Ako naučiť 16. mesačného jesť tuhú stravu?

lindda
16. jún 2008

Ahojte uz si neviem ady mame sice iba 6 zubov Nino nechce chlieb rozky proste nic co treba kusat ☹ Vsetko rýpe a roztlaca medzi prstami nic nezje cele iba kusom jedine co zje je rano mlieko s flasky a vecer kasa s flasky ☹
Uz som zufala , ved uz musi jest aj normalne jedlo. Prosim vas o kazdu rada dakujem

milhaus
16. jún 2008

podobna tema tu už je len ju neviem teraz najst

vierapili
16. jún 2008

lindda, vydrzat... Nedramatizuj situaciu, len sebe robis nervy. Ak syn prospieva, fakt treba len kus trpezlivosti a casom sa nauci, ze aj ine veci su fajn na papkanie. Viem si predstavit, ze mas z toho nervy, pretoze kazda matka chce, aby dieta prospievalo, nebolo hladna a malo v strave, vsetky ziviny, adekvatne veku. Moja dcerka ma 8 zubkov, tiez ma problem s chlebikom a rozkami, sice sa to pokusa jest, ale tiez to len rozbabre a vsetko skonci inde, len nie v jej zaludku. Papa vsetko ostatne, ale doteraz jej to musim mixovat, postupne vsak nechavam vacsie kusky. Nam velmi pomohlo, ked mala moznost papat a porovnavat s inymi detickami. Susedka ma rovnako stare dieta (16 mesiacov), ako my a davali sme ich chvilu papat spolu. NAsa odkukala a teraz spapa vsetko, co jej dam - ale ako som spominala len rozmixovane. Prospieva, rastie, tak to dalej neriesim, lebo by ma asi piclo....

sasenka
16. jún 2008

Naš je od narodenia velky papkáč - ale teraz - bude mať 16 mes. tiež začal ovela menej jesť, aj schudol, je to vidieť, je zdravý, eln mu nechutí... ale rastu mu zubalky, tak asi preto, ma to až krvičkou podliate, chudačik 😖

sakura77
16. jún 2008

ahoj lindi,no my mame tiez problem s jedenim teraz,vsetko len rozmrvi,pozuje a vypluje,a predtym teda zosrotoval vsetko co som mu dala a kolko som mu dala.jedna vec je ze uz aj vymysla-si to predstavuje akoze som hotel hilton a budem mu nukat 5 jedal,ze co mu asi tak zrovna chuti 😀 a druha tie nestastne zuby,tlacia sa mu ocne,takze jedenie v haji,o spani ani nehovorim,des des des.ale dufam ze to prejde teda,lebo uz ma to nebaaaaaaaaaaaaaaviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ☹
a inak ninko ako?aj on je taky rozkecany?kiko mele vjednom kuse-len neviem co 😅 😅

dadka212
16. jún 2008

tu je podobná téma možno tam niečo nájdeš 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

milhaus
17. jún 2008

18.měsíční syn bez potřeby jídla a hlavně bez potřeby tekutin, tam su baby ktore sa na tuto temu bavia

lindda
autor
18. jún 2008

cafte dik za rady 🙂 ja viem ze tato tema existuje ale je dot ina ako moja ja mam doma prosto babrosa pit lubi caj mlieko kasu aj 2 litre aj obed zje cely ako dospely clovek ale vsetko ostatne babre mrvi a vypluva.

Sakura presne ako tvoj Kiko 😀 Lekarka hovori ,ze ved mu dajte uz by mal sam zjest chlieb alebo pribinacik hahaha 😀 a nech mi aj upratovacku posle lebo to este nevidela on neje on rznazava rukami a aj nohami dupe po jedle 😠

sakura77
18. jún 2008

no,aj kiko sa krmi sam,ale skonci to vsade mozne len nie v ustach 😀

lindda
autor
18. jún 2008

Dufam, ze sa to zlepsi uz konecne a aj jedovanie 🙂
Uz snazilkujes ?? My sa pomalicky pripravujeme 😀

sakura77
18. jún 2008

uz neberiem tabletky,ale zatial to nijak nesurim,asi tak ze ked sa podari,budem rada,ale zas nemusi to byt hned.nechcela by som moc velky vekovy rozdiel medzi detmi,aj ked z predstavy jak sa mi tu motaju dvaja takito jedosi ,mi obcas aj zimomriavky naskocia 😀
ale zas vsetci ma presviedcajumze druhe bude urcite kludnejsie-tak im verim,hihi 😅

lindda
autor
18. jún 2008

No ved to ma odradza ,ale do roboty a zasa na matersku tak to sa mi moc nechce. A tie uplakane noci 😅 🙄

lenocka6
18. jún 2008

Neskusala si mu jedlo mixovat? Lebo niektore deticky proste nechcu papat kusky. Ale myslim, ze to bude aj tymi zubkami, zjavne ho to pri tom jedeni otravuje.

