• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Volna tema na vykecanie adminov po druhe / free discussion for admins

(zamknutá)
25. januára 2014 
krista este nie je co zavidiet :wink: chceme ale starsi dom, najskor ako kvazi chalupu na rekonstrukciu a az neskor na realne byvanie...ale prave koli tomu pozemku a tomu ze obaja coraz viacej tuzime po gazdovke :grinning: ozyvaju sa nam nase korene z detstva.... :grinning: no hold, nie sme ani jeden bytovkove dieta tak je to uz vidno :grinning:
15. júl 2009 o 08:24  • Odpovedz
Ježiši co jsem to napsala :astonished: koukám na to a nevěřim vlastním očím :sweat_smile: "chyby" ona tady po mě malá skáče jako opice a já tady vypadám jako negramot :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže samozřejmě chybí jo :sweat_smile:

Vidíš a já jsem zrovna dítě co vyrostlo bez zahrady, v domech a panelákách, manžel ten bydlel vždycky v domě. Ale já si prostě představuju (hlavně v tom létě) jak si dávám kafčo na zahradě a malá si může lítat kam chce, tady jak jsem říkala ji musim honit aby mi fakt nelítala po silnici, každej tady venčí psy nepřipoutaný... atd. :confounded:
15. júl 2009 o 08:30  • Odpovedz
A myslim si, že je i výhoda postavit kočárek na zahradu až bude to druhý dítko, ale zase si to nepředstavuju jako Hurvínek válku, o dům se musí člověk i víc starat, ale toho bych se nebála :dizzy_face:
Ale chceme zůstat někde v dosahu autobusu co je přímý spojení do města (máme jen jedno auto a já nerada řídím) takže ty ceny jsou pro nás v tuto chvíli nereálný :rolling_eyes:
15. júl 2009 o 08:32  • Odpovedz
krista presne, o dom a zahradu a vsetko okolo sa treba starat ale nas prave to laka,mna totiz mestsky zivot dajako nebavi...ja sa v podstate da povedat nudit, nemam moc rada flakanie sa po podnikoch, ani divadla nenavstevujeme, jedine kino...a chyba nam obom a mne specialne manualna praca....tak som strasne rada ze manzel toto so mnou zdiela a ze snad sa nam to nejako podari...:slight_smile:)
15. júl 2009 o 08:36  • Odpovedz
Anax o mě se dá taky říct, že se tady nudím a malá ještě víc :confounded: výhoda tu akorát je že máme na dosah všechno - obchody, jesle/školky/školy, doktory a taky to že se člověk o ten byt opravdu nemusí starat, v zimě má teplo když otočí knoflíkem.. ale jak říkám taky by mi to nevadilo sekat zahradu, odhrnovat sníh atd. :slight_smile:

A když už jsem zmínila to topení, tak to mě tady taky štve, jelikož jsme zvyklý na zimu a máme tady opravdu celkem teplo, tak netopíme vůbec, jestli jsme si zatopili za celou zimu 5x a to jen kvůli malý tak je to moc a když přišel účet tak jsem si myslela že mě omyjou, nechcou tady udělat měřáky na topení, takže se rozpočítává ta protopená energie mezi všechny byty a my platíme za lidi co celou zimu maji ve všech místnostech měřáky na plný koule!
15. júl 2009 o 09:09  • Odpovedz
krista - u nas je to s kurenim tak isto.... tiez nechcu dat merace na radiatory a nas radiator nema ani regulator, tak sme si kupili novy a chceme si ho dat teraz niekedy namontovat, lebo mame v byte otrasne teplo :angry:

my by sme tiez chceli dom... aj ked ja som byvala vacsinu svojho zivota v cinzaku, chyba mi terasa, kde by som sa mohla opalovat, ranajkovat a tak..... zahrada by stacila uplne malilinka a bola by tam iba trava a okrasne dreviny, nic pestovat nemienim.... lenze u nas je velky problem, ze ja by som najradsej ostala pri BA a drahy chce ist niekam na stredne slovensko, tak hladame kompromisy
15. júl 2009 o 09:17  • Odpovedz
vidim ze sme vsetky skor za domy, akurat kazda inym sposobom:slight_smile:)))

