16 mesačný syn odmieta mlieko aj kašu

petushqa27
23. nov 2017

Mamičky mate s tym skúsenosti pripadne je to velky problem? Donedavna nebol problem pred spanim vypiť aj 200ml mliečla alebo vanilkovej kaše ale posledne 2 mesiace donho nic z toho nedostanem. Cez den sa ani nesnažím ale nechce ani pred spanim..

denisa098
23. nov 2017

Skus ine mlieko,pripadne nutrilon krupicova s ovocem,mala ma tri a doteraz ju papa ,obycajna krupicova je u nas bleee.🙂 a dajte si jogurt a cajik teda.

fidorka7
23. nov 2017

@petushqa27 ja by som ho nenútila - buď je to len prechodné, alebo aj nie, ja som tiež cca od roka odmietala mlieko, mala som s tým obrovský problém v škôlke - za komančov mliečny program, nenexist aby dieťa nepilo mlieko, aj tak som ho nepila nedostali ho do mňa za nič na svete a a ko dospelej mi na alergológii po testoch lekárka povedala že mám silnú alergiu na kravské mlieko, aby som ho vylúčila, napriek tomu že ho nepijem... Konečne mi po rokoch aj doma uverili, že ten odpor nebol môj rozmar, ale asi naozaj to telo vie, čo mu škodí...

cianna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janickacrazy
23. nov 2017

@petushqa27 Pokiaľ ti papá normálne cez den všetko, tak to určite nie je problém. Ja mám opačný problém, moj nechce skoro nič jesť okrem mlieka a to má už 2 roky, to si myslím, že je horšie ako u vás. ☹

katrin21
23. nov 2017

pokial papa vsetko ostatne, tak to vobec nevadi. skor je problem,ked su deti na tom opacne.. ze chcu len mlieko a odmietaju jedlo...
ak spapa jogurty a ine mliecne veci, to staci.... a keby aj nie, vapnik je aj v maku 🙂 16x viac ako v mlieku 🙂

nikaeli
23. nov 2017

Moja dcera bola rok kojena. Odrazu sa sama odstavila. Snazila som sa prejst na UM, vsetko mi plula. Kase, pudingy, jogurty ju napinali. Syry ani nahodou. Par tyzdnov som sa citila bezradne. Potom som ju jednoducho zacala akceptovat a nenutila som jej nic mliecne, max ak nejaku mliecnu polievku, ci omacku k masu. Nahradzala som jej to inou stravou. Mala a stale ma rada zeleninu, strukoviny. Casom si sama zacala pytat jogurty, ked videla, ze ja ich jem. A naopak, prisla faza odmietania masa. Neriesim. Dnes ma takmer 11, vstupuje do puberty, je z nej "normalna" slecna ❤ rano si dava gulky s mliekom, lubi syry a vratila sa aj k masu 😉 aktualne nechce ryby 😝

pehavcek
23. nov 2017

My sme mali opacny problem a zistila som, ze to robi vzdy ked idu zuby. Chcel iba mlieko. Teraz pri stolickach to bolo mlieko a ovocie. Doktorka povedala, ze pokial je zdravy a prospieva tak je to v poriadku. Vzdy ked zubok vysiel tak zacal jest aj normalne jedlo. Asi sa mu ziadalo prave to co je v mlieku. Ak je maly zdavy tak by som z toho velku vedu nerobila. Ak teda pekne zje inu stravu. U deti sa to stale meni. A hlavne nedonutis ho. To by si nutenim este viac zhorsila. (nevravim, ze to robis. To len tak uvazujem, ze stym aj tak nic neurobis) Maximalne by som to spomenula u doktorky.