• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Volna tema na vykecanie adminov po druhe / free discussion for admins

(zamknutá)
25. januára 2014 
inak, ak by niekto chcel, mozem mailom poslat popis fotky uzivatelky mimusa4 - co sa riesilo v teme Fotka v pase... sa mi podarilo najst tam tvar, vlasy, trup a brucho :slight_smile:
30. sep 2009 o 23:51  • Odpovedz
já se hlásím! ještě jsem nic nedostala.

nejedla bych ani ty hlemýždě, ani žáby. humra ano :grinning: a taktéž zeleninovou polévku, tofu a pudink ze sojového mléka.
30. sep 2009 o 23:56  • Odpovedz
divne, ze si nic nedostala, 23:36 som to odosielala na ten mail: meno.priezvisko@seznam.cz
1. okt 2009 o 00:06  • Odpovedz
autor
teeda, zeny, vy sovy nocne :grinning:

ja k bezplienkovej metode nemam pozitivny vztah... neviem si predstavit, ako by som pri tejto metode nechala svoje dieta niekomu co i len na 1 hodinu postrazit :fearful: my budeme zo zaciatku na klasickych pamperskach, ale ocakavam, ze moj v poslednom case dost ekologicky poblazneny muz po pol roku tiez pristane na latkovky. kojenie a nosenie podla potrieb povazujem za normalne, akurat zvazujem, ci si uz mam zhanat satku :sweat_smile:

janocka, posli aj mne tu foto na terezia@gmail.com :grinning: /toto je presne to, co sa nema pisat do prispevkov, ale do IP, ze? :grinning: :grinning: :grinning: /
1. okt 2009 o 09:21  • Odpovedz
autor
jaaj, a este ze prvu ms po porode kludne mozes dostat aj hned po sestonedeli aj ked plne kojis; dokonca aj tak, ze 6 tyzdnov sa cistis po porode, potom par dni pauza a sup ms :stuck_out_tongue_closed_eyes: cize mysliet si, ze kojenie je antikoncepcia je uplny nezmysel :sweat_smile:
1. okt 2009 o 09:24  • Odpovedz
no niekde som sa stretla s tym, ze kojenie je antikoncepcia....

mail idem odoslat :slight_smile: ano, to je presne to, co sa ma pisat do Ip, ale tak adminclub nie je verejne forum, takze sa k tomu len tak hocikto nedostane :grinning:
1. okt 2009 o 09:27  • Odpovedz
Tak s latkovkama zatim nevim, chtela jsem je koupit hned od zacatku, ale spis pockam pres vrcholne kakaci obdobi, az se trochu s prckem zkoordinuju. Ja mam v papirovkach trochu negativni priklad u kamosky, jeji zmaly byl porad pod plinkama uplne rudy, at pouzivala jakekoli papirovky. Na cas vyzkousela latkove, ale prislo ji to moc prace. A maly nebyl cerveny a urvany :rolling_eyes:

Noseni, nevim, nemyslim, ze je nutne neco prehanet, osobne me satek moc nenadchnul (zkousela jsem na kamoscine male), spis se mi libi manduca.

AP matky - ano, ony si do toho silene kecaly, jen Sisstin za nima chodila a delala si, co uznala za vhodne. Ostatni se do ostatnich navazely, ze to delaji jinak, ze tamto dite si dovolily "odlozit" do postylky atd. :sweat_smile: To mi zrovna jako vrchol tolerance nepripada, i kdyz tam byla spousta buddhistek, ktere by tolerantni byt mely.

Prvni ms po porodu - mam kamosku se skoro dvouletou holcickou, kterou jeste vecer pred spanim koji a nedostala to doted, asi fakt maximalne individualni.

Jo a humra bych si dala, sneky taky a zabi stehynka jsou nahodou silene dobry, chutna to jako nasladly kureci maso :wink:
1. okt 2009 o 09:29  • Odpovedz
pocula som, ze to chuti ako kuracie maso.... keby som nevedela, ze su to zaby, tak by som si to dala, no takto nie... chudiatka zabky :grinning:

moja neter je tiez furt vyhadzana z papierovych plienok a uz skusali asi 3 druhy.... latkove vyskusat svagrina nechce, lebo s tym je vela roboty :slight_smile: a tie latkove su nejake take vacsie...nie?
1. okt 2009 o 09:36  • Odpovedz
ikke, možná si zkus ten šátek nejdřív od někoho půjčit, abys viděla, jestli ti v tom malý vůbec vydrží, jestli vám to vyhovuje. nevím, jak u vás, ale tady stojí šátek 2-3 tisíce, čili ne zrovna malá investice, a aby se mi to pak někde válelo v koutě...

