Bábo nechce veľmi jesť. Máte s tým skúsenosti?

nikollette
25. aug 2009

Ahojte...

Možno trošku divný názov témy "nejedlé" bábätká, ale nevedela som ako presnejšie to napísať.
Problém je v tom že malý má pol roka, a nerád papá...
Mlieko je u nás veľký problém, odmieta len čo uvidí fľašku, preto kŕmime keď je ospalý, alebo dokonca keď spí.. takto som ho kŕmievala v noci.. no lenže už aj v noci začal odmietať ☹
A podobne je to aj so zeleninou, ovocím, výživami, príkrmami, kašičkami...
Všetko do neho musím tak povediac tlačiť, aby vôbec jedol...
čo sa týka mlieka, ako pje písane že dieťa v jeho mesiacoch by malo vypiť nad 200ml, no náš nikdy v živote nevypil viac ako 150ml, to bol maximálny rekord.. a môžem mu zarobiť aj viac, nevypije, stále nechá.. nad 150ml nejde...
A napríklad príkrmy vo fľaštičke, tiež nikdy nezje celú... vždy tak polovičku, aj to tak nasilu že ho musím pri tom zabávať, proste ho kŕmim nasilu...
Inak je veselý, aktívny, v noci pekne spinká celú noc, nie je uplakaný, rád si pospinká aj cez deň...
Len to jedenie 😒

Máte nietorá podobné skúsenosti, že vaše deti neboli zrovna najväčší papkáči, a bolo to v pohode?
Inak malý váží okolo 7500g, pri jeho 6.mesiacoch...

nikollette
autor
25. aug 2009

No dnes mal aj horucku zvysenú, asi zubky, aj nepokojne spal... mozno fakt zo zubkov.. jeden už má vonku, že by išiel druhý?

soanpe
25. aug 2009

nikoll
ve čtvrtek sofí vylazl 3.zub a dnes 4. 😅
taky mi v noci pobrekávala pravidelně mezi 2.30 a 5.00 skoro týden
nechtěla spát, jen si chudinka hrála v postýlce a když se unavila,tak si sama lehla 😵
no a jestli má zvýšenou horečku,tak to asi tak bude

nikollette
autor
26. aug 2009

Ahojte, no dnes sme boli u dokiny, kvoli horúčkam, a že nepapá...
že vraj je úplne ok, že to nepapanie je z tepla a aj zo zubkov a horúčka zo zúbkov...
vraj ho nemám nútiť... že ona tam máva 70% mamičeik s týmto problémém v lete, ze za mesiac nepriberú ani gram, hlavne že neschudnú a po lete sa rozjedia.. že je to normálne úplne povedala.. tak so kludná 🙂
a že sa nám tlačí von veľa zúbkov...
maly je mrzuty, uplakany, co u nejho nie je zvyk, ani na net nema cas, stale sa mu treba venovať...
no to tie zuby 😒 😠
našťastie v noci aspon spinká pekne do rána, síce nie do obeda ale aspon do 8mej - 9tej 😉

u2jana
26. aug 2009

tak konecne sa mozem aj ja niekam zaradit
nic proti vam, kocky, ale skoda, ze zrovna do tejto skupiny
nasa natalka papa sice malo, ale strasne zle
je to unavavne, stresujuce, frustrujuce... neverim,ze to bude lepsie
skoda, ze tak ako existuju laktacne poradkyne, nik vam nepride pomoct s prikrmami.
proste je to osamely boj... nepochopeny maminami, ktorych deticky v pohode papaju
minule mi vravela jedna kamoska, ze jej maly DVA dni nechcel papat, ze mala takeee nervy... mno co som jej mala povedat, u nas to je tak kazdy den

