• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Volna tema na vykecanie adminov po druhe / free discussion for admins

(zamknutá)
25. januára 2014 
@domika007 tak páá, užij si televizi! :slight_smile:
9. nov 2010 o 11:56  • Odpovedz
@krista ad rodicaky:
materska je 22tyzdnov (najneskor od 6t pred porodom) - 55% z hrubeho platu, strop je okolo 500uer neviem presne
potom je rodicovsky a ten je (aktualny stav, pretoze od 1.1 sa to ma zmenit):
- ak si mala matersku alebo si bola nemocensky poistena (co napr. studentky nie su ak sa nepoitsia dobrovolne):
- do 2r dieta 256 eur mesacne
- od 2r do 3r (ak mas zdravotne postihnute dieta tak do 6r) 165 eur mesacne
- ak nesplnas podmienky, tak cele 3r 165eur mesacne
- aj mamicky dvojciat dostavaju takto, mamicky trojciat maju nejaky smiesny priplatok
- k tomu je este ca. 20 eur mesacne rodine pridavky (na kazde dieta)
9. nov 2010 o 12:09  • Odpovedz
@emjee no tak to máte opravdu menší než my, to se mám tady ještě dobře :wink:
9. nov 2010 o 12:16  • Odpovedz
@emjee vdaka, aspon mam aku taku predstavu :wink:
9. nov 2010 o 17:46  • Odpovedz
no vcera som bola nasrata s prepacenim poriadne, malemu nieco padlo do oka a vysla mu z oka krvava slza, tak sme sli na pohotovost, odtial nas poslali na ocne, ze oni do oka poriadne nevidia, tak nech mu to skontroluju, predsalen, oko je oko....tam nas vzala dnu sestricka (povedala to az ked sme odchadzali, menovku nemala, netusila som ze to nieje dr.), urobiloa zo mna hystericku matku ktora si vymysla a este si zo mna robila srandu ze nepoznam kvapky do oci :angry: :angry: :angry:
10. nov 2010 o 08:47  • Odpovedz
@latvia Pati, to se divim, ze ses dala! Bych ji zpucovala, ze by na to dlouho nezapomnela :angry:
10. nov 2010 o 08:53  • Odpovedz
@mmmk ja som myslela ze je to dr., tvarila sa tak, ani mu ani bu ze by bola sestra, ked som jej povedala ze som mu kvapla do oka lacrisyn tak sa ma zacala vypytovat s uskrnom ze co to je, ze ona take kvapky nepozna, nech jej poviem ake su to kvapky, no citila som sa jak na skuske ked ma profak chce vyhodit ale predtym si ma est eporiadne poda...nato mu kvapla do oka nejaku vodu a chcela mu svietit modrym svetlom do oka, maly zacal v tme plakat, tak zasvietila ze ona tam nic nevidi lebo maly nespolupracuje! :astonished:
idem von, vyvetrat krpca...aj seba
10. nov 2010 o 08:59  • Odpovedz
@latvia tak ja by som ju asi priskrtila na mieste :angry:
10. nov 2010 o 09:00  • Odpovedz
@latvia to bola dobra krava :rolling_eyes:
10. nov 2010 o 09:01  • Odpovedz
@latvia nase zdravotnictvo.... matka raz strasne bolelo brucho, tak sme sli na pohotovost. odtial ho poslali s naordinovanym ladom a cajom. na druhy den som mu musela volat sanitku. bolo to slepe crevo.
a o mne sa uz ani nepisem. po skusenosti na kramaroch oslavujem 2x za rok narodeniny. :angry:
10. nov 2010 o 09:05  • Odpovedz
@ooo ja viem ze nase zdravotnictvo ma trhliny, ale cakala som iny pristup. viem ze sme neboli akutny pripad, ale vidiet krvave slzy u 1.5 rocneho decka teda vyplasi aj mna :stuck_out_tongue_closed_eyes: este som jej to vsetko pekne popisala, podotkla ze ju otravujeme len kvoli uisteniu sa ze v oku nic nezostalo a ona takto....stacilo povedat posadte sa, pozriem mu do oka.....kukam, nic tam nema, rohovka neposkriabana, zrejme sa to uz vyplavilo. dam vam masticku, ak by zajtra bolo zle, ist na polikliniku. toto mi pride efektivny pristup. nebabrat sa, slusne povedat co urobila,ako postupovat a dovi dopo.
ach.....

