Ako nastaviť režim v jedení u 2 ročného dieťaťa?

susik77
19. máj 2009

Ahojte, mam problem s malou, ze chce jest skoro neustale behom jedneho dna. Ona uz aj dost pribera, uz nam aj Dr. povedal, ze to mame obmedzovat. Sladkosti jej skoro vobec nedavam, mozno max. 1x za 2-3 tyzdne.

Svagrina mi hovorila, ze jej mam zaviest rezim, ze proste dostane jest max. 5x za den a medzitym nic. Neviem, ci je to vhodne ked ma necele dva roky. A obavam sa toho ako bude reagovat. Co myslite?

sticker
19. máj 2009

Susik ahoj 🙂 Moja malá jedáva tých 5krát denne. Ale niekedy, hlavne keď je doma tatino, tak sa pri ňom motá a on jej dá zo svojho, čo ma jeduje 😠
Napíšem Ti ako papá Jul:
O šiestej kakao - to vypije plnú fľašu.
Okolo ôsmej zje rohlík, príp. jogurt. Doobeda zje ešte nejaké ovocie, ale keď sme vonku tak jej dám takú tenkú pletenku, ale to zje max. polovicu.
Potom obed - zatiaľ zje iba polievku, dva chody naraz ešte nie. Ide spať. Keď ideme do škôlky tak nejje a ak nie tak po zobudení do pol hodiny zje druhé.
Okolo pol šiestej má výživu s piškótami, alebo chlebík a večer ešte plná fľaša kakaa.
Asi to nie je ukážkový jedálny lístok, no postupne sa to hádam upraví. O dva týždne bude mať dva roky a váži 12kg.
Snáď ti to trochu pomohlo 😅 🙂

susik77
autor
19. máj 2009

Ahoj Jani, diky za priklad. My sme sa s mm bavili, ze to jej vecne jedenie je asi len zlozvyk, ona totiz v kuse otvara chladnicku, ze papa a ked jej dam vybrat nevie co chce, resp. vyjeda len blbosti-sunku, pudingy a pod. Ale mozno aj je hladna, lebo z peciva skoro nic nechce, len ked ideme doobeda nakupovat, tak jej dam polovicu rohlika ale zje z toho fakt malo.

Ona jedava nadranom v posteli sunar-asi 200 ml, potom okolo 8 fitness musli s mliekom, k tomu kusok jablka. potom ked ideme nakup., tak kusok rohlika. medzitym doma zobre, tak jej dam kusok tvrdeho syra, prip. to musli bez mlieka do misky-to ma ako keksiky.
prip. mandarinku al. pomaranc. prip. kelimkove veci-jogurt, puding. potom ma pred 12-tou polievku a druhe jedlo. za polhodinu po obede je znovu hladna 😖 tak jej dam jogurt, potom vacsinou spi, vecer si da s mm kusok chleba so syrom a na veceru bud krupic. kasu, puding, zemiakovu kasu a pod.

sticker
19. máj 2009

A pije dosť? Že by ste ju akože oklamali pitím...... 😅

susik77
autor
19. máj 2009

prave ze pije... ked nepocitam mlieko a polievky a pod. tak samotne tekutiny asi 1.5 litra denne-a bez cukru.ona ma podla nas dost vyvazeny jedalny listok, akurat ze papa az moc...

jujka
20. máj 2009

ahoj susik, trošku ti závidím môj syn nespapá ani polovicu z toho čo tvoja Veronika 😅

susik77
autor
20. máj 2009

jj, ja viem, ze kopec inych deti ma opacny problem...
no, my uz trenujeme, snazim sa jej davat jest v 3-hod. intervaloch. sice ma hysaky ze jej nedam vsetko co chce, ale to sa da nejak vydrzat...