nikollette
autor
26. aug 2009

Baby, ak to nie je novorodenec s nejakou chorobou (že stalé spí, atrebalo by ho budiť na jedenie) netreba bábu nič nútiť nasilu... lebo začne z toho zvracať... včera som to zažila..a dnes mi tp aj dokina povedala.. on vie kolk potrebuje! Ked bude hladyn alebo bude mať chuť naje sa.. ak nie, je zbytočné to síliť...
dnes som do neho nenutila nič po radách lekárky, a vypýytal si pekne sám, ked bol už vážne hladný!
Mala pravdu... 😉
Budem sa snažiť nestresovať sa nad tým, aj ked niekedy je to velmi ťažké, ked vidím kolko malý je..naúríkald dnes za celý den od noci iba trištvrtku skleničky,a 120ml mlieka...
ale čo už.... včera som ho nútila, nasilu a začal sa dusiť normálne 😢 a vygrcol jedlo za celý den... to už nebudem riskovať...
a dokina sa ma pýtala čo papá celý den, a j že jednu výživu a 100ml mlieka.. ona že jemu to v týchto teplách, stačí... základ sú tekutiny počas celého dňa...
a ked sa mu pozrela do pusy a uvidela ze mu idú zuby už sa teda vôbec nečudovala, že nechce jesť... 😉
Inak dnes vážil 7600g..

kristies
26. aug 2009

Ahojte, moj je tiez nejedlik, ma 5 a pol mesiaca, 6,7 kg, dlhy a stihly, teda tiez taka nitka, inak zivy a vecny smejko. Aj tak ma to stale znepokojuje ako malo je a pritom je taky spokojny, je dojceny, ale neviem, neviem ci to asi o chvilu nebudeme musiet zmenit lebo posledne 2 tyzdne takmer nepribral... inak tiez som sa uz poucila, ze mu nedavat viac ako vypije, dokrmovala som ho MM pomocou lyzicky, ked sa mi zdalo ze takmer nic nevypil, najma v tych horucavach a neskor to vygrckal... takze on si zoberie asi naozaj tolko, kolko potrebuje. Ale aj tak ma tiez znepokojuje kolko papa... ☹

nikollette
autor
26. aug 2009

No hej, aj mna to znepokojuje ked vidím tie mini denné davky príjmu stravy..
ale asi mu to fakt stačí...

kristies
26. aug 2009

Hm, a to ked jemu isli zuby na zaciatku piateho mesiaca, odmietal prsniky uplne, tak som ho musela krmit lyzickou a to fakt nechapem ako mal energiu z tej mala stravy co vtedy prijimal... bojim sa, ze ak to takto pojde dalej asi budeme priestvitny... 😨 Nikol, inak s tym mnozstvom mlieka na den sme na tom podobne.... 😔

atrami
26. aug 2009

Mne doktorka povedala jednu vec. Volala som takmer každý týždeň, že malý nechce jesť a podobne. Vraj keď budem mať ďalšie dieťa nebudem sa mať kedy zaoberať jeho nejedením. Mala pravdu 🙂 .
Teraz keby mohli, tak ma chalani zjedia.

nikollette
autor
26. aug 2009

aj tvoj vypije denne max 120ml???

kristies
26. aug 2009

Ano, a to som fakt rada ak donho dam viac, stlacam prsniky a pod., take tie finty aby este prsnik nepustil a pil viac 😖 napriek vsetkemu je uplne v pohode, usmiaty, strasne zive babo. Najradsej by som ho prekrmila nejakou riadnou kasou, ale to je este daleko....

nikollette
autor
26. aug 2009

Baby dnes v čakárni v poradni bola jedna mamina s 8 mesačným chlapčekom, výškovo ako môj, ale mal 12kg 😲 😕

soanpe
26. aug 2009

nikoll
tak sofí dnes snědla 1piškotu, 3 malé lžičky jogurtu a 2lžičky zeleniny s těstovinama a asi deci mlíka.ale za noc mi vypije tak 300ml
v noci ti pije?

nikollette
autor
27. aug 2009

Ahojte...
soanpe, hm, tak ani tvoja nie je papkáč...
no moj v noci ako kedy... volakedy 400ml, volakedy za celu noc 150ml... túto noc stiahol tých 400ml 😉

akejka
27. aug 2009

no vidíš niki, presne ako som ti písala 😉 Prechodné nechutenstvo z tepla a zúbkov, onedlho bude zasa pekne papať 😉 Kým priberá, tak to stačí...

