Ako zvýšiť bábätku apetít?

sipcek
22. jún 2008

ahojte,potrebujem pomoct.moja dcera ma skoro 5 mesiacov,sme na umelom mlieku a viac ako 120 ml do nej nedam,niekedy vypije len 60 ml,inokedy o trochu viac.Nechcem jej nukat mlieko casto,bojim sa aby sa jej nepretazil zaludok.cez noc vstava len raz.

frog
22. jún 2008

Ahojky.Myslíš 120 na jednu dávku?Já jsem malou musela od 4 měs. taky převést na UM a taky nechtěla moc pít.Pila teda po 2-3 hodkách,tak 100-120 maximálně,ale nějak jsem to něřešila.Každý dítě pije jinak a já jí nechtěla přeplácat žaludek.Upravilo se to nějak samo během měsíce a půl.

manka76
22. jún 2008

tak to mas dobre nasa mala vstava v noci niekedy aj 3krat 😉 do jedenie ju nenut zje tolko kolko chce a teraz v tych horucavach to bude este horsie vtedy im nechuti jest. 😀

sipcek
autor
22. jún 2008

my sme na umelom mlieku od 2 a pol mesiaca,mala zapal priedusiek a nechcela mi sat z prsnika,chudla,tak sme prv odsavali ale neslo mi velmi co odsat,tak sme sa rozhodli pre UM.myslela som,ze mi vypije viac,120 mi vypije cez noc,cez den jej nukam po kazdych 3 hodinach ale najviac je to 90.viac hodin bez mlieka nevydrzi,davam jej aj cajik.Inac dnes sme nasli prvy zubok.

martina46
22. jún 2008

sipcek, moja mala mi takto malo pije a mame 6 a pol mesiaca, tak to neries.

martina46
22. jún 2008

a ma 8 kil.

petulienka
22. jún 2008

Ahojte
tak nas maly tiez tak pije, v poslednej dobe do neho mliekom dostavam na etapy asi 20 minut pijeme vecer 200ml a cez den teda len rano vypije mozno 70 - 80ml a to uz slavim ze aky uspech. Inak v noci vypije tak okolo stovky. tiez to moc riesim, ale asi ma dost ved za mesiac pribral 800 gramov, tak asi mu stacia prikrmy a kasicky, len je to niekedy pekne zufale s tym nasim jedenim. Ml obdobie ked mi pijaval rano, na obed a este aj vecer a v noci 200 - 220ml a teraz takyto skok, takze som bola dost na nervy, ale ked mi doki minuly tyzden na poradni povedal kolko pribral a ze je zdravucky, tak uz to neriesim az tak, aj ked ma to niekedy trapi, pretoze viem ze mlieko potrebuje.. no co uz, budeme si musiet pockat na jogurtiky nejaky ten mesiacik a nahradzat mu to aspon v tych jogurtoch.
snad sa to ustali, teraz mame 6 mesiacov aj 3 tyzdne a vazime 7300g. Neviem ci je to moc alebo malo, ale doki je spokojny tak aj ja som spokojna... 😉

frog
22. jún 2008

sipcek netrap se,ona začne pít víc.UM je daleko sytější,takže si musí pomalu zvykat.Jak jsem řekla nám to trvalo skoro 2 měsíce.

sipcek
autor
23. jún 2008

ok,necham to radsej tak,vecer vypila len 50 po etapach,ale bol velky plac asi kvoli zubku,cez noc si pochutnala na 120 a rano 80.Tak sa tesim ked budeme papat nieco ine,mozno jej to bude chutit viac.Vdaka zienky. 🙂

