Ako nastaviť režim v jedení u 2 ročného dieťaťa?

susik77
19. máj 2009

Ahojte, mam problem s malou, ze chce jest skoro neustale behom jedneho dna. Ona uz aj dost pribera, uz nam aj Dr. povedal, ze to mame obmedzovat. Sladkosti jej skoro vobec nedavam, mozno max. 1x za 2-3 tyzdne.

Svagrina mi hovorila, ze jej mam zaviest rezim, ze proste dostane jest max. 5x za den a medzitym nic. Neviem, ci je to vhodne ked ma necele dva roky. A obavam sa toho ako bude reagovat. Co myslite?

petrastudent
7. jún 2009

Ahojte no my máme problém s papáním, ale i s pitím. Malý mi papá málo - což by se ještě nějak dalo- prospívá dobře, ale strašně málo poije- vypije mi 350 ml mléka (což se prý nepočítá do pití, ale do jídla) za den a max 400ml vodičky. Snažím se mu často dávat napít- má vždy u sebe nadosah vodičku, ale samotného ho nenapadne se napít. Už nevím jak ho motivovat k pití. Nemáte nějaký trik, radu? Děkuji

letuskah
8. jún 2009

evaka,dadis, praveze jeho denne jedenie nie je nijako zavisle od ranneho mlieka, uz som skusala dat rano len 150 ml mlieka ze ho nenapcham tym ale spapa ranajky ale je to uplne jedno, nerozumiem tomu ale je to tak, cez vikend papal trosku lepsie tak uvidime. v podstate by som to neriesila lebo snad vie kedy hladny len sa bojim aby mal dost vsetkych mineralov a vitaminov a vsetkeho co potrebuje, lebo pchat do neho rozne multivitaminove pripravky a podobne nechcem.

Petra u nas je tych 400ml vody absolutny uspech 😎 ale ked bol chory tak som mu kupila novu flasu taku istu ako ma jedna kamaratka zo sidliska a z tej pije ako duha, skus to riesit takto, u nas nepomahali ani sladke napoje co mu nedavam bezne a ani ich nechce, ani pitie z velkackeho pohara, nic, len tato "zazracna" flasa 😉

susik77
autor
8. jún 2009

baby, tak ja mam opacny problem-mne mala vypije za den 2-2.5 litra caju-bez cukru. nemoze jej nieco byt?uvaz. som o cukrovke, ale ze vraj by mala dych a moc po acetone a ona nema...a prospieva az velmi dobre...

dadis
8. jún 2009

neviem Susik, tiez sa mi to zda vela, manzelova sesternica toto iste riesila so syncekom, ked mal okolo roka, tiez pil iba nesladeny caj a vodu - ale vo velkych mnozstvach, v noci sa dokonca budil kvoli tomu. Robili mu aj testy na cukor a vsetko mal ok, bol to len zlozvyk. Pred 2.narodeninami mu zobrala flasku z ktorej pil a odvtedy maly pije akurat. Ale radsej by som malej dala spravit tie testy, nech vies na com ste, ved za to nic nedas..

letuskah
8. jún 2009

susik takyto problem mal muzov bratranec s malym, tiez vela pil a zistili mu ze ma z toho opuch mozgu, ale kolko pil netusim a bol o cca rok starsi ako nase deti, ja by som to urcite limitovala

susik77
autor
8. jún 2009

jj, tiez si myslim ze je to zlozvyk. este stale pije z flasky a aj sa tym uspava, pred spanim chce stale caj, vypije asi za noc okolo 500 ml, stale je precikana 😒

petrastudent
8. jún 2009

Ahojky dnes jsem mu měřila co za celý den vypije a bylo to pouhých 300 ml čisté vody, a to jsem mu stále dávala a zabávala ho ať si moc neuvědomuje, že pije. Pak vypil 300 mléka(sunar pije ráno a večer 150ml) a také talíř polévky. Ale bojím se, aby neměl něco s ledvinami (obličkami) když tak málo pije.
letuskah a jakou máte flašu smím-li se zeptat. Malý pije z pohára a vonku z nomálné lahve( lucku)

letuskah
9. jún 2009

petra mame aventku s tym sosakom a teraz som mu kupila canpol babies so slamkou
http://www.canpol.sk/product.php?lp=71&gr=543&p...
len tam islo skor o tom ze je taka ista ako ta kamaratkina, ale urcite poskusaj rozne flasky

jaaty
9. jún 2009

Petrastudent: nemôže to byť fľaškou. Naša Hanka vypije cca 1,2-1,5 l slabého čaju telesnej teploty (mlieko nepije 😠 ). Akonáhle je to však dám do hocijakej inej fľašky - Lucka, Avent hrnček, slamka..... vypije tak pol litra za celý deň. Nemá problém z toho piť, ale keď sa chce napiť poriadne- potrebuje normálnu fľašku s dudlom. Síce ma to dosť štve, no dúfam, že časom z toho vyrastie 😒 . Pitie je dôležitejšie ako estetika.

jaaty
9. jún 2009

... možno mu to skús prihriať. Koniec koncov - keď to má trošku teplejšie, nebude sa tak potiť - je to dokonca zdravšie.

zuzkamo
8. jan 2011

🙂 Zuzkamo:Chcem sa spýtať na stravu môjho 2 ročného syna:rano vypije mlieko potom veľkú porciu mixovaného ovocia s pridaním ovsenej kaše kvôli uprave stolice,na obed polievka tak spánok potom druhé jedlo ,neskôr jogurt a pred spaním mlieko.Mlieka vypije 500-600ml denne a nesladeného ovocného detského čaju 250-300ml.zje všetko aj mäsko aj ryžu proste všetko.Chcem vedieť či je to dobré alebo treba niečo upraviť .Ma 26 mesiacov a váži 16,7kg.Ďakujem.

onellyo
21. nov 2012

ahojte ako vas citam baby my mame uplne iny problem,,
nas drobec zje toho habadej a nevidno na nom
vobec nic,,, je chuducky ,,,aj ked vahu ma na 2,6 mesiaca 18 kil
rano ,,,250 mlieka,,, potom ,,prazenica ,,chleba vo vajicku ,,chlieb s maslom syrom ako kedy
okoôp 10 ako kedy jablka s bananom piskotami ,,rohlik ,jogut,,
obed polievka druhe,,,, to uz ficime,, 3 mesaice,,spapa vstko ,
potom jogurty ,s pecivom ,,,potom vecera varena tu mame medzi 17-18 hodinou ,,
a vecer mlieko pred spanim a volaky si pyta este chlebik
tak nato vsetko co zje je chudy to ja nezjem kolko on a priberam aj so vzduchu 😀 😀 😀 😀 😀