• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Volna tema na vykecanie adminov po druhe / free discussion for admins

(zamknutá)
25. januára 2014 
autor
no s tymi dvojickami je to tak, ked uz pomaly kazda druha snazilka v strednej europe berie clostil, aj ked ho vobec nepotrebuje (vid tema iui, kde je to pomaly standardny postup :stuck_out_tongue_closed_eyes: osobne som doteraz absolvovala 4 iui bez jedineho lieku...)
17. jún 2009 o 10:16  • Odpovedz
anax, nooo ano, dost je tych fotiek, ale to sme sa nejako dlho nefotili - povodne sme sa chceli fotit cca 90min., no nevyslo, bo hostia sa zacali schadzat uz okolo 16:15h a my sme sa fotili od cca 15:15h
17. jún 2009 o 11:02  • Odpovedz
No Jani ale stejně vám závidím tolik fotek, já jich mám 33 z celýho svatebního dne :rolling_eyes: Však smazat ty fotky můžete kdykoliv když se vám líbit nebudou :dizzy_face: tak už se těším kdy bude albíčko a určitě budou krásné i ty neretušované :dizzy_face:

Ikke ty máš za sebou tolik IUI? A neuvažuješ o něčem jiným?? IVF, KET? Ono podle mě neni nutný ten Clostil nebo jiný podobný léky brát pokud funguje ovulace nebo se pletu?

A teda těch dvojčat jsou opravdu mraky a je taky pravda že každý druhý jsou z um. oplodnění :zipper_mouth:
17. jún 2009 o 11:17  • Odpovedz
autor
krista, neuvazujem zatial nad inym, lebo aj normalnemu zdravemu paru davaju 6 mesiacov, kym sa podari, takze 6 iui pokladam za normalne :wink: a ano, clostil sa berie na ovulku, pritom vacsina parov, co idu na iui, je problem v chlapovi. potom citam v teme o iui, kde vobec nie je problem v babe, ze berie clostil a ze doktor sa strasne tesi, ze ma 4 foliky :astonished: :astonished: :astonished: u nas, keby som mala 3 a viac (a to ja mavam bezne 2 bez liekov), ani by v ten mesiac iui nerobili... :unamused:
17. jún 2009 o 11:22  • Odpovedz
co je KET? na toto som este neprisla a google ani wikipedia mi nepomohli... a na konikovi sa v diskusii KET nikde nenachadza vysvetlenie tejto skratky.... to je nieco ako IVF?
17. jún 2009 o 11:25  • Odpovedz
ikke a to sa aj v holandsku za kazdy ten zakrok plati ci vam to tam preplacaju?

jani not ak to vas dajako frisko vyfotila a este aj dolko zaberov...

krista, to mas fak malinko foteciek,a le aspon nejake mas :wink:
17. jún 2009 o 11:26  • Odpovedz
Ikke aha mě nedošlo že ty jsi vlasntě v Holandsku, tak tam platí zase jiná pravidla :confounded: no tak vám držím moc palečky a vám Anax samozřejmě taky, bylo by fajn kdyby byl Admin Team plný těhulí :grinning: :dizzy_face:

Jani dobře vysvětlený je to tady:
http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/diagnostika/algoritmus_lecby/kryo_konzervace/

Jedná se také o formu um. oplodnění, ono je toho víc, sama se v tom dobře nevyznám, ale dost mě tohle téma zajímá. Mám okolo sebe kamarádky, který se taky snaží a řeší to přes um. oplodnění.
17. jún 2009 o 11:42  • Odpovedz
krista vdaka, sice som rozbehla akciu vysetreni ale dajako ma to netrapi stale :wink:

dneska mam akurat nejake blbe bolesti, asik som zjedla zas viacej mucneho (listkove cesto) ako som mala... :rolling_eyes:
17. jún 2009 o 12:08  • Odpovedz
autor
ono najprv sa tusim robi IVF a potom vlastne ak zostane nieco na zmrazenie, to je potom KET (tam uz si potom nepichas hormony na rast folikov, ale iba ti vlozia tie zmrazene z "minuleho kola")

a u nas je to tak, ze vseobecne platis za rok prvych 155 eur, co do teba poistovna "vrazi" a vsetko ostatne (teda v tomto pripade 6x iui a 3xivf/ket) je "zadarmo". do tych 155 eur sa nepocitaju navstevy vseobecneho lekara. tiez zubar sa plati zvlast. cize ak stihnes 6xiui a 3x ivf vsetko za 1 rok, platis iba tych 155 eur, ak ti to vyjde na viac rokov, je to kazdy rok 155 eur :wink:
17. jún 2009 o 13:22  • Odpovedz
Anax a na čem jsi byla jestli se můžu zeptat?
Tak ať je ti brzo lépe!