sticker
20. máj 2009

Ahojky 🙂 Myslíš, že tie "hysáky" má z hladu, alebo ako sa vraví "z princípu"? 😅 🙂

sticker
20. máj 2009

Ale moc Ti držím palce, aby sa to upravilo 🙂 Budeš to potrebovať 😉

susik77
autor
20. máj 2009

skor z rozmaznanosti 😎 😒
dik za podporu 🙂

dadis
21. máj 2009

Ahoj susik, my mame podobneho papacika. Tiez ho musim trosicku krotit, ale riesim to tym, ze mu ponukam veci, ktore az tak velmi neoblubuje, resp. ich spapa ked je skutocne hladny. Napr. viem, ze ked ide do obchodu, tak by si rohlik vypytal vzdy, aj keby bol neviem ako najedeny. Tak mu nachystam do krabicky jablcko, a ked si v obchode vypyta rohlik, ponuknem mu jablcko. Ked je ozaj hladny tak si ho vezme, a ked nie, tak povie ze nie a viac nediskutujeme 😅 . Ale ked ma cas olovrantu, tak mu ten rohlicek raz za cas kupim, nech ma dieta tiez niekedy Vianoce 😀 . Alebo napriklad banany - tie, keby mohol, tak by jedol snad cely den. Tak tie kupujem obmedzene a ponukam mu ich tak 2-3ks do tyzdna, radsej mu ponukam ine ovocie, ja osobne nemam dobry pocit z bananov, zdaju sa mi prilis sladke a zasicujuce, vzdy ked mu ponuknem banan ako desiatu, tak na obed zvykne vymyslat. Zo sladkosti, raz za cas dostane obycajny bebe keksik, alebo piskotku, ale tiez to neprehanam. Pije iba vodicku. Mojim rodicom sa zdam prisna, co sa tyka jedenia a ja viem, ze aj som. Ale nemam rada, ked sa niektore maminy stazuju, ze im deti nejedia a popritom cely den popijaju jupikov, jedia brumikov a ine hluposticky. Ja viem, ze donekonecna nebude jest zdravo, ze pride obdobie vyzadovania si cokolad a hamburgerov, ale pokusim sa ho k racionalnej strave viest a ked sa nepodari, tak aspon budem vediet, ze som spravila, vsetko co bolo v mojich silach a popri tom som ho o nic neukracovala, nenutila nasilim a ani nic podobne. Inak nie je ziadna "vychrtlinka", ma 21 mesiacov, 85cm a 12kg, ale rovnako som postupovala aj pred rokom, ked zaostaval vo vahe za inymi detmi (v 10mesiacoch mal 7,7kg), drzala som sa zasad zdravej vyzivy a on to nejako dobehol sam/ a viacere deti aj predbehol. Inak este by som na tvojom mieste vyskusala sa teraz viac zdrziavat mimo domu, vonku nebude mat "svoju" chladnicku a bude viac menej na tebe co a kedy bude mala jest. Drzim palceky.

bibinka
21. máj 2009

susik77-

poradím ti len zaviesť pevný režim stravovania-5x denne, prípadne 6x denne. To jej jedenie je už zlozvyk.Jedlo jej dávaj len ty a manžel, nedovoľ aby ju ponúkali ostatní, napr. "tetky" v obchodoch nútia deťom cukríky a neviem čo ešte. Pokiaľ bude vonku vidieť, že deti jedia, daj jej, ale len zeleninu alebo jablko. A keď bude vypytovať viac, choď s ňou domov. Pár dní malá ábude štrajkovať, ale zvykne si. Je to dlhodobejší problém, treba byť dôsledná. Neboj sa, žeby zomrela od hladu. A takisto nejedz ty pred ňou mimo hodiny kedy jej budeš dávať jedlo. To si ona potom pomýli a bude zmätená, kedy sa vlastne jedáva.A dávaj jej primerané porcie, t.j. na malý detský tanierik, prípadne ako odmerka, jej dve dlane dokopy- taký veľký je jej žalúdok. Inak hrozí, že ho roztiahneš a bude väčší problém.

Držkám palce, vydrž tie jej slzičky a tuľkaj ju veľmi veľa, aby videla, že aj ked jej nedáš mega dávku jedla, aj tak ju ľúbiš.

Moja kamoška mala takú dcéru, okolo dvoch rokov jej tak stučnela, lebo jej chodila vyjedať chladničku. Tak ju museli zamknúť, nikdy pred ňou nejedli, iba ak ako rodina pri stole. A malá pochopila za dva-tri mesiace.

sirinka
21. máj 2009

ahoj...myslim, ze rezim v jedeni u 2rocneho dietatka je uplne ok, ved je to zaklad aj do buducna...
ta nasa ma momentalne take stavy, ze rano si zobne, obed ako tak a vecer sa nevie dojest 😒 a doteraz krasne papkala...
bohuzial momentalne nemam moc energie s nou bojovat, no uvidime...
sladkostiam sa uplne nevyhybame, ale snazim sa vyberat cerelane keksy, musli tycinky alnatura, 86%horku cokoladu obcas dostane na jazyk...
a hlavne vela ovocia, teraz jej zachutili salatove uhorky, rozkrojim pozdlzne na styri casti a to jej dam do ruky miesto keksika...

