Ako naučiť deti jesť zeleninu?

barabra1
18. jún 2008

Ako mam donutit svoje deti jest zeleninu?

katia7
18. jún 2008

podla mna ju papaj ty 😀 moj drobec chce vsetko co mam ja aj ked ma on na tanieriku to iste svoje nespapa ale moje vsetko 😎

gucz
18. jún 2008

ponúkať často, ale nenútiť. Doteraz si pamätám ako som rumázgala nad kapustou, neznášala som ju a otec mi vždy povedal, kým to nezješ, tak tu budeš sedieť. A mňa z nej napínalo. A teraz ju milujem. Skús zeleninku zamiešať do jedál, rozmixovanú, alebo na malé kúsky. V slepačej polievke zasa roztlačiť vidličkou, tak to jedol môj brat. Dcérka našťastie zeleninku ľúbi viac ako ovocie.

titkovamiriam
18. jún 2008

skus ju nakrajat na rozne tvary a jest ju s nimi-napr na paradajkove kolieska sprav oci so syra bambino a mas tvaricku,vlasy sprav z kapusty,telicko z inej a nech sa pretekaju kto zje viac zo ZELENICKA.

kisska
18. jún 2008

barabra1 - pridavam sa - ponukat, ale nenutit. Moj manzel si takym sposobom "vyrobil" alergiu na paradajky. Tiez pri nich sedel kym.... kym sa z nich nepovracal a odvtedy paradjku do ust neda.
Rovnako by som zatvarala vsetky vychovavatelky v skolkach, ktore takymto sposobom detom "vyrabaju" nechut k mlieku, rybacim pomazankam a podobne. Teda aspon za nasich cias vyrabali, dufam, ze dnes je to uz ine...

junovka
18. jún 2008

moja Timeika ma pomaly 7 rokov a od 8 mesiaca mi zacala strajkovat pri zelenine a ovoci....zila zostalo jej to doteraz ☹ 😠 😠 😠 co narobim?....zabijem ju 😀 😔

junovka
18. jún 2008

....som z toho tiez na nervy, lebo uz neviem co jej davat na desiatu do skoly 😠 😠 😠 😖

dadulka19
18. jún 2008

v prvom rade NENÚTIŤ 😉 ..a ako tu už bolo spomenuté,deti opakujú,takže,keĎ ju budeš jesť ty,tak aj dieťa sa časom chytí.Moja staršia napr.každý rok je väčšinou len jeden druh(neviem prečo),keď jej dám na výber.Jeden rok sa napcháva paprikou,druhý rajčinami a tak.A do školy jej dávam napr.rožok s maslom na to salám alebo tvrdý syr,no a šup tam aj list z novej kapusty,hlávkového šalátu,čínskej kapusty...A veľmi jej to tak chutí,lebo tá zeleninka trčí z rožka ako z hamburgera 😀 ....No a čo ma naučila moja sestra,keď niekde ideme,zoberiem v nádobke nakrájanú zeleninku,kareláb,uhorku,mrkvu.A tak isto aj ovocie.Ďeti veľmi radi papkajú vonku a hlavne,keď sa trochu vylietajú.Potom stačí otvoriť nádobku a hneď je všetko zjedené...tak,snáď som trochu pomohla... 😉

titkovamiriam
18. jún 2008

presne ako pise dadulka,naskatulkovat na prechadzku a dat vonku,marek na ihrisku poje aj klince 😀 ,sice on papa rad aj doma 😀

barabra1
autor
18. jún 2008

Dakujem 🙂 .

buffinko
23. okt 2018

@junovka ahoj, tvoja Timeika je už veľká slečna, ako sa darí teraz so zeleninou a ovocím? Daj mi nádej, moja má 10 rokov, a cca od 2 rokov postupne prestávala jesť ovocie a zeleninu (okrem špenátu, ten ľúbi) resp. niektoré veci nikdy neochutnala. Ak sa aj odhodlala, po zjedení vyvrátila...

junovka
23. okt 2018

@buffinko no,ziadna slava...banan...jablko...mandarinka..kadejake zelene salaty...cin.kapusta...uhorky..tekvica...spenat..mrkva...petrzlen..to je vsetko co zje.Mrzi ma to teraz o to viac,nakolko je zatial poloprofes.sportovkyna a mala by mat pestrejsiu stravu na zeleninu a ovocie.😣😣