• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Všeobecná verzus Spoločná zdravotná poisťovňa

(zamknutá)
1. októbra 2008 
ktorá je lepšia? hlavne čo sa týka preplácania lekárskych úkonov - zubári, ....ja som vo všeobecnej, ale chcela som prejsť do spoločnej len som počula, že napr. u zubára sa viac dopláca , tak nech neurobím blbosť. prosím rýchlo radte, čas je len do zajtra :sweat_smile:
29. sep 2008 o 13:27  •  2 deti  • Odpovedz
bzuco
ja som v spoločnej a au zubára nedoplácam nič.....teda iba za keramocké blbmby...ale tam to nezávisí od príspevku poisťovne, ale od cenníka zubárky. U tej mojej ma jedna veľká stojí cca 170,- SKK ak sa dobre pamätám:slight_smile:
A ináč nemám za tie roky (od 1994) žiadne problémy, nikdy ma lekár neodmietol, nikdy som nečala v poradovníku kvôli poisovni...nevrvím, že sa to o rok nezmení,ale problémy fakt nemám a ani nikto z mojej rodiny, teda rodičia a sestra. Ani pri operáciach nič nehaprovala ani pri odborných vyšetreniach...ani teraz v tehu:slight_smile:
29. sep 2008 o 14:44  • Odpovedz
ja som tiež v spoločnej a som spokojná, až na to, že u nás zase zubári ňou nie sú nadšení. a neviem prečo. a ani som nikdy neplatila viac ako 300,- sk. ale inak problém nemám. u žiadneho iného dr. :wink:
29. sep 2008 o 16:41  • Odpovedz
My sme v spoločnej celá rodina, u zubára doplácam na môj vkus dosť veľa, ale môže to byť aj tým cenníkom ako píše martinka.
A s tým nadšením lekárov - raz je zlá jedna, potom zase druhá. Záleží od toho, ktorá im ako rýchlo pošle peniaze.
Ja v tých poisťovniach nejako nevidím rozdiel, skúmať každý rok, ktorá čo prepláca a hore-dole sa preisťovať - no neviem, mne sa nechce...
30. sep 2008 o 12:29  • Odpovedz
moj zubar nema zmluvu so spolocnou,aj napriek tomu chodim k nemu ,lebo aj ked doplacam,nie je to take hrozne a patri k tym kvalitnym.
1. okt 2008 o 21:04  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.