junovka
21. máj 2009

siri, ako keby som citala o mojej Nely 😖 😉

retaux
21. máj 2009

Susik, my máme presne taký režim ako sticker písala akurát, že namiesto kakaa pijeme mliečko. Ale tiež sa stáva, že keď my jeme, tak si pýta a vtedy jej dáme z nášho. 😉

prasiatko30
21. máj 2009

u nas je to asi takto - mala sa zobudi okolo 8-8,30 - ranajkuje - pomarancovy dzus, a potom bud jednu magdalenku, keksiky nejake(nie cokoladove), alebo hrianku s olivovym olejom a cukrom - ranajky su trosku sladsie 😅 a kedze mlieko mi moc nepije tak aspon do nej obcas dostanem nejaky ten aktimel prip aspon tie keksy alebo tu hrianku par krat omoci do mlieka s nesquikom - i ked ho aj tak nevypije 🙄

potom okolo tej 11tej - to je bud ovocie a 1-2 keksiky zase raz - max 3-4, alebo jeden maly jogurt

pred obedom ak nahodou ideme na nakup tak sa jej podari vyzobronit kusok chlebika - celozrneho.

na obed 14,30- 15,00 obeduje s nami a je to co mame na tanieroch aj my -takze ryza alebo zemiacky, rybu, masko, salatik, + nejake ovocie alebo jogurt.

olovrant okolo tej 18tej - jogurt - ale take tie malicke alebo actimel, ovocie

vecera nejaka polievka/ryba/sandwich/omeletka, kus ovocia, jogurt

od smadu ma na porudzi vodu - v ktorukolvek dennu a nocnu hodinu

vypada to ze toho zje strasne vela - ale v podstate je tak aby sa najedla a nejako ze by sa prejedala sa neda povedat, obcas sa aj tak stava ze pomaha pri priprave obeda a to tiez si s ocinom daju ako aperitiv syr alebo sunku alebo nejaku paradajku nakrajanu, pripadne uhorku a potom to je vidno na obede 😝

vandas
22. máj 2009

susik, asi narocne, ale skus. tiez mame papkaca, ktory si na ulici jedlo vypyta aj od cudzich, ale je v pohybe nonstop, takze s nadvahou problemy nemame...
skus odputat pozornost-ak je dieta vonku, je stale niecim zamestnane. ak chce papat, ovocie al. zeeninu maj vzdy pripravene. najma v tomnto rocnom obdobi....ppodstatny je hutny program dna, aby na jedlo nebol cas. kiez by to fungovalo aj na mna🙂)))))))))))))))))))))))

iliria
24. máj 2009

Moja mala bude mat v juli dva roky a ma 13,5 kg. Tiez lubi papat, ale bohuzial od isteho casu si vybera. A volakedy zjedla vsetko co som jej dala vratane spenatu, brokolice atd. Teraz mame napriklad problem zjest akekolvek maso. A viem, kde je chyba, tak dobre papkala, kym sa nezacala krmit zo vsetkych stran - manzel a hlavne moja svokra - to je nas vecny konflikt, lebo krmi malu kade chodi a samymi sprostostami. manzel si sice da povedat, ale ona nie, sama ma nadvahu takych 50kg, ale ked som jej to raz vytkla, bola mesiac urazena. Ani ja nie som chuda, ale nechcem aby mala nachytala nase stravovacie navyky, nech sa aspon teraz stravuje zdravo. To by ale asi niekto musel chapat, ze davat 10 mesacnemu dietatu horalku je blbost. Alebo ine perlicky - kazali sme jej, ked ju uz musi krmit, nech jej dava aspon ovocie - doniesla jahody, co by bolo super, keby ich neutopila v slahacke a ina nepochopitelna vec - k pribinackovi jej strcila do ruky rozok. Ona sa totiz riadi heslom: Dieta, ktore ma plne usta neplace.

