• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Zvýši sa materská od januára 2009?

(zamknutá)
18. apríla 2009 
to sa mi nezda, ze by sa to malo zvysit z 5 100sk na vyse 8 tisic... to je na nasich politikov privela... hm...
15. apr 2008 o 14:14  • Odpovedz
no tak na to si pockam s 2 dietatom...len aby som pri tom cakani aj nejake druhe mala :sweat_smile:
15. apr 2008 o 14:18  • Odpovedz
ale keby to tak bolo, bolo by to supeeeeeeeeeeer :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. apr 2008 o 14:19  • Odpovedz
Ach, tiež snívam- ako by nám bola hneď super doma- aj tie nervy z prázdnych vreciek polovičku mesiaca by prestali.
Ako je to vlastne, ked mas dve a viac detí teraz? Dostáva zena len jeden rodicovsky a dva pridavky na dieta?? Cize sa to zmeni len o tých poondiatych 500,- Sk? Poradte!
15. apr 2008 o 14:42  • Odpovedz
ahoj...pripajam sa k snivajucim mamickam........ :slight_smile:
15. apr 2008 o 16:16  • Odpovedz
tra-la-la-la..Asi budem tancovať s púpavovým venčekom na hlave okolo mája a fantazírovať :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Takže túto tému radím k téme-Co by ste urobili,keby ste vyhrali 100 milionov? :grinning: :grinning: :grinning: :confused:
15. apr 2008 o 18:45  • Odpovedz
violetka1...pokiaľ mám správne info, tak najskôr budeš dostávať pol roka materskú+2 prídavky, a potom 1 rodičovský+tiež 2 prídavky. Takže máš pravdu, zmení sa to len o tých poondiatych 500,-.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :angry:
15. apr 2008 o 18:56  •  2 deti  • Odpovedz
AHoj Dada2007- tak to je fakticky suprové:slight_smile: A to keď ideš z materskej na materskú, tá suma sa isto nerozlišuje..Bude to materská len slovne, ale suma bude ako rodičovský príspevok po celú dobu..Tak?
15. apr 2008 o 19:48  • Odpovedz
violetka,tak tak.Mojej sestre sa narodilo druhé bábo,ked prvé dieťa malo 2 roky.Takže, najskôr si dokončila prvú materskú do 3 rokov,na druhé dostávala len 500 Sk.A ked prvé malo 3 roky,tak jej skončila materská a ihned prešla do novej, druhej materskej-aj ked mal malý už rok a zasa dostávala len tých 4....neviem koľko... :confused: :confused:
15. apr 2008 o 19:53  • Odpovedz
No ja moc tomu neverim ale keby nahodou ratajte s tym ze v januari tu bude aj euro a vsetko bude drahsie takze moc nam to nepomoze aj ked nam to zvysia :confounded:
15. apr 2008 o 20:34  • Odpovedz
No, mne to príde ako fantasmagoria. Bolo by to síce super, mať vyšší rodičovský príspevok, len nechápem, prečo chcú začínať rodičmi, ktorí sa detičkám nevenujú, ale chodia do práce. Oveľa viac peniaze potrebujú maminy, ktoré sú doma, veľa z nich sa radšej uskromní, aby sa mohli venovať ratolestiam. Toto ma len utvrdzuje v tom, že naša vláda je dosť padnutá na hlavu. :unamused:
15. apr 2008 o 21:19  •  2 deti  • Odpovedz
Ešte by mohli mysliet aj na dvojčatá :frowning2:
17. apr 2008 o 12:16  • Odpovedz
Ahojte babulky, neviem, ci o tom viete, ale na Slovensku je moznost dostavat matersku 15 000 korun, lenze povedomie o tom je minimalne, vyuzivaju to zatial len nase romske spoluobcianky :wink:
Mam to overene z viacerych zdrojov, potvrdili to aj priamo v socialnej poistovni. V skratke ide o to, ze si v soc. poistovni zacnete minimalne 210 dni pred porodom (mozte zacat aj pred samotnym tehotenstvom, v pripade ze planujete) platit poistku 500 Sk mesacne a mate zarucene, ze vasa materska bude prichadzat vo vyske 15 tisic Sk a tuto sumu vam budu vyplacat aj v pripade, ze zostanete na rizikovom.
