010 o 13:24  • Odpovedz
domi, pokial chcete uver, tak to rieste teraz. v bankach nam potvrdili, ze teraz treba brat, lebo take uroky co su teraz uz nebudu. a maju pravdu, nam to teraz kvoli krize kleslo na tie 3%. kto ti to normalne da, ak nebude kriza? a hlavne cim nizsia doba splacania, tak tym menej preplatite.
mam tu akurat prepocet pokial by sme brali novy uver. chceme zobrat 17000€ a ak to zoberieme na 7 rokov preplatime len 3000€ na 8 rokov preplatime 3500€ a na 10 rokov zase 4300€... nikdy by som nebrala hypo na 20 - 30 rokov, lebo to su take palky na preplateni, ze dovidenia.
5. máj 2010 o 13:29  • Odpovedz
este nam sesterka ratala v prvej stavebnej sporitelni. len to zatial neviem ako vyslo, to matkovi len dnes poslala na mail a v piatok ideme za nou, nech nam to ukaze, ze co a ako
5. máj 2010 o 13:30  • Odpovedz
no ved jasne, my to chceme vyriesit co najskor, lebo tak uz by sme radi aj vo vlastnom byvali...to je super urok, ze 3%, aspon na nieco bola ta kriza dobra...

ty brdo,pekne sa to nazbiera za tie roky...za tie peniaze co usetris , si mozes zariadovat interier, pripadne ist na dofcu :slight_smile:
5. máj 2010 o 13:32  • Odpovedz
ok, tak potom ma informuj
5. máj 2010 o 13:32  • Odpovedz
jasne, uz teraz viem, ze maju nejaku akciu ze do konca mas urok 1,99% a od 1.1. budes mat taky ako ti vyjde podla splatok ale 5-6% + mas tam tu statnu premiu po 6 ci kolkych rokoch.
5. máj 2010 o 13:35  • Odpovedz
to teraz hovoris o tej stavebnej sporitelni?
5. máj 2010 o 13:40  • Odpovedz
hej o tom
5. máj 2010 o 13:42  • Odpovedz
ok, tak pekne pozistuj a povies mi ako to vyzera tam :wink:
5. máj 2010 o 13:54  • Odpovedz
Som zabudla napisat, kajka bola dnes na kramaroch kvoli tym pecenovym testom, tak, ze uz je to lepsie, moze ist na ten 1,5 mesiaca do skolky a ze este na nejake drobne vysetrenia pojde, ale z najhorsieho je vonku...su to zatial len take zahmlene info, to mi len sesterka pisala...osobne mi povie viac. Ale som rada, ze je ok :dizzy_face:
5. máj 2010 o 14:48  • Odpovedz
super, ze sa zlepsuje :slight_smile: nech to tak len pokracuje.
5. máj 2010 o 14:51  • Odpovedz
my máme hypo vo VUB... ale hypo nesla na byt ale na auto (a svokrovcom na kotol na peletky), vzali sme ju na 20 ci kolko rokov, ale tak chceme ju predcasne splatit ak vsetko vyjde tak ako ma.... byt bol kupeny za cash a potom uz na auto nezostalo a ten kotol svokrovcov stal vtedy cca 300 000 Sk, tiez na to nemali prachy, tak sa vzala 1 hypo a cast platia oni, cast my....

inak, toto http://www.modrykonik.sk/forum/tema/sama-na-stare-kolena/ je smutne, normalne ma to rozcitilo :cry:
5. máj 2010 o 16:13  • Odpovedz
jani - a mate vysoke splatky? teda ak sa mozem spytat samozrejme

kriste pane :pensive:
5. máj 2010 o 16:18  • Odpovedz
domi, noooo, splatky su sa mi vidi okolo 250 eur mesacne.... ale fakt si nie som ista, ale mari sa mi, ze je to tak :sweat_smile:
5. máj 2010 o 16:39  • Odpovedz
jani - nevadi, ja som chcela vediet len tak cca :wink:
5. máj 2010 o 19:41  • Odpovedz
jani, 250 eur mesacne? to ste museli brat slusnu sumu teda. tolko my platime, ale brali sme len 23tis eur na 10 rokov.
5. máj 2010 o 21:22  • Odpovedz
caute

na zajtra hlasia cely den dazd a silny vietor, tak sa uz neviem dockat :rolling_eyes:
5. máj 2010 o 21:33  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.