7-mesačné dieťa nechce jesť ovocie

jaja64
26. feb 2009

Ahojte,
chcem sa s Vami poradiť, mám 7 mesačného synčeka, je kojený a stále mi nechce pakať ovocné príkrmy, už som vyskúšala rôzne varianty, či presnidávku alebo postrúhané jablčko, alebo banán s jablčkom, alebo piškotami, alebo kašou, vždy to hned zacíti a nechce to. Čo by ste mi poradili ? Neviem čo mu mám dávať papkať poobede, teraz sme skúsili jogurt, ten trošku spapá, aj piškotku alebo rožtek má rád, no ťažko sa mu kaká, preto by bolo to ovocie najlepšie, ale nechce ho, normálne ho strása a celé to vypľuje von, aké máte vy skúsenosti ? Myslíte, že neskôr sa to upraví ?

stvura
26. feb 2009

Ahoj, no divim sa, ze uz davas jogur, rozok a piskoty.
Nas drobec nema problemy s ovocim, ale on papa krasne aj zeleninku. Skus jablcko najprv udusit, moj ho jedol tak, pripadne zmiesane s varenou mrkvickou. Niekde som citala ze najprv treba aj ovocie dusit aby si dietatko zvyklo. Ja davam ovocne detske vyzivky len doma robene alebo Ovko - tusim maju 4 druhy bez cukru.

pastuska
26. feb 2009

Tak môj zas nechce zeleninu, jedine primiešanú k zemiakom a tak...samotnú ani za svet.
A ovocie má hrozne rád, hlavne banány..ja mu radšej strúham čerstvé jablko a tak, len občas kupujem výživu..je mu to riedke príliš, lebo my sme nikdy nemixovali stravu.
jaja, už dávaš tak skoro jogurt? Ja som ešte nedala nič mliečne..

Inak zo skúseností ti poviem, že čo vypľúva, na to ešte nie je pripravený. Nedáva, skús tak o týždeň...ono dieťa samo vie, čo chce.

luciaakubko
26. feb 2009

Moja nechce ani zeleninu, ani ovocie. Tak do nej tlacim nasilu kazdy den aspon zopar lyziciek. fakt neviem, co to mam za diite 😒

jaja64
autor
26. feb 2009

No ja som na tompodobne, každý den skúšam niečo ovocné, ale vždy vypluje, zeleninku aj s mäskom papá, ten jogurt nám odporučila gastroeneterologička, kvôli problémom s kakním, ale môžem povedať, že kaká už lepšie, no dúfam, že to nezakríknem, ale zas toho jogurtu moc nezje, tak 3-4 lyžičky, a toho rožteka tiež len zopár takých kúštičkov, lebo ja už neviem, čo takto poobede mu dať, aby nebol hladnučký, no najviac papá to moje mliečko, a to nám doktorka povedala, že to mliečko už obmedziť na dva tri krát denne, viac iných príkrmov, na večer mu dávam mliečnu kašičku,ktorá mu chvalabohu chutí...

patricia1971
26. feb 2009

jaja-jogurt určite ešte nie.....moja tiež moc nechce ovocie,ale začala som jej dávať ovocné hippky,tie jej chutili, potom nejaké iné výživy,tak sa to trošku rozbehlo....ale babán mi nechce....a jablčko mi jedna mamička poradali,že ho udusí na pare a vymixuje...tak takého mi zje,ale surové nie..... 😵

jaja64
autor
26. feb 2009

Skúsim to s tým jablčkom, ak ešte máte nejaké rady ,budem rada, dík...

patricia1971
26. feb 2009

skús,nám to pomohlo.....ale tiež ovocie jej neberie,iba všetky výživky,to áno,to jej chutí...a to jabĺčko na pare.. 😵

akejka
26. feb 2009

jaja64: dávala si aj banán samotný ? Moja malá ho miluje. Inak mi zje len ovocné presnidávky všetkých druhov, ale surové jablko ani za svet. Zo začiatku tiež odmietala ovocné príkrmy, skúšala som rôzne druhy a značky a najprv si obľúbila Hello - banánovú...
poskúšaj tiež rôzne značky - Ovko, Hello,...niečo jej hádam sadne 😉

amdeis
26. feb 2009

jaja ja mojim chlapcom varim ovocie aj zeleninu (aj kvoli alergii) ale je to jemnejsie co sa chuti tyka. Jablko im ale nechuti ani varene tak im varim jedno jablko a jedna hruska, ta zjemni tu kyslost. Teraz uz im aj peciem. Potom upecene zmiesam s prevarenou vodou a zmixujem na kasu. V principe ale ja sa velmi s nimi nebavim, respektujem iba ak im to velmi nechuti. Mam vyhodu, ze ked jeden papa druhy nahlas zavidi takze krmim tigre naraz. 😀 Mam na to flasticky s lyzickou a piestom takze u nas naberanie nehrozi, papame pomerne rychlo a nenudime sa. Inak ak je ovocie veeeelmi kysle tak pridam hroznovy cukor a nemliecnu nesladku ryzovu kasu. Ale len trosku, nechcem ich ucit na sladke.

