Aké sú možné príznaky hladu u bábätka?

martina46
8. jan 2008

Aké sú možné príznaky hladu u bábätka?
Určite že neutíšiteľný plač, ale zaujímalo by ma, či to je aj cmúľanie si ručičky, pritom je bábo striedavo kľudné a plačlivé. Ešte, je normálne, že bábätko ak sa dobre napapá, hneď nezaspí? Pritom malú musíme nosiť na rukách, ináč plače. To nám nevadí že ju treba nosiť, ale bojím sa, že keď hneď nezaspí a cmúľa si ručičku. Potom keď konečne zaspí, spí aj 3 hodiny. Máme dosť dlhé pauzy medzi kŕmeniami. No a pokiaľ je hore, vždy keď jej ponúknem prsník, lačno sa na neho vrhne. Vôbec nevadí, či pred tým jedla aj hodinu.

kometka5
8. jan 2008

tak to my máme asi stejný problém, ale začala mi to dělat asi až před týdnem. Objevila ručičky, a teď nedelá nic jiného než že si je cucá. A to třeba hned po kojení. Nevím, jestli mám dostatek mléka, jestli má hlad nebo prostě jen objevila ručičky, tak je zkoumá. 😒
jinak málá má taky takové období, kdy nechce od mámy a jen co jí položím, tak začne hrozně brečet, ale to podle mě není nic nenormálního. Jinak malá má taky různé doby mezi kojením, někdy dvě hodky, někdy i čtyři. když spí, tak jí nechci budit, ale nevím, jestli je to dobře.

paolin
8. jan 2008

jednoznacne plac. pry male deti boli, kdyz maji hlad. cumlat rucicky si muzou deti, ktere rady saji. tem pak svedci dudliky 😉 kazde dite je jine, takze pokud ti neusne hned po kojeni, neni na tom nic divneho. a kazde dite miluje kontakt. kdo by se nechtel nechat nosit v naruci u maminky 😉 no a pokud ti spinka 3 hodiny, tak neni divu, ze se pak hladove vrchne na prso. mala zjevne rada saje a dumle a tak bere vse, co je po ruce 🙂

smisela
8. jan 2008

Ahoj maťa,presne ako pises,príznaky hladu u bábätka je neutíšiteľny plač.Čo sa týka cmúľania ručičky,bábätka sa rodia s vrodeným silným sacím reflexom,kedy palček si cmúľa už v brušku,bábätko sa tým upokojuje,čiže je to úplne prirodzené.
Ak je bábätko velmi nekľudné a napapané,prebalené a pomojkané,skús ponúknuť cumlík.
Nie každé bábätko zaspava po napapaní,moja malá permanentne zaspávala na prsníku,musela som ju stále budiť,ale my sme mali žltačku a potom bol problem odúčať zaspať na prsníku 🙂

gandy
8. jan 2008

Tak koukám že v tom nejsem sema. Taky mi malá cumlá ručičku hned po kojení a když jí položím tak brečí. Asi dětičky opravdu chtějí více kontaktu, jenže já včera kojila co hodinu a to byla síla.. Taky nevím zda má hladík nebo jen chce být u mě, ale je to dost vyčerpávající. Když jsme říkala doktorovi, tak říkal vždy dát když si řekne, jenže to jede?? To za celej den nic jiného neudělám...

boadella
8. jan 2008

Ahoj maminky, jen přidám svůj poznatek. Když byla moje malá miminko, hodně spala a skoro nepapala a váha se snižovala. Doktorka mi říkala, že spinká, protože má hlad. Prostě ten hlad zaspí. Takže jsem jí musela budit každé 3 hodinky a pak už to bylo ok. A vůbec neplakala. Takže i spavé a hodné miminko může být hladové.
Gandy, podle toho, co píšeš spíš malá vyžaduje tebe. Moje malá se při kojení se mnou mazlila. Tak jí dávej třeba pokaždý, když si řekne, ale kratší dobu. Mě říkala doktorka maximálně 10 minut, pokud slyším, že pije. Ale spíš záleží na miminku. Mazlete se holky, dokud můžete, u toho kojení je to nejkrásnější. Já to po roce a půl musela nedobrovolně ukončit a dost jsem to obrečela. ☹

gandy
8. jan 2008

No já si taky myslím že se spíš mazlí, protože skoro vůbec nesaje, jenže pak jí dám od prsa a ona začne řvát... Manžel taky říkal ať jí vždy když nesaje sám od prsa, jenže copak to jde?? Když je pak člověk unavený, tak je rád že chvíli to mimčo nebrečí, ale budu s tím muset něco udělat, spíš si myslím že je to pro ní už zvyklost, ona totiž nemá dudlíka, od narození ho odmítá, máme asi 10 druhů, ale vůbec žádný nechce...

