Ako odnaučiť dieťa od kupovaných príkrmov?

kili
15. jan 2008

... Samko mi predtým pekne jedol mnou navarené, ale keď sme boli v nemocnici, tak som mu dávla kupované a teraz moje nechce ☹ . Už sa s ním trápim pár týždňou a nič. Kupované mu dávať nechcem. Dr. mi poradila, že mu mám dávať teda kupované, ale ona ich platiť asi nebude 😠

maji4
15. jan 2008

To sa fakt môže za taký krátky čas naučiť len na inú stravu????
A ja som tiež jej chcela začať dávať kupované 😲 😲
A keď pôjdem na dovolenku čo jej dám????????

kattum
15. jan 2008

kili, mali sme podobny problem, tak som zacala miesat kupovane pol flasticky + moje pol davky a postupne som znizovala mnozstvo kupovaneho. Do tyzdna krasne papal moje jedlo. Drzim palce!

vlastulka
15. jan 2008

To postupne prejde, my sme boli tiež v nemocnici, tam mi nechcela skoro nič papať okrem kojenia, od polievočiek si odvykla, doma nechcela potom tiež, tak sóm jej postupne každý den dávala aspon po lyžičke na chuť a teraz mi papá polievočku minimálne 2 x za deň, naozaj veľmi jej chutí..
Tak držím palce, uvidíš, to sa časom upraví... 😉

kili
autor
15. jan 2008

na budúci týždeň ideme zas do nemocnice, tak na teraz to asi vzdám, potom skúsim to pol na pol no neviem, či to zaberie. Včera som mu dala kupované bez mäsa a dotoho dorobila mäso. Zjedol to síce skoro všetko, ale na to, že to bola malá flaštička, tak to mal zlupnúť ako nič, ale ja som to do neho musela tlačiť.

tilly
15. jan 2008

tie kupované príkrmy lepšie chutia, lepšie vyzerajú... tiež sme papali len tie istý čas (ale mne to vyhovovalo)... potom to nejako tam automaticky prešlo a teraz ich máme doma kopeeec a neviem, čo s tým 😀

junovka
16. jan 2008

tie kupovane su lepsejse preto, lebo su ochutene-sol,cukor...... 😉Neviem sice aku znacku si kupovala 😕 Ale, vo vacsine su same soli, cukry, rozne aroma atd. 😖

drobcek2007
16. jan 2008

kili pisem ti na ip

andy.a
16. jan 2008

júnovka,to v akých príkrmoch sú konzervanty,soli,cukry atď?? 😕 😕 😕 😖

ja mám doma Hami..a nič také tam nie je.. 😕

adrianav
16. jan 2008

v prikrmech hami ani hipp zadne konzervanty ,soli ani nic podobneho neni....je to pouze cista bio zeleninka rozmixovana....myslim,ze by si tam vyrobci nedovolili dat zadne soli,kdyz to prochazi tak prisnymi kontrolami 🙂 😉 ..aspon teda doufam 😲

kattum
16. jan 2008

ale preco to je tak sladke a proste to chuti? pisu, ze tam nic nie je, ale tiez neverim, chuti to inak ako nase navarene.

vanila
16. jan 2008

ahoj kili. tak ti aj trochu závidim ze malinky spapa aspon to kupovane,lebo ten moj ani normalne co sa mu varí nezje. podla mojho nazoru urob tak ako baby ti radia ze do kupovaneho miesaj to svoje aj znama to robievala a casom sa to napravilo, ked ti len zje za paru lyziciek tak to bude uspech. drzil palceky 😉 😉

bubba
16. jan 2008

my sme zacinali s kupovanymi,kedze varene mi nechcela.potom som jej postupne zacala pridavat do kupovanych po lyzicke varenych...postupom casu,pomalicky trvalo to hadam aj mesiac som jej zacala davat 50/50 a zabralo to 😀 😀