jinak já se tady pravidlama nijak zvlášť netrápím, vzhledem k tomu že je to uzavřené forum. nebo?
spamovat vám tady nehodlám ani nic podobnýho, ale "pošli mi to taky", to mi fakt nevadí :grinning:
1. okt 2009 o 09:40  • Odpovedz
cha, tak jsem si prostudovala ten obrázek a musim ti říct jani, že jsem na to zírala docela dlouho, a pak jsem si vsugerovala, že tam vidím to, co popisuješ :grinning: (jinak tam ale vůbec nic nevidím)
1. okt 2009 o 09:44  • Odpovedz
Taky, chci to taky - maykee@seznam.cz. Dekuju :wink:
1. okt 2009 o 09:46  • Odpovedz
autor
ikarkulka, ja kupujem pre dieta skoro vsetko secondhand, momentalne som ponukla za jednu satku 10 euro (to tam bolo ako minimum), ale ina osoba zas predava hoppendiz satku za 35 eur, tak do takeho mozno investujem aj s tym rizikom :wink: lebo potom narychlo zhanat sa mi bude asi tazsie
1. okt 2009 o 09:49  • Odpovedz
satka je taka draha? :confused: som netusila.... to som teda v soku....

karkul.... no tak si dam poobede tu namahu, ze nastartujem normalny windowsacky PC a tam urobim rozne kruzky a elipsy :stuck_out_tongue_closed_eyes: v 1 bude tvar, v druhom bude trup, v elipse budu vlasy :grinning: ja to tam ale fakt vidim :grinning: :grinning:
1. okt 2009 o 09:54  • Odpovedz
Mne teda satek prijde za prve jako veda (ty uvazy), za druhe je v nem docela horko v letnich mesicich, a to jak diteti, tak mamine. A uz jsem od hodne znamych slysela, ze to jejich dite nema rado, ze radsi nositko. Tak ja chci jit do manducy rovnou.
Kde nakupujes second hand? Na ebay?
1. okt 2009 o 09:55  • Odpovedz
mne sa tiez paci manduca, aj som to skusala na neteri.... jej sa v tom ale moc nepaci, zacne mrncat, tak ju do toho moc nedavaju... kupili to a ak v tom bola malá za tych 5 mes. dokopy 1h, tak je vela :sweat_smile:
1. okt 2009 o 09:58  • Odpovedz
To mi nerikej :sweat_smile: Co znam decka, tak se v tom nosi rady, ale spis otocene celem k nositeli :grinning: To otoceni celem od nositele mi pro ne pripada i nepohodlne, ze jsou taky prohnute.

Nepsala vam nekomu do IP ivka.4? Ja ji vcera na konikovi vytrvale mazala z alba fotku jakehosi zablesku za ni (fotila se sama a blesk udelal odraz, ona to brala jako cosi zazracneho a furt to cpala do alba a ja ji to snad 4x smazala). Uz jsem ji chtela napsat. A dneska to album je pryc :grinning:
1. okt 2009 o 10:01  • Odpovedz
Tak ja si to v tom wordu hodne natahla ten obrazek a poznala bych jen ty vlasy :sweat_smile: :grinning:
1. okt 2009 o 10:06  • Odpovedz
já vlastně ani nevím, co to ta manduca je. jako vím, že je to nosítko, ale nikdy jsem to víc nezkoumala, co přesně, od kolika měsíců, v čem je lepší než šátek a tak. no zatím to nepotřebuju, tak to nezkoumám.
mně se zase šátky líbí. třeba až budu doma uklízet a budu chtít mít dítě u sebe, tak mi to (subjektivně a bez zkušenosti) přijde pohodlnější než nosítka. jak pro mě tak pro dítě.
jo a taky mají hezký vzory :grinning:

u nás v seconhandu se bohužel šátky na nošení běžně neseženou. tady fungují jen sekáče na oblečení atd. český matky v tomhle zatím moc nejedou. ale co vim, tak AP matky si to běžně vyměňují mezi sebou, takže vlastně takový malý second hand :grinning:
1. okt 2009 o 10:07  • Odpovedz
autor
niektore tie nosice ale nie su od narodenia, na rozdiel od satky :wink:
neviem teraz, co konkretne je manduca, ale urcite chcem nieco, kde budem mat dieta na sebe symetricky, tada nie ako cestovnu tasku zavesenu na jednom pleci :stuck_out_tongue_closed_eyes: a satka mi pride aj ako ciastocna nahrada za postolky, keby bolo treba :wink:
ja nakupujem na marktplaats.nl , v holandsku podstatne lepsia stranka nez ebay :wink:
1. okt 2009 o 10:08  • Odpovedz
nie, ivka.4 mi nepisala...