Ikke: Tak nevím na kolik to vyjde v Česku, ale tuším že tady je to dražší, ovšem zase se neplatí doktoři, to je asi těžký porovnávat. A jde to stihnout za ten rok toho tolik? Já vždycky když o tom s někým mluvím tak mu to plánují třeba po čtvrt - půl roce, takže ten čas letí...
17. jún 2009 o 15:22  • Odpovedz
autor
teoreticky sa to stihnut da (6+3 = 9), ale prakticky je blbost sa s tym ponahlat. idealne je ist do toho, ak ani jeden z partnerov nemal napr. za posledne 3 mesiace teplotu nad 38 a pod. proste musia byt fit fyzicky a idealne aj psychicky.
17. jún 2009 o 18:19  • Odpovedz
krista no zacala som u gynekologa, ten poslal manzela na spermiogram a mna na endikrinologiu, lebo jedina vec ktora ho zaujala na mne je moja vaha, nezaujimal ho moj cyklus ani pravidelnost ani dlzka ani to ci mam ovulku a pod. prosto ked som mu povedala vahu zacal s endokrinologiu a diabetologom...no proste ziadne prekvapenia sa nekonali...ale berem ho sportovo, co sa budem koli nejakemu doktorovi trapit :grinning:
17. jún 2009 o 19:48  • Odpovedz
no mne prve co doki povedal bolo - sledovat bt (a to som mu povedala, ze sa snazime vyse roka a nic)
18. jún 2009 o 00:49  • Odpovedz
emjee moj o bt ani zdaleka nezabrdol, nic podobne ho nezaujimalo....vidim to na dlhe lakte, mozno zmenim lekara...sak sa uvidi :sweat_smile:
18. jún 2009 o 12:17  • Odpovedz
Ikke tak to by u nás bylo asi těžký, my jsme s MM oba dva takový chcípáčci, každou chvíli někdo marodíme, MM toho hodně přechodil tak se mu to vrací teď v těch horších podobách :confounded: :wink:

Anax a ta vyšetření u endokrinologa a diabetologa ti teda dopadla v dobře? A manželův spermiogram? Jestli vám to dopadlo dobře, tak to jsem ráda! Kamarádka má problém u manžela se spermiem, prý jich má málo pohyblivých, tak tam teď někdy jdou a asi už zkusí nějakou formu um. oplodnění, ale nevím přesně. Špatně se jim o tom mluví, tak to z nich nikdo netaháme. Což teda nechci ani tahat z vás, takže kdybyste o tom mluvit nechtěly, tak to naprosto chápu! :slight_smile:

Jo holky chtěla jsem se zeptat jestli někdo uvedete Danu v sekci Modrý koník. Viděla jsem že už začla adminovat, tak by to asi bylo vhod :wink:
19. jún 2009 o 11:33  • Odpovedz
anax bola som aj u endokrinologa (nie kvoli tehu, ale kvoli vahe) - uvitanie: "zerte menej" :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. jún 2009 o 12:53  • Odpovedz
Emjee fakt? :sweat_smile:
Já teda štítnou žlázu špatnou mám, po porodu asi i horší?? sama nevím co je horší, manžel s tím má taky problém a můj doktor je taky celkem hňup, takže bych ho ráda vyměnila, ale nevím jak u vás, u nás je jich nedostatek.
19. jún 2009 o 13:15  • Odpovedz
nie kocky u ziadnych inych doktorov sme neboli,aspon zatial..mna velmi nelaka ist k diabetologovi, na endo pojdem...casom...az sa fakt donutim...asi :confounded:
19. jún 2009 o 14:26  • Odpovedz
Anax však tomu můžete dát čas, je to jen na vás :slight_smile:
A ty měříš BT nebo nějak sleduješ cyklus?
19. jún 2009 o 14:28  • Odpovedz
sledujem sa to je vsetko, ja ovulku citim pomaly ako menzes bolesti, takze som presvedcena o tom ze tam problem nebude....bt nemeriam, dosial som tomu nedosla na chut.. :unamused:
19. jún 2009 o 14:36  • Odpovedz
anax a to "pluvatko" nepouzivas? to co som pred par mesiacmi rozmyslali co je to za vec a ako to funguje :sweat_smile:
19. jún 2009 o 15:16  • Odpovedz
holky, taky nesnášíte, když tu pár dní nejste a musíte prolézt nový diskuse a tak? jakože je toho najednou moc.
já jsem teď jen nakoukla do Svatební obřad a hostina, jedno nové téma za druhým a jen letmým okem vidím, že většina je duplicitních.
ale mně se taaaaak nechce to řešit. ale čím víc to odkládám, tím to bude horší :grinning:

no nic :grinning:

ad "vaše" téma - já si bt měřím, ale spíš jen tak z legrace, ze zájmu. dítě zatím neplánujeme (resp. plánujeme, ale ještě na něm nepracujeme, ještě pár měsíců nebudeme). tento měsíc jsem se na to vykašlala, jak jsem doma, v klidu, bez stresu, dlouhý spánek, pravidelná strava, tak se mi ten cyklus samozřejmě úplně posunul, tak jsem tím nechtěla ff zatěžovat :grinning:
ale jinak měřím, už je to takový rituál, nijak mě to neobtěžuje, prostě zazvoní budík, sáhnu po teploměru, umístím, mám digitální, takže během pár vteřin je to odbyto. navíc ten teploměr má paměť, takže ani nemusím hned zkoumat, kolik jsem naměřila, a nemusím se ani probudit natolik, abych byla schopna si to zapamatovat.

