• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Životné poistenie a jeho ukončenie

(zamknutá)
18. apríla 2008 
Mam problem asi tak pred necelim rokom som uzavrela zivotne poistenie .Ale ta poistovacka ma oklamala ked som chcela poistne zrusit nestalo sa tak vraj je neskoro tak som prestala platyt dosiel my dopis ze moje poistne zaniklo ku dnu 22.7 .2007o doplateni dlzneho poistneho budm informovana tot mi dorucili 8.10 2007 a doteraz mi nedoslo kolko mam doplatyt .prosim vas neviete co mam robit uz to bude skoro rok a nechcem mat problemi stale mi nedoslo kolko mam doplatyt????????????????
23. mar 2008 o 09:20  • Odpovedz
susi a v ktorej poisťovni si ?
23. mar 2008 o 21:03  • Odpovedz
suzana121, najlepsie by bolo, keby si zavolala k nim na infolinku, pripravila si cislo poistnej zmluvy a oni ti daju vediet, kolko treba doplatit. Poistne by si mala platit od datumu, kedy si prestala platit po 22.7.07. co ja viem, tak poistovne si neziadaju uroky z omeskania, tak by to mohlo byt potom v suchu, len to pre istotu urob cim skor.
25. mar 2008 o 13:48  • Odpovedz
autor
Ne to mi skoncila zmluva ale napisali mi ze mi daju vedet kolko mam doplatyt a nic sa nedeje
25. mar 2008 o 16:19  • Odpovedz
suzana, necakaj na nich, to sa mohlo stratit aj postou, zavolaj kludne na infolinku... lebo v konecnom dosledku mozes len sebe uskodit, keby tam ratali sankcne uroky...
25. mar 2008 o 16:21  • Odpovedz
autor
oni mi nic postou neposlali volala som tam maju cas
25. mar 2008 o 21:54  • Odpovedz
a ktora je to poistovna?
26. mar 2008 o 09:02  • Odpovedz
:confounded: mne sa to nejak nezda,robila som v poistovni,ale tam sa neplati ziadn dlzna ciastka,jednoducho ti nevratia,co si zaplatila ako poistne.ziadne pokuty nie su -uz to je dost,ze ti nevratia TVOJE peniaze. :rolling_eyes:
26. mar 2008 o 11:03  • Odpovedz
myslím si, že je to ako bibula píše. aj ja som prestala platiť poistku, nič som nedoplácala, len mi nevrátili peniaze
26. mar 2008 o 11:33  • Odpovedz
autor
No ve ked som ziadala o jednu zivotnu poistku a nie dve a ktomu mi bolo povedane ze to nejde tak som prestala platyt .unqa v tatra banke uzatvorena tak mi potom doslo ze to je zrusene a ze budu informovana o tem kolko mam doplatyt a nic :slight_smile:
26. mar 2008 o 11:34  • Odpovedz
Určite tam zavolaj, prípadne napíš mail.

Keď zanikne poistenie z dôvodu neplatenia, poisťovňa môže žiadať doplatiť ešte náklady s poistením za to obdobie neplatenia.

Príklad - mala si zaplatiť do júna 2007 za obdobie jún 2007 až jún 2008, poistná zmluva zanikla z dôvodu neplatenia o dva mesiace, AVŠAK - ešte tie dva mesiace si bola poistená (jún 2007, júl 2007, august 2007) a toto môžu žiadať zaplatiť.

Záleží tiež od toho, či ide o kapitálové životné poistenie - teda také, kde si si aj šetrila a je tam možno nejaká odkúpna hodnota, alebo či ide len o takzvané rizikové poistenie - platíš trocha menej, ale nešetríš, poistné plnenie nastane len ak sa niečo stane (ako napríklad pri poistení auta). Záleží aj od toho.
26. mar 2008 o 12:05  • Odpovedz
ssissi - ahoj, chcem sa spytat, robila si v poistovni? lebo by som mala otazku :confused:
26. mar 2008 o 19:14  • Odpovedz
ja som tiež robila v poisťovni síce len 6 mesiacov ale o tej dlžnej sume je to poriadna hlúposť. prestala si plaťiť poistka sa zrušila a je koniec a bodka.
28. mar 2008 o 19:29  • Odpovedz
tu ide o to, ze ked napr. ona prestala platit v juni a poistku jej oficialne zrusili v auguste, tak tie dva mesiace treba doplatit - to je ta dlzna suma, ktoru dlzi poistovni.
lencici, poistka sa ti nezrusi dnom kedy prestanes platit...
28. mar 2008 o 22:36  • Odpovedz
takze baby poistovna ma narok na dlzne poistne do datumu zaniku poistnej zmluvy a to vacsinou , ak okrem setriacej zlozky bolo dojednane nejake ine vedlajsie pripoistenie, napr. urazove poistenie, oslobodenie od platenia poistneho, atd.... :wink:

ide o to, ze aj keby ste neplatili a nahodou by sa vam stal uraz , tak poistovna je povinna az do datumu zaniku poistenia vam plnit za toto poistenie :slight_smile:

v prvom rade sa poistnik zaviazal ze bude platit stanovenu vysku poistenho a ak sa tak nestalo, tak zahruba 60 dni od poslednej platby zasiela poistovna poistnikovi vyzvu na uhradenie dlzneho obdobia aj s upozornenim, ze pokial upominana suma, nebude uhradena a pripisana na ucet poistovatela mesiac od prevzatia spominanej vyzvy, tak poistenie zanika, zaroven poistovne zo zakona nevyplyva povinnost uz dalej informovat poistnika o zaniku tejto zmluvy

ale suzane121 by som radila, ked pisala ze ta co je dojednavala zmluvu ju oklamala, urcite napisat list poistovni, uviest vsetky fakty ohladne uzatvorenia poistnej zmluvya poziadat o presternie a pripadne poziadat aj o odpustenie dlzneho poistneho
28. mar 2008 o 22:49  • Odpovedz
bubadlo27 - a ak si zrusim ziv. poistku, aku sumu mi vratia? :confused:
28. mar 2008 o 23:04  • Odpovedz
lili ,zalezi co je to za poistku a hlavne ako dlho bola platna, :slight_smile:
ak sa jedna o taku, ktora ma v nazve kapitalove zivotne poistenie, tak vacsina poistovni spolu s poistkou zasiela klientom taky papier, vola sa to ze Graf vyvoja rezervy, t.j. kolko sa ti za kazdy rok vytvori rezerva ktoru by si mala pri zruseni dostat :wink: teda, pri zruseni sa vyplaca odkupna hodnota, / je to vlastne rezerva znizena este o rozne poplatky /
ale je to individualne, ak sa jedna o nove poistky, tak mozes ratat ze prve tri roky, ani zdaleka nedostanes to co si tam vlozila
:angry:
28. mar 2008 o 23:11  • Odpovedz
bubadlo - poslem ti IP, potrebujem info :wink: len teraz nestiham :sweat_smile:
29. mar 2008 o 08:19  • Odpovedz
Ahoj liliandax, nechodievam sem pravidelne, až teraz som si všimla...

Veď pošli cez IP, ak ti teda už nebolo zodpovedané, ak budem vedieť, poradím.

PS: to, čo píše Bubadlo, platí.
1. apr 2008 o 19:21  • Odpovedz
autor
Ahojte no poistovna mi po tristvrte roku poslala kolko mam ja doplatyt .Len mam problem tak velku sumu nemozem narazzaplatit ide to aj tak ze tam napisem a budem to splacat dakujem?
18. apr 2008 o 12:06  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.