10 dňový odmieta potravu. Čo mám robiť?

danojozokarol
14. máj 2008

Ahojte prosim Vas poradte mi. Nas maly ma len 10 dni, vcera sme prisli z porodnice Kramare. Maly nechce jest. Cez celu noc nic nezjedol. A takmer nic ani pocas dnesneho dna. Akurat ze sa dogrcal. Grcal zltu tekutinu bez vyrazneho zapachu, nie vela. Bojim sa ze je hladny a este aj ze vlastne vobec neprijima tekutiny. A zda sa mi ze je dost apaticky.

alififi
14. máj 2008

a co robite- kojite ? nechce prsnik ? alebo ....?

tamia
14. máj 2008

ihned k lekárovi.... malý môže byť dehydrovaný....

jaduska
14. máj 2008

My keď sme došli z pôrodnice, tak malá prvý deň skoro celý prespala a málo papala. Ale ak je apatický, tak určite treba ísť k lekárovi.

danojozokarol
autor
14. máj 2008

ahojte, vdaka za prve tipy a rady. Mam nervy totalne na srot. Po kontrole u pediatricky nam radila aby sme mu davali striekackou 2ml vody kazdych 10 minut. Skusali sme, ale len chvilku, trochu vypil, ale ziadna slava. Potom hrozne reval a tak sme mu dali mlieko zo striekacky, to pomohlo, ale zase nieco vygrcal. Teraz kojime, ale velmi opatrne, a po kojeni ho vezmem do narucia, hlavku ma na mojej hrudi a ja sa s nim prechadzam dokym nechytim krc do ruky. Celkovo mam velke obavy, ze pije malo mlieka, tym padom je zoslabnuty a nevladze ani udrzat v sebe uz vypite mlieko. Dotorka vsak povedala po zbeznom vysetreni - fonendoskop, pohmat, kuk do pusy, ze to nie je take hrozne, ale ze ak neprestane zvracat, ze nas posle do nemocnice. Neviem ko to zvladnem, ozaj som z toho dost nervozny. Poradte, ak bude treba dopisem dalsie info. Vdaka.

petulienka
14. máj 2008

dajozokarol,

ja byt na vasom mieste ihned letim k lekarovi a ak ste aj tak spravili a maly je stale taky isty, isla by som na pohotovost, aspon pre nazoir druheho lekara... Drzim palce a daj vediet ako ste dopadli

kendra
14. máj 2008

Mozem sa pridat,moze ist o dehydrataciu,sledujete plienky,ako casto menite?Su dost precurane?A v porodnici bolo vsetko O.K.?Urcite pouzivajte dalej striekacku a davajte mu cistu dojcensku prevarenu vodu a nech sa manzelka pokusa dojcit stale ked to je mozne.Daj vediet ako pokracujete.

danojozokarol
autor
15. máj 2008

ahojte, vdaka za rady. Bohuzial, nakoniec sme dopadli tak, ze maly je v DFNSP na Kramaroch, po jednom dni doma. Na pohotovosti v Trnave mu zistili vazny problem so zaludkom, okamzite ho odviezli do BA na Kramare. Tam ho napojili hned na infuziu, dokladne ho vysetrovali, snimkovali, rontgenovali. Najskor bolo podozrenie na svalovy zvierac medzi zaludkom a dvanastornikom - pri potvrdeni je nevyhnutna operacia. Podla poslednych informacii ale to zatial vyzera tak, ze operacia mozno ani nebude potrebna. Vilko prave isiel na posledny snimok, ktory by mal definitivne potvrdit co sa stalo. Ja zatial koncim, lebo pre slzy nemozem dalej pisat....

majka35
15. máj 2008

bože ... danojozokarol ... držím palce, nech je s maličkým všetko v poriadku ... viem si predstaviť, ako sa cítiš ... ☹

petulienka
15. máj 2008

danojozokarol,

drzim palceky, neboj to bude dobre. pozitivne je ze uz vedia co sa deje. drzte sa a informuj nas

danojozokarol
autor
15. máj 2008

operovat sa zatial nebude. Opatrne a pomalicky zacina prijimat potravu - zatial len caj. Uvidime ci sa situacia nezopakuje.

jaduska
15. máj 2008

hmmm, mrzí ma to, nie je nič horšie ako choré bábätko ☹ Ale plačom a ľútosťou sa nič nevyrieši, hlavu hore, maličký vás potrebuje oddýchnutých a silných, ak budete s manželkou nervózni a ustráchaní, on to vycíti a bude nepokojný. Aj keď to je ťažké, treba sa prekonať. Všetko bude dobréééé neboj, hlavne buď manželke oporou, nech cíti, že sa má pri sebe pevnú mužskú náruč. Držím všetky palce....

movin
21. jún 2010

zdravim, moj maly mal vcera presne 4 tyzdne, a posledne dni zacina akosi malo papat, dokonca dnes uz zacal pit len 30 ml UM, pretoze MM uz nemame, co mi je luto. Vypije 30 ml a uz sa odstrkava od flasky a viac do neho nedostanem. A zaspi. Pokusala som sa rozne mu to podavat, ale odmieta to. Ako by uz bol napapany. Pred par dnami mi papal super, vypil naraz 90ml, niekedy si este aj pytal a potom pekne spinkal 3 hodky, ale v posledne dni, vypil len 60ml a dnes zacal uz len 30 ml, neviem co mam robit, ci este pockat, alebo ist s tym ihned k lekarke. Bojim sa ci to nie je nieco vazne.