8 mesačné dieťa už 3 mesiace odmieta príkrmy

lenyy
28. okt 2013

ahojte maminy.viem ze podobnych tem je tu uz dost ale otvaram novu lebo nas problem je podla mna uplne spacificky.
Mame za tyzden 8 Mesacnu baby slecnu ktoru uz 3mesiace sa snazim dokrmovat prikrmami. ale za cele tie tri mesiace sa "nenaucila" papat,odmueta tuhe jedlo aj ked je mixnute na kasu,aj ked ho miesam z materskym mliekom proste neznasa jest.vzdy ma nervy pri tom,place a dojedli sme.skusala som uz cokolvek. problem je aj to ze vlastne nechce nic len prsnik,ale mlieka uz nemam dost,vypije tak max 70-80 ml z oboch. fladu z vidou ci cajom nechce tiez vobec,jedine tekutiny ma z prsnika. uz som skusala nech sa aj sama naje,dala som jej makku mrkvu ci tekvicu do ruky ale nula bodov.nema zaujem o jedlo. uz to moc dlho trva. ma 7,400 kg a to uz mi stoji cca plus minus 2-3 mesiace na tejto vahe.neviete mi nejako please poradit. mal niekto podobny problem a dieta sa mu nakoniec rozjedlo?
dakujem za kazdu skusenost a rada.lenka

lenyy
autor
28. okt 2013

nauci sa niekedy jest? je to len dlhodoba faza alebo uz velky problem? som z toho uz zufala. zabudla som napisat ze ani kade ani sladke ani ovocie nechce..a z umeleho mlieka ai len cucne a hned sa hneva a pyta prsnik

cherry1981
28. okt 2013

@lenyy Nauci 😉 Ja mam 18 mesacnu a stale papa len mixovane, ale som stastna, ze uz ako tak papa. My sme s nasou mali velmi velke problemy tiez, rozjedla sa ako tak ako 15 mesacna, dovtedy to bol boj. Ten boj je aj teraz dakedy ale uz to nieje nastastie to co bolo. Aj ked papa zasadne len pred TV, alebo musi mat okolo seba kopec hraciek, inak by sa mi ani teraz nenajedla

astonka
28. okt 2013

@lenyy no ja som u prvej dcery začala s prikrmom až po ukončenom 6 mesiaci...bola vylučne kojena...bol to neskutočný boj a ako 8 mesačna sa s jedlom len zoznamovala...ochutnala a dost...takže veľa trpezlivosti a nenutit - ponukat toto je moja rada...🙂
ono to potom pomaly išlo...

lenyy
autor
28. okt 2013

@astonka no u nas sa zacalo s prikrmom ked mala 5,5 mesiaca takze nieco podobne. ona ale ozaj ani sladke ani zeleninu ani hippku ani jogurt proste nic nepreferuje,nema ziadne "oblubene"jedlo. zo vsetkeho zje tak 3-4 lyzicky a aj to nie aktivne zeby sa sama tesila z jedenia ale vseliakymi fintickami. takze potom sa vasa rozpapala nakoniec?

lenyy
autor
28. okt 2013

ako ju naucit jest a tiez pit ine ako materske priamo z prsnika?

zahradka76
28. okt 2013

Skusala si prikrm dochutit? T.j. zeleninovo-mäsovy prikrm trosinku dosolit a ovocie dosladit, dat do ovocia detske piskoty?
Cajik, aky robis? Skusila si ho tiez osladit?

senta_sofia
28. okt 2013

@lenyy neries, nechaj ta, my mame 18 mesiacov a stale kojeny a v podstate na par lyzickach nejakeho jedla, co donho v priebehu dna natlacim... ked mu zacali ist zuby, tak sa sekol a odvtedy fungujeme takto, tak snad ked vylezu 5tky, zacne aj jest 🙂 hlavne ju nenut, nech sa jej to nesprotivi uplne.