boadella
8. jan 2008

A co pořídit třeba šátek a mít jí přivázanou u sebe, aby tě cítila, ale nebyla pořád přisátá? S tím dudlíkem, to je škoda, no zase na druhou stranu buď ráda,že jí pak nebudeš muset odnaučovat. Nebo prostě zatni zuby, nech jí jednou dvakrát vybrečet...ne, to je blbost, já nikdy nenechávala malou vybrečet.

gandy
8. jan 2008

Já to taky neumím nechat jí brečet, to manžel je na to silnější, taky mi říká ať jí nechám brečet, ale copak to jde takovej uzlík nechat brečet... Nevím ty šátky jsou opravdu tak dobrý?? Neníčí se jim nějak zádíčka, já nemám s tím zkušenosti... Na jak dlouho jsou, do kolika měsíců se v tom dá nosit??

boadella
8. jan 2008

Téda, teď se mi to všechno smazalo. Tak co jsem to psala. Jo, že jasně, že malou nenecháš brečet. Já se řídila hesla : "Do roka se chová, od roka se vychovává". No, mojí malý budou dva a pořád je mazlíček.
A co se týče toho šátku. Já osobně ho nemám, měla jsem klokanku, ale zkusila jsem ho a mají ho moje dvě kamarádky. Můžeš ho používat od narození, to si berušku položíš, jako bys jí chovala. Uslyší tvoje srdíčko a bude klidná. Pak jí můžeš dát obličejem k sobě, jako v klokance, to když už bude sedět...jsou různý úvazy, zádíčka má v tom pevně a pohodlně, no a nebo si jí hodíš na záda, jako bys měla krosnu. Je to opravdu pohodlný, žádný otlačený trapézy...záda nebolí, fakt super.

martina46
autor
8. jan 2008

Ano, rozmýšľala som, či nezaspí hlad. Ale dôležitú vec som zabudla napísať. Krásne priberá. Naposledy sme sice vážili pred týždňom a vtedy to bolo super. Ale vždy mám do nasledujúceho váženia strach, či bude opäť pribratá 😒
To hladné vrhnutie sa na prso som myslela po hodine na prsníku, keď mi zaspí, dám ju do postieľky, znovu sa zobudí a priložím. Tiež je spavá a mám pocit, že skoro vôbec nesaje, to sa čudujem, z čoho potom priberá. 😒 Hovorím si, že asi jej to mlieko steká rovno do hrdla, keď len dudle 😉
Šatku mám vyskúšanú, reve, keď ju tam dávam, ale stačí trochu pochodiť, ukľudní sa, potom môžem úväz dotiahnuť, zaspinká a je pokojná. Len uviazanie aj s vkladaním mi trvá aj 15 minút, lebo sa pri tom vrtí, takže to je v noci nemysliteľné. So šatkou iba začínam, dnes by som chcela ísť 1.x von 🙂
Dobrá diskusia je tu:
http://www.nosenideti.cz/china.php
sú tam veľmi skúsené nosičky a zaoberajú sa tam aj zdravotnou zavadnosťou alebo nezávadnosťou šatky a rozličných úväzov.

verunokio
8. jan 2008

Keď bola Grétka hladná a nestačilo jej mliečko, alebo si dosť nevytiahla,to bolo od takej polky tretieho mesiaca, tak okrem plaču si veľmi šúchavala očká a ušká. Vyzeralo to tak, že sa zobudila, nakojila som ju, kojila som takých 45min., pomaznala a chcela sa hrať pozorovať hračky a tak, no po piatich minútkach začalo to s tými očkami a uškami, akoby chcela spinkať, ale bolo to tesne po zobudení, čiže to nebol príznak tohoto. S lekárkou sme už skúšali aj mastičku na premazanie pokožky a pod. Už sme skoro išli k alergologovi, ale začala som od 4. mesiaca prikrmovať a ako by uťalo...
Ale pastičky si cmúľala od kedy si ich objavila, radšej ako cumlík. A tiež od bábatka veľmi cez deň nespávala, čo ma tiež vtedy prekvapovalo, lebo som myslela, že bábo ak sa naje zaspinká...spinkávala po pár desiatok minút, len pár krát za deň, len v náručí, okrem poobedného spánku v kočíku, keď spala aj tri hodiny.

