Aké sú možné príznaky hladu u bábätka?

martina46
8. jan 2008

Aké sú možné príznaky hladu u bábätka?
Určite že neutíšiteľný plač, ale zaujímalo by ma, či to je aj cmúľanie si ručičky, pritom je bábo striedavo kľudné a plačlivé. Ešte, je normálne, že bábätko ak sa dobre napapá, hneď nezaspí? Pritom malú musíme nosiť na rukách, ináč plače. To nám nevadí že ju treba nosiť, ale bojím sa, že keď hneď nezaspí a cmúľa si ručičku. Potom keď konečne zaspí, spí aj 3 hodiny. Máme dosť dlhé pauzy medzi kŕmeniami. No a pokiaľ je hore, vždy keď jej ponúknem prsník, lačno sa na neho vrhne. Vôbec nevadí, či pred tým jedla aj hodinu.

martina46
autor
15. jún 2010

@mirka183 zmenit mlieko by nepomohlo? kolko dokrmujes?
@zuza.m kamilkovy cisty alebo miesat v nom mlieko? take som niekde citala

martina46
autor
15. jún 2010

inac, kamilkovy je mozny alergen, hoci aj ja som ho pila ako babo, viem, ze ho pre tak male babo nedoporucuju.

mirka183
16. jún 2010

@zuza.m s tou laktozou to uz napadlo aj mna, lebo ja mam tiez intoleranciu na laktozu. Inak teraz v noci bola ako anjel. O desiatej vecer som ju este zobudila na papanie, ale nadala sa vobec zobudil tak tvrdo spala. Vipila mliecko, dala som jej oo nieco viac a spokojne zaspala. V noci sa zobudila az o stvrtej rano. som nechcela verit. Zas som jej dala o nieco viac a vyzerala spokojne a spala dalej. A v noci mala ja zelenu kakanicu, len teraz neviem ci je to hladom, alebo bola len zoxidovana. Ona ked place tak mi nepriade ako plac od bolesti. Ona plave rovnako pred jedenim ako po jedeni.

jana776
16. jún 2010

Ahoj, mna napadlo, ze nepises preco vlastne odstriekavas. Skusala si kontaktovat laktacnu poradkynu? Mozno by si mohla skusit dokrmovat alternativnym sposobom, napr suplementorom, aby sa ti zvysila produkcia mlieka a nakoniec si len plne kojila. Ked odstriekavas, tak malicka nemusi dostavat zadne vyzivne mliecko a potom je hladna... Laktacna poradkyna by ti mala pomoct. Alebo napis annag, ona je uzasna 🙂

zuza.m
16. jún 2010

mirka183 vidiš ak si aj ty intolerantna može byt že aj mala dedila.inak to bolo prve čo v porodnici rozpravali že ak bude treba dokrmovat a sme alergici treba začat ha.my sme alergici neni ale čo bolo v detstve nikto nevei volakedy sa to vobec nezistovalo a bolo len uplakane dieta,tears su už lepšie možnosti tak to treba využit..inak moj maly tiež stale plakaval rovnak až na to že on neplakal ako miminko uaua uaua ale on vreštal ako by ho z kože drali a ten plač ma doteraz taky.. mne spaval krasne tak isto .budil sa iba na hlad a pekne spapal a spinkal dalej.do dnešneho dna mi to nejde do hlavy ako mu to mliečko mohlo vadit len cez den.v noci bol ako anjelik.

martina46 no ja som počula že ak dieta zapeka tak treba uvarit čajik a do toho mu zarabat um.my osobne so stolicou problem nemame.krasne kaka.a tiež že je to alergen...

mirka183
17. jún 2010

@zuza.maly ma tiez intoleranciu na laktozu? Uz mi bola svokra kupit bezlaktozove mlieko, lebo sa nemohla divat ako mala stale place. Ale bojim sa jej dat, aby sa to este nezhorsilo. Dr .si uz o nas mysli, ze nam sibe, ked sa stale len stazujeme. Ale mne to nejde dohlavy, ked je babo napapane, prebalene, nema preco plakat.