lenyy
autor
28. okt 2013

@senta_sofia jo jo u nas je ale problem uz aj s kojenim. aby som mala tu trochu mlieka stoji ma to enormne usilu. litre tekutin a aspon dve teple jedla plus ine doplnky.bez toho je to bieda. a ten neustaly stres ci bude dost mliecka lebo herecka nechce jest tuhe no na zblaznenie;). ja keby jedla ju uz odstavim ale takto ani kojit nemozem prestat

lenyy
autor
28. okt 2013

@senta_sofia a pije ti okrem materskeho ine tekutiny?

tatjab001
28. okt 2013

Neboj sa,podla mna je vela mamiciek s takymto problemom,moj maly tiez nechcel jest,kazda lyzicka bol boj,vela som sa natrapila,naplakala,precitala kopec diskusii a rad,kazdy tvrdil,ze sa raz rozje,ale ja som tomu v zufalstve vobec neverila.Presli sme vsetky mozne vysetrenia,vsetko bolo OK.Az raz dostal crevnu chripku,pocas ktorej som samozrejme absolutne neriesila nejedenia a ani potom nie,uplne som sa na to vykaslala,navarila,vyhodila,neriesila.Maly z tej ubohej vahy este schudol 500g ale zrazu prisiel den,ked zacal jest akoby nikdy nejedol.Nevravim,ze zje megaporcie,ale nerobi cirkusy,zacal sa tesit na jedlo a dokonca si aj vypyta.Tak ak sa ti aj nechce verit,ze raz zacne jest,ver tomu.Maly zacal jest v 13 mesiacoch.

dzanka25
28. okt 2013

ja mam podobny problem, aj ked nie az taky extremny... moja mala ma 8,5m a jedine, co do nej dostanem riadne, je postruhane jablcko.. zelenina nula bodov.. kojenie nepocitam, je na mne zavesena nonstop, keby mohla 🙂 podla mna su na vine zubky.. ale v zasade to neriesim, raz musi zacat jest, ved vsetci sme sa to naucili.. nenut ju hlavne, nech z toho nema stres.. mne niekedy pomoze ina lyzicka (aj to tak na dve dalsie susta maximalne 🙂 ) alebo ina miska... drzim palce v kazdom pripade ;)

dzanka25
28. okt 2013

@lenyy s tym kojenim este.. mozno aj preto mas menej mliecka, ze sa s nou trapis, aby papala tuhe jedlo.. skus to neriesit a mozno sa tvorba mliecka ustali.. stres robi vela.. pripadne sa ozvi nejakej laktacnej poradkyni..

siska25
28. okt 2013

Ahoj, my máme presne taký istý problém, akurát malá má o týždeň rok. Jediný rozdiel je v tom, že nebola kojená, ale od malička ja na umelom mlieku, mali sme ale obdobie, že nechcela ani to a nútila som jej mlieko doslova nasilu, keďže príkrmy vôbec nechce. Doteraz ju kŕmim raz v noci a keď mala obdobie odmietania mlieka, jedine v noci mi ho zjedla bez toho, aby pri tom nerevala, keďže som ju kŕmila v polospánku. Momentálne som ju, ale naučila piť okrem mlieka ešte čaj, ale trvalo nám to cca 4 mesiace, teraz sme v štádiu, že vypije cca 700 ml mlieka denne, 200 ml čaju a zje tak 10 lyžičiek príkrmu aj to s tým, že musí byť zaujatá niečím iným, aby nevnímala, že je. Tiež som z toho niekedy na nervy, lebo všetko čo jej pripravím si môžem zjesť sama. Niektoré mamičky nebudú súhlasiť, ale ja malej dávam normálne prisolené polievky, aj sladké presnidávky, viem nemalo by sa to a sama som bola zásadne proti tomu, ale keď malá nechce jesť, tak aj za tých pár lyžičiek prisolenej polievky a presnidávky s piškótou som rada. Všetky deti v okolí jedia normálne, len naša slečne nie, tak je to niekedy dosť na depku.