kkatrina
16. jan 2008

skúste doma navariť, dať do chladničky vo vákuovej nádobe, koľko to tam vydrží a ako to chutí po niekoľkých dňoch? tak nech mi nikto netvrdí že tam nič nedávajú. (ale nemyslite ani ja nie som svätá tiež som pár krát neodolala a kúpila)

kili podľa mňa je problém v tom, že tie kupované majú jemnejšiu konzistenciu, neviem ako ty, ale ja som mojim deťom nikdy jedlo nemixovala. Kubko sa mi tiež naučil na výživy a potom nechcel doma varené jablko ani keď som ho osladila vanilkou. On si to po čase zase prehodí, držim palčeky 😉

kristi
16. jan 2008

kili, tak mu to zkus namichat, postupne...pridej do toho kupovanyho taky trosku toho sveho a postupne navysuj,dokud si na to malej nezvykne

adrianav
17. jan 2008

no treba mrkvicka je tak sladka proto, ze se to pyre dela z tech malickatych baby mrkvicek a ty jsou krasne sladoucke. kdezto ja doma rozmixuji normalni bio mrkev a ta uz teda takovou chut nema..ani jsem nikde ty baby mrkvicky nevidela prodavat.maximalne v lete a levne zrovna nebyly 😠 ..muj maly moc vybiravy vy jidle neni-co jsem mu dala tak to mi zatim snedl ťuk ťuk 🙂 ...takze drzim vsem palecky at vam ti drobci taky tak krasne papaji...a je pravda, ze doma to jidlo neni tak dobre jak to z tech sklenicek.ale kam bysme prisly,kdyz bysme meli kazdy den kupovat sklenicku pomalu za 30Kc 😖

tilly
17. jan 2008

ja som kupovala bio hipp a neboli tam určite žiadne cukry ani soli, alebo ešte bio alete...

schnek
17. jan 2008

kili, mě Ondra moje nechtěl, tak jsme kupovali a pak mi Ježíšek donesl Tefal vitamin plus parní hrnec. Poprvně málem spolknul i lžičku, když jsem mu v něm uvařila 😀 a jinak snad ve všech kupovaných skleničkách s masem je sůl 😒 (i v Hippu i Alette, oboje jsme měli)

jabber
17. jan 2008

Holky a co zkusit malou lest...? Co zkusit dát to doma uvařené do těch originál skleniček? Možná to není ani tak o jiné chuti, ale je to kouzlo skleničky 😀 . Moje kamarádka má totiž dvojčata - teď dvouletá - a přesně takhle je 'oblbuje' s pudinky. Oni koupený ve vaničce sní, ale uvařený doma z mističky ani náhodou, prskali to, nikdy to do nich nemohla dostat, no hrůza. Tak si vždycky schovává nějaké ty vaničky a když prcci spí, tak uvaří pudink, naleje ho do těch původních vaniček, překryje to alobalem a pak když jim to dává, tak dělá jako že to otvírá 😀 . A oni to baští, že mají boule za ušima 😀 . Třeba by to mohlo fungovat i s tímhle? 😉

mysinka
18. jan 2008

Jabber: To je dooooost dobry 😀 😀 😀

vesi
18. jan 2008

jabbler, dobréé 😀
adrianav, u nás stojí fľaštička mäsovozeleninovej výživy, tá väčšia 46,- - 56 SK 😝

riuska
18. jan 2008

nam tiez najprv chutili len kupovane, ale odrazu to bolo jedno a skor spapa moje ako tie kupovane 😉 ono tomu treba nechat cas a hlavne skusat

andy.a
18. jan 2008

jabber,dobrý nápad,ale u malých bábetiek nevyužiteľný..až tak okolo 1 roka.. 🙂 😉 tým menším ide hlavne o chuť a konzistenciu,nie či majú papanie v poháriku alebo v miske 😉 ..ja krmim malú v leže,lebo v stoličke mi všetko vypľúvala..teda nie úplne v leže,má podopretý chrbátik a hlavičku vankúšmi..takto mi viacej spapá a nie sú nejaké veľké straty.. 😉