8 mesačné dieťa už 3 mesiace odmieta príkrmy

lenyy
28. okt 2013

ahojte maminy.viem ze podobnych tem je tu uz dost ale otvaram novu lebo nas problem je podla mna uplne spacificky.
Mame za tyzden 8 Mesacnu baby slecnu ktoru uz 3mesiace sa snazim dokrmovat prikrmami. ale za cele tie tri mesiace sa "nenaucila" papat,odmueta tuhe jedlo aj ked je mixnute na kasu,aj ked ho miesam z materskym mliekom proste neznasa jest.vzdy ma nervy pri tom,place a dojedli sme.skusala som uz cokolvek. problem je aj to ze vlastne nechce nic len prsnik,ale mlieka uz nemam dost,vypije tak max 70-80 ml z oboch. fladu z vidou ci cajom nechce tiez vobec,jedine tekutiny ma z prsnika. uz som skusala nech sa aj sama naje,dala som jej makku mrkvu ci tekvicu do ruky ale nula bodov.nema zaujem o jedlo. uz to moc dlho trva. ma 7,400 kg a to uz mi stoji cca plus minus 2-3 mesiace na tejto vahe.neviete mi nejako please poradit. mal niekto podobny problem a dieta sa mu nakoniec rozjedlo?
dakujem za kazdu skusenost a rada.lenka

lenyy
autor
11. nov 2013

@gabca007 ahoj.ale kde lepsie.furt na figu.uz som sa min tyzden tesila ze to prekonavame lebo cely tyzden trochu lepsie jedla /rozumej ze zjedla aspon 80ml pomixovanej zeleniny a vecer trocha kase/ ale od piatku zas uplne zle. odvaracia sa od jedla nahanam ju lyzickou a nechce ani usta otvorit a to aj pri jedlavh ktore mi jedla predtym. ja uz som jej aj do ruk dala dusenu zeleninu ale ani to jen nejde.som uz zufala.ako je to u vas? ako to riesis?

jarabica123
11. nov 2013

@lenyy Neboj, to je len take obdobie, aj my sme si tym presli a vlastne sa trapime s jedlom doteraz, a hlavne nechce nic papat, ked sa nam zubky tlacia, my uz mame rok a pol, a niekedy papa pekne ale zase pride obdobie,ked papa len mliecko a zo vsetkeho len zobka, ja ju nenutim, niektore deti su uz proste taki nepapkaci🙂 a mliecko papa?

lenyy
autor
11. nov 2013

@jarabica123 ahoj.vdaka za skusenost.mlieko umele z flase len niekedy a aj to max co vypije je cca 70ml a uz hlada prsnik a fladu uz nechce ani vidiet.dokonca ju neosalim ani v noci ked spi ze jej dam flasu-netaha.bud ju to prebere alebo proste odmieta v spanlu aj fladu;) strasne daco. uz by som chcela prestat dojcit lebo je to kazdodenny boj " vyrobit" jej adpon tu trochu mlieka v prsnikoch;) vela jest pit,priberam z toho lebo ked nejem nieje mlieka.a kedze mala nic ine nechce ako prsnik je stres nejest a nemat mlieko pre nu. proste zacarovany kruh.keby aspon caj pila alebo vodu
ale to ma len na hru fladu s cajom

gabca007
11. nov 2013

@lenyy uplne rovnako - nic - proste kruti s hlavou ze nie a neotvori usta ani keby co bolo... niekedy sa mi podari na obed aspon ,,tajne,, jednu lyzicku prepasovat do ust ale ked to zisti tak nervy a uz bez sance - to iste rano alebo vecer s kasou alebo ovocim. skusala som uz kadeco - papam red nim ja jedna lyzicka mne jedna jemu ale proste nie, papaju hracky , skusali sme papat pri telke aj v chodaku aj na zemi aj na sedacke aj na rukach proste vsetko mozne ale nic nezabera. dnes som tiez skusila zelenku poriadne rozvarit a nakrajat na kusky nech sa pohraje a mozno nieco spapa - zistenie ...zas nic - hracka rovno do pusky a jedlo ani keby co bolo. tiez bojujem o kazdu kvapku mlieka... rano som total hotova kedze v noci by nasaval skoro stale - ked je v pohode noc ze sa vyspim - to u nas znamena ze papal ,,iba,, kazde dve hodky .... inac aj castejsie v noci. uz si aspon konecne trosilinku zvykol na cajik - cize sa mu snazim cez den sem tam pri hre podstrcit cajik - tak vypije cca 20-30ml za den - no ked mu ponuknem v noci tak koniec - okamzite sa uplne preberie a nervy ma ze chce cicku ☹ ...neviem co mam robit. kamoska mi hovorila ze jej dcera to iste do roka - a ked mala rok tak ju prestala kojit a kocka sa konecne rozpapala.... ale ja mam stres ho teraz odstrihnut od kojenia - ja si to neviem predstavit ze co bude???? co ked nezacne papat a skoncime v nemocke abo co... joj neviem

