2 ročný nechce prežúvať tuhú stravu. Čo mám robiť?

lulu2
30. mar 2009

Ahojte, mame taky problem: maly uz mal 2 roky, ale vobec nechce jest vacsie kusky vareneho jedla. Vsetko vypluva a napina ho na zvracanie. Ine jedla: polievky, pecivo, jogurty, ovocie papa pekne. Bol dlho kojeny - skoro do 2 rokov a dlho - vyse roka som mu mixovala tuhu stravu, mozno je to pricinou. Neviete mi poradit ako ho naucit prezuvat? Dakujem.

fifinna
30. mar 2009

uz tu niekde taka tema je, skus pokukat

sabka
30. mar 2009

Moj drobec bol na tom podobne. Uz ma dva a pol a stale ma najradsej mixovane jedlo. Nic si z toho nerob. Ak je zdravotne OK ono to pride samo. V lete mu das rohlicek do ruky uvidi ostatne deti a zapaci sa mu to.

matica2
30. mar 2009

keby si mu dala na tanierik zeleninu nech sam papa rukou

lulu2
autor
30. mar 2009

skusala som uz vsetko, hned ako zaciti v pusinke nejaky vacsi kusok, tak to vypluje

martina46
30. mar 2009

Ja mixujem stále, dôvod je, že ju z kúskov napínalo, aj zvracala. Začala som teda chlebom, už papa kúsky, ale krajec nám trvá celé dopoludnie. Papa aj kúsky ovocia, ale tiež jej to dlho trvá. Pomaličky zväčšujem kúsky, onedlho, keď jej to už pôjde rýchlejšie, dám kúsky aj do vareného. Už ju väčšinou nenapína, pomaličky sa to zlepšuje.

danu
17. feb 2010

zuzana154 • 1d • 15. feb 2010 o 15:15
Potrebovala by som poradiť s tým, že môj 2,5 ročný syn nechce hrýzť. Stále vyžaduje minimálne stravu popučenú vidličkou a mäso nasekané na mikroskopické kúsky. Keď bol maličký, tak mi nikto neporadil, že nemám mixovať stravu a toto je dôsledok. Všetko aj veľké kusy jedla nepožuje len prehltne a potom ho samozrejme napne. Odhryznúť si vie, ale nežuje ako keby nevedel, na čo má zuby. Už som vyskúšala všetko možné a stále žiaden výsledok. Ocením každú radu ...

diddi • 2d • 15. feb 2010 o 15:27
ani my sme nemixovali, takze dosledok to nebude....je to obdobie vzdoru, pretlac mu jedlo vidlickou pred nim, nech to vidi a tiez aj maso nakrajaj.....musis mu vyhoviet, lebo ti prestane jest....ono ho to prejde...a hlavne ked pojde do skolky, tam sa s tym prplat nebudu....zje, nezje...ine mu nedaju a on sa nauci pri druhych detoch jest

strociatka • 1d • 15. feb 2010 o 15:32
verim diddi, lebo u nas to iste, mixovala som stravu, potom mala zacala normalne papat, aj si odhryzne aj pozula a teraz ako je v obdobi vzdoru, div jej rezen nemixujem, co sa jej nepozdava zutie 😒 opica usata, mava s nami kde ju to len napadne

katy1979 • 1d, 21tt • 15. feb 2010 o 15:33
zuzana vitaj v klube mam doma to iste. zut vedia len su lenivy ako vsi

diddi • 2d • 15. feb 2010 o 15:40
od 2 do 3 rokov je to prvy vzdor...my to mame dvojnasobne 😝 Ella chce to a Mia to zas nechce, chce ine....a najhorsie je to naozaj s tym jedlom...ja im vzdy spravim svedsky stol, nech si vyberu...specialne na ranajky, nachystam im na tanier pokrajany chlieb a rozok, lebo kazda chce ine, potom nejaku sunku, parok, maju tam milacika a jogurt a na pitie je kakao, probiotikum jahodove, dzus, bonaqua pomarancova...a oni si sadnu, maju ten maly stol z ikey a stolujeme, vyberu si co chcu, zapiju, utru ruky do servitky a opat jedia....potom to odnesiem, nachystam im tam kusky jablky, mandarinky, hrozno a piskoty...v priebehu dna pojedaju....inak sa neda, ked zavelim, ze ideme jest, tak just nebudu