zuzka011
26. máj 2009

Nataska je presne vo veku ako tvoja veronika, vazi okolo 11 kg.
7-8 150ml nutrilonu
8,30 - 9,00 krajec cierneho chleba (sunka, syr, vajicko, maslo, dzem, tuniak, paradajka, uhorka)
11,00 - 12,00 ovocie (popuceny banan s jablkom, presnidavka, tvarohovy dezert)
12,30 - 15,00 spanok
15,30 obed (bud husta polievka alebo druhy chod)
18,00 nieco male a dobre, susienky, sladkost, ovocie, jogurt
20,00 chlieb s niecim + 120ml nutrilonu alebo krupicova kasa
Okrem tohoto zje Nasta len vynimocne nieco medzi tym, nema na jedlo jednoducho cas. K akemukolvek jedlu ju posadim a krmim to si myslim, ze je to najdolezitejsie, najest sa v klude, v dostatocnom mnozstve. Keby som ju nechala samu, sice by som mala pokoj a nasta by sa zabavila le nic by nezjedla. Ma cas sa naucit jest sama. Rodina je vyskolena a nikto si zatial nedovolil jej dat nieco, predtym ako sa ma opyta. Nenutim ju dojedat uplne vsetko, ale upozornim ju, kedy bude dalsie jedenie. Kamaratkina dcera ma 4 roky a 25 kg, dr. jej nariadila velmi prisnu dietu a velmi tazko sa to realizuje. Drzim palce a dufam, ze problem s papkanim sa coskoro upravi

tamia
27. máj 2009

susik,
čoby osm dala ja za to, keby moja malá vyjedala chladničku a spapala všetko čo vidí... my máme opačný problém, nepapáme pudingy chlebík málo, tvarohové veci sú pre nás "bllee" a sladkosti, to sa podržte 🙂 nelubime, takže sa natrápime s papaním.
u nás to vyzerá takto:
ráno jogurt alebo dva"pásiky" z chlebíčka s pomazánkou a potom 190ml mlieka
obed polievka cca 3 malé naberačky a druhé cca 150-200g
olovrant ovocná výživa + keksík, čerstvé ovocie ignorujeme 😝
večera kaša cca 200g a 190ml mlieka

čajík cca 1 liter denne

nie je to žiadna sláva..

susik77
autor
27. máj 2009

Ahojte, tak veronika vazi asi 15 kg a meria 90 cm.vacsinou mi vsetci hovoria, ze nie je tucna, len baculata 😎
zatial sa jej moc behat nechce, vzdy sa pyta do kocika. tak pred par dnami som zaviedla ze chodime okolo domu uplne bez kocika, ignorujem ked sa pyta na ruky. tak zatial vydrzi aj hodinovu prechadzku vonku. Neviem ci to nesuvisi aj so zdr. problemami-chodit zacala az v 15.mesiacoch-chodime na neurol. a rehabky-ze vraj ma ochabnute brusne svaly a pravu spicku dava pri chodzi dovnutra.
este si myslim, ze mozno fakt pyta jest od hladu, pretoze ked jej nedam vela najest, tak strasne vela caju vypije-za den asi 2 litre(davam jej bez cukru)

dadis
28. máj 2009

Uz som to tu pisala, Matko ma 12kg, ale len 86cm a nam vsetci hovoria, ze aky je "okruhly", ake ma brusko, ake licka , ze zase pribral, ze mu urcite chuti papat a tak 😒 . Trosku som sa preto trapila, ved kazdy by chcel "normalne" dieta a nie aby sa kazdy pozastavoval nad tym, ze je iny a neskor sa nad tym i samotne dietko trapilo. Tak som pozerala som na internete rastove tabulky a aj BMI pre taketo male deticky a je v norme, tak uz to neriesim, beriem to tak, ze ini maju pocit, ze nieco povedat musia, a ked nevedia co ine, tak rozoberaju toto. Inak spapame priblizne tolko, kolko pisala zuzka 001 aj v podobnych casovych intervaloch 🙂 .

