2 ročný syn nepapá žiadne ovocie. Čo s tým?

anielik
4. júl 2009

Ahojte,

moj syn 2r3m vobec nechce papat ziadne ovocie. Vlani papal vsetko, ribezle si oberal zo stromceka...spapal uplne vsetko ovocie...v surovom stave
Zacalo to niekedy v marci ked odmietol papat jablko, banan. Povedala som si neva, vsak je zima, tak mozno sa toho prejedol. Jedol stavy z pomaranca, grepu...a vsetkeho mozneho...tak vitaminov mal dost.
Ako vsak zacalo aktualne ovocie zacala som mu ho ponukat tak nic . Raz zjedol maliny, a miluje jahodovy kokteil...ale normalne jahodu nespapa.Dokonca som mu dala jahodu obalenu v cukre (nepapa nic cukrom osladene) ale cukor zjedol jahodu ja 😠 😠

Nemali ste aj vy taky problem? Viem, ze deti obcas nejedia ovocie, ale mne sa to zda uz prilis dlho.. Ako ste to riesili? Prosim o akykolvek tip 😉 mame malo zeleza, tak nejako do neho musim dostat ovocie.
Dakujem za pomoc

kijonkova.k
4. júl 2009

anielik,já malé často dávám ovoce do jogurtu.Rozmačkám banán(jahody,nastrouhám hrušku,jablko...) a přidám bílý jogurt nebo tvaroh. 😉

asitka
4. júl 2009

aj môj syn mával také obdobia...aj doteraz máva...ono ho to zas prejde.... 😀 skús kamuflovať ako píše kijonkova..... 😀

anielik
autor
4. júl 2009

ahoj,

kijonkova.k...dakujem, hej to aj u nas pomaha, ale v tych teplach mu nerobi jogurt dobre, tak trosku menej davam jogurtu...ale asi ho zacnem davat na ranajky alebo vecere
Len ako ho naucit ze to co doteraz jedol je to iste? ☹

danu
4. júl 2009
vanja
4. júl 2009

alebo mu ovocie rozmixovať do mlieka

ivka144
4. júl 2009

No, moj je mladsi, 1 a tristvrte roka, ale obdobie,zeby papal ovocie este nebolo. Jeden cas hltal banany, inak nic.
Jedina znamka ovocia v nom su vyzivky (Sunarky alebo Frutapura). Ani mnou struhane jablcko uz nechce. Jogurty neje (alergik). Do jablcka kusne, troska podrzi v ustach a vypluje:(

nikka.vo
4. júl 2009

Můj syn snědl poprvé ovoce asi v roce a půl a to banán... začalo to tak, že si párkrát kousnul, teď naštěstí sní celý, ale nechce ho často. No a jiné ovoce (ani přesnídávky) do něj nedostanu, takže Anielik, buď ráda, za to málo 😅 😅 😅

iloha
5. júl 2009

Jsme na tom stejně 2r a 5 měsíců, ovoce je u nás skoro tabu, když jednou za měsíc vezme na milost kousek jablka nebo banán, je to sláva. Ale docela dobře jí syrovou mrkev, salátovou okurku a papriku, takže si s tím hlavu nelámu........však ona to zase určitě bude jíst, občas si dá jahody se šlehačkou a s cukrem, na to jí většinou nalákám.....Když vidí zmrlinový pohár, tak jásá, ale jen do doby než zjistí, že je tam ovoce, to prostě plive, takže jogurty s kousky nepřicházejí u nás v úvahu, leda tak puding od danette vanilkový nebo matty, to je z jogurtů všechno 😔

elucinka
7. júl 2009

U nás je to stejné jako u iloha - jí jen přesnídávky, jinak ovoce vůbec žádné, ale ani syrovou zeleninu. Zato vařené zeleniny by se nacpal k prasknutí 🙂 Jogurty musím kupovat jen s ovocnou příchutí, jakmile je tam ovoce v kouscích, plive to a nechce, takže kupuju srdíčka od Zotta.

peppapig
7. júl 2009

anielik, mozna, ze ma jen takove obdobi, mozna spapal nejake ovoce, ktere mu nesedlo a tak dalsi nechce. Podle me chut na ovoce zase prijde. Navic neni to zas takova tragedie, kdyz nechce tak nechce, urcite ma vyvazenou stravu. Moje M je pravy opak, ovoce a zeleninu, brambory a testoviny by mohla jist od rana do vecera, denne sni celou zelenou okurku, jablka, jahody atd, ale maso da do pusy jednou do mesice 😒

Muzes mu nabidnout trebas kompot, nebo udelej smoothie z cerstveho ovoce a jablecneho dzusu, livance s boruvkama a na talir mu dej zbyle cerstve boruvky, trebas se chytne.

