Bábo nechce veľmi jesť. Máte s tým skúsenosti?

nikollette
25. aug 2009

Ahojte...

Možno trošku divný názov témy "nejedlé" bábätká, ale nevedela som ako presnejšie to napísať.
Problém je v tom že malý má pol roka, a nerád papá...
Mlieko je u nás veľký problém, odmieta len čo uvidí fľašku, preto kŕmime keď je ospalý, alebo dokonca keď spí.. takto som ho kŕmievala v noci.. no lenže už aj v noci začal odmietať ☹
A podobne je to aj so zeleninou, ovocím, výživami, príkrmami, kašičkami...
Všetko do neho musím tak povediac tlačiť, aby vôbec jedol...
čo sa týka mlieka, ako pje písane že dieťa v jeho mesiacoch by malo vypiť nad 200ml, no náš nikdy v živote nevypil viac ako 150ml, to bol maximálny rekord.. a môžem mu zarobiť aj viac, nevypije, stále nechá.. nad 150ml nejde...
A napríklad príkrmy vo fľaštičke, tiež nikdy nezje celú... vždy tak polovičku, aj to tak nasilu že ho musím pri tom zabávať, proste ho kŕmim nasilu...
Inak je veselý, aktívny, v noci pekne spinká celú noc, nie je uplakaný, rád si pospinká aj cez deň...
Len to jedenie 😒

Máte nietorá podobné skúsenosti, že vaše deti neboli zrovna najväčší papkáči, a bolo to v pohode?
Inak malý váží okolo 7500g, pri jeho 6.mesiacoch...

nikollette
autor
25. aug 2009

Akejka íha, 15 mesačná, 8,5kg... aspon budú štíhlunké 😉
môj zas je málinko, ale aspon priberá aj z toho málinka... a to kaká aj 3x za den 😅

akejka
25. aug 2009

minulé týždne som mala na prázdninách kamoškinu 7 ročnú dcéru...váži o polovicu viac, ako moja...
Mišká má len 17 kg, ale papá o polovicu viac ako tá kamoškina dcéra...
No nie je to čudné ? Dievča, ktoré od malinka moc neje, je prieberčivé, neje polievky, ani žiadne ovocie...
a na druhej strane dievča, ktoré papá úplne všetko za dvoch (v škole ako jediná zje úplne všetko a ešte chodí aj na repete)...ale priberá ledva 1 kg ročne 😕

atrami
25. aug 2009

nikollettka,
opýtaj sa doma ako si jedávala.
Ja ako decko vraj hrozne.
Najstarší syn tiež bol otrasný jedák, teraz by zjedol aj mňa. Je chudunký a papá za dvoch.

nikollette
autor
25. aug 2009

Ja som ževraj mlieko nechcela vôbec, ale polievky a tak, že vraj to mi chutilo... 😉

shaula
25. aug 2009

Nikollette - co řešíš? Váhu má krásnou, je spokojený, tak nehledej problémy tam, kde nejsou 😉 Naši kluci mají ve 13 měsících 7,8 kg, tvůj to má v půl roce... 😎

nikollette
autor
25. aug 2009

Shaula vážne...? hm a jak to že v mojom okolí važia skro všetky detičky viac ako moj (myslím v rovnakom veku)
hej priberá, ale z čoho, niekdy sama nechápem 😅

shaula
25. aug 2009

Vážně, holt mám štíhlé dětičky 😀 Ono taky záleží na porodní váze, kluci měli 2,35 a 2,25 kg. V poslední době přibírají jen malinko, nebo spíš skoro vůbec, ale doktorka říkala, že to stačí... Jinak jedí jak kdy, někdy dost, někdy málo...

atrami
25. aug 2009

nikollettka,
malý je krásny. Malý mal 9,5 m a 8200 g. Starší synovia v jeho veku mali o 2 kilá viac.
Skús si písať koľko spápá. Nakoniec zistíš, že papá častejšie na menej.