A inak Tamia, mne sa nezda, ze tvoja mala spapa tak malo, sa mi zda tak akurat...tak sa netrap 😉

A Susik, Matko ma teraz tiez obdobie, ze sa rad vozi v kociariku a pritom vydrzi dlho chodit. Snazim sa brat kocik iba v nevyhnutnych pripadoch, lebo ked ho mam zo sebou, hned sa tam pyta sediet. Dufam, ze ho to prejde, ved zachvilku bude aj tak musiet bezkat popri kociariku s babom 😖 ..a aj Veronika, ze?

jahodka11
28. máj 2009

ahojte,
susik-mne sa nezda, ze by tvoja mala nejako zvlast moc papala.....mozno je tam nieco aj o zvyku, ako si pisala, ale to pitie caju, ked jej nedas papat....no ja neviem, podla mna takto velke deti vedia, kedy su hladne....a keby sa prejedala, tak by grckala alebo by ju bolelo brusko....ale ona je spokojna....
pozerala som si tvoj albumik, mala je krasna, baculata.. a nic viac... 🙂
aj mne kazdy hovori, aky je maly velky na svoj vek...no mne sa zda normalny, je len vysoky a vazi 13kg....
a to dodrziavam stravu tak ako pisala dadis, ziadna cokolada podobne vymysly.....pije len vodicku alebo feniklovy caj bez cukru.....on asi ked ma zjest sladke, tak je to banan.....inak nic.....no mozno chuda, ale ja si myslim, ze takych veci sa este naje, a je malicky, nemusi do seba tlacit.....!
inak, s tym pohybom, maly strasne beha, vsade a stale,takze mozno aj preto mu tak chuti...neviem.....
este vam napisem, co a kedy papame....
rano 210ml mliecka
doobeda bud uz nic, alebo roztek...ale vacsinou nic nechce....
na obed polievku + 120ml mlieka a ide spinkat
po prebudeni do pol hod druhe.....vacsinou masko, zemiaciky, ryza....spenat...ako kedy.....vselico....
tak asi do 2 hod po "obedovani" vyziva....este mu chutia...🙂 a sem tam nejaka piskotka alebo praclik, ak sme v obchode.....
a okolo 19-tej az 20-tej vecera.....nieco, co sa doma najde, chclebik, zemiaciky, polievka....atd.... a v postielke 240mlieka s trochou kasicky....
a popritom cely den pije...ako som pisala len vodu....a nic ine ani nedostane 🙂

susik77
autor
1. jún 2009

Ahojte baby. Diky za prispevky🙂. Tak mame par noviniek: prestalo nam chutit uplne UM 😖 A zacali sme viac behat-uz chodime von bez kocika. Tak dufam, ze tak rychlo uz nebudeme priberat. 😎

zuzka011
2. jún 2009

tak susik gratulujem, u nas je pravy opak. Nasta zacala coraz castejsie pytat coko-coko, odmieta prechadzky a coraz castejsie si pyta kociar. Je lepsie ked sme vonku s niekym, vtedy si neuvedomuje, ze nesedi, lebo aj ine deti behaju, ale to ma asi teraz take obdobie a dufam, ze sa coskoro vrati do "normalu".

susik77
autor
2. jún 2009

zuzi: aj verca sa pzera vzdy na kocik, ked ideme von. tak jej poviem, ze nmie, ze kocik neberieme 😖
a dohodnem sa s kamoskou, co ma syna v jej veku, co v kuse beha a takto verca beha s nim 😉 vcera sme s nimi vydrzali byt vonku 2 hodiny 😵
ale ked idem na nakupy-to mame do obchodu okolo 1 km-do druheho, vacsieho asi 2 km-tak beriem kocik. mala by aj chcela chodit, ale je tam cesta a ona by mi kludne vybehla pod auto. za ruku sa drzat nechce a este k tomu mam take golfky, kt. sa 1 rukou nedaju ovladat. ako to zvladate? ste len pri dome?

jaaty
3. jún 2009

Tak mi máme tiež opačný problém. Hanka papať nechce - je to pre ňu strata času. Navyše má veľa pohybu, takže bucka zatiaľ určite nebude. V podstate od marca kočík vôbec nepoužívame, chodíme peši a to niekedy aj 3,5 hod - ked ideme na zmrzlinu. Všade vylezie a potom odtiaľ s radosťou skáče 😠
Je asi 92 cm vysoka a má necelých 12 kg. Sladkosti neje žiadne - občas si lízne tak 2x zo zmrzlinky lebo lízatka.
Jeme 5-6x denne - podľa toho kedy vstane, ale menšie množstvá. Je však zdravá, silná, motoricky veľmi zdatná, už aj bez plienok,... tak sa snažím to jej nejedenie s rozumom akceptovať.