andy.a • 15. feb 2010 o 16:27
Zuzka aj ostatné,zdravím 🙂 🙂 😉

moja má 30 mesiacov a stále má kašovitú stravu,kúsky ju napínajú,sama jesť NECHCE !! ani jej nechutí,reaguje zvracaním aj ako píše Diddi na iné podnety,nielen,keď ju napína jedlo 😖

detto som to mala pri synovi,ani škôlka nepomohla na rozjedenie,síce od cca 3,5 roka už je normálnu stravu,ale je to bieda,v MŠ neje NIČ a doma detto..a to je už predškolák,do MŠ chodí od 4 rokov a nepomohlo to,čo sa týka papania 😔

hold,sú aj také deti,čo sa dá robiť,hlavne,že inak sú zdravé 😉

u nás sa telesná príčina nezistila,malá mala reflux miern,stupňa a mala alergiu na BKM,ale to je už teraz OK 😉

váhovo sú obaja v norme,s oboma som predtým chodila veľa po Dr.,obaja sú dispenzarovaní na GEA ambul,ale už toľko lekárov pochodili,že majú z nich panický strach,tak tomu nechávam voľný priebeh 😉

Diddi,to máš ešte dobré,ja stále kŕmim v stoličke,malý v nej bol až do 4,5 roka !!! sám totiž nechcel jesť,žiaden švédsky stôl,nemal rád žiadne jedlo,ani sladkosti,ako každé normálne dieťa 😖
chleba a pod.veci,z kt.treba odkusovať u nás nehrozí/teraz píšem o malej/... 😝 🙄 😝

Strociatka,rezeň tak najskôr v puberte 😀 😀 😀 😝 😝 😝

andy.a • 15. feb 2010 o 16:31
..a ešte som zabudla napísať,že okrem toho,že malá nechce žuť,tak nechce ani prehĺtať...jedno sústo drží v ústach aj 15 minút,keď ju krmim 🙄 🙄 🙄

nechať vyhladovať nepomohlo ani u jedného z nich,na radu Dr.syna sme nechali 3 dni bez jedla/samozrejme piť dostával normálne../ a aj tak nebol hladný,vôbec nepýtal,bol plný energie/je hyperaktívny totiž.../,žije zo vzduchu v podstate 😝 😝 😝

zuzana154 • 1d • 15. feb 2010 o 23:11
Baby, ďakujem za vaše skúsenosti. Náš prolém je v tom, že Lukino nikdy nežul. Čiže nie je to len obdobím vzdoru. Veľmi má rád zeleninu, ale len popučenú, nedaj bože nájsť väčší kúsok. To ho hneď vypluje a začne jačať, že nechce hryzkať. Odhryznúť si vie aj z trvrdého pečiva, ale požuť ani za nič 😠

mili77 • 2d • 15. feb 2010 o 23:26
ako tak na to pozerám všetky deti, čo nechcú dobre papať sú väčšinou júlové, aj môj Maťko je júlový a tiež máme tento istý problém, jesť sám nechce, musím ho kŕmiť, väčšie sústa vypľúva a jačí a varené jedlo vôbec nechce jesť. Celý deň by mohol byť iba na jogurtoch.

vedvies • 1d • 15. feb 2010 o 23:43
ahojte, my sme mali taky isty problem ... dcera aj teraz vela veci prehlta bez žutia, musim jej pripominat aby hryzla - aj ju semtam napne. Podla mna je to aj tym, ze jej neskoro vysli zubky. Prvy ked mala 10 mesiacov, druhy o mesiac a potom o 2 mesiace horne dva. Ked mala uz trochu rozum, tak sme jej vysvetlovali, ze brusko nema zubky a ze musi žuť v pusinke - pochopila to, zabavilo ju to a pacilo sa jej to ... teraz vie žuť, ale nerada žuje. Rano jej robim tzv. nadrobene /rozok v kakau/ a to nežuje vobec, lebo keby som jej rano dala napr. chleba, tak ranajkujeme 1,5 hodiny. Klasicke papanie nam teda trva dlho.