lenyy
autor
11. nov 2013

@gabca007 uplne mi pises z duse-so vsetkym co si napisala sa absolutne stotoznuje! vsetky pokusy ako u vas-telka,ruky zem proste vsetky polohy. aj tie noci su podobne u nas je hore tak 3-4 x za noc a nic ine ako prsnik nechce.nesaje vela ale proste troska si musi dat. a moja najvavsia obava-prestat kojit lebo co ak sa nerozje a skonce chudnutim alebo dehydrataciou. mozno by sa rozjedla boh vie ale co ak nie? moja jedine co ako tak zje je rozmixovany baby spenat so zemiakom inak jej nic nechuti ani sladke ani nic.
a ja tetaz tiez podsuvam hrncek s vodou alebo cajom a presne ako u vas-cca 30ml za cely den a aj to jej polka vytecie z pusy este. ale z mojho pohara by pila furt len to tiez vacsina skonci mimo ust a navyse jej par x tak zabehlo ze az.

mutka
12. nov 2013

Ahojte ja sa chcem opítať tiež mam s tým problem nechce mi papať a to ma 8mesiacou ešte ho tak troška kojím ale už mu dávam umele mlieko a skúšala som všeličo možne aj mrkvu a podobne ako ho to mam naučiť aspon nech troška skúsi ked mu dám zeleninovú polievku aj mu to pomixujem tak mi to všetko vypluje prosím o radu a prepáčte za chyby a čo mu mám dávať papať porate mi prosím dakujem.

martinastrpkova
12. nov 2013

ahoj. aj my sme mali podobny problem a este stale aj mame. nasa mala 10 mesiacov a mala obdobie ked jedla len jogurty- hocijake- asi styri denne. nic ine som do nej nedostala. ale skusala som kazdy den. a teraz zacala trosku ovocnej vyzivy, nikedy zje aj zeleninovu. ponukam jej to kazdy den a ked nechce tak jej nedavam nasilu.... skusali sme aj nasilu ale vzdy to koncilo revom a nervymi. tak uz som rezignovala. niekedy zje na obed len par lyziciek mozno 5-6 a dalich 6 hodin do nej nic nedostanem. doktorke to uz radsej ani nehovorim, bo ma zvozila za to ze som jej davala jogurty- ale co ked ine nic som do nej nedostala.... inak je na umelom mlieku takmer od narodenia a to jej chuti stale, takze to doplname tym.... nemaj strach snad sa len raz rozjedia a pridu na to co je dobre 😉 😉 😉 vela stastia.

martinastrpkova
12. nov 2013

myslim ze pokial ti prospieva, rastie a pribera tak je to v poho...

sendy182
12. nov 2013

@lenyy ahoj neboj takýchto nepapáčov je viac 😉 .......ja by som zašla k doki na krv.....a podľa toho sa riadila....ak rozbor v poriadku jedlo by som len ponúkala.....a poradila by som sa či nemôže predpísať Peritol.....z toho sa deti rozpapajú 🙂 🙂 🙂 je to len prechodne...dalej by som doplnila vitamín B.....buď Pikovit alebo Cebion B.....dieťa nemá byť veľmi hladné na začiatok stačí aj jedna dve lyžičky s úsmevom na tvári.....skúsila si uvariť tenký plátok kur. mäska 2 zemiaky troška mrkvy, málinko petržlen, brokolica vo vode......troška zahustiť jemne dochutiť..zjemniť maslom...nemusí sa ešte soliť.....a zmixovať...na riedku kašu......ja som tak minule kŕmila kámoškino synčeka ktroý nechce papať.....a spapal......s hračkou v ruke pomedzi to som mu spievala......potom zjedol aj jogurt smotanovmý no prepasírovaný nie studený....veľa detí nechce studené krémiky a jogurty.....detskú presnidávku nechce tiež?.....ja som ju torška ohrievala deti ju studenú nechceli vôbec jesť....nastrúhala piškótky........ak sa deťom nechcelo jesť sme pozerali TV,rozprávky....knižky a ani si neuvedomovali že jedia.....a sme tu 🙂 🙂 🙂 deti vyrástli sú priberčivé ale jedia s chuťou 🙂 🙂 🙂

