• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Volna tema na vykecanie adminov po druhe / free discussion for admins

(zamknutá)
25. januára 2014 
tiez mame rodny list :slight_smile: ale nenapadla mi, ze ta skratka je od toho :sweat_smile:
8. okt 2009 o 20:42  • Odpovedz
autor
aj mne to chvilu liezlo ako z chlpatej deky, iez som myslela, ze je to dochadzajucou baterkou v notebooku, ale uz je to OK :wink:

kupat dieta v dreze , nieeeee :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: to by sa uz vobec nezmestil :grinning: a potom tam cistit zeleninu na salat, nie? :sweat_smile:
bazenik tiez neviem... mozno keby sme este vymysleli nejaku podlozku pod to, tak hej (nejaku karimatku), lebo bazeniky maju vacsinou len take tenke dno, co na kachlickach na zemi asi nie je nic moc...
moj 4-rocnny synovec sa vraj este furt kupe v babatkovskej vanicke, lebo odmieta sprchu. to uz sa tam ale fakt nezmesti :sweat_smile:
8. okt 2009 o 20:53  • Odpovedz
moja 5mes. neter sa najradsej kupe vo velkej vani :slight_smile: ma aj vanicku, ale vo vani sa jej paci viac..... a co su tie vedierka - tommy tub, ci ako sa to vola - su lepsie ako vanicky?
8. okt 2009 o 20:56  • Odpovedz
Teri, bydlime v Nemecku, jizne od Stuttgartu, 10 km od outlet city Metzingen, jestli ti to neco rika :grinning: To zensky vetsinou tusi, kde to je :grinning:
Mela jsi teda pred porodem hukot, to ti fakt neni co zavidet :confounded: Snad uz sis to vybrala do zasoby :wink:

Jani, ten kyblik (vedierko) je jeste o neco min prakticky jak vanicka, protoze z toho dite rychle vyroste. Navic mam takovy pocit, ze se v tom krpec neda ani poradne umyt.
8. okt 2009 o 20:58  • Odpovedz
Holky co se týče toho kyblíčku tak já si myslím že to děti ale naopak milujou :slight_smile: nám děcka u koupání řvou, nevím do jakýho věku to drželo Kristý :sweat_smile: ale malýho to zatím pořád drží :sweat_smile: :wink: a v tom kyblíku jsou spokojenější :slight_smile: a vím o holčině co tam narvala ještě 9timěs. prcka a to nemaji žádnýho špunta protože maji oba dva skoro dva metry :slight_smile:

Markét tak něco mi říká ten Stuttgart no :grinning: Německo teda :slight_smile: a manžel je němec? :slight_smile: Jak tam vůbec probíhají kontroly u doktorů a porody atd. zjišťovala jsi si nějaký info? :slight_smile:
8. okt 2009 o 21:10  • Odpovedz
a ja som si praveze myslela, ze je to lepse, elbo ze dieta je tam takmer cele cele ponorene :sweat_smile: tu sa dozviem tolko veci :slight_smile:
8. okt 2009 o 21:14  • Odpovedz
Manzel je Cech, moravsky Slovak jako ja :slight_smile: Jsme tu vlastne hlavne kvuli jeho praci, kterou by asi v Cechach na takove urovni delat nemohl (automobilovy prumysl). Prohlidky u Dr. kazdy mesic, od 32.tt kazde dva tydny, od 40.tt do porodu denne. Krom toho mam dulu, se kterou muzu konzultovat, co potrebuji, ktera mi bude delat pripravu k porodu, muze me odrodit doma (kdybych o to naaahodou stala, coz nestojim), bude se mnou u porodu. V porodnici je vana, stolicka ci jakakoli poloha jako standard, rodicka si urcuje, co je ji prijemne a v jake poloze chce rodit. Diky tomu je asi o polovinu min nastihu nez v CR, prvorodicky nejsou nastrihavany automaticky, pokud o to nepozadaji. Pokud nejsou po prirozenem porodu problemy, jde rodicka 3. den domu, v sestinedeli chod kazde 3 dny kontrolovat dula maminu i mimino :slight_smile:
Osobne se mi libi, ze tu neberou tehotenstvi jako tezkou chorobu, jak je tomu v Cechach. Kamoska otehotnela bez problemu, nemela zadne problemy, vsecko naprosto fyziologicke. Presto ji v Hradci na gynde zakazali sexovat, jakykoli sport (pry az v poslednim trimestru), kavu, colu a zeleny caj. Mne naopak doktor nezakazal vylozene nic, jen nedoporucuje korenovou zeleninu syrovou a plisnove syry (oboje kvuli listerii). Ale teda ze sve vule jsem upustila od sveho ranniho sprintu na 200m, protoze se mi potom vzdycky udelalo silene zle :grinning:
8. okt 2009 o 21:21  • Odpovedz
ako mam uzivatelkam vysvetlit, ze knihy, kt. nie su urcene pre deti patria do kategorie ostatne nedetske? ze by az tak, ze im zacnem tie inzeraty rad radom blokovat? :sweat_smile:
8. okt 2009 o 21:35  • Odpovedz
autor
janocka, do ostatne nedetske patria aj tehuknihy a knihy o vychove deti? ja by som tie nechavala medzi knihami a dvdckami, tak ako sa tehuveci zobrazuju na frontpage odjakziva... :sweat_smile:
8. okt 2009 o 21:38  • Odpovedz
no podla mna ano, lebo to nie je urcene pre deti... som si to zacala vsimat ostatne 2 tyzdne, ked je viac obrazkov na titulke.... do CD, DVD, Knihy by som davala tie pre deti.... ale tak ak robim blbost povedzte mi, polepsim sa :sweat_smile:
8. okt 2009 o 21:41  • Odpovedz
autor
ja som davala do knih aj tehu a knihy o detoch... :wink: resp. ich tam nechavala, je to podla mna vramci hlavnej temy stranky
8. okt 2009 o 21:48  • Odpovedz
autor
podobne ako odsavacky mlieka tiez nie su pre deti a predsa patria do kojeneckych potrieb :grinning:
8. okt 2009 o 21:49  • Odpovedz
no tak takto som nad tym neuvazaovala.... a aj knihy o pocati patria na titulnu stranku? takze vsetky knihy co suvisiace s otehotnenim, porodom, rodicovstvom su ok, ale kadejake tie romanticke knihy nie su ok.... spravne?
8. okt 2009 o 21:56  • Odpovedz
autor
janocka, ano, aspon tak si to vysvetlujem ja :wink:
8. okt 2009 o 22:28  • Odpovedz
vy jste teda zase včera jely! :grinning:
my jsme jeli po práci nakoupit do globusu, pak jsme to vzali přes dálnici ještě do tesca, protože tam mají sušený bio ovoce, no a když jsme tam byli, tak jsme zašli i do ikea, protože já rekonstruuju starou skříňku, tak jsem chtěla úchytky, míla potřeboval olej na pracovní desku u linky, koupili jsme ještě tác pod odkapavač a novou pánev.
míla vybral teflonovou, já z ní nejsem nadšená :unamused: sice je hezky velká, i s poklicí, ale k tomu teflonu mám výhrady.

takže jsme přijeli až docela pozdě, já jsem jenom vybalila nákup a šla spát.

vítám nové adminky :dizzy_face:
9. okt 2009 o 08:54  • Odpovedz
nasa vana je hrozne nizko http://www.modrastrecha.sk/album/view.php?vImageID=1045532 tak neviem ako ho v tom budem kupat :stuck_out_tongue_closed_eyes: jedine vliezt tam spolu s nim
9. okt 2009 o 11:16  • Odpovedz
emjee - asi tak, ze si klaknes k tej vani.... no alebo tam vlezies spolu s nim :grinning:

krakul - z tej teflonovej nie si nadsena lebo ze to skodi zdraviu? lebo ja som pocula, ze pokial sa ten teflon nejako moc neprepaluje, tak je to v pohode.... a ze existuje teraz nieco ako zelene panvice - ze su dake ekologicke a zdarviu nezavadne..... povedal nas firemny kuchar
9. okt 2009 o 11:20  • Odpovedz
krakul :grinning: janocko, přesně tak. nejsem úplně přesvědčená o nezávadnosti teflonu.
o těch zelených pánvích jsem taky četla, ale jsou drahý jako prase :rolling_eyes: včera, když jsme koupili tu pánev, tak jsme si koupili i nový apetit (časopis o vaření) a tam na ně byla zrovna reklama.
tak tu pánev asi vrátím a podívám se po těch zelených.
problém je, že naše stará se jaksi rozbila, tak nemáme žádnou a používáme ji dost často... no ale nějak to přežijeme :grinning:

teď ještě pokukuju po té filtrační konvici na vodu, po britě. máme doma hrozně tvrdou vodu.
9. okt 2009 o 12:28  • Odpovedz
juuuuj, sorry za preklep :sweat_smile:

apetit poznam, odoberam ho od februara tohto roku :slight_smile: velmi sa mi ten casak paci, lebo je tam pekne rozpisany postup co sa ako pripravuje.... ja varim len podla toho :wink:

tiez mame velmi tvrdu vodu, preto pouzivame tu filtracnu kanvicu brita - takuto http://www.lasertechgroup.com/uk/prod_images/thumbnails/846687.jpg - ale vrchnak je cierny

my mame doma straaaasne vela panvic, uz ich nemame kam davat :grinning: lebo drahy mal dake panvice, ja som mala nejake panvice a ked sme zacali spolu byvat, tak sme mali dost panvic + som este minuly rok kupila nejake v Bille za nejake body, kt. som dostavala za nakup a potom este v Metre som kupila od Tefal panvicu Ingenio, ci ako sa to vola, s tou odnimatelnou ruckou... by som najradsej vsetky panvice vymenila za panvice z tej sady, lebo skladovanie panvic je neprakticke :unamused:
9. okt 2009 o 13:23  • Odpovedz
Kajo, my uz meli za ty roky nekolik teflonek a jedine ta ikeacka se neloupe ani nic spatnyho nedela. Mam jeste od WMF uslechtilou ocel, ale samozrejme musim davat nejaky tuk, pouzivam ji spis na nejake omacky nez na restovani, protoze to proste neni ono. A ty WMF jsou tady v DE spicka.
9. okt 2009 o 13:46  • Odpovedz
markét, měli jsme ikeáckou, asi 5-6 let, dostali jsme ji k prvním společným vánocům v nějaké sadě hrnců, rendlíků... od mílových rodičů. a právě tahle se začala loupat (byla teflonová).
9. okt 2009 o 14:07  • Odpovedz
ja mam 1 teflonovu od r. 2005, ked som sa odstahovala od rodicov, to bola taka obycajna, lacna, mama mi nechcela kupovat nejaku super kvaltinu, kezde ja som nevedela varit nic okrem pudingu a ryze :grinning: :grinning: a olupovala sa po 3r. trochu, lebo kedze som byvala v podnajmoch, pouzivali ju viacare baby a ony ju doskriabali vidlickou :sweat_smile: tak som im ju nechala ked som sa stahovala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. okt 2009 o 14:14  • Odpovedz
ja budem trosku odveci, ale toto je vtip za vsetky drobne :grinning:

Maminka pripravila k obedu kralicka. Malemu
synkovi obed naramne chutnal a pta se tatinka:
Tati, co je to vubec za maso? Tatinek hrde
odveti: No, hadej, dam ti typ. Obcas mi tak zika
maminka. V tom dcerka vyplivne sousto zpatky do
talize a s hruzou zekne bratrovi: Proboha, nejez
to, je to curak!!!!!
9. okt 2009 o 14:24  • Odpovedz
9. okt 2009 o 14:25  • Odpovedz
to som uz pocula, ale namiesto curak som pocula ine slovo :grinning: :grinning:
9. okt 2009 o 14:39  • Odpovedz
no to je dobrý :grinning:
9. okt 2009 o 14:40  • Odpovedz
tak to je hustý :grinning:
9. okt 2009 o 15:46  • Odpovedz
autor
k panviciam z ikei - ak ste nekupili tie najlacnejsie, co maju rucku tazsiu nez zbytok panvice, dobre ste kupili :wink: my mame 1 panvicu a 1 hrniec zo sady SKANKA (alebo tak nejako), varime v nich tak 3x do tyzdna a drzia, panvica asi 6. rok, hrniec asi 4. rok ...
9. okt 2009 o 19:07  • Odpovedz
autor
mame tu dve markety? kto ste to? mmk a ...? :sweat_smile:
kedysi tu boli 3 zuzany (alebo viac?), uz je tu len 1, sme tu 2 terezy, este nejake mena sa nam v admin-kolektive opakuju? :confused: :dizzy_face:
9. okt 2009 o 19:11  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.