vratila som sa z jazdy, aspon ze to mi ide celkom k svetu :stuck_out_tongue_closed_eyes: minule to takmer schytalo bocne zrkadlo, ale uz je to ovela lepsie :slight_smile: len parkovanie pozdlzne medzi 2 auta cuvanim mi nejde...mate na to nejake grify holky? :sweat_smile:
10. nov 2010 o 12:31  • Odpovedz
@latvia ja neviem vobec parkovat. :sweat_smile: dnes ale idem trenovat. nastastie mam moznost ist na cvicak, kde je raz za uhorsky rok jedna autoskola a inak nikto.
10. nov 2010 o 12:33  • Odpovedz
@ooo :grinning: a mas uz vodicak? ja som schopna zaparkovat cuvanim jak do garazu, takisto cuvanim sikmo, ale cuvanim pozdlzne kedy ako sa mi podari, je to skor o nahode, neviem kedy uz mam tocit volan, kedy vyrovnat...taka spanielska dedina pre mna
10. nov 2010 o 12:37  • Odpovedz
@latvia mam :sweat_smile: vzdy ked som ale parkovala, tak to som len vysla na chodnik a zastala. nikdy za tych mojich par jazd sa mi nestalo, ze by som mala zaparkovat medzi dve auta. :unamused:
10. nov 2010 o 12:39  • Odpovedz
@ooo a ked si si robila vodicak, nebolo to pri skuske? lebo u nas je taky okruh ze: prejst slalom pomedzi kuzelky na koniec, zastavit, zacuvat do sikmeho [parkoviska, vyjst z neho von, zacuvat pozdlzne medzi 2 auta, vyjst von a zacuvat rovno ako do garaze
10. nov 2010 o 12:42  • Odpovedz
@latvia nie, ja som mala len jazdu po meste. mna v autoskole vobec neucil parkovat a ani do kopca som sa donedavna nevedela rozbehnut. :sweat_smile: vsetko, co ma mali naucit v autoskole, tak ma teraz uci matisek.
10. nov 2010 o 12:44  • Odpovedz
@ooo :slight_smile: tak to si mala na jednej strane dobre, ze si nemusela na skuske taketo veci mat. ale na druhej strane ta nenaucili dost podstatne veci, to veru hej :unamused:
10. nov 2010 o 12:45  • Odpovedz
@latvia Ty si delas ridicak? :confused: To uz bych asi v tomto veku nezvladla :sweat_smile: Jakoze uz mam v sobe vic zodpovednosti nez jako sedmnactilete trestidlo :grinning: I kdyz moje mamka si udelala ridicak ve 40 a "normalne" jezdi. Tim myslim jakoze bezne. Uvozovky proto, ze sice vsecko dela spravne, ale zasadne nepredjizdi a mezi vesnicemi prece staci jet 60, nemusi to rozjet na 90, ne? :grinning:
10. nov 2010 o 12:45  • Odpovedz
@latvia ved to. autoskola ako taka to je super, len ja som mala "stastie" na takeho blbeho instruktora. nadavat som sa ale pri nom naucila riadne. :grinning:
10. nov 2010 o 12:48  • Odpovedz
@mmmk :grinning: :grinning: :grinning: ze v tomto veku :grinning: :grinning: popravde, som dost napata, nieje mi to jedno aj ked viem ze vsetko za mna moze uhrat instruktor, ale snazim sa, brblem si vsetko co mam vykonat nahlas, takze to vyzera velmi zaujimavo :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale akurat vcera som sa uistila ake podstatne je mat vodicak (aj ked auto je v nedohladne :sweat_smile: ), ked sa nieco stane, mozes sadnut a letiet kam potrebujes.Resp. ak ma v rodine niekto auto, tak ti moze na tu akutnu vec pozicat...