lenyy
autor
28. okt 2013

@siska25 presne pre toto sa bojim odstavit ju lebo moja pri flasi s um robi cirkus ako tvoja,cez rev vypije par ml a utisi sa okamzite ako dostane prsnik. neodsudzujem ta ze prisolis a pod. viem ake je to na psychiku ked ti dieta nechce jest. nasa uz ruci ked ju davam do jedalenskej stolicky tak som sa uz aj inde snazila krmit ale nepomaha to. ona ozaj proste nema radost z jedla.ako si prosim ta naucila na xajik? ja dookola trpezlico podavam flasu s cajom ale neda si aj ked z flase vie pit. uz som aj z normal poharu skusala ale to moc do seba nedostane akurat co jazyk si namoci

lenyy
autor
28. okt 2013

@dzanka25 no mliecka som mala vzdy len tak akurat,proste sa mi netvori vela a uz vobec nie nadbytok mlieka a aj to co kojim je len vdaka tabletkam s nazvom costi neviem ci to poznas.uz by som to chcela vysadit a dokojit lebo z nich strasne priberam ale da sa ked tato nasa herecka nechce nic len prsnik;)??

senta_sofia
28. okt 2013

@lenyy ine tekutiny pije tiez velmi malo, okolo 50ml pocitam... ja netusim, kolko mlieka mam, nikdy som si neodsavala, ale jemu zrejme staci, on aj pekne pribera, ma bezmala 13kg, na to, ze neje nic ine

siska25
28. okt 2013

@lenyy S tym cajom to bolo hrozne, v lete horucavy a ona caj nechcela a mlieko tiez nic moc. Len som jej stale ponukala flasu, skusala som rozne druhy a davala jej ho na striedacku z hrnceka, lyzicky a flase. Vzdy si trochu cucne a nakoniec za cely den da tych 200 ml ale to nie vzdy. Ja som ju dokonca jednu dobu skusala vyhladovat a cez den ponukala len prikrm, lenze to bolo este horsie, lebo vecer vypila mlieko a cela sa mi po nom zgrcala. Ona tiez nema radost z jedenia, u nas je dokonca problem aj zjedenie liekov v podobe sirupu. Ak jej to dam same tak mi to vyvracia, takze musim len do mlieka davat. Dokonca aj z detskych chrumiek ju napina. Jedine co moze jest od rana do vecera je suchy chleba, ale bez masla inak ho nezje.

mia551
28. okt 2013

akoby som citala o mojej dcerke... absolutne nic nechcela jest, do roka bola takmer vylucne dojcena (nie preto, ze by som to ja tak chcela, ale preto, ze nic ine nechcela...). po roku zacala prikrmy tolerovat aspon po par lyzickach, rozjedla sa trosku viac okolo 2. roku. hlavne ju prosim nenut, kazde dieta ma svoje tempo... odporucam aj tuto stranku / clanok: http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/prikrmy/

mia551
28. okt 2013
luba41
28. okt 2013

nenúť ju...je množstvo detičiek ktoré sú v takomto veku len čisto dojčené, ona je ešte maličká...deti vedia, čo je pre ne dobré..MM má v 1 roku života stále predstavovať cca 75% denného príjmu stravy..nedávaj fľašu, ani čaj ani UM.. ked piť, radšej obyč. pohárikom..ešte skús zvýšiť tvorbu MM-prikladaj malú hocikedy, nečakaj, kým si vypýta, ale aktívne ponúkaj..príkrm je stále len popri MM, maličká je vo veku, ked sa len učí ochutnávať-takže stačí pár lyžičiek tak 2x denne... a dospeláckeho jedla sa za život naje ešte dosť... skús prelúskať na túto tému napr. poradnu Mamila
@lenyy

anjelicek26
28. okt 2013

@lenyy - tak prejdite na finger food. Nechaj ju sa s jedlom hrat, samu sa krmit, my sme na jedeni rukami boli s Maxom od sedem mesiacov. V roku jedol ako profik. Ak skutocne nic neje, tak ju nechaj aspon chute objavovat...mixovana strava mozno pre vas nie je to prave ;) Mne ju maly tiez bojkotoval, na lyzicku neotvoril usta. Ale sam, no to hej, to ho bavilo.