diddi, to mas fakt super, za same stoluju ... to ja ked chcem, aby ninka nieco zjedla, musim ju krmit, alebo jej stale pripominat nech si da, ale mne to nevadi, hlavne, ze sa naje

mili, aj my sme julovi 😨 aka nahoda

vedvies • 1d • 15. feb 2010 o 23:47
andy, to vam poradila dr.? som prekvapena ... kamoska to tiez skusila, jej 3,5 rocna dcerka si za 4 dni nic nepytala jest ... ale ona vie žuť, len nechce papat - asi ako katy napisala, tak su lenive tie nase detuse 😅

veverca • 2d • Včera o 07:22
diddi...že švédsky stôl. Tánička by schmatla jogurt a bolo by vybavené. Keď chcem aby zjedla niečo iné, jogurt musím schovať.
Keď má nejakú tuhú stravu, tak síce žuje, ale jedno sústo jej trvá večnosť. Hodinové jedenie je u nás bežné.

michaela31 • 2d • Včera o 17:40
ja mám tiež 21 mesačnú dcérku a žuť tiež nechce,odhrýznuť si vie,a potom to drží v puse aj hodinu,nakoniec to vypluje bo ju už začne napínať..prvé zubky má už od piatich mesiacov,od malička nežuje...mala obdobie,že žula pekne zjedla mi aj celý krajec chleba s maslom a šunkou a bola menšia,teraz tak max.3kocky a 4tú už drží v puse a je po jedení...hladovanie u nás tiež nepomohlo,ona cez deň nepotrebuje jesť vôbec.Náš jedalníček je asi taký:
-ráno mlieko 200ml (nie vždy asi o pol šiestej)
-raňajky akože chlieb 3 kocky (o pol desiatej skôr nechce)
-keď nechce chlieb tak o desiatej popučený banán 1 ks (niekedy len polku)
-obed hustá polievka ( z mäsom väčšinou asi 250ml o jednej) to len polyká,spánok
-olovrant nechce
-večera pomixované abo popučené druhe z obeda to veľmi nechce(asi o pol šiestej)
-druhá večera mlieko 200ml abo krupica ( o pol ôsmej)
To je tak všetko čo zje za celý deň niekedy ani toľko nie.Vy čo dávate svojím deťúrencom papať keď žuť nechcu.

weblucy
1. mar 2010

Lulu 2, nerob si z toho tazku hlavu, je to tym, ze dietatko este nie je na to vyzrete. Urcite si ty neurobila chybu, ked si mu podavala mixovanu stravu, pretoze papanie sa neda silit, skor to ma opacny efekt. Skus mu urobit papat zo surovin, ktore mu najviac chutia. Mne tiez syn nechcel papat kusky, a aj teraz robi niekedy fory. Dlho trvalo, kym mi zacal jest mixovane mäso, napinalo ho z toho a vzdy to vyvratil. Tak sme papali mixovane, aj ked kamoskine deti este predtym nez mali rok, jedli uz vsetko. Kazde dieta napreduje v niecom inom. Moja neterka ma uz 2 a pol roka a tiez zje len mixovane, ked jej skusia dat aj nejaky ten kusok chleba, tak si robi v ustach gulu a ked sa jej uz nezmesti do ust, tak to vypluje a to je ten lepsi pripad, pretoze niekedy aj spapa, ale vyvrati vsetko, co zjedla. Ja som mojho syna nenutila, po dlhsej dobe som skusila znova. Na maslo som dala podusit cibulku, do toho pasirovane paradajky a kusok kuracieho mäska, varila som , kym sa mäsko nerozpadavalo, do mäkkucka. Potom som to ocukrila, mäsko som nakrajala na drobnucko, pomiesala s omackou a k tomu popucene varene zemiaky s maslom, spravila som to take redsie. A papal aj kusky mäska, pretoze paradajkova na sladko mu velmi chuti. A kojene deti vraj zacinaju jest tuhu potravu neskor.

