• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Zmena materskej na minimálnu mzdu

(zamknutá)
27. júna 2008 
ahojte maminy,neviem ci som dobre pocula ale zevraj sa ma materska v sume 4 445,-Sk zmenit na minimalnu mzdu???poculi ste nieco o tom?neviete niektora z vas nejake blizsie info o tom?a kedy to ma nastat?alebo su to zasa len dalsie spekulacie nasej vlady?
a ak sa zvysi materska a mamicky ktore popri tom pracuju sa im ta materska po zvyseni zoberie???hmm?dikes za odpovede.
27. apr 2008 o 12:31  • Odpovedz
o tom som nepočula...ale tých 4445 je rodičovský príspevok, nie materská...tú môžu mať niektoré maminy aj vyššiu ako je minim. mzda....záleží od toho, koľko zarábajú a materská je 55% z hrubého platu

ale potešila by som sa...len mám pocit, že sú to zasa len sľuby a slová do vetra :rolling_eyes:
27. apr 2008 o 12:34  •  2 deti  • Odpovedz
tiez som o tom pocula, ale suma sa ma priblizit k minimalnej mzde. takz emoze to byt namiesto 4500 rodicovskej aj 6000sk. a daju ti take podmienky, ze to mozno ani nespnis, ved oni stale nieco vymyslia. ale isto to bude pre maminy, ktore nepojdu pocas 3rokov do prace.
27. apr 2008 o 21:32  • Odpovedz
ešte sa to len prejednáva myslím že to neprejde cez parlament - ale bodaj by ano ved 4500 to je tak na plienky a mlieko a kozmetiku a koniec
a čo tá žena? ma hladovať?
27. apr 2008 o 21:36  • Odpovedz
ked uz o tom hovorili verejne tak to mozno prejde..ved volby sa blizia :wink:
jasne ze by to bodlo kazdej mamine na prilepsenie,ale sa ocakava ze zivit by ju mal partner :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. apr 2008 o 01:20  • Odpovedz
Informácie o zvýšení nie sú jednoznačné a určite sú to už predvolebné ťahy:
Hovorí sa o zvýšení rod.príspevku (nie materskej) od r.2010 na výšku minimálnej mzdy pre nepracujúceho rodiča. A od januára 2009 vraj zvýšenie príspevku pre pracujúcich rodičov, niečo o sume 80% z hodnoty jaslí, či škôlky a ak nedáte dieťa do škôlky, tak o zdvojnásobení rod.príspevku.
No papier znesie hocičo a médiá tiež už hocičo zverejnili. :frowning2: :confounded: A realita? ... Uvidíme.
28. apr 2008 o 10:13  • Odpovedz
emogeon to je sice pekne da sa to pokial zivi jedno dieta, ale co tak tri deti do troch rokov?...to je ine kafe...
No...pokial to schvalia tak zase ma to uurcite minie...ako vsetko ostatne :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....z ficovych super prispevkov podporujucich rodinu (udajne) som nemala ani korunu.....akosi ma to obislo :rolling_eyes:
29. apr 2008 o 10:07  • Odpovedz
miriamkac jasne tri male deti to je uz nieco ine...
preco? ked to schvalia tak ta to este neminie :wink:
ale na dvojcata si 15 000 dostala?.. nikto nemal viac bohuzial..
29. apr 2008 o 13:58  • Odpovedz
no lenze od buduceho roku mame euro takze si vypocitajte nasu matersku na euro a je to hruza preto to chcu zvysit aspom na minimalnu mzdu dufam,ze to tak bude ale uz nam slubovali vselico takze tomu nejako neverim,,,,,,,,,,,
29. apr 2008 o 19:13  • Odpovedz
emogeon myslis na kazdeho alebo dokopy?????dostala som na kazdeho 4000 SK (a nejake drobne ten tzv kocikovsky prispevok)...to je dokopy 8000,- (lebo oni neboli moje prve deti) a po mesiaci doziita na kazdeho 2 600,- SK t.j 5200,- a ked to spocitam tak je to 13 200 sk nech to bolo 14 000......tot vsio...
A nabuduci rok sa im mozem na taku almuznu vy toto......radsej pojdem do roboty, lebo umreme hladom...alebo zamrzneme...asi to je jedno :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale viem, ze to nezvladneme, aj ked manzel nezaraba zle.
29. apr 2008 o 22:51  • Odpovedz
5100 sk alebo150 euro je to jedno stale je to nic :frowning2:

miriamkac dokopy som myslela ale kedze to nebili tvoje prve tak to je malo..
30. apr 2008 o 01:36  • Odpovedz
Už o tom je jedna debata:

http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=55000&vGroupOffset=0

A ak môžem pridať svoj názor, tak určite skôr ako od júla 2010 to nebude, lebo ako poznám svoje šťastie, tak mňa to tesne minie. Rodičovská dov.mi totiž končí v júny 2010 :grinning: :grinning: :grinning:
3. máj 2008 o 20:52  • Odpovedz
možno to bude aj reálne, ale neverím tomu. že by materskú zvýšili na 8100,-sk. :confused:
aj tak je to dnes nespravodlivé, matky ktoré sa venujú deťom 24 hod denne, dostávajú od štátu len 4560,-sk a nič k tomu. ale tie, čo robia a majú deti u starkých, tak dostanú aj plat+ 4560,.-sk. nie je to nespravodlivé?
mňa to vie poriadne rozhodiť a nahnevať.
7. jún 2008 o 23:23  • Odpovedz
Tak preco nejdes pracovat aj Ty?
8. jún 2008 o 20:04  • Odpovedz
maca... aj ja sa ťa pýtam to isté ...
to, čo si napísla, nemá hlavu, ani pätu ... materská od štátu je pre každú z nás rovnaká ... podľa teba je nespravodlivé to, ak si matka dokáže popri nej aj zarobiť? ... :confused: to si má štát teraz najať kontrolórov na sledovanie detí, ktoré sú u starkých a okamžite ich mamám znížiť materskú, či čo??? :confused: :confused:
8. jún 2008 o 21:12  • Odpovedz
Maca prepac, ale to, ze pracujem znamena, ze o tolko menej casu travim so svojim syncekom, pripadne ze pracujem v case, kedy by som mohla oddychovat. Co je na tom nespravodlive?
9. jún 2008 o 11:02  • Odpovedz
maca793... nechce sa mi verit co tu pises. Tak zdvihni zadok a chod robit, ked sa Ti to zda take nespravodlive. Myslis, ze rodic,ktory ide pracovat to ma v praci nejako ulahcene? Mne sa asi zda co sa tu vsetko docitam :angry:
9. jún 2008 o 11:05  • Odpovedz
hmmmm, rok 2010? to budu volby, ze? No preco sa cudujem....
27. jún 2008 o 22:49  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.