Pre vas, ktore uz deti mate, je to v podstate bezpredmetna informacia, ale ak este planujete deturence, vedzte, ze takato moznost existuje. A kludne to poslite dalej, myslim, ze dnesne mamicky si zasluzia byt o tomto oboznamene...
:wink:
17. apr 2008 o 12:29  • Odpovedz
janis .... o tomto sa pisalo v teme paragrafy. tiez som si to studovala.... :grinning:
17. apr 2008 o 12:30  • Odpovedz
caute babenky..to vazne?tak to je sila....ja mam sice len jedno babo..a druhe v nedohladne..ale toto je dobre vediet....zeby sme si aspon brali priklad od romskych obcianiek? :grinning:
17. apr 2008 o 12:39  • Odpovedz
Janis24- a ty si ju tiež budeš platiť??:slight_smile: Len či je to ozaj pravda..To by som si pred druhým tehu- v príp. že bude nasledovať za prvým, mala platiť min. 210 dní SOCIALNE POISTENIE 500,- Sk..??
Strop na prvých 6mes. je 15tis? Na kom oddelení v SP ti potvrdili tuto informáciu? zda sam i to ako blud, keby to bola pravda, myslim, ze by to bolo uz rozchýrene ajmediami davno..ci sa mylim? Viem,ze komu sa po znamosti dalo, prezamestnal sa pred porodom na nejaku vysoku mzdu a z tej sa mu vyratali dane percenta..nemyslela si skor toto?
17. apr 2008 o 13:39  • Odpovedz
je to tak len ak si ako dobrovolne nemocensky poistena osoba platite 270 dni pred NASTUPOM NA MATERSKU(nie pred porodom) ,co je 6-8 tyzdnov pred porodom a neplatite si 500Sk , ale 4,4% z VZ, ktory musi byt najmenej 8100Sk (vtedy je materska cca 4500Sk ) a najviac 28 142 Sk( materska je vtedy cca 15.400Sk)
17. apr 2008 o 13:49  • Odpovedz
este som zabudla,ze na dosiahnutie max. materskej to teda nie je 500Sk mesacne ale tie 4, 4% z 28142Sk = 1238SK
17. apr 2008 o 13:51  • Odpovedz
nie violetka, fakt je to tak, tych 500 sk platis mesacne (musis sa tam zahlasit min. 210 dni pred planovanym terminom porodu), ale musis zacat min. v druhom mesiaci tehu a to asi maloktore zistia tak skoro... Neviem ti povedat, preco to media nerozniesli, ale je pravda, ze tu ide od dost pekny peniaz oproti tradicnej materskej, takze co sa tyka poistovni, chapem, ze sa tym prilis nechvalia... Nepoviem ti presne kde, ak chces, kludne sa bez popytat, stoji to za to :wink: Co sa tyka mna, ano planujem si ju platit, ale najskor musim otehotniet, kedze idem na umele opl.... :sweat_smile: A bohvie kedy sa to podari...
17. apr 2008 o 13:53  • Odpovedz
janis a aky je postup pri tom zahlaseni?urcite treba vyplnovat nejake tlaciva,ze?treba ist do SP?je to zaujimave,este som to tu nepocula od nikoho..ale moze byt...nie je to na skodu sa poinformovat o tom...