martina46
autor
4. feb 2008

Kedy začína bábätko pomalšie priberať? Čítala som, že do 3 mesiaca je priemer 30g za deň, potom 20 na deň a tak ďalej. Tánička totiž pri poslednom vážení mala 20 na deň, predtým tých 30, ale to bolo, keď ešte len doťahovala 2.mesiac. Aké máte skúsenosti, môže byť hladná? Správa sa stále rovnako, ako som písala v 1.príspevku, iba mala pár dní, kedy bola furt na prsníku. Na rastový šprint to veľmi nevyzerá, lebo v noci vie spať aj 5 hodín.

zuzanacb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kachne23
5. feb 2008

Holky, čekáte, až začne hlady křičet, nebo mu dáte jíst dřív? Já kojim přes den tak cca po dvou až třech hodinách a dávám mu, když mám pocit, že už začíná bejt neklidnej ve správnou dobu na kojení a žene se mi pusinkou po všem okolo, nemusí ale nutně křičet.. Někdy si myslim, že mu dávám i trochu dřív, než by musel, nemám ale problém s tim, že by nejed, neni možný, že si vykrmim tlouštíka a zbytečně ho "rozmazluju"? Jo jinak taky jsme v období, kdy se chce hodně nosit (neumim si to den představit bez šátku) a cumlá si ručičky, p. je zrovinka našel 🙂

monca301
5. feb 2008

moj maly ked je hladny tak sa vobec neozyva. V noci mi prespi 12h a rano sa v klude zobudi a keca v postielke. Mozno je to tym, ze ked sa narodil tak bol chudacik moj stale hladany. 😠 Ja som ho kojila, ale kedze som mala malo vyzivne mlieko, tak sa nedokazal napapat. V noci som ho budila aby som ho mohla nakojit. Vsetci ma za to hresili, ale ked som povedala, ze maly sa mi na hlad nezobudi, tak mi to len odporucili. Potom mi povedali, ze on za to, ze bol hladny a pri prsniku sa mi unavil, tak uz nedokazal plakat a preto stale spal. Cez den som ho kojila kazdu hodinu a aj tak to nepomohlo. Mame 4 hodinove intervali kedy papa a je spokojny. Len v noci ma mi prespi celu noc a nevadi mu ani to, ze je hladny. Spanok je asi pre neho dolezitejsi.

luckaa
5. feb 2008

Ahoj holky,kachne,u nás už tak nějak poznám,kdy má malá hlad a nemusí nutně křičet,vlastně to tak dělám od narození,jedla totiž dost pravidelně dá se říct každé 2 hodiny a to jsem nekojila a nemůžu říct,že bych si ji tím rozmazlila navíc můžu mlíčko v klidu připravit a nemusím jí nechat brečet než bude mlíčko hotové.No a ani žádnej velkej tlouštík to není,při narození měla 4kg a teď má 8,5kg v sedmi měsících.

kachne23
5. feb 2008

díky luckaa, já mám právě taky pocit, že to poznám a nemusí nutně řvát. Nejlepší je, že se rozeřve ve chvíli, kdy dem kojit, já si ho položim na klín a rozepínám se - nedočkavostí 🙂