lu777
23. jún 2008

Sipcek: záleží jestli Ti jde o váhu nebo o pitný režim 😕

ale jestli lezou zoubky, tak možná nemá ani chuť na nic

lyongirl
23. jún 2008

Mne malý pil do 10 mesiacov 70 ml, lebo ja som viac mlieka namala a v pohodke mu to stačilo, po pol roku s príkrmami, ale zas jedol častejšie, nie vždy po 3 hodinách. Na UM sme prešli až od 10 mes. a to pil tiež tak málo, neskôr 120 ml. Teraz má 14 mes. a UM pije v noci a to 180 ml.
Ja by som to neriešila, ak je spokojná a prospieva, tak nech pije, koľko vládze. Ona vie, koľko je hladná 😉

elize
23. jún 2008

Sipcek, moze to byt aj z toho zubka. Sme na tom rovnako, ale ja uz davam aj prikrmy a tie mu chutia. Mliecko som isty cas nahradzala kasou, pretoze za den vypil ledva 200ml mlieka. Davala som mu Bebu HA 2. Rozhodla som sa zmenit mlieko a cuduj sa svete teraz si ho vypyta aj po prikrme 😀

sipcek
autor
23. jún 2008

My mame Nutrilon,v nemocnici nam sice dali raz Bebu,ked nechcela pit materske mliecko,no doma to uz nechcela.1.7.bude mat 5 mesiacov a ma nieco cez 6 kil.Mala aj malo spi,doobedu 15 -30 min,poobede nejaku hodinku a pred vecerom 15-30 min.ktovie,keby sa riadne vyspala mozno by aj viac chutilo.Ale aj tak dobre.

sisstin
23. jún 2008

sipcek: my byli na Nutrilon comfort..v životě nevypil víc jak 120ml..a v7.měsící přestal pít mlíčko úplně 😉 , takže jsem koupila obyč Nutrilon..a ted vypije i 180, ale spíš tak 150...ale víc jak 2x za den ho nemá, od 4.m přikrmujeme..a ted v 8m má 6940g..a je to spokojené miminko 😉 v 5m je podle mě těch 120furt normální, kdybych se měla řídit tabulkama, tak jsem v blázinic 😉

sipcek
autor
23. jún 2008

Ved to,ja som z toho na nervy hlavne kvoli tym tabulkam,u nas na ulici mame dokopy 4 babatka a kazde z nich papa okolo 180,ale zasa su to vsetko chlapci.Dokonca jedno babo je v ten isty den narodeny ako nasa Saska a ono pije 200 ml.Mozno s prikrmami pojde lepsie.

sisstin
23. jún 2008

sipcek: jo, to je dost možný, malej je po příkrmech jak šílenej, už od začátku jí hned celý skleničky, jí naprosto všechno, nikdy mi nic neodmítnul 😉 jen prostě není mlíkovej 😉

sipcek
autor
23. jún 2008

A davala si prvu zeleninu?ja som skusila mrkvu par lyziciek ale neviem kedy jej mam nahradit jednu mliecnu davku nemliecnou.Ci na to este nie je mala.Potom musim asi prejst na Nutrilon 2 nie?

sisstin
23. jún 2008

sipcek: jj..první klasika mrkvička..první den teda snědl asi tak půlku..pak už celou skleničku(125g) 😉 ,takže místo jednoho mlíka byla ta mrkev, pak mrkev a rejže..pak jsem dala masový a pak ovocný... 😉 takže místo dvou mlík měl maso-zeleninový a ovocný příkrm...a od 6.m dávám jako třetí příkrm kaši a pak později třeba jogurt s banánem 😉 mlíko máme průměrně tak 2x za den, někdy jen jednou..někdy i 3x..záleží, co má za příkrmy 😉

sisstin
23. jún 2008

sipcek:já normoš přikrmuju od ukončeného 4m 😉 u nekojených se to tak doporučuje, na Nutrilon2 přešel až někdy od 7m 😉 není to podmínka, když jim mlíčko stačí, tak můžou být na tý 1 i do roka třeba 😉

sipcek
autor
23. jún 2008

Ok,nejak to zvladneme,musim koncit,mala sa hlasi