17. apr 2008 o 14:15  • Odpovedz
ahoj csillka, ja nepoznam podrobnosti, ku mne sa to takto dostalo od viacerych zodpovednych ludi, ktori sa o to dlhsiu dobu zaujimali a vyzistovali, ja som sa ani o moc viac nepytala, len tieto zaklady, takze ak vas to zaujima, stoji za to skocit tam a popytat sa :wink: A hlavne sa nedat odbit, lebo oni sa s tym tiez neradi priznavaju...Aj moja kamoska to z nich musela dolovat, aby jej nieco povedali...
17. apr 2008 o 14:20  • Odpovedz
ahojte :slight_smile:
tak ja pisem uz z vlastnej skusenosti:
ja viem len o tej moznosti co pise eta,je to presne tak ako to pise ona.
ked sme zacali snazilkovat,tak som si zacala platit mesacne z toho minima 4500-to je 357Sk,myslim sa to da zvladnut
:wink:
akonahle som zistila,ze som tehu zvysila som si to na to maximum 28 142-to je 1239SK mesacne :sweat_smile:
cize ak vsetko dobre dopadne matersku budem dostavat tych 15 400SK mesacne pol roka :wink:
preto pisem,ze "ak to vsetko dobre dopadne",lebo som sa to dozvedela velmi neskoro (no garantujem,ze od velmi spolahlivej osoby),a otehotnela som hned prvy mesiac ako sme zacali snazilkovat :sweat_smile: .cize platim si to od 1.2.2008,otehotnela som cca 3.2.2008,takze budem musiet poprosit pana dr.,aby ma vypisal pozdejsie na matersku aspom o dva tyzdne :sweat_smile:
17. apr 2008 o 14:22  •  2 deti  • Odpovedz
dakujem janis si zlata :dizzy_face: urcite sa to poinformujem,a nedam odbit ,ked budem mat cestu do mesta tak tam skocim. :dizzy_face: :slight_smile:
17. apr 2008 o 14:22  • Odpovedz
....zabudla som napisat,ze to je podla mna najvyssia mozna suma ktoru mozete ziskat,za najmensie poplatky :wink:
a este raz zdoraznujem "mam to overene,od velmi spolahlivej osoby" :wink:
17. apr 2008 o 14:28  •  2 deti  • Odpovedz
Len vás trošku doplním, že 270dní je treba stihnúť do dna pôrodu a nie do nástupu na MD. Takže ak to marcaradko stihneš, nárok ti vznikne. Ak by si do dna nástupu na MD nesplnila podmienku 270dní, treba platiť DNP aj po nástupe na MD (do dosiahnutia tých 270dní. Tak to robili v SP v r.2007).
17. apr 2008 o 14:38  • Odpovedz
ja som z toho jelen.

Som zamestnana. Zamestnevatel za mna odvadza poistenie takze podľa vsetkeho budem dostavat pocas toho prveho pol roka matersku 55% z platu. To samozrejme nebude tych 15 400 tak teraz neviem. To by som si mala dat este nejako - nieco doplacat aby som mala tolko alebo ako.

Asi som fakt jelen :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. apr 2008 o 14:41  • Odpovedz
a ak by ste si celý čas platili tých 500,- (čo je 4,4% z VZ 11363,-) tak ozaj materská z DNP by bola cca 205,- Sk na den (zjednodušene 11363: 30,5dní x 55%), čo je cca 6150-6400,- mesačne.
17. apr 2008 o 14:46  • Odpovedz
pralinka25 z jedného prečítania sa ti nečudujem, ja to už čítam pravidelne+primo zákon cca od augusta 2008 a v niektorých prípadoch som tiež.
17. apr 2008 o 14:48  • Odpovedz
aha malo byť samozrejme od 8/07 a že čítam príspevky na www.porada.sk + zákon
17. apr 2008 o 14:50  • Odpovedz
Pralinka, ak si dlhodobo zamestnaná a nastúpiš na MD tento rok, tak sa ti bude rátať materská zo zamestnania z r.2007, ak nastupiš na MD v r.2009, tak z r.2008
A si už tehotná, či len plánujete?
17. apr 2008 o 14:53  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.