5 mesačná papá len v spánku. Čo s ňou?

katy2
6. nov 2009

Mam problem. Moja, teraz uz 5 mesacna dcerka, nechce vobec papat. Trva to uz asi 2 mesiace. Papa len v spanku. Ked jej dam flasu, ked je normalne hore (je na UM od narodenia), tak zacne strasne plakat, hneva sa, vzdoruje. Nedostanem do nej nic (ani caj), ale ked ju uspim na rukach a vymenim jej cumel za flasu, tak to vypije. Ale len ked spi. Ja uz som z toho bezradna. Neviem, co mam robit. Vsetci mi vravia, ze co sa stazujem, ze aka je pekna baculata, ale nikto neberie na vedomie, ze ona papa len ked spi. A teraz sa jej etapy spanku cez den skracuju, tak podla toho aj papa, stale menej casto. Zacala som pomaly s prikrmami, so zeleninkou, a je to to iste. Odmieta. A to jej predsa v spanku davat nemozem. Mate s tym niektora skusenost? Prejde to? Co bude neskor? Ako to ma riesit? Uz som v koncoch 😔 Dakujem za postrehy.

termixicek
6. nov 2009

katy2:
ahoj Katy...my sme mali urcite obdobie tiez to iste, no nie az tak dlho a nebolo to vzdy. Mali sme dni, ked mliecko pil, len jemne zaspal, ine dni boli v pohode. No v ziadnom pripade sa to u nas nevztahovalo na prikrmy, odmietal mi len mliecko, preto som to riesila v spanku. Konzultovala si to uz z lekarkou? Vyskusala si uz ine mliecko? U nas sice nezabrala ani vymena mlieka, tak sme sa vratili k staremu, ale mozno jej nova chut zachuti. No ak se to uz skusali a nic, urcite to prekonzultuj s doktorkou. Ona ma za tie roky urcite niekolko skusenosti, ved nie si prva, kto ma taketo problemy.

katy2
autor
6. nov 2009

ahoj, skusala som aj zmenit mlieko, ale robila to iste, tak som sa vratila k staremu.
prikrmy sme len zacali skusat, a velmi sa jej do toho nechce, ale tu skor myslim, ze treba trpezlivost. lebo niekedy vezme do pusinky a skusa. ona sa to musi este len naucit. dr. je za to,. aby sme zacali s prikrmami az od 5. mesiaca, co ma vlastne dnes. Na poradnu ideme v stredu, urcite s nou porozpravam. Ked som u nej bola pred dvoma mesiacmi, ked to zacalo, povedala, ze nevidi ziaden problem. Ale vtedy mi nic nejedla, lebo som nevedela, ze v spanku mi spapa... Teraz aspon takto do nej mlieko dostanem. Vazi pekne, mala 7160 g (pred 2 tyzdnami) teraz urcite viac....

termixicek
6. nov 2009

to je pekna vaha.
ja ked som uz nevedela ako dalej, kamoska mi povedala, ze kedze uz maly nema 1 mesiac, nic sa mu nestane, ked ho necham bez papania kym si nevypyta. A vysledok prisiel behom pol dna. Ked mi odmietol prvu davku, nechala som ho tak. Odmietol aj druhu po 3 hodinach, ale potom bol hladny, tak zjedol. Niekolko krat sa to opakovalo a potom sa to napravilo samo. No medzi tym pil cajik, ale malo, aby z neho nemal plne brusko. Nebala som sa, lebo mal aj on peknu vahu, ved aj teraz mame skoro 10 kg :D

katy2
autor
6. nov 2009

ja tiez nad tym uvazujem, ci ju nemam nechat, kym si sama nevypyta.... ale stale mi jej pride luto, ze co ked je hladna a dam jej ked spi.... ale asi to dnes skusim tak. Uz vypila 330 ml, tak ju necham, kedy bude hladna.... ☹

termixicek
6. nov 2009

nato, kolko je hodin, vypila uz dost. Necuduj sa, ze nechce, je dost mozne, ze je prepchata.