lenyy
autor
30. okt 2013

@anjelicek26 aj to som uz skusala ale bez uspechu:/. uvarila som jej do makka mrkvu zemiak ci tekvicu nech sama papa a moc ju to nebralo. dokonca som jej uz aj z mojej polievky cestovinku a mrkvu davala akoze spolu jeme ale nic.len jedy. neznasa jedlo. uz som unavena z toho.je to horsie a horsie.ale dik za radu cenim si to

lenyy
autor
30. okt 2013

@luba41 ahoj no mamilu mam preluskanu lebo aj laktacnu mam z mamily. ale co som si aj inde ako na mamile atudovala vacsinou sa zhoduju ze materske pokryva vsetky potreby tak cca do 7 mesiaca a pomaly od tohoto veku by sa uz ozaj dieta malo naucit prijimat kvol zivinam ktore v MM niesu aj inu potravu preto ma to tak stresuje uz. najma ten jej odpor k jedlu mi nieje jasny.

luba41
30. okt 2013

@lenyy ja by som sa držala /aj som sa držala/ článku z Mamily o príkrmoch. /vid odkaz vyššie/.Žiaden lepší zdroj som nenašla..moje dieťa sa rozjedlo až v 2 rokoch a neriešila som to....MM v tomto veku stále poskytuje dostatok živín...takže netlač na ňu..aj laktačná by Ti to mala potvrdiť.. 😉

l24
30. okt 2013

presne ako u nás...malá bude mať o mesiac rok, začali sme prikrmovať keď mala 6 mesiacov, krásne papkala, a potom začali liezť zuby a všetko sa pokazilo, prestala papať a my to máme ešte o to horšie, že má málo železa, takže aj lekári na nás tlačia, že sa musí rozpapať, že musí mať mäsko každý deň, stravu bohatú na železo, to my všetko teoreticky ovládame, aôe v praxi hrôza, v okolí sa stretávame s nepochopením, že to je preto, lebo kojím, a kojím na požiadanie, na druhej strane počúvame, že na dieťa netreba tlačiť, že každé má svoje tempo...u nás nepomohlo ani nechať vyhladovieť, ani prisoliť, ani nechať ju samú, ani zabaviť, keď chce zje, keď nie, môžme sa aj poskladať...tak my ponúkame aj 6-7 x denne, po pár lyžičkách, a sme vďační aj za to, presne ako písla maminka vyššie, raz sa to musia naučiť, ostáva len veriť...

danka483
30. okt 2013

@lenyy ahoj idem ťa potešiť nie si sama moje dieťa má 20m a začalo "jesť" asi pred 2 mesiacmi aj to stále bývajú dni kedy nemá absolútne záujem čiže len pevné nervy prajem lebo je to veľmi vyčerpávajúce 😉

dada4444
2. nov 2013

moja mala mi sa mi pekne zoznamovala s príkrmom a po 2 týždňoch ako keby seklo a nechcela nič. Teraz papame, ťažšie, ale predsa. Zistila som že má rada mäso a banán. Do večernej kaše jej dávam banán, chvalabohu ju nezapeká. hcem vyskúšať aj jablko. Neviem ti nejako inak poradiť, len zistiť, čo má rada a to jej dávať. My tiež bobjujeme, držím palce.

brialka
6. nov 2013

my tiez mame problem s papanim. sme na UM, zacali sme s prikrmami od 6teho mesiaca, 2 mesiace jedla vsetko a vela, milovala zeleninku, ale potom ako by utal, okrem bieleho jogurtu a trosky jablka nic len mliecko. je to fakt na nervy. varim a nikto to neje :P lekar povedal ze je to ok, ze sa to stava, ale preco mne? :P

gabca007
9. nov 2013

@lenyy ahoj prave som sa dostala k tvojmu prispevku - som na tom uplne rovnako - syncek bude mat 8 mesiacov a uplne udmieta vsetko okrem kojenia... som uz zufala. ako je to u vas? uz lepsie?