zuzka011
5. jún 2009

susik: ked mi treba ist do obchodu alebo na postu (co je takmer kazdy den) pred par tyzdnami sa mi ani nesnivalo, ze budem nutena pouzit kocik. Ale ked sa mi par krat stalo, ze som niesla nakup a este aj Nastu na rukach, tak som bola nutena. Zatial byvame na sidlisku, tak doobeda to prezijem ked je v kociari ale poobede ideme na ihrisko alebo za niekym, tak pohybu ma dost. Najhorsie je to vecer, je plna energie, rozkokosena, neda sa ukludnit. Je ako zmyslov zbavena, vacsinou to konci placom. Do mesiaca sa chystame stahovat do domu a mam obavy aky program budem vymyslat na doobedie. Kazdy den na zahrade to nebude bavit ani mna a predpokladam, ze ani Natasku.

letuskah
5. jún 2009

ahojte my mame tiez opacny problem. dieta nechce skoro vobec jest.
nas najnovsi jedalnik je:
6,30 300-330 ml mlieka
9-10,00 dve lyzicky jogurtu, prip vyzivy
11,30-12,00 dve lyzice polievky, ide spat
15-15,30 miska polievky alebo druheho
18,00 nic, predtym aspon spapal chlebik alebo vyzivu, teraz ani to
20,00 300 ml mlieka a ide sa spat.
nechapem z coho zije, vazi cca 13,5-13,7 meria 92 cm a aj v tvari je taky baculaty ale nemyslim si ze mu to staci
kazdy mi vravi ze to ma take obdobie ale on od malinka papa malo a teraz je to uz extremne podla mna. medzi jedlami mu nedavam nic, nanajvys jablcko alebo ine ovocie ale ani to nezje...

evaka
6. jún 2009

My mame striedave obdobia, momentalne mame to lepsie - cize obdobie ked jej chuti 🙂 Mala ma 27 mes. a 12, 5 kg, ale ma tucnucke licka a vyzera baculata. Teraz popapa ozaj dost, ale vybeha to, lebo je stale v pohybe. Myslim, ze je vzdy lepsie ked detom chuti, ako sa trapit a nahanat ich s lyzickou po kuchyni (zazili sme 😒 ), tak by som to riesila asi skor cez pohyb ako upravu stravy. Moje dieta je popri vasich uplne nezdravo - cokoladky, cucu... az mam vycitky svetomia. Jedenie u nas zavisi aj od toho, u koho mala prave je - teda mama so svokrou ju s jedlom nahanaju a schvalne vyvaraju oblubene jedla, kazdu chvilu do nej nieco pchaju. Doma zje podstatne menej, len ked je hladna. Zaujimave ale je, ze mojej mame zje s chutou cely jogurt, ked jej dam ja tak 1-2 lyžičky. Ovocie neznasala ale nepovolila som a casom sa naucila, takze teraz aspon po troske ochutna vsetko.
Letuskah, maly ti nepapa preto, lebo pije hodne mliecka, na rano 330 ml mliecka je dost, potom ranajky uz nevladze, u malej mam presne to iste - cim menej mliecka, tym viac normalnej stravy. Mliecko je dôlezite, ale skus ho nahradit napr. jogurtom.

dadis
7. jún 2009

presne letuskah, ako napisala evaka, Jakubko nezje toho cez den malo, ked v podstate priratas jednu davku mlieka navyse. Nas Matko rano vypije 200ml, potom ranajkuje, desiatuje malokedy - niekedy jablcko, niekedy ani to - podla toho ako sa najedol na ranajky, potom na obed misku obedu - to sa este nestalo ze by nezjedol 😀 - z coho sa samozrejme velmi tesim,na olovrant rozne, riadim sa aj podla toho ci doobeda jedol ovocie alebo nie, ale vacsinou papa ovocie - jablcko, banan, niekedy dam jogurt, domaci kolacik.Na veceru mu striedam polievku, chlebik,jogurtik, kasu alebo domaci puding. Ked mal syty olovrant, tak mi potom vecer vypije len 100ml mliecka alebo ziadne. Takze si myslim, ze sa Jakubko v podstate napapa z toho mliecka. Ja ked som zacala Matkovi davat mliecko z poharika, tak mi vypil 3 hlty 😒 , tak som sa vratila k flaske, aj ked z nej velmi nadsena nie som. Neviem z coho pije mliecko Jakubko, ale mozno z hrnceka by vypil menej a potom by ti zjedol viacej ineho.