katy2
autor
6. nov 2009

Rano som sa pomylila, vypila len 240 ml a odvtedy nejedla. teraz som jej skusala dat, boli sme na prechadzke, tak som myslela, ze vyhladla, ale opakuje sa to iste. teraz spi a ja mam nutkanie, ci jej dat, ale asi este vydrzim. Ona vyzera byt spokojna.... Nechapem, ze nema hlad 😖

michaela31
6. nov 2009

Ahoj,a ako často jej dávaš papať a koľko ti vypije na jednú dávku v spánku?... a keď nespí koľko vypije? Ja som tým prešla tiež. Verím ti nieje to ľahké.Skús vyskúšať ako ti radí termixíček. U nás to nefungovalo,aj ja som takto skúšala. Chcem sa spýtať,ako sa správa malá keď pije,nieje taká napnutá ,netrasie so sebou,alebo ju zaujímajú iné veci okolo seba,proste nevie sa sústrediť na pitie. Ja ti odporúčam ísť do Gastroenterologickej poradne. Nieje to dobre,je to problém.

katy2
autor
6. nov 2009

michaela, v spanku mi vypije priemerne tych 120ml. Niekedy viac, niekedy menej. Davam jej asi po 3 hod. Teda zhruba 6 papani za 24 h. Ked spi, papa pekne, plynulo, ked nespi nepapa vobec ☹

lovacka
6. nov 2009

to ti od rana este nepapala?

lovacka
6. nov 2009

ale 240ml mame my asi v 2-3 papaniach takze mozno sa fakt napapala razom dost na dlhsiu chvilku.mne maly papa ce den len z jedneho prsnika a vydri 3-4 hod

michaela31
6. nov 2009

A ako sa správa pri jedení keď nespí?... plače,proste nechce.

nikollette
6. nov 2009

Katy, mi sme na tom podobne. Mlieko do neho od 5tich mesiacov nedostanem, inak ako v spánku.
preto papáme mlieko už iba cez noc, 2-3x, aj to len 120ml ☹

Ale zase mi už papáme všeličo iné 😉

michaela31
6. nov 2009

Aj nám začali tieto problémy, keď mala 3 mesiace,nechce sa mi o tom ani hovoriť,čím som si prešla,ale chcem ti poradiť a pomôcť. U nás sa to tak skomplikovalo,že sme skončíli v nemocnici.Moja mala má skoro 18 mesiacov a do dnes sa trápim s jedením. Sú deti,ktoré vedia pekne potrápiť rodičov.Ty si ako jedla keď si bola malá?

katy2
autor
6. nov 2009

prepacte, ze az teraz, ale venovala som sa malnkej. o 14,45 mi zjedla 100ml, bez spania, ale musela som jej dookola spievat pesnicky a aj to sa strasne vrtela... ked spinka, toto mi nerobi... na obed som jej skusila dat mrkvicku so zemiacikom, zjedla 2 lyzicky za velkeho bojovania.... potom sa rozplakala a uz viac nechcela.
ale krasne sa hrala, bola vesela, akoby bola prave najedena.... podla mna, keby bola hladna, asi by plakala, nie? 😕 skusim o 3-4 hod zasa, co to spravi....
takze dnes jedla o 4,30, 8,30 a o 14,45 (110, 130 a 100 ml)

nikollette
6. nov 2009

katy a este neprikrmuješ, už by si aj mohla, hlavne ked ti takto zle jedáva...

termixicek
6. nov 2009

katy to je v pohode. akokolvek papa, hlavne ze papa ked nespi. My tiez velakrat spievame pri papani, lebo ho zaujima vsetko ostatne...to je v poriadku, ked chce, tak jej spievaj. To je to najmenej :D Zajtra napis ako ste na tom ..papa

katka2808
6. nov 2009

caute baby,
aj ja sa pripajam, katy2 ma uz pozna 😉
mne maly menej papa za posledne mesiac /ma 5 mesiacov, vaha okolo 7150/, doma mam vahu, dva tyzdne napriklad nepribral nic a potom za tyzden 150. posledne dni mu ozaj nejako nechuti, zacala som ho budit v noci, okolo 4., aby zjedol viac /inac prespi celu noc/ a potom na druhy den prvykrat chcel jest az o pol stvrtej poobede a na dalsi den o jednej. niekedy vydrzi nejest aj 6 hodin... 😕 mam strach, ako dlho to bude trvat a dufam, ze neskoncime v nemocnici. presne ako katy, my este len zaciname s prikrmami, malicky sa este len uci papat. takze na prikrmy spolieham nemozem. ked ho necham vyhladovat /casto skusam dat mu papat, ale ked nechce, tak nedostanem do neho nic/, tak potom mi vypije aj 200 ml UM. stale kojim, ale je to uz slabe, maly uz nechce...