jani ja by som na stredne slovensko aj sla, ale viem ako je to tam s robotou preto radsej trnavsky kraj kedze predsa len ked nie ine mesto tak ba sa da zvladnut odhocikadial....su uz od madarov alebo zo zahoria:slight_smile:)))
15. júl 2009 o 09:28  • Odpovedz
na strednom SK ma draheho otec firmy, o kt. sa bude potrebne o par rokov starat, takze robotu by sme mali, no nevieme sa dohodnut, ze kam.... on chce BB alebo ZV... lenze mne sa ZV nepaci a v BB je zima.... do PD, ZH, DT, MT ma nik nedostane.... sla by som do TN, no tam nechce drahy.... Rozmyslal aj nad NR, no mne je to mesto nesympaticke, nemam nan dobre spomienky, kedze som tam nasilu studovala VŠ, ku ktorej som mala odpor.... proste so mnou je to tazke :grinning: moje mesta su TN, PN, PK, pripadne SC.... najviac sa mi paci ako mesto PP, lenze tam je kosa... keby tam bola taka klima ako v BA, isla by som hned.... z tohto co som tu napisala sa asi moc nevyznate; cooo? nevadi, podstatne je, ze sama stale neviem kam presne chcem a mam prisne kriteria na mesto :grinning:
15. júl 2009 o 10:01  • Odpovedz
jani no ja ked tak by som sa iste velkym mestam uz vyhybala my by sme ked tak sli na dedinu :grinning: :grinning: :grinning:

a tiez ked tak okolie trencina alebo prievidze...:slight_smile:) alebo keby ze je dost penazi tak okolie trnavy a pezinka :grinning:

to su sny :grinning:
15. júl 2009 o 10:12  • Odpovedz
ja by som na dedine zit nedokazala, ked ideme cez weekend k draheho rod. na dedinu - maju dom v okrese DT - tak vzdy nervacim ako tam sliepky behaju po ulici, o 1/2 noci sa vypina poulicne osvetlenie, vsetci tam furt palia zbytky zo zahrady, su tam jedny minipotraviny, do ktorych chodim rada ale to len pre srandu, lebo mi pripominaju detstvo, zastal tam cas, vsetko vyzera ako za sociku :grinning:

najradsej by som bola keby sme mali dom kdesi v PK.... snivat mozem :grinning:
15. júl 2009 o 11:04  • Odpovedz
Jani živě jsem si představila jak tam přijedeš a v podpatkách šlapeš ve slepičích výkalech :grinning:
No je to sranda, ale opravdu takhle hodně vesnic převážně dál od města funguje :grinning:

A vy teď bydlíte holky v podnájmech, v bytech osobního vlastnictví nebo družstevních?? My máme družstevní a co mě taky naštvalo že každej půlrok se přihodí nájem o 200,- někdy o 500,- a za chvilku je to tisícovka zase navíc :confounded:
15. júl 2009 o 11:15  • Odpovedz
nieee, v opatkoch po vykaloch neslapem, lebo ked tam ideme, tak si stekle neberiem, lebo ze sak naco si do tej diery budem brat nieco ine ako tenisky, kedze aj asfalt je na ceste taky kostrbaty, ze by sa mi vytkol clenok v opatkoch :grinning:

