• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Voľno alebo maródka medzi rodičovskou a materskou

(zamknutá)
8. septembra 2009 
Ahojte, poraďte mi prosím v jednej veci: rodičovská dovolenka mi končí 29.9.2009 a na druhú materskú dovolenku by som mohla nastúpiť 23.10.2009. Čo je lepšie spraviť počas tých 3,5 týždňa, aby som nemusela nastúpiť do práce? Nechcem dať totiž dcérku na takú dobu do škôlky, aby mi zatiaľ nepriniesla ovčie kiahne, nakoľko ja som ich neprekonala a dostať ich tesne pred pôrodom je veľmi nebezpečné pre novorodenca. Mám si zobrať si neplatené voľno alebo sa dať vypísať na PN? Neplatené voľno podpisuje priamy nadriadený šéf alebo riaditeľ? Ďakujem za rady.
6. sep 2009 o 20:07  • Odpovedz
Ak ti nezostala dovolenka, tak lepšie na PN, no porad sa s mzdárkou ako ti potom uvedie pravdepodobný VZ, z ktorého by sa ti platilo nem.poistenie v mesiaci nástupu na MD (predpokladám v r.2008 si nepoberala mzdu ani za 1dne, napr. čerpanie dovolenky ...). Dôležité totiž je, aby uviedla celomesačnú mzdu a nie len za časť mesiaca. Lebo materksé sa vyráta ako 55% z jednej tridsatiny zo sumy, ktorú mzdárka uvedie. Aj keby uviedla mzdu za časť mesiaca, delí sa vždy číslom 30!!!
6. sep 2009 o 22:35  • Odpovedz
autor
Gapa, ďakujem pekne za odpoveď.
8. sep 2009 o 01:33  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.