pimpa
1. mar 2010

no, nas Patko tiez nevie prezuvat a ani papat kusky v jedle. Kvoli tomu som sla za pediatrickou, nech sa mu pozrie na jazycek a poslala nas na Kramare s tym....no a tam sa cele nase niekolko mesacne trapenie vyjasnilo, ked zistili ze Patko ma prirasteny jazycek a preto s nim nevie v pusinke narabat, objednali nas do nemocnice a budu mu kvoli tomu robit operaciu jazycka. Nejde len o podstrihnutie uzdicky jazyka, ale ze on tam tu uzdicku ani nema a ze treba urobit komplet plastiku jazycka, lebo ho ma zospodu prirasteny od korena az po jeho koncek. Viete si predstavit, ze ma skoro vykotilo z kresla, ked som sa to dozvedela...ale vraj aj kvoli reci mu to pomoze. Tak nam prosim drzte palceky, nech vsetko dobre dopadne. A sledujte aj vy svoje deti, ci nieco s tym jazyckom v puse robia. Keby som si to ja ako mama nevsimla, asi by na to nik neprisiel a zase by sme ho len nutili papat, co v podstate nemal ako zvladnut.

vodnarky
1. mar 2010

aj my sme mali donedavna ten isty problem..nemohli sme papat ryzu,sosovicu,no nic podobne..naplo ju a niekedy sa aj z toho povracala..tiez sme dlho mixovali..ale rozky,chlebiky nam velmi v tom pomohli..uz nemixujeme,ale mackame a zatial je to ok..takze pomalycky to nejak zvladneme.. 😉..

weblucy
2. mar 2010

pimpa, ako si si to vsimla ty? Iba tak, ze nevedel papat a prezuvat kusky?

veronika32
3. mar 2010

Ahojte, doteraz som si myslela, ze moja dcerka je na svete asi jedina, co mi nechcela zuvat. Dlho nemala zubky, tak som jej vsetko mixovala. Z tuhej stravy mi vracala a vzdy tak smutno na mna pozrela, ze ked som chcela aby sa mi napapala, letela som jej papanie rozmixovat. Neskor som si kupila sitka a stravu som zacala pasirovat a postupne cez vacsie a vacsie sitko. Potom som len roztlacila vidlickou. Teraz sme v stadiu, ze jej zeleninku krajam na kocky asi 5mmx5mm - mikrociastky, ale tie uz musi pozuvat. Ked si odkusuje z bananika, tak to su este mensie kusky ako mikrokusky. V skolke som videla, ze deti mali ovocie nakrajane na kocky a napichovane na sparadlach - tak som tak skusila aj ja, jablcko som nakrajala na mikrociastky, napichla sable a malej sa to velmi pacilo a prvykrat mi zjedla trocha z jablcka, ... 🙂 Kupila som jej taku detsku vidlicku a strasne ju bavi papat s nou, ze jej pomozem napichnut a pomaham jej aj do pusinky. Papame sice dlhsie, ale napapa sa. Banan ked jej nakrajam na kolieska a potom este na 4 casti a napichuje si vidlickou, tak mi minule zjedla cely banan. Myslim, ze jej to casom dojde. Ked bola mensia, tak som jej vycerila zuby a ukazovala som jej, ako sa zuje, ona to pekne zopakovala, ale aj tak sa mi obcas este dovracka, ked jej dam toho vela na lyzicku alebo na vidlicku ...

milada47
1. jún 2010

milé mamičky, nič si z toho nerobte, oni sa to skôr či neskôr naučia, hlavne svoje ratolesti do ničoho nenúťte, len tak z ľahka vyberte maškrty alebo chlebík, rožtek a oni sami pridu a vezmu si to. Ja mám so synom rovnaký problém ako vy. Má 2 roky a 2 mesiace a stále mu mixujem papinky. Raz sme boli zavolaný na návštevu a tam mu teta urobila pukance, tak sa do nich pustil, to už pohrýzť vedel. Potom sme mu skúsili dať lentilky, popapal. Potom manželovi začal vyjedať chipsy a tyčinky....papal, vedel to všetko pohrýzť. Samozrejme papinky ako sú chlebíky, rožteky, cestovinky, masko....to už hrýzť odmieta. Tak mu stále mixujem, sladkosti a tyčinky, chrumky....to papa pekne sám....tak viem, že kusať vie, len to odmieta....tak si z toho hlavu už nerobím.... 🙂