sona28
19. jún 2008

Ahojte, aj ja mam problem s papanim nasho maleho. On je najviac hladny v noci. Minulu noc vypil dokopy liter mlieka - vecer krupicu, v noci kakao, potom mliecko hami a nadranom zase kakao. Cez den malo jedava, trochu cestovin, trochu polievky, trochu ryze, nejake vajicko, nejake ovocie a len mliecne vyrobky - jogurty, termixy...ale ziadne maso, ziadne pecivo. A toto kazdy den. Ja som ho kojila rok, potom jedaval hami mliecko aj v noci, ale len 4, ci 5 mesiacov. Ked konecne prestal papat v noci, ochorel, po chorobe mu zase zacalo chutit a odvtedy jedava aj v noci, ale cim dalej tym castejsie. Ved teraz sa krmi kazde 3 hodimy ako ked bol male miminko.

sakura77
20. jún 2008

sona,nedaj mu a hotovo 🙂 ako vyznie to blbo,ze nedaj mu ale to je trocha moc asi ,3krat jest,mozno si poreve zo dve noci,ale aspon ti bude cez den hladnejsi a spapa viac a v noci ti da troska vyspat.ja mam dost z jedneho krmenia,aj to mi uz pripada ako troska zavislost,nie potreba,lebo vecer sa naje dobre,urcite by vydrzal aj do rana.sak postupne mu skus,najprv len dvakrat a potom obmedzit na to jedno maximalne-to uplne staci.ja sa pomaly chystam aj na oducenie toho jedneho razu.

tak isto som ho oducila od nocneho cajickovania,lebo si na to tak zvykol ze aj 5 krat v noci sa chcel napit a este plus to jedenie,tak uz som sa fakt raz nastvala,nedala som mu flasu,poplakal si a na druhu noc uz nic nepytal,zrazu mu ziadny caj nechybal-jasne ze ked su horuce noci,tak mu dam napit,aby si zas niekto nemyslel ze som nejaka krkavcia mater 😀ja viem ze je to tazke vydrzat,ked ti place,ale podla mna si rychlo zvykne 😉

sona28
20. jún 2008

sakura, aj to som skusila, napr.vcera v noci som ignorovala to, ze si pytal jest. 2-krat to zabralo, po chvili sam zaspal, ale 3.krat velmi naliehal a musela som vstat. Skusala som mu aj namiesto mlieka dat caj, ale ten vobec nechcel, vyvadzal este viac. A on ked zacne plakat, tak to zobudi pol bytovky, taky ma hlas. Zase ho ale nechcem nechat hladovat, keby vymyslal, tak nepoviem, ale ked si vypyta jest, tak to aj spapa. Ale nie je vychudnuty, praveze na to, kolko spapa, vyzera privelmi dobre, az sa divim. Dnes v noci mame uz jedno krmenie za sebou, bodaj by bolo aj posledne.

mata78
21. jún 2008

ahojte. tak s tým nočným papaním sme mali problémy aj my. ale ako kristinke začali ist ocné zubky , tak to skončilo. samozrejme , že prestala jesť aj cez deň. najhoršie na tom bolo, že ked sa v noci zobudila, že je hladná tak som s nou musela asi 30 min sediet v kuchyni a čakať kým spapá chlebík so syrom, pretože mliečko vôbec nepije, ale už dva mesiace mame v noci pokoj. ( to tie zubky). dufam, že to aj tak zostane, lebo pomali začina cez den pekne papať.

xxmargaretka
21. jún 2008

ahoj..deti maju podla mna rozne obdobia..anna bol cas ked vizerala ako podvizivena co nic nejedla len pila,potom by jedneho casu zjedla aj klince,bolo obdobie,ze chcela vsade hrasok..takze stale daco..rozky nezje dodnes iba chleba..a s tym mrvenim,ripanim a rozhadozvanim to je asi u kazdeho babenka..po dojedeni to pod nou a okolo nej vizera,ze tam prasce stolovali a ona moze rovno do vane,ale je spokojna bo jedla sama..

