• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Volna tema na vykecanie adminov po druhe / free discussion for admins

(zamknutá)
25. januára 2014 
@mmmk a aky rozmer by mal byt , pozerala som na tych svojich a tie su 80x80
9. feb 2011 o 11:19  • Odpovedz
@domika007 Ony i ty z tesca, uz vim, jmenuji se Hybler, jsou bavlnene. Ale proste nejsou dost huste a save. Kamoska ma jakesi docela drahe s obrazkama, chtela to na utirani pusy, na odgrcavani a ty saji taky spatne.
Rozmer 80x80 je podle me akorat. Mam i 70x70, ty jsou lepsi asi na novorozence. Ale ja bych teda u novorozence asi jeste nelatkovala.
9. feb 2011 o 11:25  • Odpovedz
@mmmk tieto maju nejakeho nemeckeho vyrobcu, a pise, ze 100% bavlna... u nas je zvykom, ze na prve tyzdne sa dost bali na siroko a davaju sa klasicke latkove plienky...mozno si este objednam jedno balenie tych kikko...som ich nasla aj u nas...
http://www.plienky.sk/bavl-detske-plienky/70x70/-/kikko-plienky-70-x-70-cm-biela/6000.html
9. feb 2011 o 11:29  • Odpovedz
9. feb 2011 o 11:31  • Odpovedz
@mmmk a premyslam aj nad nejakymi ponozkami, maju celkom dobry vyber, aj asi podbradniky objednam :sweat_smile:
9. feb 2011 o 11:34  • Odpovedz
inak mate skusenost aj s tymito monitormi dychu?
http://www.plienky.sk/monitory-dychania/angel-care/-/angelcare-ac-401-captiva/25436.html

vsimla som si ich vo viacerich albumoch...
9. feb 2011 o 11:36  • Odpovedz
@domika007 Domi s tema bryndackama to tak neprehanej, tolik jich fakt neupotrebis :sweat_smile: Nam se nejvic osvedcil ten pevny plastovy na prikrmy a predtim ta jedna sada tech frote z Ikei, vic fakt nebylo potreba.
9. feb 2011 o 11:53  • Odpovedz
@domika007 u nás je bryndák naprosto zbytečný :rolling_eyes: po jídle je bryndák krásně čisťounký ale já, Chár, a kuchyň už ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. feb 2011 o 11:55  • Odpovedz
@mmmk proč nelátkovat u novorozence? eliáš měl papírovky jen v porodnici, protože tam by byl s látkováním trochu problém.

@domika007 čč mám kikko, obyč bavlněné, i ty lux, bambusové... rozměr 70x70 a novosklad z nich dávám eliášovi i teď, pořád mi přijde dost velký. zkoušela jsem to skládat na draka, což je takový větší novosklad, ale to na něm strašně plandalo.

monitor dechu považuju za zbytečnost, pokud je dítě donošené a zdravé. my máme sice ten, cos dala odkaz, ale nikdy jsme ho nepoužili. maximálně možná později využiju chůvičku, když třeba dáme eliáše večer spát a půjdem si sednout na zahradu, nebo kdybychom jeli na dovolenou, dali ho spát na pokoj a šli dolů na bar atd.
monitor jsme museli používat v porodnici, já jsem ho ale vypínala, páč když byl zapnutý, tak jsem ho zapomněla vypnout, když jsem eliáše vyndala z vozíčku a vždycky se to rozeřvalo. navíc mě to stresovalo v noci, pořád jsem kontrolovala, jestli bliká světýlko.
9. feb 2011 o 11:56  • Odpovedz
ha, tak u nás zase bryndáky děsně frčí. páč jak nekojím, tak při krmení z láhve eliáš bryndá, teče mu to po bradě na ten slinták. a UM dělá takový nažloutlý skvrny, po zaschnutí to ještě jakoby ztvrdne. takže já mám asi 8 bryndáků a kolikrát mi ani nestačí (myslim ty bavlněný, na ty plastový s kapsou ještě nedošlo, jsou větší).
9. feb 2011 o 11:57  • Odpovedz
@domika007 mám ten samý názor co @ikarkulka monitor pokud je mimi zdravé a donošené je zbytečný :wink: (sama dr v porodnici nám říkala že pokud mimi ve spánku umře tak ani monitor nepomuže :pensive: že to tak prostě je :pensive: a u nás by to ani nešlo jelikož Chár spala už od porodky semnou v posteli :grinning: :dizzy_face: a tam sem si fakt monitor necpala :sweat_smile: :grinning: a v postýlce mi první měsíce spát nechtěla potřebovala kontakt semnou nebo s Jouzou
9. feb 2011 o 12:00  • Odpovedz
@mmmk
@aguaverde neprehanam, kupila som len jeden zatial :sweat_smile: :wink: chcela som taky plastovy TT, ale ten nemali :unamused:
9. feb 2011 o 12:01  • Odpovedz
@ikarkulka
@aguaverde ok, lebo mne sa zdal tiez ten monitor dychu zbytocnost :sweat_smile: len som chcela vediet, ci to niektora pouzivate alebo nie :wink:
9. feb 2011 o 12:02  • Odpovedz
@ikarkulka kaji a ktore tie kikko sa ti osvedcili viac? lebo tych 10 ks by som objednala, to sa nestrati :wink:
9. feb 2011 o 12:03  • Odpovedz
a tie podbradniky nechcem len kvoli jedeniu, ale aj kvoli slintaniu :sweat_smile: nakolko viem zo skusenosti sesterky, ze jej maly hooodne slintal, nestacila mu menit podbradniky...jemu stale tieklo z kohutika :grinning: :grinning:
9. feb 2011 o 12:06  • Odpovedz
@domika007 no domi, jestli jich máš teď 40 ks a ještě nějaké pochybné kvality, a jestli budeš chtít opravdu látkovat a budeš mít jen čč (tj. nebudeš i doma používat AIO nebo jiné plenky), tak 10 kusů je dost málo :sweat_smile: novorozenec ti klidně za den spotřebuje i 20 plenek, pokud nechceš každý den prát a žehlit a skládat, tak minimálně se doporučuje 60 kusů čč.
já jsem jich měla 90 a stejně mi přišlo, že jenom peru a žehlím.