mamatata
26. feb 2009

jaja - nic si z toho nerov, ja som davala do 9. mesiaca iba zeleninove prikrmy, tiez ziadne ovocie nechcel, ale potom od 9. mesiacov som zase vyskusala a chcela a teraz pekne papa, jablcko, bananik a hippky vyzivky 😉
skus mu to nedavat kazdy den, ked nechce, daj mu zase o 2 tyzdne a tak skusaj, mozno sa ti to podari skor ako nam 😉

martao
26. feb 2009

My sme mali tiež problém s ovocím. Skús, či mu nebude chtiť ak dávaš piškóty, nech si máča aspoň do šťavy. Niektoré deti uprednostňujú kupované presnidávky.

jaja64
autor
26. feb 2009

dik za vaše rady, ešte sa chcem spýtať, že koľko krát za den detičky popri príkrmoch kojíte ?.

fifinna
26. feb 2009

jaja, môj zacal ovocie papat az po roku a aj to zje iba jablko alebo kusok banana. Ked kojis, tak sa tym netrap, najedz sa ti poriadne ovocia a bude mat aj maly. Ja som maleho porpi dokrmovaniu kojila rano, ked sa zobudil, nechcel ranajkovat, tak som ho nakojila aj do obeda okolo deviatej, potom mal obed a isiel spat a kedze zaspaval na prsniku, tak som ho znova kojila, ked sa zobudil, tak som ho znova nakojila, potom vecer som mu dala jogurt a nakojila som ho a pri vecernom zaspavani znova a par krat v noci a neda sa to ani zratat 😝

jaja64
autor
26. feb 2009

no mi tiež sme dosť často na prsníku.

muffinka
26. feb 2009

Presne toto iste sme mali aj my, len o par mesiacov skor, kedze nekojim. Jablko som varila a mixovala, potom som postupne pridala banan a Nestle keksiky - samozrejme pomixovane. Takto toto nam trvalo asi dva mesiace, az teraz som jej zacala davat miesto jablka broskynu a marhulu. Pravdaze s par dnovym odstupom a s bananom a keksami, aby to nebolo az take "kysele". Skus.

zuza.m
26. feb 2009

no ja som začala zeleninkou a ta mu zachutila ovocie velmi nechce je mu to kysle .banan alebo sladke jablčko zje ale ked je to kyslejšie tak to vypluva,tak že mu na obed davam zeleninu a na olovrant sladke jablko alebo vyživu a dam mu do toho trocha ryžovej kaše čo to tak zjemni chut.nekojim a mlieko mi zje akurat ked spinka tak ž ev noci alebo rano a cez poobedny spanok sem tam.myslim že je to dost malo ale neviem ako mu to mam dat aby vypil.

mamatata
26. feb 2009

jaja - ja este kojim, 1x doobeda, 1x poobede, vecer, ked ide spinkat a do rana 3x, ked sa rano zobudi uz nechce, iba ked ide haji, ked mal 7. mesiacov, tak aj rano a ostatne zostava 😉

pastuska
26. feb 2009

Ja kojím na desiatu a olovrant a 2 x v noci pravidelne, plus niekedy po jedení (príkrmy máme 3 x denne), ak málo zjedol, že mu idú zúbky, teraz má hroznú nádchu a tak- tak vtedy vypije viac mlieka. Neriešim to, akurát dnes mi lekárka povedala, že veď on sa rozbehne...a rozbieha sa, vidím to na ňom.
Jaja, skús to tak že budeš jesť ty - môj malý, keď vidí jesť mňa, musí aj on..tak vždy mám na tanieri moje aj jeho jedlo..aby si myslel, že to moje je. A keď je ešte hladný, normálne si už vypýta, otvára ústočká...zistil totiž, že keď vypije len mliečko, je o chvíľu znova hladný. A tak isto, keď mu niečo nechutí, zje 4 lyžičky, potom sa sekne a nechce a keď to odnesiem, otvára ústočká, že chce ešte papať...najnovšie miluje vianočku.