maminkakacenka
31. jan 2014

@lenyy ahoj, moja skoro devatmesacna aj jedavala, ale uz dlhsie je seknuta a nechuti jej, tiez mam z toho nervy, ale je mi jasne, ze ma zubkove obdobie, ze ju to trapi, najviac ma rada mliecko, sem tam nejaku blbost, ale uz nie tolko, kolko zvykla jest, ked som ju ucila na prikrmovanie, nie sme kojene, bolo to okolo piateho mesiaca. Taketo nejedacie obdobia ma vela deti, drzim palce, ale nic sa neboj ... 😉

lenyy
autor
1. feb 2014

no u nas ziadna vacsia vyrazna zmena zatial nenastala akurat ze uz ani mlieko cez den nepijeme moc ale naucila sa zas vodicku pit. zjeme jedine uppplne ale upplne pomixovane /fakt ze pyre bez akejkolvek hrudky/ a aj to jej musi pri tom v tv hrat spievankovo aby som do nej dostala ten avent poharik. a chlebik ci rozok stale len pozuzleme a vyplujeme takze bojujeme stale a to mame dnes uz 11mesiacov.ani nedufam ze sa kusky jedla nauci niekedy jest

bouny
23. apr 2014

@lenyy ahoj, tak me potesilo,ze nejsme sami... mala ma 7,5mes, do 7mesicu byla na MM i UM (kojila sem taky jen diky costi,presne co pises ty..o tom pribirani na vaze a tak) no a doted bojuju s jidlem. jeden den je fajn,dalsi den hruza, vubec se mi nedari nakej poradnej rezim v jedeni, protoze kdyz nesni moc prikmu,nechce spat a to ji musim pak dat mleko,jenze je unavena,to vypije i tak max80ml a pak je zas brzo hladova...hruza... prvniho sem mela papaveho velkeho chlapecka, uplne nezvyk je to pro me. poradte mi, je dobre pri nepapavych detech drzet naky rezim??? dik

bouny
23. apr 2014

@lenyy a ty jeste kojis? ja uz sem vic jak 3mesice bez costi a chudnu jen pomalu a to sem v zivote nemela problem s vahou,sem mala a drobna...

lenyy
autor
26. apr 2014

@bouny ahoj.costi som vysadila cca v januari s tym ze ked prestanem kojit prestanem ale costi uz jedt nebudem a cuduj sa svete kojim dotetaz;). samozrejme ze to uz nejde porovnavat lebo vtedy bolo mlieko alfa omega a jedina potrava malej a teraz je to len take cuckanie od smadu ale stale trocha mlieka mam. schudla som od februara cca 10kg ale aj upravou stravy a cvicenim a najma ako som costi vysafila konecne mi dosiel menzes cize aj to malo vplyv na chudnutie-uprava hormonov. ale k problemu- mala ma skoto 14mediacov a k jedlu gurt nema pozitivny vztah a vsetko musime mixovat uplne.cixe furt hroze

bouny
27. apr 2014

@lenyy je,tak to mi musis dat tipa na cviceni a stravu, ja zatim nejak nestiham pri dvou detech a menyes jeste neprisel,no mala ma jen 7/8mesicu a mesic nekojim,takze to asi teprv prijde. jinak mala mi ted zacla trochu vic papat,sem zvedava,jak ji to vydrzi. a ano, i po vysazeni costi mleko bylo,jen mala nechtela...

zuzkazarka
15. okt 2015

@lenyy Ako ste to nakoniec zmákli? Ja riešim teraz úúúplne presne toto čo vy a najma v noci keď každú chvílu pýta jesť lebo mlieko ju už tolko nezasýti..ak ste našli fintu, sem s ňou 🙂 🙂

sylviasz
29. nov 2015

@lenyy ahoj nasala som tuto temu lebo mame tiez velky problem s jedenim ale hlavne pitim resp. nepitim. Vcera som bola na stuzkovej a malu som nechala mame ,nech ju nakrmi a skusi jej dat flasu s mojim mliekom, ze snad bude tahat v mojej nepritomnosti. Tak kase zjedla cca 50 ml, ale flasu ani za svet nechcela tahat. Vraj revala jak o ratu. Neviem do nej dostat ani caj ani vodu, flasu vobec netaha a z pohara len trosku glgne,ale po kazdom piti je total mokra a musim ju prezliekat. Ako a kedy sa vam to potom podarilo zacat pit tekutiny a z coho to islo najlepsie? Dik

sylviasz
29. nov 2015

@lenyy zabudla som napisat,ze mlieka nemam vela a tiez uzivam costi a moringu. Je to pre mna stres lebo sa bojim,ze ak jej nebude stacit tak bude dehydrovana. A ona navyse strasne pomaly pribera teraz ma 8,5 mesiaca a vazi 6650g. Ako do nej dostat tie tekutiny a aj mlieko?