katy2
autor
6. nov 2009

Tak zhrniem dnesny den. Dostala som do nej asi 50-60 ml hustej ryzovej kase lyzickou na veceru. Najprv bojovala ale potom sa jej to zapacilo. Akurat ma este problem spracovat tu lyzicku, nevie si s tym celkom dobre poradit. Ale chutilo jej, lebo otvarala pusu a usmievala sa. Potom este vypila trochu caju ale mlieko som do nej nedostala. Zasa sa branila akoby som jej davala kyselinu. Takze dnesne jedenie: 240 ml mlieka, asi 3 lyzicky zeleninky, asi 60 ml kase a 50 ml caju. Nic moc ale uplne spokojne spnka, tak si myslim, ze hladna nie je....
Uvidim, co zajtra. Chcem zostat pri tom, ze jej nebudem davat v spanku....

martina46
6. nov 2009

Katy, len vydržať, moja malá začala odmietať piť asi v 4 mesiacoch, skončili sme na pití v spánku, kojila som. UM a akúkoľvek fľašu odmietala, nechcela ani lyžičkou. Tak som kojila v spánku. Trvalo to asi do roka, nechcela ani iné tekutiny. Kým začala jesť príkrmy, tiež to trvalo, asi mesiac a pol to len vypluvala, potom sa to pohlo. No horor. Boli sme aj v nemocnici, nič jej nebolo, zdravé a tučné dieťa, ani nám nechceli veriť. Po tom roku som kojila ešte asi 2 mesiace, potom to už nešlo, odstavila som ju. UM jej zachutilo, no tiež to trvalo, začali sme ho piť lyžičkou, potom už pila z pohárika a teraz ho miluje. No to už bola samozrejme iná situácia, v tom veku sa už dá mliečne papať aj iné. S pitím sa trápime doteraz, väčšina pitia ide lyžičkou, lebo odmieta, no je to už lepšie.
Tak len toľko, vydrz, skúšaj, príkrm by si mohla snáď zvyknúť za nie dlhý čas, zábavanie pri jedle býva v tychto prípadoch východiskom. Pôjde to, upraví sa to, držím palce 🙂

katy2
autor
7. nov 2009

Ahojte,
v noci malu zobudil hlad, co inak nezvykne, teraz sa zobudila o 01,45 a uplne v pohode vypla 120 ml mliecka a potom sa zobudila o 5,00 a vypila dalsich 110 ml. Takze v noci papa v pohode, a pritom nespinka. Rano o 8,30 som jej skusila dat zas, to uz bolo horsie, vypila 80 ml ale to som jej musela spievat a manzel jej hrkal hrkalkou do rytmu - no horor, ale aspon nieco. Teraz jej varim zasa zeleninku na obed -vyskusam a potom zasa skusim mliecko. Zatial sa drzim odolavat a v spanku jej papat nedavam. Mimochodom, teraz spinka, urcite by vypila....
Martinka, to je hrozne, kazde dieta je osobnost.... A ma svoje zvyky aj zlozvyky.... Vdaka za povzbudenie....

katkavv
24. dec 2010

@katy2 ahoj, ja mam taky isty problem, mam 4 mesacneho, prosim ta, vidim, ze to su uz starsie prispevky, zmenilo sa to, uz papa poriadne? moj tiez iba v spanku, tak sa bojim, co bude dalej, ked bude menej spat ... prosim napis, ako ste to zvladli, dakujem

katy2
autor
24. dec 2010

@katkavv u nas to trvalo priblizne mesiac a potom to samo preslo... Neboj, to je len docasna zalezitost. My sme vtedy boli kvoli tomu aj u dr. Ale naozaj to preslo samo.... Teraz mala papa ako kyselina :D Prajem vela trpezlivosti... A nestracaj nadej, bude dobre.... Ja som vtedy bola s nervami v koncoch.... Skus davat castejsie, aj ked vypije len minimum..... Drz sa....