neter sa v tom nechce nosit asi prave preto, ze je celom k nositelovi a ona sa chce pozerat okolo seba a takto nic nevidi.... pre nu je uz asi 2 mes. strasna zabava velke zrkadlo :grinning: dokaze sa donho pozerat aj 20min. a "pokecat" si sama so sebou :grinning: :grinning: ked sme niekedy u svokrovcov alebo u svagrovcov a staram sa o nu, tak ked zacne mrncat, idem s nou pred zrkadlo a potom sa zacne rehotat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. okt 2009 o 10:09  • Odpovedz
Manduca je nejlepsi z nositek. Se satkem je problem, kdyz ma dite problem s kyclema, coz u nas v rodine mela segra a manzeluv bracha, takze u naseho mladete to neni zcela vyloucene. Kamoska je velka "satkarka" a kdyz dostala jeji mala spreizhose (takovy jakoby postroj, neumim to prelozit), mohla ji nosit jen v te manduce, kde ji nozicky visi dolu a nejsou do stran, satek jim zakazali uplne. To jen tak pro doplneni, ze to nemusi byt vzdycky 100% nejlepsi.
1. okt 2009 o 10:13  • Odpovedz
ikke, já ještě plánuju hacku http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_zbozi&skupina_id=201&zbozi_id=Hacka1. mám na ní i návod od jedný holčiny, takže doufám, že mi ji máma ušije.
chtěla bych ji mít v kuchyni, protože tam se mi případně postýlka nevejde, ale chtěla bych mít to dítě u sebe i v běžným provozu.
1. okt 2009 o 10:15  • Odpovedz
Tohle sice neni proti pravidlum, ale spis proti zdravemu rozumu :grinning: A ja si myslela, ze s nejakyma 10 testama jsem ujeta :grinning:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3219757&vReferer=%2Fphotos%2Fstrouzek
1. okt 2009 o 11:11  • Odpovedz
no teeeeeda, uz som videla vselico, ale takyto pocet testov teda nie.... fuuuuha.... mne sa zda byt aj 10 testov vela ak su prve tri-styri pozitivne :sweat_smile: ale ved uvidim ako sa budem ja spravat ked sa budem niekedy testovat :grinning: :grinning:
1. okt 2009 o 11:16  • Odpovedz
mmmk 10 testov? :sweat_smile: to je dobre

ale tak tato to trosku teda trosku viac prehnala :grinning:
1. okt 2009 o 11:24  • Odpovedz
No, tak normalne by me asi prisly 3-4 ok, ale po lonskem zamlklem tehotenstvi jsem se dost bala a moc mi nedodalo, ze jsem mela nizke hcg v krvi, takze jsem testovala denne nebo obden, abych videla, jestli se hladina hcg zveda :slight_smile: Samozrejme jsem si musela vsugerovat mimodelozni tehotenstvi a tisice dalsich problemu. A mímo-děložní ma uz 5 cm :grinning:
1. okt 2009 o 11:25  • Odpovedz
jaaaj, tak potom chapem tie testy....

som zistila, ze neviem co je HCG.... prosim o vysvetlenie, nech si to napisem do mojho zoznamu skratiek.... a to na teste vidno ci sa to spominane HCG zdviha? to sa prejavuje tak, ze ta druha palicka tmavne?
1. okt 2009 o 11:38  • Odpovedz
Jani, HCG je human choriogonadotropin - tehotensky hormon. Zvysovani jeho hladiny zpusobuje zvyrazneni carky na tech prouzkovych testech. Nizke a pomalu rostouci HCG muze byt, ale nemusi, priznak mimodelozniho tehotenstvi. Pripadne zamlkleho tehotenstvi.
1. okt 2009 o 11:48  • Odpovedz
dakujem za info.... a zamlkle tehotenstvo je potrat v zaciatkoch tehotenstva?
1. okt 2009 o 11:54  • Odpovedz
mmk tak to je ine
1. okt 2009 o 11:58  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.