2 ročný nechce prežúvať tuhú stravu. Čo mám robiť?

lulu2
30. mar 2009

Ahojte, mame taky problem: maly uz mal 2 roky, ale vobec nechce jest vacsie kusky vareneho jedla. Vsetko vypluva a napina ho na zvracanie. Ine jedla: polievky, pecivo, jogurty, ovocie papa pekne. Bol dlho kojeny - skoro do 2 rokov a dlho - vyse roka som mu mixovala tuhu stravu, mozno je to pricinou. Neviete mi poradit ako ho naucit prezuvat? Dakujem.

danula.ch
26. mar 2014

@luccasryan
@adela76
@cannella ahojte kocky, s drobcom sme mali rovnaky problem. celkove nemal chut do jedla, ak dostal do pusy kus masa, aj to nejak rozzul, ale neprehltol, drzal v ustach. do 3 rokov sme ho krmili, len aby nieco zjedol, jest dokazal aj 2 hodiny. az som si jedneho pekneho dna povedala dost. dostal na stol jedlo, podla moznosti jeho oblubene a tu mas chlapce, papaj. vedela som ze pozut vie, aj sa vie sam najest, len to nepovazoval za potrebne, lebo ved vzdy sa nasiel niekto, kto ho nakrmil, alebo mu pripravil nieco ine, jedle. mali sme strach, ze nebude nic jest, schudne este viac. par krat sa nenajedol vobec, par krat trosku, v podstate musel byt niekolko dni hladny, lebo jedol minimalne. postupne sa to rozbehlo, casom pochopil, ze ak sa sam nenaje, bude hladny. dostal 5 jedal denne, v davno zabehnutom case, na tomto sme nic nemenili, medzi jedlami nedostal jest nic. ak spapal cely obed, dostal malu sladkost za odmenu, inak nie. neodmenovali sme kazdy prazdny tanier, aby to nebral tak, ze papa za odmenu. proste musel prist na to, ze sa ma najest preto, aby nebol hladny, nie preto, aby dostal odmenu, alebo aby sa mama s tatom tesili 😉

meggie83
30. máj 2014

Ahojte,tak potom mame asi taku pidobnu skusenost aj my..maly ma 13 mesiacov,zje toho pocas dna dost,aj ked mu idu zubky...ale vsetko len popucene,pripadne struhane...nemixujeme...ale rad by si dal chlebik,chrumku,rozok,..on by chcel aj sam,len ked si odhryzne vacsi kusok,tak ho napina a obcas sa pogrcka..viem,ze nema to este s cim pozut,na totiz len 2 spidne a 4 horne zubky a v nich ma silu,tak si vzdy kusisko odkusne a je po parade a jedeni...skusala som mu davat aj mini kusocky chlebika,ale on si to nebierozmocit v ustach,hned to prehlta a to je problem....obcas nam zabera zapitie vodou,ale to vydrzi tak 2 krat

kikusa008
7. dec 2014

Ahojte,som stastna,ze nie sme jedine..aj moja mala ma obrovsky problem so zutim,dam jej nieco do pusinky,automaticky prehltne,napne ju,pozvracia sa a dojedla..teraz jej pucim jedlo,snazim sa nie uplne,takze trosku pozuje,ale este stale nic moc..chlieb,rozok a pod odkusne a vypluje..😞😞

tinka2000
19. jan 2015

Ahojte. Ja mam rovnaky problem. Dcerka ma 2 roky a ani za svet do nej nemozem dostat maso. Na ranajky papa iba mliecko roztek chlebik vobec nechce. ma rada polievocky, jogurtiky, take co netreba moc zut a prehltnut. uz som z toho na nervy. nepomaha vobec nic ani ukazovanie ani spolocne papanie. Dufam ze ked zacne chodit do skolky , tam ju naucia. Mna by zaujimalo, dievcata ktore tu pisali uz pred niekolkymi mesiacmi ci rokmi, ako vam papaju deticky teraz.

yarnie
19. jan 2015

Môj malý takto papal. Len hladko vymixované, inak vracal. Ak niečo požul, tak to vypľul, takto jedol veľmi dlho. Nedalo sa nič robiť, len mixovať. Mal reflux a silný dávivý reflex. Doteraz nemá rád drsné textúry jedla, nezje mi zemiaky varené, ryžu len so šťavou, kopec vecí vôbec neochutná, mleté mäso nula bodov, ovocie len niektoré, surová zelenina len čerstvá uhorka, inak len rozmixovaná, strukoviny nezje, chlieb, pečivo so semienkami tiež nie... ani džemy, ktoré nie sú hladké, jogurty len biele atď. Má 5 rokov, občas ochutná niečo nové, ale viditeľne s obavami, že ho napne.

daina1
31. júl 2019

@miruska15 ahoj je to uz par rokov akobste dopadli s papanim? Naucilo sa babo zut? Mij ma 19 m a je to katastrofa vela grcal nechcel jest to uz mame za sebou naucil sa lignut vacsie kusky ale stale nezuje prelomiko sa to jedneho dna? Tiez mu davam pit striekackou inak by nic nevypil. Uz sa trapime so strajkom v jedeni od jeho 2 mesiacov. Ako mam postupovat aby som mu pomohla nech sa nauci jest? Ci to chce len cas a kolko? Dakujem

miruska15
5. aug 2019

@daina1 ahoj. Tak to je už poriadne dávno 😁. Vieš čo náš problém bol asi že mal herniu žalúdka (pruh) vrodený na ktorý mu prišli až v 5r.Preto my často vracal a jedol a pol malé dávky. Ale niako sme sa vystrabili s toho. Teraz ma 9r a moc tomu jedlu a pitiu nedáva do teraz. Ale žije 🤣. Pokiaľ je drobec spokojný a rastie priberá nerieš to zbytočne sa budeš trápiť a svoju nervozitu prehodíš na malého. Spokojná mama spokojne dieťa. Var mu co ma rád co mu chuti a hotovo. A pitie ponúkať ponúkať ponúkať. Ja to robím do teraz. On by sa sám nenapil za celý deň 😁. Držím palce. Papa

anicka500
4. okt 2019

@basika ahoj ja mam syna 2a pol ročného a nechce zut jedlo musí mať len pomixované minule som mu dala kúsok zemiakovej kaše suchej bez dajakéj omáčky a on si myslel ze je tam aj stáva tak to išiel riadne prehltnúť no ak zistil ze mu to nejde tak ho to začalo napínat a vy vracal chlieb som mu dávala namasteny tiež všetko vypluva ja neviem co mam sním robiť ale ja už nevládzem neviem ako bude žiť keď nevie zut a je to veľmi ťažké ho naučiť jest keď on je slabý jedák ja ho musím niečím zabávať aby my jedol môžem sa spitat kde si bola pri tej doktorke co mu robila masáž tvare? Chcela by som to skúsiť aj ja ďakujem

basika
27. okt 2019

@anicka500 No to je už dosť dávno. Dcéra má už pomaly 12 rokov. Bola to klinická logopedička MUDR. Bunová (dúfam, že si dobre pamätám) ale neviem či sa ešte stále tomu venuje. Skúste pogoogliť. Dcéra z toho vyrástla.

puppe1
6. nov 2023

@lulu2 ja mam doma to iste absolutne nechce vacssie kusky miluje huste polievky kde na cestovinu iba malu posmenka gulky ,ryzu bude mať 2 roky som zvedava do kedy to potrva