my byvame vo vlastnom byte.... drahy ho kupil rok predtym ako sme sa spoznali a dokoncil prerabku par mesiacov potom ako sme zacali spolu chodit, takze vsetko okrem kupelne je podla mojho vkusu.... kupelna uz bola hotova predtym, ma zelene obkladacky a ja zelenu nemusim :sweat_smile: ale ten byt je velmi maly, sa tam ledva zmestime... sme si teraz objednali zasklenie balkona aby sme si tam mohli dat kolieskove aj normalne korcule a drahy nech si tam da hokejovy vystroj, lebo to zabera vela miesta nemame si kam davat dopanky, tak to u nas v lete vyzera ako u ciganov, ked je obuv roztrusena po chodbe - som totiz slapkofilka :grinning: :grinning: (kazde leto si musim kupit minimalne 3 nove slapky :sweat_smile: )
15. júl 2009 o 11:32  • Odpovedz
No tak ty jsi chytla dobrou partii Jani :grinning: Zelená taky neni zrovna moje oblíbená barva, ale začla jsem mít ráda takovou tu jasnou když jsme přemýšleli jakou barvu dětem do pokojíčku, sice jsme ještě druhý nečekali, ale rovnou jsme si řekli, že růžová to teda nebude :stuck_out_tongue_closed_eyes: kdyby chtěl někdo juknout :slight_smile:
http://www.modrastrecha.cz/album/album.php?vAlbumID=195174&vReferer=%2Fphotos%2Fkrista

Tak slapkofil je u nás manžel, pořád se rozplývá nad nějakýma botama, říkám mu že je metrosexuál :grinning: Horší jak já :stuck_out_tongue_closed_eyes: já bych taky utrácela, ale musím trochu šetřit, dali jsme hodně peněz na ten poškozený HDD a to byla moje chyba :pensive:

To zasklení vám moc závidím, taky jsme nad tím uvažovali, ale hlavně kvůli tomu že nám tady s.rou holuby a já je táááááááááák nesnáším, kdo to má pořád uklízet :angry: :unamused: Ale u nás to stojí cca 30tis., tak teď na to prdíme :sweat_smile: zítra asi pojedeme koupit konečně dlažbu a aspoň ji položíme na lodžii - stavěli nám nové tak to máme ještě takový nedodělaný :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. júl 2009 o 12:05  • Odpovedz
ja dedinu milujem, cely zivot som na nej vyrastala :grinning: :grinning: mne ani tie sliepky by nevadili, a co sa tyka vybavenosti. na tu si nepotrpim kedze auta su a da sa vzdy zajist do najblizsieho mesta na nakup, avsak nenakupujem v hypermarketoch, skor v klasickych potravinach ako jednota a komaco:slight_smile:))

bozenku baby uz by som mala o tej dedine prestat pisat bo cely tyzden nebudem nic ine robit len obzerat na nete domy na predaj a cakat kedy uz budeme moct zacat realne s tym hybat:slight_smile:)

inak my byvame v byte ktory patri manzelovi, kupoval ho este v roku 2000 ako novostavbu, spolu sme ho vsak v roku 2006 prerabali aby vyzeral k svetu, kedze nebol moc dokonceny, bo manzel od roku 2002 do 2005 pracoval v rakusku a doma bol tak tri dni do mesiaca :confounded:

jani vidim ze o tom pezinku snivas ako ja o dedine :grinning:
15. júl 2009 o 12:45  • Odpovedz
Anax to já jsem stejná, jak jsem říkala včera jsme byli s malou na procházce tady kolem baráčků a já jsem začla hned manželovi psát SMSky že chci taky barák a hledala na netu a úplně jsem z toho byla mimo :sweat_smile: :slight_smile: koukala jsem hlavně na kolik vyjdou novostavby (zajímavý že pořád to vychází cenově líp než starší domeček tady u nás :confused:) ale zvažujeme to až tak za dva roky, až bude něco splacenýho z toho co teď platíme... tak uvažujeme na dvojdomkem, ušetřilo by se hodně a bydleli bychom s velmi dobrými známými, samozřejmě každej by měl svůj vchod, pozemek, něco jako řadovka jen by člověk nebydlel s cizími lidmi. Sice jsem to nikdy nechtěla,ale vzhledem k financím... :wink:

Takže vy jste měli takový vztah na dálku nebo to jsi s manželem ještě nebyla?
15. júl 2009 o 12:58  • Odpovedz
no dvojdom by som asik brala len v pripade nudze a aj to by som asik sla skor do toho ze niekto cudzi...