jasminet
17. jún 2010

baby s kamilkami velmi neexperimentujte, babu mozete zarobit na paradnu alergiu... 😅

zuza.m
17. jún 2010

mirka183 stym nič nepokaziš je to dobre mliečko plnohodnotne len odlaktozovane.
no dr si to myslet nemože .je tam na to aby vam pomohol.ja som sa tak tiež na každej poradni len stažovala a preto nas poslala na to gastro.čuduj sa svetu mal dovod plakat.a ja som bola taka rada že sa našla pričina..preto že každy počkaj do troch mesiacov prestane to alebo že je len uplakany...ale koliky niesu cely boži den a plakal aj na rukach tak že to nebolo len že je urevany..inak ja som si odsledovala že pravidelne po jedle vždy s azobudil s plačom.pomasirovala som mu bruško s pupikom pocvičila s nožičkami a strčila rektarnu rurku a krasne som ppočula ako prdi.inak vieš čo je ešte zahada že maly pekne prospieval a nemal hnačky .pil nutrilon a ten ho len naduval.tak som zmenila mlieko že sa to neda počuvat a dala som sunar.od toho dna bol klud žiadne bruško ani prdiky.ale zase po troch dnoch dostal hnačku.po dlašich krv a hlien...tak že každe mlieko inak sadne treba to skusit.ja som davala all110-ale na to gastro by som išla ved za to nič nedaš a len vylučiš jednu z možnosti prečo plače a po druhe ak by jej to mlieko robilo dobre tak vam ho poistovna trocha preplati.aspon do roka.potom už len na vinimku.
moj maly bol alergicky na bkm a intolerantny na laktozu.ked mal po 10mes bol už len intolerantny na laktozu a po roku a pol vyšli negativne vysledky aj z toho.ale sme ešte len v skušacej lehote,.uvidime či to bude dalej tolerovat alebo nie.zatial je to okk,ale moj moc mlieko nemusi .tak že papava tak navyše akurat v obede ako omačky alebo mäkky syr..

mirka183
18. jún 2010

@zuza.m No vidis a hlavne, ze kazdy povie, ze to prejde. Ale alergia na BMK a intolerancia len tak skoro neprejde a babo sa trapi dalej. Skusam malej davat cco najviac MM, ale akosi nevychadza. My sme uz tiez menili mlieko, 4 dni bol klud a potom este horsie. Na to gastro sa budem urcite pytat a aspon pre pokoj. Mne mala tiez dobre prospieva, len to brucho a obcas sa stane, ze ma taku vodovu kakanicu.
Niekde som citala, ze pri intolerancii na laktozu sa nesmie ani materske mlieko. Je to pravda?

zuza.m
18. jún 2010

ak je intolerantna a chceš dalej odsavat tak nesmieš ani ty mlieko..ani nič laktozove.ide to do mlieka.ja osm malemu tiež odsavala a nakazali mi dietu..ale možeš jogurt aktiviu,actimel a tvrdy syr.to laktozu nema a ak budeš chcet aj ine veci tak potom dostaneš kupit aj odlaktozvane veci značka sa vola minus L a dostaneš tvaroh jgurt mlieko smotany.ale tak najskor by ti tomali potvrdit -alebo len vynechaj mlieko .to je aj tak najviac zatažujuce.niekde somčitala že niekomu povolili kysle veci ako kefir..inak ta vodova stolica može byt aj z tvojho mmzaleži čo ty poješ.ja som aj koly tomu prestala odsavat .lebo vždypo mojom kakal hrozne.a tak som sa bala že je alergicky aj na ine veci..,.ale tnebol...

mimka_mimi
22. dec 2017

@mirka183 ahoj vudim ze tento prispevok ma uz nejaky rok, ale chcela by som sa spytat ci si riesila plac babatka a ako to dopadlo. Mam pocit ze sme na tom uplne rovnako ☹️