katkavv
25. dec 2010

ahoj, dakujem, ze si napisala ... moj to robi uz skoro 3 mesiace :( niekedy som s nervami v koncoch ... dnes napriklad skoro 10 hodin nejedol, videla som, ze je hladny ale nechcel ani ked spal ani ked bol hore ... potom sa uz tak unavil, ze tvrdo zaspal a trosku spapal .... menila som mlieko, flasku, cumel _ nic nepomohlo 😢
dr. si mysli, ze je zdravotne ok, ze mu mam davat ked spi ... ale spi coraz menej takze je to uz tazsie ...
sme tu na MK viacere, co mame taky problem, a nikto nevie, preco 😲

basky
26. dec 2010

@katkavv my sme na tom podobne, tiez sme mali dni, co aj 8h nejedol, v noci spinka 12h vkuse, cez den sa mi podari uspat 3x a uz s problemamy, aby mi jedol. No je to velmi narocne, mame este 2,5 rocneho chlapceka a ten musi byt vtedy sam, kym uspim, nakrmim .... no uz som zufala aj ja, a prikrmy 4 lyzicky a potom konec, zacne sa jedovat a kricat, musime koncit.
Luky ma 7 mesiacov a 8,5kg, no keby som mu nedavala v spanku, je asi priesvitny a sme v nemocnici. Podla lekarky je uplne ok, krasny zdravy a stale vesely chlapcek, no to jedenie je hroza. Vyskusali sme 9 druhov mliek, cumle menili a nic nezabralo. Kazdy vecer idem spat s nadejou, ze sa to coskoro zmeni a zacne nam papat. Vypije za cely den asi 5OOml mlieka a to je vsetko, aj to ledva ledva ....
Kolko ma Tvoj syncek? Prikrmy ako?

cuculik1
24. feb 2014

@katy2
@katkavv
@martina46
@basky
Ahojte . Som zufala 😒 😒 chem sa opytat, ci sa vam podarilo vyriesit problem s papanim... u nas to zacalo pred vyse tyzdnom. syn ma 12 tt. najprv len vyplul flasku, ked vypil asi 3/4 davky a zvysok dopil po minutke dvoch oddychu... o den vypil menej a teraz je to tak, ze do neho nieco dostanem uz len ked spi..., ale ked zase zaspi tvrdo, uz nic nevypije... som zufala. mali sme krasny rezim a teraz je to vsetko prec. niekdy mu trva aj tri hodiny, kym do neho dostanem jeho davku a to by uz mal v podstate pit dalsiu. uplne vytlaca cumle z flasky. inak pije moje mliecko, od malinka sa nevedel prisat, mali sme aj laktacnu doma a nepomohlo... skusili sme 5 roznych flasiek , dokonca aj poharik a nic. u dr bol vysetreny, boli sme na usnom, ma vysetrenu stolicu, porobene vytery a vsetko ok. inak sa javi ako zdrave a veselie dieta, len proste zacal odmietat flasku. Bojim sa, ze bude dehydratovany, ako ste to vyriesili? dakujem

martina46
25. feb 2014

@cuculik1 no my sme mali so starsou po tom roku uz pokoj, teraz ju musime v jedle krotit :D
inac, ked pises, ze este kojis, mozno by stalo za to vyskusat kojit + plus prikrmovat s cievkou, je to piplacka, ale mozno by to slo. neskusala si uz?
problem ale moze byt aj psychicky, ja sa obavam, ze u nas to tak bolo, aj ked som si to dlho nechcela pripustit :(

basky
28. feb 2014

@cuculik1 ahoj, nezacalo Vam to po ockovani? U nas to tak bolo, trapili sme sa dlho, hospitalizovany atd ... uz teraz je dobre, ale pomoc sme nasli az ked mal syn 2,5 roka.

cuculik1
1. mar 2014

@basky ockovany este nebol.

cuculik1
1. mar 2014

@basky aku pomoc mas na mysli?