luckaa
5. feb 2008

Tak to už je zas o něčem jiném kachne 🙂

mirka183
15. jún 2010

Ahojte mamičky, budem rada ak mi niektora poradite. Moja mala mi v posledenej dobe stale place, pred jedlom, po jedle, casto sa budi,neprespi uz ani v kociku. Ked jej dam papat, tak hlta akoby nejedla tri dni. Na jedno krmenie dostava asi 80-90ml, kazde 2 - 3 hod. Inak ju casto boli brusko a niekedy vracka a dr mi povedala, ze ju prekrmujem. / reflux nemame/ Mne sa to nezda, ved aspon po najedeni by mala byt spokojna. 😒 Teraz som jej dala 130ml, lebo stale rucala a je klud. 🙂 Ked sa nerodila mala 2300g, teraz ma 7 tyzdnov a 3700g. Papa moje odstriekane mlieko( mali sme problemy s kojenim( a dokrmujem nutrilonom. Myslite, ze moze byt hladna?
A k tomu vracaniu. Ona strasne hltavo poslednu dobu papa, tak preto si myslim, ze aj grcka.
Baby radte ☹

lenocka84
15. jún 2010

@mirka183 mojko velmi sa to podoba nasnu problemu a my uz bojujeme s kolikou
nema problem s kakanim? a ktory nutrilon jej davas?

mirka183
15. jún 2010

kaka raz za den, ale pred tym sa aj dve hodiny puci a potom sa jej ulavi . Mali sme nutrilon HA, ale dr nam dala kvoli vracaniu AR. A co davate na koliku? ja jej davam uz 4 tyzdne espumisan, masirujeme brusko pupikom.
No uz je zas hore a mrnci, asi to nebude hladom. ☹

lenocka84
15. jún 2010

@mirka183 nam ha zapekalo mame teraz klasicky, a davame kvapky infacol, dnes sme zacali, tak uvidime ci sa dostavia vysledky. a mliecko zarabame do kamilkoveho caju

mirka183
15. jún 2010

a nezhorsuje kamilkovy caj koliky? Niekde som to myslim citala. Ja uz neviem co by jej mohlo byt. Pri kolikach je vraj plac vacsinou v rovnaku hodinu, ale ona mrnci nonstop.

lenocka84
15. jún 2010

@mirka183 vraj kamilkovy pomaha ako feniklovy, tak uvidime, zatial ucinkje

mirka183
15. jún 2010

no asi to vyskusam. Mala je uz ako pokusny kralik, stale skusame nieco nove, len aby jej bolo dobre. Chuda

lenocka84
15. jún 2010

@mirka183 my sme na tom podobne, ale robime to pre ich dobro a pohodu

momin
15. jún 2010

@mirka183 mirus nekomu na koliky nezabere nic! A chce to proste jen pretrpet.... 😒
My sme mohli masirovat,kapat kapky,nahrivat... nic nepomohlo. Kolem 3 mesice se to zklidnilo.

mirka183
15. jún 2010

@momin uz to ratam na dni, chuda moje. Uz sa mi zdalo, ze je lepsie, ale zakazdym pride nieco nove

zuza.m
15. jún 2010

mirka asi by osm jej davala tolko mlieka kolko si pyta aby bola pekne spokojne napapana,je dost možne že jej to fakt nestači a potom to pahltne spapa.a sleduj či sa ti po čase ukludni..teda či to je stym hladom..ak sa bude nadalej pučit a plakat asi nebude problem s hladom.,.rektarnu rurku si už skušala??na vyprdkanie je to velmi dobre..ak ma zastavene vetry a neustale ju boli bruško vypytaj si papier na gastro..tam jej urobia odber z krvičky a zistia či nieje alergicka na laktozu alebo bkm.my sme mali take iste problemy.nepomahalo nič ani masaš bruška či nožičiek ,espumisan nam robil hnačku a sab pomohl tak na 2týž..každu hodinu po jedle neskutočne plakavala krutil sa od bolesti.pritom byval hladny a jedlo doslova hltal,neskutočne mu škrkalo v brušku.pekne prospievala okrem taho plaču nebolo vidiet nič...a predca bol alergicky na obe zložky.dali mu dobre mliečko a bol pokoj..ale nemusi to byt vaš pripad len ak uuž budeš bezradna tak aspon pre klud tie testy možeš dat robit...my smesa trapili dlhe tri mesiace ked si predstavim že sme mohli mat klud po par tyždnoch som z toho smutna.lebo každy vravel že jelen uplakane dieta.ale našastoe som sa stym neuspokojila a riešila to .tak sa držte.

zuza.m
15. jún 2010

inak kamilkovy čajik je dobry ak je dietatko zapečene teda ma tvrdu stolicu a ten čajik to troška poženie..