• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Zvýšenie prídavkov

(zamknutá)
2. júla 2008 
Tí, ktorí schvaľovani toto zvýšenie - tých netrápi, ako vyžiť. Ich manželky keby nerobily nabližších 20 rokov, tak majú vystarané. Nezávidím im domy, autá, šperky... len nech ostatnému "plebsu" na materskej dovolia žiť. Nielen prežívať :frowning2:
23. jún 2008 o 14:08  • Odpovedz
ale komu je malo, nikto mu nebrani ist pracovat :wink:
23. jún 2008 o 14:09  • Odpovedz
a kam dáme deti?
23. jún 2008 o 14:10  • Odpovedz
babke? opatrovatelke?
23. jún 2008 o 14:12  • Odpovedz
wighy ja viem a co za 15 tis sa neda kupit auto? :grinning: proste ja si myslim,ze do toho malo vidime,aby sme sa tu isli pohorsovat :wink:
23. jún 2008 o 14:14  • Odpovedz
zuzitka ja sa praci vobec nebranim lenze jej je nedostatok

a babky ece pracuju a na opatrovatelku nemame :grinning: :grinning:
23. jún 2008 o 14:16  • Odpovedz
Nie vidíme do toho veľmi dobre, je to naozaj výsmech takéto zvyšovanie, počkajte keď si budú schvalovať zvyšovanie platov, či to bude len o 30,-Sk - na to sa už peniaze nájdu v rozpočte....
23. jún 2008 o 14:18  • Odpovedz
ale ved dobre vieme ako to na slovensku chodi..... ja osobne som sa na dieta nevrhla bezhlavo, najprv som si nasetrila nejake prachy, lebo sa dalo predpokladat ze sa z materskej a z rodicovskej vyzit neda :frowning2:
s mojim chlapom mame dokopy prijem 25.000 mesacne a nejak sa musime zmestit..... ale mam nieco nasetrene a ked potrebujem, nejaky 1000,- vytiahnem......

a zbytocne sa tu nebudem rozculovat nad 30sk lebo ajtak nic nezmenim :wink: pripravila som sa dopredu
23. jún 2008 o 14:18  • Odpovedz
kamoska ked nestacila na vsetko, tak sla po polroku do prace. ma malu u babky..... ale zarobi nieco navyse, neviem kolko stoji taka opatrovatelka... neviete?
23. jún 2008 o 14:20  • Odpovedz
Tí, ktorí schválili to trápne zvýšenie - tých to netrápi. Keby ich manželky nerobili najbližších 20 rokov - majú vystarané. Ja im nezávidím ich príjmy, domy, autá, dovolenky... len nech dajú možnosť slušného života maminkám na materskej a nie živorenia :frowning2:
23. jún 2008 o 14:29  • Odpovedz
.. také mám nervy, že sa až opakujem... až mi z toho PC blbne :confounded:
23. jún 2008 o 14:30  • Odpovedz
zuzitka, ja idem tiež od januára do práce. môj synátor bude mať 11 mesiacov. budem ho dávať ku švagrinej a platiť jej toľko ako by som platila v jasliach. u nás je to 4000 Sk a 500 Sk strava. takže celý rodičovský...
23. jún 2008 o 14:30  • Odpovedz
arieska ... keby som bola aj ja nutena, tiez to tak urobim. ved tych 5000sk od statu je prispevok na obstaranie dietata ci sa mylim?
a v praci urcite zarobis viac a trochu si prilepsis...... inak uvazovala som nad pracou uz tento rok, ale nakoniec zvysili mojmu parnerovi plat, takze som ostala nadalej doma
23. jún 2008 o 14:35  • Odpovedz
zuzitka, tu nejde o to, kde dať dieťa, ale dieťa si každá matka chce užívať ( aspoň ja určite ), chce ho vidieť rásť, vidieť jeho pokroky :slight_smile:
23. jún 2008 o 14:36  • Odpovedz
ale ved ano, ja planujem byt doma s malym do jeho 3 rokov...... ale ked tu niekto place ze dostava malo od statu, tak musi uvazovat o praci. tak som to myslela :wink:
radsej sa uskromnim, nejdem na dovolenku, nekupujem si na seba oblecenie kazdy mesiac... len aby sme nejak vyzili a mohla by som byt doma s malym :slight_smile:
23. jún 2008 o 14:41  • Odpovedz
keby pridali viac ako 30sk, nebola by som proti. keby zvysili rodicovsky aspon o 1000sk, tiez by som nebola proti :wink:

ale co s nimi, ked to schvaluju same truby :angry: :angry: :angry:

ale nebudem sa tu rozculovat, pretoze je to len hrach o stenu....... :slight_smile:
23. jún 2008 o 14:47  • Odpovedz
Zuzitka, myslím že tu nikto neplače, veď od tohto štátu nikto nič neočakáva, len ide o to že s tým neprimeraným zyšovaním dávok ľudí len dráždia. Ja pracujem popri materskej z domu, tiež sa na nikoho nespolieham a na dieťa sme sa nevrhli bezhlavo -najskôr škola, práca, bývanie, našetriť a potom... po siedmych rokoch sme sa rozhodli, že je najvyšší čas. Ale v skutočnosti si myslím, že by mali viacej podporovať mladé rodiny s deťmi a nie sa len čudovať že populácia na Slovensku starne... prípadne sa rodí pomaly viac Rómov než Slovákov... no prečo asi???
23. jún 2008 o 14:52  • Odpovedz
no ja som uz v stadiu, ze ma to nerozculuje..... uzivam si synceka a kaslem na stat :slight_smile:

