Ako ju nahovoriť na pestrejší jedálny lístok?

dididi30
16. okt 2008

ahojte
trocha mam obavy o moju dceru, ona ma taky jednotvarny jedalnicek
rano si da na ranajky fazulu v paradajkovej omacke plus jedno vajicko(prazenicu)
na obed toastik
vecera parok
stale to iste dookola 😒
malo kedy si da nieco ine, v prvom rade sladkosti a potom spagety, sem tam jabko
aj vy mate podobny problem s dietatom? neda sa to nejako preucit, lebo my sa stravujeme pestro, len ona vymysla a neda sa na nic nahovorit 😒

asitka
16. okt 2008

dididi...a nechodí ti do škôlky??? tam by sa jej to možno spestrilo....ale ono to podľa mňa prejde...náš Matej bol podobný...no dostať do neho niečo bol niekedy strašný problém, okrem toho, čo on mal rád...a prešlo nejaké obdbie....a už začal jesť aj iné jedlá....aspoň u nás je to tak...že má svoje obdobia...a ja ho nejak nenútim...a nesnažím sa všemožne preorientovávať...ponúknem....snažím sa, aby aspoň ochutnal...lebo on to ešte ani neochutnal a povie, že to nemá rád...a niekedy sa stane, že povie, že nechce....a o týždeň mi povie, že by si to dal....nuž...nezúfaj...bude lepšie 😀 skúšaj...a možno sa chytí...ale nenúť..aby si v nej nevypestovala nechuť 😀 😀 veľa šťastia

prvapomoc
16. okt 2008

dididi30 nehnevaj sa že to poviem tak ostro ale je to v prvom rade tvoja chyba.mala by si zamedziť prístup k sladkostiam a to razne!okrem toho že je to prazdna energia je to hlavne ničitel detských zubkov 😝 ak bude odmietať jedlo tak ju nechj,ona neumrie od hladu ak jeden den nebude jesť.na ranajky jej ponukni nejaký chlebík s natierkou a zeleninu alebo jogurt,toasty na obed určite nie,skus nejaku polievočku a druhý chod a na večeru niečo lahke ale určite nie parky 😝 ovocie skus ponukať na desiatu a olovrant.

etuska
16. okt 2008

Dididi-hmmm,u nas je to podobne,akurat ze mala je aj celkom zdravo,ale tiez tie iste jedla dookola 😝
Miluje mlieko a najradsej by ho pila aj namiesto ineho jedla,ale to jej nedovolime.Rano a vecer cca 250ml musi stacit.Mije plnotucne mlieko a okrem toho jej davam aj jogurty + miluje tvrdy syr(ale len nastruhany 😀 )

etuska
16. okt 2008

na desiatu zje stale nejake ovocie(najcastejsie banan,alebo jablko) a hoci ma zabalene stale aj nejake pecivo,malokedy ho zje.Na obed stale nejaka polievocka a druhy chod?(rezence s makom, palacinky, ryza s maskom,alebo rybou a tym to asi hasne), poobede nejaky chlebik s lekvarikom a ovocie,na veceru ako kedy...

Snazim sa jej davat ochutnavat aj ine jedla,ale velmi nechce a do jasli chodila od 14mes. a tam to nebolo o nic slavnejsie, v skolke trosku lepsie...

Uvidime ako dalej,ale jednoznacne netreaba dieta do jedla nutit.A sladkosti?-ozaj vynimocne

yasminelle
17. okt 2008

Ja keď som bola malá, mali problém do mňa nastrkať čo i len termix. Ja som odmietala všetko jedlo, chudaci naši, určite ich podozrievali, že mi nedávajú jesť. To bol sviatok, keď som niečo zjedla...A nútenie nepomáhalo, lebo som aj tak všetko vypľula.
A dnes zjem všetko čo nezje mňa a ako rada... Podľa mňa to má len také obdobie. Skús jej k jedlu, čo má rada, zakamuflovať aj nejaké čo nemá.

titkovamiriam
17. okt 2008

no tak nechcem strasit to co je by ani este jest nemala nie na tom zit-fazula s tou omackou je asi polotovar 😅 ,parky ani nehovorim 😅 ...
asi by si si mala trosku vstupit do svedomia aj ty 😉 co jej davas