my sme sa dali dokopy v januari 2005, on v marci 2005 v rakusku skoncil, teda oni ho poslali k vode koli neviem comu a uz si robotu v rakusku nehladal, ale zakotvil uz na svk a tak je to dodnes
15. júl 2009 o 13:02  • Odpovedz
Anax já se děsím toho bydlet s někým cizím, protože to máš vlastně pozemky hned u sebe takovej blbej soused ti může kecat do toho kdy zapínáš sekačku, kdy griluješ a žádný soukromí... s těma známýma se známe strašně moc let, oba dva jsou moc hodní, sympatičtí, chlapi spolu chodili na základku, jsou spolu taky dlouho, plánují svatbu, děti :dizzy_face: jsou hodně tolerantní ... vím že je něco jiného s někým se přátelit a s někým bydlet, to jde kdejaký kamarádský vztah do kytek. Ale zase vím, že oni jsou slušní, viděla bych i výhodu v hlídání dětí apod. :grinning: a právě vzhledem k těm penězům (pozemek by se bral na půl, všichni máme hodně známých na materiál, stroje, příp. pomoc - manžel se prvně vyučil zedníkem, pak šel na nástavbu) věřím tomu že bychom to společnýma silama zvládli :slight_smile: Ale to jsou jen moje úvahy, manžel se nějak k tomu nevyjadřuje, asi je mu jasný že ve skutečnosti na to ty peníze nikdy nebudou, ale necháváme to otevřené :slight_smile:

Tak to jo, já jsem si říkala jak by si to s ním vydržela vidět ho jen 3 dny v měsíci! Přece jenom když člověk s někým začíná tak by ho chtěl mít skoro pořád u sebe :slight_smile:
15. júl 2009 o 13:09  • Odpovedz
tak to opisujes idealnych susedov, my takych znamych nemame tak si to neviem predstavit

s tym ze ho vidiet tri dni v mesiaci mas pravdu, na zaciatku vztahu by to asik nebolo byvalo ok a nebol by nas vztah prezil...aj ked moj manzel velmi mna chcel za vsetko na svete ( :grinning: ) takze jeden z dovodov ze z tadial odisiel som bola aj ja....ono teraz sa obcas stane ze sa tiez nevidime pomaly cely tyzden ale aspon spime v jednej posteli a rano ma odvezie do prace :grinning:

dneska ideme bratovi na promocie, po 10 rokoch skoncil skolu, informatiku :grinning: :grinning:
15. júl 2009 o 13:15  • Odpovedz
ten byt vysiel lacno, lebo to bolo po neplaticke, roky tam nik nebyval, no ze to vyzeralo otrasne, diery v stenach a tak.... povodne to chcel ako-tak prerobit a predat, preto dal plavajucu podlahu lacnu a kupelnu taku cudnu, ale potom sa neskor rozhodol, ze si to necha a zacala som mu do toho kafrat aby to bolo podla mojich predstav :slight_smile: balkon musime zasklit aj kvoli tomu, ze mame pekny vyhlad na Slovnaft :angry: a ide z tych kominov strasny sajrajt, ze nemozem ani susit pradlo na balkone.... to zasklenie je drahe, ale tak berieme to tak, ze to zvysi hodnotu bytu ked ho budeme chciet predat....

ja by som dvojdom s dobrymi znamymi neriskovala kvoli tomu aby nevznikla "ponorka".... ale tak my tiez takych znamych nemame, tak si to neviem predstavit.... mala som super kamosku, chceli sme byvat v buducnosti hned pri sebe, no vlani ma velmi sklamala, tak uz takych znamych nemame
15. júl 2009 o 14:02  • Odpovedz
Anax tak bratrovi gratulace, nechystá se ještě něco studovat? To se mu po těch rokách bude po škole stýskat ne? :grinning:
To je hezký jak tě manžel chtěl za všechno na světě :grinning: Mě můj manžel opil a pak jsem mu řekla že s tím teda budu konečně chodit když už tak otravoval :grinning: nééé trošku kecám, opila jsem se sama a věděla jsem o sobě maximálně :grinning: akorát furt něco žvanil o fotbale tak jsem mu vrazila pusu, chvilku stichnul, koukal a pak pokračoval ve žvanění :grinning:

Jani no to máš blbý ten výhled a že tam prádlo nemůžeš mít, to já oceňuju teď v létě, tam pověsim ráno prádlo a max. v poledne je suchý, když prší a mám to v hale tak mi to schne tři dny :rolling_eyes:

S tím dvojdomem je to opravdu tak, že hledám co nejlevnější varianty jak mít aspoň trošku co chci, s tou ponorkou bych se bála všude, ale tohle jsou oddělený baráky, pozemky, no nevím, stejně jsou to jen představy a jak vím tak u těch to i zůstane :frowning2: :pensive:
15. júl 2009 o 14:51  • Odpovedz
anax - takze mas brata vecneho studenta? :wink: ja som bola tiez dlhorocny student, od zaciatku som hladala moznosti ako vycuvat a podarilo sa to asi po 5 alebo 6 rokoch.... cela rodina, aj drahy mi pindaju, ze som to mohla dokoncit, no ked mna to tak straaaaaasne nebavilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

nam schne pradlo rychlo, lebo cele poobedie nam do bytu prazi slnko a ja takmer vsetko zmykam na 1000 otackach a vsetko krasne vystieram a stipcujem, tak niekedy sa stava, ze kym sa doperie druha varka, tak cast prvej varky je uz sucha.... ale strasne nam v obyvacke ten susiak zavadzia a inde ho fakt nemame kam dat :unamused:

drzim palce aby ten vas 2dom neostal len pri planoch a snoch, ale aby to bola aj realita.... inak, detsku izbu ste pekne vymalovali a zariadili.... zelena so zltou vyzera, ok, lepsie ako keby to malo byt cele zelene :astonished:
15. júl 2009 o 15:03  • Odpovedz
Jani já kdybych dala sušák do obýváku tak to asi taky mám rychleji, ale právě to je to, že by mi to taky překáželo a asi by se mi po něm věšela i naše opice a já bych jen sbírala prádlo ze země :grinning:

Děkujeme za pochvalu pokojíčku :slight_smile:

A jaký máš teda nakonec vzdělání Jani? :slight_smile: Asi tady o tom taky někde bylo téma co :sweat_smile: nebo to bylo jen o zaměstnání? Už ani nevím, ale já mám SŠ a připadám si tady občas jako tupec v tom zástupů Bc., Ing. ... :sweat_smile:
15. júl 2009 o 15:07  • Odpovedz
ja mam tiez iba SŠ ale ako tupec si nepripadam :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja hovorim, ze VŠ nie je patent na rozum :grinning: ja by som chcela vystudovat VŠ, aj viem co by ma bavilo..... chcem studovat marketing ale e-learningovo..... v strednej skole som sa tiez vobec nenasla.... chodila som na OA a bavilo ma jedine bankovnictvo, tovaroznalectvo a manazment, hospodarska gegrafia, zaklady ekologie, potom este slovencina prve 2r.,kym nam nevymenili ucitelku.... z uctovnictva, ekonomiky, narodneho hospodarstva, hospodarskych vypoctov a statistiky mi stacilo, ze prechadzam.... mna ked nieco nebavi a mam k tomu odpor, tak dovidenia, nenaucim sa to ani za svet.... citam, citam a ked to precitam, tak zistim, ze netusim o com to bolo....