takze klud :wink:
23. jún 2008 o 14:54  • Odpovedz
máš pravdu :slight_smile: ja sa tiež nerozčulujem, lebo ako hovorím od tohto štátu už nič neočakávam, to bola len úvaha o tom - keby bol ten rodičovský väčší, nemuseli by sa viaceré rodiny na materskej stresovať a mamičky by nemuseli od malých detí utekať do práce, poprípade sa naháňať a pracovať po večeroch.
23. jún 2008 o 15:02  • Odpovedz
presne tak..... ale my s tym naozaj nic neurobime :frowning2: my sa musime len prisposobit ich blbym podmienkam.....
a kazdy si musime pomoct sam ....
23. jún 2008 o 15:05  • Odpovedz
podla mna je to hlavne otazka podpory / nepodpory ciganskej porodnosti. O tom to cele je. Ked zvysia plosne pridavky na deti, pomozu hlavne im. Ked nezvysia, nepomozu ani nam slusnym lodom, ktori materstvo neberieme ako zdroj prijmu.
Zrejme je tazke vyriesit tuto otazku tak, aby sa vzapati neobratila europa proti nam, ze ublizujeme romom, ak by boli pridavky nejak diferencovane a pod.
Ale staci si pozriet diskusiu za tym clankom v pravde, co tu bol link, a pochopite nalady obcanov, ktory su vzdialeny od zien na materskej, ze sa na to pozeraju presne z pohladu podpory romov :frowning2:.
23. jún 2008 o 16:17  • Odpovedz
.......lenže tým je to akosi jedno......rodia sa aj keď sú malé prídavky :frowning2: Samozrejme by sa dalo čakať, že by ich to podporilo, ale určite to je riešiteľné.... napríklad tak ako to spravili s príspevkom pri narodení prvého dieťaťa - to by som povedala, že to je čistý anticigánsky zákon :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
23. jún 2008 o 16:35  • Odpovedz
a nevyplácajú sa prídavky len na štyri deti? abo to už zrušili? že aj ked má niekto 10 detí dostal prídavky len ako na 4. možno to už zrušili, netýka sa ma to, tak nesledujem :wink:
23. jún 2008 o 16:37  • Odpovedz
Mohli napr. zvýšiť daňový bonus, nie? No ale čo už? Veď sme nemali naše krásne detičky kvoli peniazom. nejako :wink: prežijeme. tešme sa z nich. Bude lepšie!
23. jún 2008 o 17:43  • Odpovedz
super tema....aj ja si ponadavam :confounded: ...samozrejme nic proti dochodcom...ale 1: dochodky im valorizuju 1x rocne, kedy to zvysovali rod. prispevok a pridavky????? 2. kolko topanok potrebuje dochodca??? jedny na 5 rokov...kolko ich potrebuje dieta?? ( to som uviedla len priklad)...ked rozratam nas prijem (manzelovu vyplatu +nas "obrovsky" prispevok) na osobu, tak nam nevyjde ani najnizsi dochodok.....zobrac je nula... :rolling_eyes: :zipper_mouth:
23. jún 2008 o 17:46  • Odpovedz
miriamkac...a dôchodcovia nemusia platiť hypotéku :frowning2:
nehovorím, že dôchodcovia môžu vyskakovať, ale napríklad môj starý otec má dôchodok 10500. niekto toľko ani nezarobí. a je sám. žije na dedine. zaplatí mesačne elektriku a vodu a stravu a odloží mesačne aj 5 tisíc
23. jún 2008 o 17:50  • Odpovedz
arieska ked to tak zoberies, jedine nakladne vydavky maju na lieky....10500...no to je pekne u nas to vychadza cca asi o polovicu menej na osobu :confounded: a to nemozem povedat, ze manzel zaraba zle....a ako pises...neplatia hypoteku a ine pozicky.... :unamused:
23. jún 2008 o 17:53  • Odpovedz
caute, ja zijem v cr, mam tu 2-rocnu variantu prispevku, sice je to financne super, ale ak by som sa vratila potom do prace na 0.6 uvazku, musim dat malu do jasiel -su tu len sukromne a zostane mi tak peniaze na parkrat do restiky na obed :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak musim stihnut do konca materskej este 1 baby :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. jún 2008 o 18:05  • Odpovedz
baby skoda sa rozculovat,ako tu uz bolo spominane nemame deti kvoli peniazom...
vsetky by sme chceli aby to bola co najvyssia suma ale treba to brat tak ze o kolko %
bolo zvysene...
23. jún 2008 o 18:17  • Odpovedz
emogeon ano...to je pravda, ale zas pozri, ze "od kedy?"
23. jún 2008 o 18:24  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.