Bábo nechce veľmi jesť. Máte s tým skúsenosti?

nikollette
25. aug 2009

Ahojte...

Možno trošku divný názov témy "nejedlé" bábätká, ale nevedela som ako presnejšie to napísať.
Problém je v tom že malý má pol roka, a nerád papá...
Mlieko je u nás veľký problém, odmieta len čo uvidí fľašku, preto kŕmime keď je ospalý, alebo dokonca keď spí.. takto som ho kŕmievala v noci.. no lenže už aj v noci začal odmietať ☹
A podobne je to aj so zeleninou, ovocím, výživami, príkrmami, kašičkami...
Všetko do neho musím tak povediac tlačiť, aby vôbec jedol...
čo sa týka mlieka, ako pje písane že dieťa v jeho mesiacoch by malo vypiť nad 200ml, no náš nikdy v živote nevypil viac ako 150ml, to bol maximálny rekord.. a môžem mu zarobiť aj viac, nevypije, stále nechá.. nad 150ml nejde...
A napríklad príkrmy vo fľaštičke, tiež nikdy nezje celú... vždy tak polovičku, aj to tak nasilu že ho musím pri tom zabávať, proste ho kŕmim nasilu...
Inak je veselý, aktívny, v noci pekne spinká celú noc, nie je uplakaný, rád si pospinká aj cez deň...
Len to jedenie 😒

Máte nietorá podobné skúsenosti, že vaše deti neboli zrovna najväčší papkáči, a bolo to v pohode?
Inak malý váží okolo 7500g, pri jeho 6.mesiacoch...

amulet
3. máj 2010

My to máme podobně. Už ani nevěřím povídačkám typu, že dítě dobrovolně hlady neumře ☹ .

ivkaivka
3. máj 2010

No moja vcera vydrzala bez jedla 9 hodin, vecer som uz bola na nervy a ochotna ju aj napchat...no nejako sa jej uracilo otvarat zobacik, tak spapala spenat so zemiakmi, maso nechcela...
no dnes mame to iste, len s vynimkou ze nespi, je urevana, mrzuta, nechce jest...a ja mam normalne strach zo seba...uz mi vlasy sediveju z nej, neviem ci ju mam nechat vyhladovat, ci co...mlieko jej nechcem davat, lebo by sa nalievala len s nim a potrebuje aj ine, nech nabera svalovu hmotu, lebo sa este ani na 4 nestavia. Normalne nechapem ako to vydrzala moja mamina, ja som vraj vobec nejedla, ked som isla do 1. roc. mala som nejakych 11 kg, cize mi z toho vychadza, ze asi fakt od hladu neumrie to moje dieta...len neviem co sa stalo do teraz nebol ziaden problem

nikollette
autor
3. máj 2010

AKo 7 ročná, si mala 11kíl? Vauu... to už je fakt dosť... Asi si štíhla aj teraz 😉

ivkaivka
3. máj 2010

ano, teraz mam nejakych 44 kg, no jem uz ovela viac 😅 asi mam lahke kosti a aj vysku mam len taku-taku 156 cm

nikollette
autor
3. máj 2010

že 44kíl vau... no dobre ale si zase nížšia...
Tak môžeš čakať že aj tvoja maličká bude štíhlučká 😉

ivkaivka
3. máj 2010

no zatiaľ nevyzera, na to že ma nejakych 7 kg, je dobra buchta,asi jej dobre spaluje, alebo co...možno sa to spriemeruje

susisus
6. máj 2010

Tak sme sa dostali do stadia, ze mi nezje uz ani kasu. Uz chce len mlieko... Na obed zjedla 4 lyzicky prikrmu - ten podvecer vykakala v takej forme ako zjedla... a vecer z kase zjedla tiez 4 lyzicky cez plac... ja uz neviem... 😒

susisus
29. máj 2010

Ahojte nepapkaci, ked nam vysli prve zubky, zistili sme, ze nepapkanie - u nas - bolo od toho, hned ako vyliezli, rozpapala sa a vzdy ked ide dalsi, nechce papat. 🙂

ivkaivka
30. máj 2010

susisus, super...u naj je tiez zlepsenie. Teta mi radila, nech dam malu do lahu a ono to zabralo. Dam ju lahnut, dam lyzicku prikrmu, dvihnem nech to prehltne a ono to fici jedna radost. Robila som to takto tyzden, zjedla aj 100 ml, dnes som posadila do stolicky a spapala 150 ml, tak hadam uz budeme papat normalne v stolicke

susisus
1. jún 2010

@ivkaivka skvely napad ! vsak je to super pocit, ked konecne papa? 🙂 ja som stastna prestastna 😉