ivamera
1. jún 2010

ahojte, ja zvyknem dcérke pripravovať jedlo tak, že prichystám nejakú omáčku, napr. zo zeleninky a zemiakov a do toho nakrájam bud kúsky mäska alebo, zemiačiky, alebo ryžu, aj pár kúskov zeleninky. No tým, že to je v omáčke ľahšie sa to prehlta, a väčšie kúsky zase drobca nútia prežúvať. Možno to niekomu pomôže ako tip. Mne sa to osvedčilo pri oboch dcérkach ked sme upúšťali od mixovania. No a podiel kúskov v omáčke možno postupne zvyšovať.

atrami
5. jún 2010

Deti sa naučia, moj doteraz nevedel kúsať, netrápila som ho lebo mu chýbali stoličky, keď dorástli úplne super.

vava2
26. júl 2010

ahojte,
čítala som riadky dúfajúc že nájdem nejakú cestu alebo riešenie...malá má tiež 2r. a stále mixujeme no našťastie iba mäsové pokrmy...tiež chlieb je u nás akosi jedlo na 2h.(myslím 1/2krajčeka malého, alebo celý malý bez kôrky niečím natretý, to je jedno čím) niekedy si aj chlebík pýta a potom, ako odhryzne ho drží v ústach poprípade hromaždí v kúte a nakoniec vypľuje. Mám pocit, že jej aj ten chlebík chutí ale keď má prehltnúť tiež ju napína a tiež sa niekedy už aj povracala. Riešenie som síce nenašla, ale aspoň vidím, že nás je s takýmito deťmi dosť...Vanesska ešte má dosť málo zubov, jej prvý vyšiel keď mala rok!! Možno je to sčasti aj tým..no aj tak mám obavu, čo a ako bude jesť v škôlke...ale po takýchto raňajkách som dosť zúfalá, neviem prečo ma to tak trápi ☹ a tiež je to ten prípad, že keď jej nedám jesť, vôbec si nepýta 🙄

basika
26. júl 2010

@vava2 ahoj, my sme mali podobný problém a postupne napredujeme... a je to vďaka klinickej logopédii a Dr. Bunovej, robili sme masáže tváre + pomohol trochu aj Peritol. Vidím pokroky. Problém bol nezáujem o jedlo tým vlastne sa ani nenaučila žuť museli sme vyvolať reflexne žuvací reflex masážami...

basika
26. júl 2010

@vava2 ešte podotýkam, že dcérka inak zdravá, vývoj Ok, rečovo taktiež...len problém so žutím a následne prehĺtanímm dávením až zvracaním....

vava2
4. aug 2010

ahoj basika, tvoja malá nežula vôbec nič?? pretože moja niečo áno, niečo nie niekedy mám pocit, či to nie je len súčasť jej každodenného trucu...alebo radšej oboznámiť lekárku, čo ona na to? díky za odpoveď 😉

benyka
1. jan 2011

ahojte dievcata, mam takmer trojrocneho syna a odmieta mi papat tuhu stravu, nechce zut. Ani do ruky si nechce zobrat chlebik ani nic podobneho, vie spapat len sladkosti a slane maskrty....normalnu stravu mu musim mixovat. Bola som s tym aj u pediatricky, vraj mu stale mam mixovat az kym si sam od seba nezacne pytat normalnu stravu, ale ide mi do skolky a bojim sa aby mi tam nebol o hlade. Som zufala, prosim poradte mi ako ho to naucit. Uz som vyskusala aj to, ze som ho nehala sameho pekne papat, ale papal len stavicku, cestovinky a masko nechal tak. Aj som mu slubila, ze ak spapa papanicku, kupim mu auticko...ale to zacal plakat ze chce auticko a papanicky sa ani nedotkol. Poznam deticky v jeho veku, ktore uz pekne papaju hot-dogy ... a moj je len na kasickach, pudingoch, polievockach a omackach. Dokedy este budem mixovat? Prosim poradte mi, dakujem.