cestovatelkaandrea
25. aug 2009

Niki vidis, nie som jedina kto ti tu hned na zaciatku pisal, ze maly je fajn. Inak kukla som do Damulovych zaznamov, ktore som si viedla a on jedol do siedmeho mesiaca cca 80-100g zeleninoveho prikrmu. od osmeho mesiaca sa zacinal rozjedat a teraz ked ma takmer rok tak spapa 200g ale niekedy iba 150g. s ovocim sme na tom boli dobre hned od zaciatku.

nikollette
autor
25. aug 2009

Atrami ďakujem 😉
Andy tak moj tiež tak papá, max 80, príkrmu...

bera28
25. aug 2009

Nikolette, taky mám nejedlíky a to hned dva🙂 V roce měli něco málo okolo 8 kil. A ještě jsou raria v tom, že vůbec nepijí. Mají psychický blok vůči příjmu tekutin, tak dostávají vše jen husté. Dr. mi říkal, že i to je v poho, pokud nedostanou průjem, vysokou teplotu nebo zvracení u kterého by přestali úplně jíst. To je hned na kapačku kvůli dehydrataci (u kluka jsme to už jednou absolvovali), ale jinak jim stačí voda v husté stravě. A jak vidíš, žijí🙂 A podotýkám, že tekutiny odmítají již celý rok. Jinak jsou v poho, takže se netrap. A třeba se nerozjí, ale to neva. Když mu to stačí...
Na plavčo s námi chodí maminka s chlapečkem (donošeným), a ten měl v roce 7,5 kg. A je moc pěknej.

nikollette
autor
25. aug 2009

Hej tiež poznám maminu, ktorej malá má v roku 7,5kg... 😉
len ked tak na to pozerám z mojho pohladu ako malo papá, mozno 3x za cely den, potom 1-2x v noci.. a aj to také mini dávky, že niekedy sa čudujem z čoho vôbec priberá 😒

bera28
25. aug 2009

U nás byl ten paradox, že pokud jsem je kojila a jedli fakt tak třetinové dávky, tak přibírali raketově a když jsme přešli jen na UM a posléze na příkrmy, a to už začali jíst lépe, tak přestali přibírat 😀

nikollette
autor
25. aug 2009

Hej ale deti na začiatku do cca 3mesiaca priberaju rychlo a postupne sa to ustaluje, ten nárast hmotnosti...

majka07
25. aug 2009

Niki vůbec se tím netrap. Naše měla v roce 8,85 a ve dvou letech měla nějak okolo 12 kg. Stále moc nejí a dokonce teď někdy si dá jen mlíko a pár piškotů. Prospívá, je zdravá, podvyživěně nwevypadá 😀 Ze začátku jsem se tím trápila, ale nemá to cenu.

shaula
25. aug 2009

Bera - no ale pokud nepijí vůbec, tak to normální není, i když nejsou dehydrovaní, tak to rozhodně nesvědčí ledvinám... Naši taky dlouho nechtěli pít (jeden začal asi v 9 měsících, druhý v 11), nepijí sice extra moc (asi 250 - 300 ml za den), no ale aspoň něco 🙂

nikollette
autor
25. aug 2009

Baby hej priberá ten moj krpček, ale stačia mu tie živiny, pre jeho vývoj??? 😕
napríklad dnes už je pol šiestej a jedol za celý den od rána:
120g zelenin.príkrmu, to mal na dva krát, na jeden krát to nezje nikdy, a este 120ml mlieka... za cely den!

shaula
25. aug 2009

Nikollette - a kdyby nestačily, tak co s tím chceš dělat? Dát mu kapačku? Prostě víc do něj nedostaneš, tak se tím netrap.

nikollette
autor
25. aug 2009

Ja viem, viem... netrápim sa lenm ito príde divné ,ked kecáme s kamoškou ktora ma malu v rovnakom veku že čo zjedol moj a čo jej...
Ona ked začne za rano vypila 250ml mlieka, pred obedom jablkovú vyzivu s bebe kesami, na obed 250ml polievky zeleninovej s maskom kuracím, olovrant banan s piškotami, pred vecerou mlieko, a na veceru kolo 20tej 250ml kašičky...
a ja poviem že: jednu skleničku niečoho a 120ml mlieka 😒
to je aký rozdiel??? Ta jej mala to ma na ranajky, to cpo moj maly za celý den...
Ja viem nasilu sa nedá, snažim sa kým to do neho ide, ale ked prestane prehltavat a iba sa mu to začne kopiť v ustach a vytekať vypluvať to,a vyráža mi lyžičku rukou, už viem že končíme s jedením... 😖

atrami
25. aug 2009

nikollettka,
ak chceš mať čisté svedomie daj spraviť kvný obraz, vyšetriť moč.. Ak bude všetko o.k., tak jej nič nechýba. Može mať nedostatok železa, vtedy deti menej jedia.