macca5
7. júl 2009

AHOJTE,ani máš krpec nechce ovocie.Do 1,5 roka jedol banány a jablká,občas výživu.ostatné odmietal.POtom mu banány prestali chutiť,ale jedol aspoň mandarinky a pomaranče,jablká.Má 3r. a nejeme žiadne ovocie! 😠 Ja mu robím ovocné šťavy z rôzneho ovocia a tie vypije.Jogurt nesmie byť s kúskami ovocia,to ho napína na zvracanie.Hnevá ma,že odmieta ovocie,ale nenútim mu ho nasilu,vždy ked ja jem jablko a pod. tak ho aspoň ponúknem a je na ňom či zje.Surovú zeleninu tiež moc nemusí,zje iba kápiu a uhorku.Je slabí jedák ale snád sa to zmení. 😉

anielik
autor
7. júl 2009

Dakujem vam 🙂
dnes som spravila Matkovi jahodovy kolac...to bol vyprask...ja nechapem 😀
Stavy aj ja robievvam v zime, no asi poriesim aj teraz nieco, tie ma velmi rad. Len nechcela som mu teraz davat citrusy...a ine ovocie velmi neviem odstavit, este jablka a mrkvu...
Jogurty alebo nieco mliekove spapa ale tiez to musi byt dokladne rozlacene, len momentalne sme chori, tak mu nedavam mliecne veci ☹

martao
8. júl 2009

možem vás upokojiť, že na ovocie znova nabehnú. Minulý týždeň za 10 minút ,,oholili" babke celý kríček ríbezlí. A to starší ovocie nejedol 2 roky a ani zeleninu. Chorý nebol. Jogurty dávam biele s domácim džemom a tie jedol.
Tiež som dávala na tanierik nakrájané ovocie. Vedeli kde je a jedného dňa ostal tanier prázdny.

anielik
autor
8. júl 2009

martao si ma veeeeeeeeeeelmi potesila 🙂

caira
11. júl 2009

moje dite taky neni fanda ovoce, cokoliv jineho alespon ochutna,ale jak se k ni priblizim treba s kouskem cerstveho ovoce tak zakrouti hlavou, rekne ne a vubec to ani neochutna...ale rikam si, dokud mi ji ovoce alespon rozmixovane do jogurtu nebo presnidavky tak alespon neco...i kdyz si rikam, ze je to zvlastni, uvareny kus zeleniny klidne sni a cerstvouckou malinu ani neochutna... 😒

zuzana.dry
2. mar 2012

Huraaaaa....tak nie sme sami...nam to trva uz vyse roka...varenu zeleninu ano...obcas banan...ale len vynimocne...nic ine...ani lekvar, dzem...nema rad chut ovocia....teraz prisiel na chut redkovke....riesim to ovoc. vyzivami a do viacerych jedal dodavam vela zeleniny a robim veeela zeleninovych polievok a tak...kamoske dievca nezjedlo tri roky ziadne ovocie a teraz zje 8 mandariniek naraz...xixi...mali sme obdobie, ze sme prcka nutili, ale u nas to preslo...nema to vyznam....lekarka mi potvrdila, ze je to prechodne obdobie a ze mu to pravdepodobne nechyba...

katkas1
2. mar 2012

mne dcera po roku jedla uz len banan a vyzivy, ine surove ococie uz nehcela a teraz nechce nic len vyzivy, tak sme zavarali a zavarali ako blaznivy, ovocia mam e dostatok takze je kazdy den vyzivu, ked cerstve neche tak nechce, stale jej ponuknem ked jeme my ale odmieta tak co s nou 😀

pepibubu
2. mar 2012

tak zkuste třeba odšťavňovač, a dělejte džusíky....

spalka
2. mar 2012

ahoj, mojej malej ovocie nechutilo nikdy, mohla som zabudnut ze si bude odkusovat z nakrajaneho jabka, alebo broskyne, nanajvys tak polku banana... ale robim jej hned rano pomixovane jablko, banan, pomaranc, uplne na kasu a natlacim to do nej pri nejakej rozpravke, to otvara usta a nerozmysla... no ucel svati prostriedky... ale dzusy z odstavovaca su tiez dobrou alternativou, to zvykla vypit

zuzana.dry
2. mar 2012

@pepibubu dzusiky tiez odmieta..aj ovocny caj ☹

kristi
2. mar 2012

Nase Mia v 5 letech ji jen jahody a meloun - pritom my se snazime davat vsechno. Nechce, odmita, ma k tomu neduveru. Se zeleninou je to podobny, tam to ale zachranuju hustyma polivkama

lillah
2. mar 2012

Moj tiez nechcel ziadne ovocie. Iba zeleninku.... vsetku okrem rajcin. Ale prisla som nato, ze som mu ponukala zly druh ovocia - vacsinou jablka, hrusky, hrozno, jahody, banany, pomarance.... a on ma chut na take trosku exotickejsie lici, granatove jablka, pomelo, pripadne z "naseho" ovocia cucoriedky alebo susene ovocie. Odkedy som prisla nato, co mu chuti nemame problem. I ked doteraz neviem odkial sa mu nabrali chutky na take druhy ovocia 😉

zuzikkaa
2. mar 2012

@anielik no moj krpec tiez nechce skoro ziadne ovocie...sem tam sa mu podari polku bananu,,na jesen aj mandarinku zjedol no uz ho to preslo,, inak zje iba zavaraniny- co ja neratam ako ovocie 😠 😠 😠
ani cez leto moc nechce,,jahody nemozeme lebo z tych ma vyrazky,,jablko ani hrusku donho nedostanem lebo to chrume 😀 esteze aspon zeleninovu polievku a rajciny lubi inak by sme boli uplne bez vitaminov