keby sme dali susiak do chodby, museli by sme popodeň podliezat, kedze by ostala chodba asi 10 cm siroka (mame tam skrine).
15. júl 2009 o 15:20  • Odpovedz
Jani tak já měla ráda zase to účetnictví, hospodářskou administrativu, práci na PC, management ... co mi teda sakra nešlo byla ta statistika, matematika a dokonce nám tam šoupli i fyziku :rolling_eyes: no byla jsem ráda, že jsem to udělala, dodneška se mi občas zdá že mám jít dělat maturitu a jsem z toho úplně hotová :sweat_smile: a obor mám Technickohospodářské a správní činnosti - je to nástavba navazující na Technickoadministrativní pracovnici, pěkně dlouhý názvy, jednoduše jde říct taková sekretářka s ekonomickýma znalostma :grinning:
15. júl 2009 o 15:31  • Odpovedz
Jani a jak jsi psala že to máte malinký tak jak je to teda velký? Nějaký 1+1/kk nebo 2+1/kk??
15. júl 2009 o 15:31  • Odpovedz
uctovnictvo bolo fajn ked sme mali fajn ucitelku.... potom nam ju vymenili a ta bola otrasna - nic nenaucila, nevysvetlila.... potom na dalsi rok nam ucitelku vymenili opat, ta prisla v septembri, oducila par hodin, potom isla na PN a nam sa striedali ucitelky ako na bezecekom pase.... potom prisla v januari a povedala, ze tie znamky co mame doteraz neuznava, ze si napiseme pisomku a podla toho sa zariadi.... fasa.... a slovencinarku ked uvidim niekedy, vyskriabem jej oci alebo jej aspon vynadam.... strasne mi krvidila cele 2r. co ma ucila a aj na mature mi poskodila.... vytiahla som si otazku c. 1 - humanizmus a renesancia v literature a to bolo super, uplne mi ta otazka sadla, vsetko som vedela, prisediaci boli spokojni ale nieee, ona mi musela drbnut stvorku.... vyzeram teraz ako niektore nase uzivatelky, ze nevedia kde sa pise ake "i" a "y", kde "s" a "z", kedze mam taku znamku... ale ja aj gramatiku, aj literaturu ovladam :cry:

byt ma 52m2 - mala spalna (zmesti sa tam iba postel, kedze izba je siroka asi 185cm - postel ma 180 na sirku a PC stolik), chodba tiez nie je najvacsia, kupelna a WC su spolu, obyvacka je pomerne velka a kuchyna je tiez minaturna, ked sme tam 2, tak si zavadziame
15. júl 2009 o 15:42  • Odpovedz
ikke tak este aj tuna gratulujeeem, a snad vam to padne na toho 12.2 :wink:

krista:
- naplaste - ja osobne s nimi nemam bohvieaku dobru skusenost, nedrzali (bolo leto, horko), zachytavali sa mi na nich vselijake bavlnky a spinky, takze do hodiny po nalepeni som vyzerala, akoby som sa 2 tyzdne neumyvala, ...
- postavit kocarek na zahradu - mame kocarek, aj zahradu, akurat ze kocarek si mozem tak postavit na zahradu jedine prazdny :stuck_out_tongue_closed_eyes: matej v nom nebude ani keby traktory padali :grinning:

anax ja som koncila po 7 rokoch :grinning: nie je dolezite kolko, ale ze tam tie blbe pismenka su (aj ked ja ich este nemam furt zapisane v op, lebo som este nedala prelozit diplom :grinning:)
16. júl 2009 o 00:40  • Odpovedz
emjee - ty si studovala na nejakej zahranicnej VŠ?

ja mam s naplastami velmi dobru skusenost, nevymenila by som ich za nic.... pouzivam ich asi tak od r. 2003 a som spokojna.... neodlepuju sa, drzia... je pravda, ze sa v okoli zachytavaju bavlnky, ale to nikt nevidi, kedze si ich lepim pod pupok :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. júl 2009 o 09:35  • Odpovedz
myslim ze brat uz studovat nebude:slight_smile:))) stacilo:slight_smile:))

promocie dopadlo fajne ani som sa dajako moc nepotila, mali to v klimatizovanej aule...:slight_smile: a potom aj restika bola klimatizovana takze super:slight_smile:)))

jani to mate mensi bytik nez my, my mame dajakych 63 plus loggia
16. júl 2009 o 09:38  • Odpovedz
anax a vy mate tiez 2 izbovy? my mame balkon celkom velky, tak sa tesim, ze ked bude zaskleny budem tam moct chodit castejsie :slight_smile: prach by sa este dal zniest no to, ze nam tam prilietaju spaky a ine odpadky od susedov, to mi uz sakra vadi, tak chodim tam len na max. 5min. denne slnecnice polievat a korytnacky krmit - ked je vonku pekne, teplo, tak tam maju prechodne bydlisko v starej detskej vanicke
16. júl 2009 o 10:21  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.