kromě toho já jsem přesvědčená o tom, že my dva s manželem jsme po stránce plodnosti naprosto v pohodě, takže doufám, že se moc nerouhám, když řeknu, že u nás to půjde jako po másle. čili pro mě je to měření spíš než o plánování otěhotnění spíš o sledování svého těla, jak funguje atd.

ale přeju všem, aby se jim to brzy podařilo a aby se náš admin tým těhulkami a maminkami jen hemžil :wink:
19. jún 2009 o 17:15  • Odpovedz
je to normální, že mám v adminu při zobrazení témat podle abecedy témata s číslovkou na začátku názvu až na konci seznamu? dříve to bylo naopak.
19. jún 2009 o 17:49  • Odpovedz
karkul - ono to pred par mesiacmi bolo presne takto ako je to teraz, pamatam si temu na MS, ktorou to zacinalo - absloventky OA Trencin :slight_smile:

ad planovanie deti - my tiez este neplanjeme, aj ked drahy by uz najradsej mal dieta, no ja chcem este par mesiacov pockat, no a ako funguju tie veci co tu riesite, meranie teploty a tak, tak o tom nemam absolutne ani sajn... inak neviem preco, tiez si myslim, ze u nas nebude otehotnenie problem, ale tak to si asi myslia vsetci na zaciatku....
19. jún 2009 o 21:26  • Odpovedz
jani, pozitivní myšlení je polovina úspěchu totiž :grinning:

měření bt je absolutně triviální, prostě měříš každý den ve stejnou dobu svoji teplotu (já měřím v pochvě, ale dá se prý i v puse nebo v podpaží). důležité je dodržet tu stejnou dobu, po min. 4 hodinách spánku a před tím, než vstaneš z postele. ideální je se po probuzení vůbec moc nehýbat, neodkrývat se, jen sáhnout po teploměru.
pak ty teploměry zaznamenáváš do grafu, po ms je teplota nižší a v den, kdy je naposledy nejnižší a pak už jen stoupá, je ovulace. plodné dny máš samozřejmě v den ovulace, cca 4 dny před a 1 den po.
po ovu pak už teplota stoupá, pokud jsi těhotná, tak je stále vysoká, před ms naopak prudce klesne.
k přesnému určení ovulace je ale vhodné sledovat ještě stav děložního čípku nebo hlen.

pardon, jestli jsem moc naturalistická, ale tak myslím, že jsme tu všechny stejné :grinning:
19. jún 2009 o 21:45  • Odpovedz
Anax tak to máš dobrý ukazatel, to funguje dobře, když umíš poznat svoje tělo :slight_smile:

Já jsem BT měřila při prvním, tady je můj vítězný graf :grinning:
http://www.fertilityfriend.com/home/1afebb

Při druhým jsem se snažila, ale to nešlo, podmínka je spánek alespoň 3h v kuse a to jsem s našim řvounem neměla šanci, takže teplota mi skákala sem a tam :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jsem později využila ovulačních testů. Taky mi šlo nějak o to zjstit jestli tělo funguje než o to kdy ovulka je, já jsem totiž z těch co tvrdí, že je lepší se milovat v době snažení jednou za pár dní, raději nechat "uzrát" :grinning: věda ale říká, že pokud je muž v pořádku, tak k tomu neni důvod. Což můžu potvrdit obojí, Kristý se nám povedla pár dní před ovu a malej prakticky v den ovu :wink:

Ale Karkul čípku a hlenu jsem nepřišla nikdy na chuť, v tom se vůůůůůbec nevyznám, moc složitý je to na mě :grinning:
20. jún 2009 o 12:28  • Odpovedz
dnes to tu opat blbne, mame nejake pokazene vikendy na strankach alebo co to je...
20. jún 2009 o 15:47  • Odpovedz
Anax mě nic neblbne :confused:
20. jún 2009 o 17:42  • Odpovedz
mně taky nic neblbne.
holky, právě jsem dopekla super limetkový koláč. příště teda odeberu část cukru, na mě to bylo dost sladký, ale jinak mňam, mňam
http://polaneckych.rajce.idnes.cz/Vareni/
20. jún 2009 o 17:46  • Odpovedz
mne tiez nic neblbne :confused:

karkul - same dobre veci varite, pekne vyzeraju a tiez sa mi paci, ze bio suroviny pouzivate :wink:
20. jún 2009 o 18:33  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.