lindda
autor
23. jún 2008

My sme sa troka polepsili i ale aj tak tak to nieje ono ☹ stale mi mixulem kedy konecne zacne kusat aspom troska ved aj bez zubou to ide.
Ovocie mi zje len stale neje chleb ani pecivo a potom ma problem kakat

sakura77
23. jún 2008

lindi,tak mu daj nejake cerealie,my ranajkujeme ciniminies s cornfleksami v mlieku,to ma aj obiloviny aj mlieko,takze dva v jednom 🙂 mne totiz zas prestal pit rano mlieko,tak takto to zje.

lindda
autor
23. jún 2008

a davas kravske mlieko ?? my sme stale na nutrilone

sakura77
24. jún 2008

ja sunar,ale do kase a pudingu,normalne plnotucne

deni78
25. jún 2008

Ahoj Linda!
Nas matusko bude mat v auguste dva ROKY a s jedlom je to tiez bieda...prospieva...ALE...jeme len polievkovite a privarkovite a kasovite, pudingovite...ide ma uz porazit...no a samoska to musi byt dokonale popucene vidlickou...akonahle ma vacsi kusok v ustach, bud si ho vyberie, alebo sa v horsom pripade pogrcka, skratka sa zacne davit...tak mu to rychlo musim kutrat z ust...chlebik papame ale mikro mini omrvinky, takze nam to trva celu vecnost...tvrde tycinky papa, vie si to pekne pozut a pohryzt...ale je vseobecne priebercivy a nerad papa...ani sam este neje, lebo akonahle mu dam jedlo, ze ideme skusat sami papat, tak to lieta vzduchom a nechce jest...pri jedle musime citat a robit blbosti aby sa ako tak najedol...a ked ideme na dovolenku, musim mu nazavarat pohariky, lebo nikde nijake jedlo nechce jest iba moje...ak to ma podla svojej chuti, a ked pri jedlecitame, tak sa napapa, ale inak je to horor... 😒 😒 😒 takze tiez privitam akekolvek rady...

helka101
27. jún 2008

Ahoj Linduš, toto máme aj my s naším malým, ráno spapá mliečko, a na večeru grísik, potom sa nám pošťastí polievočka, alebo jogurtík, ale chlebíka ani iné durhé jedlo ani náhodou 😠
no ale prišla som nato , že chlebíka ma rád toustové, s masielkom, tak to papááme, ale druhé donho nedostanem! Tiež budeme mať dva roky, a aj mna to hnevá, že prsote ked má zlú chvílku tak si vydobije mliečko a môžem sa ja postaviť na hlavu, iné do ústočiek nedá..

Takže musíš vyskúšať nejaké finty, mne dobre papá ked sme u našich,alebo ho stále musím chváliť aký je on zlatý a aký bude len mocný ked to spapáá ..minule sa nám takto podarilo spapať dusené mäsko so zemiačikmi, som zírala čo robí a to preto že mal dosť veľké publiku a tak papaáál a papáll, tak držíme palce 🙂

lienka55
27. jún 2008

Ahojte zufale maminy,som jednou z vas.Mam 10mes. syna a ten neda vobec nic do pusky,ked vidi lyzicku s jedlom tak sa mi otoci a zacne plakat.Tie vase aspon nieco zjedia.Ked sme sa zacali prikrmovat tak papal vsetko a postupne zacal odmietat od ovocia,polievok az po maso a ine.Od narodenia sme na antibiotikach tak si myslim ci to nemoze byt z toho.Doktorka hovori ze nie a hlavne je ze pribera ale neviem z coho ked neje.Podla mna je na 10mes. drobny a chudy.Vsetko co mu uvarim tak vyhadzujeme,preto ak mate nejake recepty a rady prosim vas o pomoc.Som zufala. ☹

deni78
28. jún 2008

Lienka ved aj nas mati pekne jedol a cim bol vacsi tak zacal vymyslat...tak my pri jedle citame, kreslime, robime divadielka, nie som na to hrda a aj si uvedomuje, ze by uz aj mal sam jest, ale ked on skratka nemusi???a to sme uz dost velki...ach jo!
dolezite ale asi je, ci ti pije mliecko...ja sa niekedy utesujem, ze ked mi rano a poobede vypije flasu UM, tak ma hadam vitaminy a vsetko co potrebuje...