bambusový plenky skvěle sajou, ty jsem dávala na noc. akorát se praním celkem smršťují a deformují, musí se po každém vyprání, než je pověsíš, pořádně vytáhnout do všech stran, aby získaly zase tvar. ale to je detail. jinak jsou super.

no a co se týká bavlněných kikko obyč a lux, tak já mezi nima teda rozdíl nevidím :sweat_smile: když je peru a žehlím, tak už absolutně nepoznám, která je která. tak asi tak.
9. feb 2011 o 12:07  • Odpovedz
@ikarkulka no nepovedala by som, ze su pochybnej kvality :sweat_smile: na pocit su celkom prijemne, este som ich sice neprala, myslim, ze je este skoro, takze uvidim potom co sa s nimi stane...

lenze s tym latkovanim je to fakt neiste, preto zase nechcem zbytocne vela nakupovat :unamused:

a vdaka za popis :wink:
9. feb 2011 o 12:09  • Odpovedz
@domika007 hele, už jsem to psala včera - o látkování musíš být přesvědčená. jestli máš pocit, že to není nic pro tebe, tak látkovat asi nebudeš a v tom případně není potřeba to řešit :wink:
9. feb 2011 o 12:11  • Odpovedz
@ikarkulka jj, ved viem...preto hovorim, ze neviem co bude...ale latkove plienky nejake potrebovat na 100% budem aj ked nebudem latkovat...uz som to spominala, to balenie na siroko a pod :wink:
9. feb 2011 o 12:13  • Odpovedz
@domika007 Monitor dechu mame, pouzivali jsme jeste donedavna. Mne to zarucovalo klidny spanek, kdyz jsem videla, ze Max dycha. On se clovek asi k vymodlenymu decku stavi jinak, nevim.
9. feb 2011 o 12:14  • Odpovedz
no nic, pojdem daco robit, kopec zehlenia ma tu caka...

dik za info baby
9. feb 2011 o 12:22  • Odpovedz
@domika007 najlacnejsi eshop je www.ekoplienky.sk (snad ma nezmaznete za reklamu :grinning:) a www.latkoveplienky.sk, trosku inaksi sortiment ma www.klingacik.sk, odporucam nekupovat vsetky plienky rovnakej znacky, treba vyskusat z kazdeho rozku trosku a potom dokupis co bude treba (alebo ak sa rozhodnes nelatkovat, lahsie predas par ks ako cely balik rovnakych) a ak vydrzis do tyzdna skutocnych plienok, kedy byvaju na eshopoch rozne akcie, tak aj nieco usetris (len tento rok by to malo byt az niekedy v polovicke maja)

uplne najlepsie su stare komunisticke stvorce, ale ked nemas, kup si kikko (co mmmk odporuca), MaM stvorce, alebo potom viacvrstvove plienky, na vacsie deti potom nohavickove a aio

na siroke balenie ti budu stacit aj "gazovite" plienky (lebo sa davaju na jednorazovku) - inak zalezi na akych lekarov natrafis, niektori tvrdia balit, ini nebalit nasiroko - ak by si od narodenia latkovala, mas tuto dilemu hned vyriesenu, pretoze latky je halt na zadocku viac ako papierovej jednorazovky :wink:
jo a nekupuj si "postolky" to je blbost, kup si radsej dve snapi sponky a pripevnis tu latkovu plienku az navrch na bodycko nimi, postolky su igelitaky, ktore nie su moc priatelske k pokozke
9. feb 2011 o 12:45  • Odpovedz
9. feb 2011 o 17:09  • Odpovedz
a inak aky prasok/gel pouzivate na pranie detskych veci? ja by som si uz tiez mala nejaky pozriet pomaly...
9. feb 2011 o 18:09  • Odpovedz
@domika007 frosch aloe vera :wink:
9. feb 2011 o 18:12  • Odpovedz
@mmmk lebo vsade citam len o nejakej lovele :confused: ten frosch som pouzivala aj teraz, je superny :dizzy_face:
9. feb 2011 o 18:15  • Odpovedz
@domika007 Domi, tady na me cuceli vsichni jako na nejaky ufo, kdyz jsem se ptala, v cem perou detem veci :grinning: V DM mi tohle doporucila prodavacka, ze je to i pro alergiky vhodne a potom mi asi tri kamosky rekly, ze v tom detem perou taky. Jinak tady fakt specialne pro mimina zadny praci prasek/gel neni. Jeste jsem videla nejaky te sargotan gel, ale to je desinfekcni, pry vhodne pro deti, ale nevim nevim. Desinfikovat detem obleceni mi prijde uz teda trochu moc.
9. feb 2011 o 18:30  • Odpovedz
@domika007 Lovela je na bazi mydla nebo co to je? Mne to pripada teda zbytecne. Stejne ze zacatku peres miminku extra, coz myslim staci.
9. feb 2011 o 18:30  • Odpovedz
9. feb 2011 o 18:34  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.