ada11
31. jan 2011

benyka, my sme na tom podobne ☹ Moja mladšia dcéra bude mať 2 a pol roka a nechce tiež žuť 😠 ona to všetko prehĺta, sem-tam si posunie potravu jazykom, ale aj to málokedy, proste dám jej stravu do úst a ona ju prehltne. Samozrejme, že polievku jej robím tak, že mäsko pokrájam na úplne mini-pipi kúsočky a zeleninu roztrlačím vidličkou a do toho slížiky. Jediné čo vie prežúvať sú cestoviny, gumenne cukríky, kúsok pečiva (ale to len fakt kúsok, ona chlieb odmieta a z rohlíka si odhryzne tak ako myšička/, kúsok jablka. Tiež má ísť do MŠ od septembra, ale neviem ako to bude so stravou ☹ Aj prvá dcéra mala problémy, ona aj zvraciavala každý deň, ale naučila sa papať aj kúsky, teraz má už 7 rokov. tak v tomto sme za vodou, ale čaká nás to aj s druhou. Ja keď vidím ako ostatné deti pekne papajú, tak až závidím, ale v dobrom. 😉 Ja ešte mladšiu kojím, tak neviem či to má súvis aj s tým, ale už by som chcela odstaviť, ale bude to ťažké.

zuzuj
21. jún 2011

ahojte baby my mame rovnaky problem.AKo ste dopadli tie co ste pisali skor???
Malicka nechce ziadne kusky, a stava sa teda ze aj len s pomixovanej stravy zvracia oblukom. dokazali ste ich to nejako naucit? Moja neje nic co sa tyka ani chlebika, ani rozkov. Zje tie ryzove chrumky a pod. ale to sa jej v ustach roztopi ciastocne tak asi preto...uz skusam 4 mesiace a nic...ani pit nic nechce...davame po lyzickach...

miruska15
21. jún 2011

@zuzuj aj my mame to iste.Maly papa kaše redšie,jedlo pomixovane,jogurty,pudink nie s pol litra ale s 7 deci mlieka.Tiež chleba,rožky u nas nejdu.Ma rad polievky tie mu nemixujem iba riadne rozvarim.A tiež musim davat pozor kedy ma dost inak mi to vyvracia.Ale vieš čo už to neriešim papa to čo papa raz bude papat aj ine.A ešte vodičku davam zo striakačky to mi vypije aj 100 ale sam ani 10.My mame problem vypit šialku za den viem že je to nie malo ale malinko ale ja som štastna aj za to.

zuzuj
21. jún 2011

miruska15
No aj my sme take mali, ze nevypila ani 10ml...teraz do nej dostanem uz aj 250ml ale presne sama ani tuk, najviac 5 glgov...davam tak ze som odstranila ten silikonovy kruzok z flasky a a jej to lejem do krku pripadne po tych lyzickach....predtym mi to vypluvala teraz nastastie aspon ze takto vypije...
No ale s tym jedlom mam nervy, lebo mam pocit, ze absolutne neviem co jej mam dat jest...a resp. nikam nemozeme ist poriadne, lebo stale musim mysliet na to, ze ju musim niekde usadit, zaviazat ( do stolicky jedalnskej) a po lyzickach jest...a nie ze zoberieme rozky a neriesime..alebo ja neviem jablko...mi musime vzdy lyzicku a potom to a ono...a skusam hodiny, tak ked sa niekde vyberieme nakoniec z toho polku casu jeme...trapi sa hlavne ona tiez... 😒

