• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Výsledky krvi - neutropenia a mierna lymfocytóza

(zamknutá)
3. apríla 2009 
ahojte, mali ste niekto podobny zaver vysledov? co to je?
2. apr 2009 o 13:59  • Odpovedz
ahoj neutropeniu mám aj ja a este k tomu leukopeniu. t.j. más malo neutrocitov ak si to dobre pamatám. zavisi od vysledkov ale v pohode sa s tým zit dá. ja na to neberiem nic len som sledovana v hematologickej ambulancii.
2. apr 2009 o 15:06  • Odpovedz
autor
a byvas aj castejsie chora? z toho co som si teraz nastudovala tak neutropenia je znizene moznozstvo neutrofilov - jedneho druhu bielych krviniek, ktore maju za ulohu chranit telo pred infekciami, bakteriami a chorobami...
ta lymfocytoza je zase zvysene moznostvo ineho druhu bielych krviniek, ktore moze nastat aj pri/po chorobe, pri strese, aj pri menzesi, atd...
inak toto sme mali zaver spravy spred pol roka, asi je blbe riesit to teraz, dnes sme boli znova na kontorole a na krvi, ja som aj zabudla ze to minule nebolo uplne dobre, prespektivne som to neriesila, a dr.sa ma pytala ci natalka bola chora kedze mala/dufam ze uz nema/ tu neutropeniu, a chora nebola, iba mala 2x sopliky aj to o par mesiacov po tom vysledku... a tiez som citala pribeh o smrti polrocneho babatka na leukemiu, tak tato kombinacia nasich sice starych zlych vysedkov + toho tragickeho pribehu ma dobre vystrasili... preto ma to teraz zaujima... asi budem musiet pockat este tyzden na terazjsie vysledky a nejako zachovat pokoj dovtedy...
noazaj ziadne babatko nemalo taketo vysledky ako my???
2. apr 2009 o 15:30  • Odpovedz
tucniacik mne to zistili asi v 19-tich spolu s leukopeniou. t.j. málo bielych krviniek. nikto na prícinu neprisiel. ale má to aj moja babka a má to celý zivot. takze niekedy su vysledky lepsie inokedy horsie. jediné co mi dali boli vitaminy a ked boli vysledky horsie tak jediné co mi dokina povedala ze keby nieco tak mám rovno prist do nemocnice. nie nebola som casto chorá. len to má tu nevýhodu ze ak niečo malá chytí tak to moze mat horsí priebeh ako u ostatných zdravých ludi. t.j. niekto je len prechladnutý ale vy mozete skoncit s vysokými horuckami. chvalabohu mne sa to zatial nestalo.
3. apr 2009 o 14:13  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.