• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Zapálený pupček u 10 mesačného dieťatka

(zamknutá)
19. septembra 2008 
Ahojte maminky!

V poslednych dnoch sledujem, ze nasmu drobcekovi scervenal pupcek. Dnes vecer ho mal skoro bordovy. Nikdy sme s nim problemy nemali. Po narodeni sa krasne zahojil. Mozno si ho poskriabal. V poslednom obdobi si zacal chytat pindika a tahat si ho, tak mozno pri tom. Zacala som mu ho vytierat liehom, ako ked bol malinky. Ak sa to nezlepsi tak v pondelok urcite zajdem k dr. Somz toho dost nervozna. Nemate niektora skusenost so zapalenym pupcekom u tak stareho dietatka?

Dakujem
19. sep 2008 o 21:17  • Odpovedz
Elize, mojej malej sa tak zapálil asi pred polrokom, nebola som si istá, či je to zapálené, či zaparené/predsa len plienku máva aj cez pupček a keď sa spotí, tak sa to mohlo aj zapariť/, tak som jej ohrnula plienku pod pupok a natierala som jej ho mastičkou proti zapareninám, tou istou čo ritku a prešlo to. Na zápal je dobrý harmanček, alebo ešte lepší repík, tak mozeš mu ho vytierať aj tým.
19. sep 2008 o 21:44  • Odpovedz
autor
mimma dakujem, vyskusam. Vidis, nenapadlo ma ze to moze byt aj zaparene :wink: hned som myslela na zapal. Najprv vsak vyskusam ten repik :wink:
19. sep 2008 o 21:54  • Odpovedz
eliza, nas maly mal zapareny pupik koncom jula, to mal 8 mesiacov. najskor mu kustik scervenal, akoby mokval a zdalo sa, ze ma pod nim zdureninu. kedze sme boli pred dovolenkou isli sme k dokine pre istotu a ta mi predpisala klasicku lekarsku vazelinu a s tou som mu to mala 2-3 x denne natierat. predpisala nam aj atb masticku, ale s tym, ze ju mame pouzit len ak to podrazdenie neprejde. preslo to asi po 3 dnoch pouzivania vazeliny, k atb kremu sme sa ani nedostali. bola som pekne prekvapena, ze to pomohlo. tiez som najskor vytierala liehom, ale nemalo to ziaden efekt, akurat to stale mokvalo. :dizzy_face:
19. sep 2008 o 22:36  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.