majka07,
malinka je zlatá. Mala hneď ryšavé vlásky?

bera28
25. aug 2009

Shaula, samozřejmě že to není normální, ale opravdu jim stačí voda z potravy. Krev i moč mají OK.

nikollette
autor
25. aug 2009

Atrami no my sme behali po vysetreniach kvoli žltčke, ktoru mal dlho, novorodencku az do 3.mesiacov.. a bolo to z toho ze ja a maly mame odlišné krvné skupiny...
Krv mu bravali kazdy tyzden, aj chudokrvny bol, ale upravilo sa to pekne, brali sme vitamíny..
Moč nam kontrolovali teraz, vsetko je OK...
este aj ultzv pečene obličiek vsetkeho nám robili... aj to je OK, uz aj krvička...
len neni nejaký jedák... že by aj z tohoto tepla? Uvidíme ked príde chladnejšie obdobie 😅

akejka
25. aug 2009

niki, môže to byť aj prechodné obdobie...z tepla, zo zúbkov...
mne malá asi 2 týždne nejedla nič mliečne a potom sa to upravilo a papáme denne 2 jogurty...
Ja som sa zase doteraz trápila tým, že mi malá už mesiac nepije žiadne mlieko, ani nepapá kaše...
ale podľa našej dr. a dr. z internetových poradní po roku deti mlieko nemusia...ani mliečne výrobky, stačí vyvážená strava... 😉

nikollette
autor
25. aug 2009

No teraz som mu zarobila kasu nič.. vsetko vypluval, to bolo plaču...
potom som mu skúsila dať ovocie, zase úplač a vypluvanie, začal sa stym dusiť, a vygrcol co mal v brusku este od 17tej ☹
takze zacely den jedol 120ml mlieka a 120g vyzivy a aj to teraz navecer vygrckal ☹
takže toto je to naše jedenie 😢

cestovatelkaandrea
25. aug 2009

Niki mozno mu teraz nechuti kvoli zubkom a horucavam ako pise akejka. aj nas Damian mava taketo obdobia ked mu ma ist zubok alebo ked je chory. Tyzden malo papa a potom je to lepsie.

soanpe
25. aug 2009

nikoll
naše Sofí má 8kg a velkou skleničku má na 3 porce 😀 někdy na dvě.
mlíko pije po 100ml ale často
faldíky taky nemá a jsem ráda, že nemusím tahat pytel s cementem 😀
ted jí lezou zuby a co sní,tak hned vykaká,ale neřešom to

euffra
25. aug 2009

ahojte, neviem, ci sa hodim do tejto temy, nina tiez odmieta papat, ma o chvilu jedenast mesiacov a stale len kojim, nechce absolutne vobec nic, ak do nej dostanem za cely den 20 ml, nejakeho prikrmu, tak je to obrovsky uspech.

lenockach
25. aug 2009

ahojte,
euffra aj my sme mavali velke problemy s papanim ale obmedzila som jej kojenie a sa to o 100% zlepšilo. Snazila som sa aby pila len rano a vecer a cez den sa celkom pekne rozpapala a dokonca mi zacala aj pekne pit vodicku a cajik.

nikollette
autor
25. aug 2009

Soanpe, ale teb pije aspon to mliečko často, ako píšeš 😉
mne ani - ani .... najhoršia kombinácia 😒

soanpe
25. aug 2009

nikoll
a dívala si se na zoubky? protože to mi Sofí nechce nic, jen si tak požužlá studený ovoce a pak ho plive
jinak míry a váhu máte dobrý,takže bych se asi netrápila.je hrozný teplo,tak i pro to ti asi nepapá. Sofí dohání jídlo v noci 😀