• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Zajakávanie u detí

(zamknutá)
13. marca 2009 
Ahojte kocky,rada by som sa spytala ci ma niektora vas skusennosti s detskou zajakavostou.Neviem si uz rady moj syn sa zacal zajakavat pred rokom a stale to trva nieedy to je lepsie inokedy horsie.Kazdy mi vravel, ze to prejde ale nepreslo :cry: Uz sa skoro nezajakaval a teraz to zase zacalo je to hrozne pozerat sa nanho ako sa snazi nieco povedat cely sa az napne no vzdy je to aaaale nenenemozem iiiiist vovovon :confounded: Zajakavanie zacalo ked sa zmenil, pred zajakavostou bol ustrachany maly chlapcek ktory sa vsetkeho bal a teraz ked sa zajakava je z neho maly nezbednik ,vskolke nepocuva a dokonca sa tam aj bije :cry: Maly sme obdobie ked sa tyzden nezajakaval no zase bol ustrachany stale len mami mami a ked mamka isla prec zacal strasne plakat a to mal uz 5 rokov.Je to ako zacarovan kruh s ktoreho nevieme ist von :frowning2: prosim poradte
12. mar 2009 o 21:59  • Odpovedz
mám synovca,ktorý sa zajakáva,podľa lekárov sa pri vzniku zajakavosti niečo stane,niečo v rodine alebo v živote dieťaťa,čo ono berie ako stres a záťaž, v prípade synovca to bol hroziaci odchod otca od rodiny,aj to vraj malo vplyv,že sa narodil pri ťažkom pôrode,hned mu dávali kyslík a ak také dieťa zažije stres,tak povolí tá časť mozgu,ktorá bola pri pôrode akoby najviac ohrozená,v tomto prípade rečové centrum, chodili s ním za logopedičkou,potom bol s mamkou na nejakom pobyte,niečo ako hospitalizácia,ale bolo to dávnejšie,tak nepamätám kde to bolo,základ je,že dieťa musí rozprávať pomaly,mysleť na reč,sústrediť sa a vedieť správne dýchať,to všetko tie zajakavé deti učia,ak niečo hovorí,tak ho počúvať,ale neupozorńovať na chyby,neprerušovať v reči...čiže čím skôr chodte na logopédiu,o chvíľu pôjde do školy,nech sa to aspoň trocha upraví,aby nebol problém a deti sa mu nesmiali,inak spomínaný synovec je už dospelý a zajakáva sa stále,aj školu študuje takú,aby mal prácu,kde veľmi nemusí s ľudmi rozprávať...je to beh na dlhé trate,držím prsty :wink:
12. mar 2009 o 22:36  • Odpovedz
autor
Dakujem za odpoved a logopeda a psychologa navstevujeme on sa mi totiz nezajakava stale len obcas ked mi chce nieco narychlo povedat napr. novy zazitok so skolky alebo ked si nieco vymysla.Ja len dufam, ze nas to coskoro prejde :frowning2:
13. mar 2009 o 06:42  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.