lienka55
28. jún 2008

ahoj deni,ja ho este stale kojim ale uz len vecer 2krat v noci a rano.To si da tak sa pricucne.Vypije strasne vela caju hektolitre,doslova sa nim nalieva.Ci nie je problem v tom ze sa mi naleje caju a potom ostatne nechce.Ale ako som spominala on uz len ked vidi lyzicku tak sa otoci a zacne plakat.

deni78
29. jún 2008

Lienka podla mna nevzdavaj pokus o jedenie...to ze ti pije cajik a este kojis, je super, ved deti potrebuju tekutiny, ale ja by som mu cajik uz nedavala min. pol hodku pred jedlom a tesne pojedle tiez nie, aby sa nenaucil, ze ked sa nenajem, aspon sa nalejem caju...noa pravidelnost v jedeni by som zachovala... 😉 😉 na obed obed, nejaku hustejsiu polievku so vselijakou zeleninkou (mne uz dochadza fantazia!), skratka by som skusala a skusala kazdy den! ja viem, je to o nervy, ze varis varis a vylievas a vylievas...skus si to ulahcit, napr. sterilizovanim, alebo zmrazovanim polievocky...napr. ja mam hov. mesko dopredu uvarene, lebo to sa dlho vari, mam to naporcovane v mrazaku, takze ked uz mi vrie polievka so zeleninkou, tak tam to mesko len svacnem je to rychlo hotove, alebo to mesko uvarim, zomeliem a dam do mrazaku, a potom z toho len odoberam...matus je len viac menej na polievkach...a toto sa mi osvedcilo...polievky varim uz riadne pre vsetkych, len jemu tam dam z hov. priamo na tanier...
takze to nevzdavaj, deti sa menia, mozno tak ako mu prestalo chutit, mu zase raz zacne...drzim vam palceky! 🙂 🙂 🙂

lienka55
29. jún 2008

Deni tvoje slova su velmi povzbudzujuce ale ja som zufalejsia.Tak napriklad dnes sme zjedli na ranajky trosku maslovej vianocky s dzemom, pred obedom jednotacika, na obed si cucol mliecka, pred vecerom trosku chlebika a teraz na noc mlieko.Zo vsetkeho je to ozaj len potroskach,myslim si ze by mal toho zjest viacej. Ked je u mojej mamy tak tam zje neskutocne mnozstvo. To zje u mna za ľMESIACľ. Vpolovici jula ideme do poradne tak uvidime co povie doktorka.On ma skor radsej hustu varu ako polievocky.diky

martinka16
1. júl 2008

Deni my mame 20 mesiacov a stale problem s jedenim....uz som sem tam z toho na nervy ...pokial ide telka a ma sa s cim hrat tak pohoda ani nevie ako a spapa vsetko ale inak ked si uvedomuje ze papa tak pohroma a to si z vobec neviem predstavit ze by mal jest sam lyzickou...aj sa chytal ale po troch lyzickach prisla na rad zabava s jedlom a bolo po jedeni...skraaatka hroza,,,,ale mamina vravela ze ja som bola o sto percent horsia ze mam byt rada ze mi je aspon takto,,,ja som vraj mala 9 kg cele dva roky odkedy som zacala behat....takze sa mam v buducnosti na co tesit

mimochodom baby neviete mi poradit maly ma zapalene dasna...nema tam este afty ale dr.vravela ze sa mozu spravit co ste ba to svojim detom davali ak ste to zazili???desi ma to lebo to uz nebude jest vobec

deni78
2. júl 2008

Lienka ja mozem len snivat, ze zje vianocku s dzemom! ani nahodou!!!!
my zase nevieme moc zut, co by som dala za t, keby zacne jest mesko, ryzu, alebo zemiacky??? ja to musim davat vsetko do polievkovitej formy!tak musis chodit k mamine castejsie! 😉 a my ked sme v horach, zje tiez riadne porcie! ale akonahle je teplo, tak nic moc....

Martinka tiez pri jedle citame, kreslime, no otras, ked mu dam lyzicku, lebo ma take obd. ze SAAAM! tak sa len hra a do ust neda jedlo ani nahodou!
a ked citam, ze 2r. deti by sa uz mali ucit priborom je mi nanic! my este ani rukami! 😒