zuzuj
21. jún 2011

a ozaj ked chcem aby bolo viacej ludi ,,modrych" ako sa to robi?? 🙂

lubka77
26. feb 2013

pre lulu2, ja mam s malou presne to iste, moja mi vypluva vsetko co nieje hladke, ale zaujimave je, ze ked mala 1,5roka, nevypluvala, pozula ovocie, masko, ..., teraz mi nic nepozuje, rovno vypluje.Ma 2 roky 1.marca a ide s jedenim dozadu namiesto dopredu.Okrem toho ma strasnu zapchu, stolicu 1za tyzden, ked jej dam roztek alebo jablko do ruky, tak sa pogrcia.Vypije aj 1,5litra tekutin za den a to by este chcela, ale nedam.inak jedenie trva hodinu, to jej musim 3x medzitym zohriat a to je pri jedle ktore ma rada.cize- polievocka 😀

lubka77
26. feb 2013

....este taky maly experiment som robila-vyskusala som vysadit vigantol a grcanie prestalo, ked davam akekolvek vitaminy, co obsahuju vitamin D, tak mi mala grcia...

luccasryan
20. nov 2013

Ahoj,volam sa Zuzana a touto cestou sa tu obraciam na pomoc k vam 🙂 mam 3 rocneho synceka a mam s nim takito ptoblem do dvoch rokov my pekne papal vyzivky a mliecko,zo zaciatku som ho aj kojila a z nicoho nic my prestal pit mliecko a nechcel ani papat,odmieta my stravu ale uplne vsetko ja som mu mixovala a podavala cez striekacku bolo to na silu,nevedela som ajo dalej a ani neviem,som zufala a nezvladam to a mam strach ze som zla matka,lekari povedali ze je to normalne ale on vobec nechce papat nic,prosim poradte my dakujem zuzana

adela76
26. mar 2014

Ahoj.Moj maly ma 23 mesiacov.Palacinky,lievance,parene buchty a zemiakovu babu tak to si bude napichovat na vidlicku a pekne papat ale ostatne jedlo mu musim rozmixovat.Chcela som ho osaskovat a spravila som mu zapekane cestoviny a by to vyzeralo ako kolacik.No aj to som si mohla nechat.Ked som mu to rozmixovala tak zjedol vsetko.Uz som z toho zufala.Ale budem skusat ho este nejak osaskovat a snad sa mi to jedneho dna podari.Tak aj tebe drzim palce.

cannella
26. mar 2014

@adela76 Joj, tak u nas velmi podobne. Mala mi nechcela vobec nic zut, len hovadziu a kuraciu polievku zjedla bez problemov aj nepomixovanu. Vsetko drzala v pusinke natlacene v licach a kym som ju nakrmila, tak to trvalo aj 2 hodiny. Mne tiekli nervy, mala urevana, ale postupne sa to uz zlepsuje. Ma skoro 26 mesiacov, uz pozuje, ale musim jej to kazdych 20 sek. pripomenut ked je, lebo pozuje a potom drzi v pusinke, ked jej poviem, aby to pohryzkala, tak zasa trosicku premelie a zasa ju zaujima nieco ine. Jedenie je obrovksa tortura, ked ju vidi niekto prvy krat jest, tak sa vzdy pytaju, ci takto jedava. Odpoved je ano, takmer vzdy. Niekedy spapa pekne, ale to musi byt uz poriadne vyhladovana. Mixovaneho jedla zje takmer tolko, co ja, nemixovaneho ovela menej. Uz je to pomalicky lepsie, tak verim, ze casom to bude len lepsie a lepsie (mozno bude mat vplyv aj skolka).

janocka1987
26. mar 2014

nasa dcerka nechcela tiez strasne dlho zut a v podstate jest celkove - pričinou boli zuby, zlomilo sa občas na chvilu ked bolo hluche obdobie zo zubkami, teraz ma 2,5 roka a znovu nas trapia hore stoličky takze jedla všetko pekne mesiac po prerazaní spodných stoliciek a teraz znova vymysla... jedlo ktoré je potrebné zut drzí v ustach aj pol hodinu, včera šla dokonca spat s mandarinkou v ustach (oco si to pri umyvaní zub nevšimol)

riedku stravu prehla - kremove polievky, puding, gris, jogurt, ked ma niečo pozut polievku je asi pol hodinu a zvysok jedna katastrofa, viac kriku a presviedcania ako prehltnutých sust

odporučam vydrzať kym vídu všetky zuby a stale skusat davat normálne jedlo 😉