luba41
29. nov 2015

@sylviasz je ešte maličká, má ešte kopu času učiť sa ..dojči tak často ako sa len dá, to je najlepšie na uržanie mlieka,,,hlavne dojči stále na požiadanie, pred jedlom, po jedle -príkrmy sa dávajú detom popri dojčení...flašu nenúkaj ani na nu neuč, nie je nutné aby dieťa pilo z flaše.. a načo si flašou kaziť dojčenie..ona vie, že prsník je najlepší..ak budeš dojčiť na požiadanie, tak tekutín bude mať dosť aj v tomto veku..uč ju z pohárika piť napr. vodu , ale nenúť..a nepotrebuje žiadne UM, ved máš svoje..aj ked s dojčením skončíš, nepotrebuje žiadne iné mlieko.. a každé dieťa má iné genetické predipsozicie..moja dcera mala asi približne tolko isto..v roku 7,7 kg..spokojná, zdravá a neriešila som..

diablikovci
29. nov 2015

Ahoj ani môj nechcel zemiak či mrkvu A ani krupicu výživu no nič také. On mäso A polievky to bolO jeho A zemiak mal rád keď som tam dala kus pepru A cibuľu tak to išlo. A mlieko to stále. 🙂

sylviasz
29. nov 2015

@luba41 dik za rady. U nas je kojenie problematicke. Mala strajkuje aj ked teraz je to lepsie,ale koji sa len 2-4 minuty viac len pri zaspavani a za prsom sa netrha,mlieka mam malo ale kedze je veeelmi slaby jedak tak jej to zda sa staci. Musim jej ho ale stale ponukat. Preto som ju zacala na radu LP od 4. mesiaca dokrmovat,ale teraz je problem aj v jedeni aj dojceni. Keby pila dost mojho mlieka tak sa neobavam,ale takto som z toho deprtimovana a uzkostna a lieky na to brat ked kojim nechcem. Pred otehotnenim som totiz brala. Ja to zle psychicky znasam. ☹ Preto by som chcela aby pila z flase pre pripad,ze by som nemohla dojcit.

luba41
29. nov 2015

@sylviasz tak skús sa uvolniť, prestať riešiť kolko pije, ako pje atd..ponúkaj jej, v tomto veku treba ponúkať / ak teda sama nepýta/.. príkrmy u vás nevyriešili problem s priberaním..tak ako aj u nás-ja som sa už poučila pri jednej dcere a pri druhej som s príkrmami neponáhlala...po príkrmoch nepriberala o nič viac ako ked sa len dojčili.. ak boli u vás problemy s dojčením /a možno ani neboli/, radšej bolo treba popracovať na dojčení ako zaradiť príkrmy..tot len moj názor.. takže nesiliť..ak je zdravá, prospieva nerieš, uvolni sa.. 🙂
ked nebudeš dojčiť, flašu ani UM ani iné mlieko nepotrebuje.... a možeš lieky aj popri diojčení..kopa mamín sa liečia a dojčí zároven..

brady1
29. nov 2015

@lenyy ja som mala ten isty problem, ale bol to moj problem, lebo som sa snervoznovala koli tomu. mala my zacala normalne jest okolo 2 rokov aj to ma obdobie malicko papa alebo tak normalne trochu viac ako malo alebo potom papa vela a vtedy v6dz podrastie. ale ked bola taka malinka a papala malinko a niekedz len mlie4cko jej to stacilo, nechudla, neplakala ze je hladna aj celu noc prespala proste nebola hladna, Dieta si same vypyta jest, neboj. Pokial je mala spokojna a neplace a nechudne v3etko je ok.

karkana
29. nov 2015

@lenyy moja začala jesť príkrmy ale len možno 3lyž., a potom vôbec,jedla len nutrilon, rožok bez ničoho a chrumky,,,,,,no trápenie, aj dr. žeby mala vážiť už viac,a čaj vodu-vôbec nepila,,,do 17mesiaca,,,,,,,,,,,,,nič iné nič-,,ked sa aj niekam išlo na výlet už mi bolo blbé že len rožok chrumky,,,ale ponúkala som jej vždy jesť,,,nehrozilo ani lyžičku ,,,,,,,,,,začala harulou,,,,a potom už pomaly,,,,,teraz máme 26mesiacov-musím ju krotiť aby tolko nejedla,,,,priberá, je z nej gulka,,,,,,,,,čiže netreba nasilu,,,nechce tak nie,,,,,,,,,,,,,,začne ked príde čas

elly23
18. sep 2018

A co v pripade ak je na umelom mlieku iba a uz nie je kojeny a poriadne neje prikrmy????