10. nov 2010 o 12:55  • Odpovedz
@ooo ja som natrafila na dobreho instruktora, taky kludas (len ked som mu takmer odbila to zrkadlo tak zvysil hlas :sweat_smile: ), uvidime na jakeho policajta natrafim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. nov 2010 o 12:58  • Odpovedz
@latvia ja som mala policajta uplne uzasneho, ze som vobec nemala stres aj ked som isla ako uplne posledna.
10. nov 2010 o 13:03  • Odpovedz
@ooo :dizzy_face: jaaaj, takeho chcem aj ja. mne sa tych 25 minut zda byt vela na jazdu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. nov 2010 o 13:04  • Odpovedz
@latvia ja som tusim ani taku dlhu nemala. :confused:
10. nov 2010 o 13:07  • Odpovedz
@ooo :grinning: teba sa uz radsej nic nepytam lebo sa zacnem citi ako diskriminovana :grinning: :wink: mozno sa uz pomenili podmienky od toho casu :slight_smile:
10. nov 2010 o 13:10  • Odpovedz
@latvia :grinning: soferak som robila pred vyse 5 rokmi, tak mozno teraz je to ine. pozerala som to prave aj na mape, ze odkial pokial som isla a vychadza to tak na 10 minut + svetla, tak dajme tomu, ze 15 minut vseho vsudy.
10. nov 2010 o 13:15  • Odpovedz
@latvia Mne to prave v tech 17 ani nejak nedochazelo. Byla jsem takove trdlo divoke :grinning: Ale od te doby jezdim prakticky porad. Co jsme tady v Reutlingenu, bez auta to nejde. Dlouho byly moji nocni murou podzemni garaze a parkovaci domy, ale krom par neoblibenych uz to zvladam dobre. Parkovani podelne se vyhnu, pokud je jina moznost. Radsi teda do parkovaciho domu nez na ulici podelne :grinning:
10. nov 2010 o 13:18  • Odpovedz
@latvia ja ked som si robila vodicak - cca 10r. dozadu, tak tiez som mala parkovanie rovne, sikme, medzi 2 auta a slalom pomedzi kuzele - to som sa naucila naspamat kedy tocit, inak by som nepresla :grinning:

moja mama si urobila vodicak v 18, odjazdila asi 20km a koniec..... a furt len pindala, ze aj ona by chcela auto a soferovat ale na autach co sme mali ked este nasi zili spolu sa to nedalo (predsa len s nulovym skusenostami sadnut do Passatu alebo S60 nie je sranda).... potom 5r. pindala do otca nech jej kupi auto az sa pred par mesiacmi nasrala a kupila si sama auto - 208, chodila do autoskoly na kondicne jazdy a spokojna je..... ked chce ist na vacsi nakup nemusi otravovat kamosky aby ju zaviezli, zavezie sa sama :wink:
10. nov 2010 o 14:28  • Odpovedz
potom niekto pls pozrite moje prispevky zo vcera v teme Cistenie bazaru... vdak :sunglasses:

a zas mam nervy - dnes som stopla dokopy asi 10 inzeratov na "vitonky" co boli fake, dala som dovod, ze Inzerat nie je v sulade s legislativou a tie kravky si na drzovku stlacili "uz som si ho upravila"... kua, ako to akoze opravili? ze to uz nie je fake? :angry:
10. nov 2010 o 14:30  • Odpovedz
ako sa povie po cesky obuv na lyzovanie? (po slovensky su to lyziarky)... bo ma zaujal tento inzerat
http://www.modrykonik.cz/bazar/detske-sportovni-potreby/qmn6/lyze-a-prezkace/ ze prezkace :confused: to slovo vidim prvykrat v zivote
12. nov 2010 o 16:40  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.