nikollette
autor
27. aug 2009

No dnes mi vypil 130ml mlieka (po spiačky)
polku banánu
polku skleničky zelenina, ryža, masko...
a rátam že už do noci nebude nič jesť...

nikollette
autor
16. jan 2010

Ahojte..
musím znnova obnoviť tému 😒

Do teraz sme celkom pekne papali, celkom sa rozjedol a posledné 2-3dni zase nechce.
Zúbky nám neidú, chorý nie je, ale nechce papať. Stále zatvára pusinu.
Napr. dnes sú už skoro 14hodiny a malý okrem mlieka (cca 80ml) jedol okolo obeda iba 2-3 lyžičky zemiak-karfiol.
Mávajú deti také obdobia, že raz jedia viac inokedy menej?

dm1
17. jan 2010

nikollette nas sice papa krasne a dost ale ma tiez malo iba 6600g a nasim tempom sa urcite na vasu vahu tak skoro nedotiahneme....Nas teraz spapa na obed aj cez 200g a predsa je taky malicky
a samozrjeme aj nas ma niekedy dni ze zje menej a inokedy viac. Mal uz aj obdobie ked 5 dni odmietal uplne vsetky prikmy ale nastastie ho to preslo. Ja kojim takze netusim kolko vypije mlieka
drzim ti palce nech sa drobec rozpapa. nasmu na zaciatku pomahalo ked som mu jedlo naberala a vkladala do pusy svojim prstom....

nikollette
autor
17. jan 2010

Ja ho musim stale zabavat, šaškovať, ukazovať knižky, veci, a vtedy ako tak otvara pusinu, a co to aj zje. Inak nehrozí😒

cestovatelkaandrea
18. jan 2010

Nikki aj dnes Chris tak malo papal?

nikollette
autor
18. jan 2010

Andy, no ani dnes toho zjedol trošku viac.
9:OO 120ml mlieka
12:OO jogurt Hollandia 200ml
15:OO 125g (Hipp morčacie maso-kukurica-zemiaky)
18:OO zvolenský jogurt 125ml

nikollette
autor
18. jan 2010

A okolo 20:OO mu dám este ovocnú výživku.

trogir
18. jan 2010

nikollette

tak ja som dnes hladala na konikovi specialne takuto temu o "nejedlikoch". Moja mala mi odmieta mlieko. Dnes napriklad nevypila nic...mame 7,5 mesiaca. Viac ako 120 nevypije, maximum bolo 150, ale to bolo mozno styri krat a dost.Odhadzuje mi flasu, ked jej ponukam mlieko, tiez som krmila v spanku, alebo polospanku, ale uz ani to nefunguje, akonahle zaňucha mlieko vypluva, ked dam flasu s cajom tak pije a pije a nemozem jej tu flasu vytiahnut. Uz skusam aj pri televizore, aby neevidovala, ze papa, to fungovalo tiez len chvilku...som z toho dost zufala, pretoze je este malicka na to, aby bola bez mlieka, ma tam vsetky stavebne latky. Vazime 7 kg, teda nic moc, ale ja som tiez malicka a stihla . Pri narodeni vazila 2750, takze drobcek. Prikrmy este ako-tak, varim jej polievocky a striedam to s flastickami, no tiez robim zo seba opicu, vyspevujem, ukazujem a mala otvara pusu a takto ju krmim. Ovocie plus vyziva plus piskoty neni problem, to vie pekne spapat, ale potrebuje predovsetkym mlieko a zeleninu s masom. Kolko Ti drobec vypije mlieka za cely den? Nasa niekedy 400, to je uspech, ale vacsinou 240, 90, 80...no a dnes nic. Asi zbehnem k lekarke, ci je to normalne.
Davas na noc vyzivku? Nebude ho nafukovat? Ja davam kasu od Hami mliecnu...tu este spapa, ta chuti aj mne.

bella.cullen.
18. jan 2010

ahojky
tak mě můj malý nevypije ani kapku mléka, nepil ho snad už víc jak měsíc ☹ jinak jí kaše, jogurty ale i lipánek, žádný slavný papkáč to teda taky není 😒 jak kdy, někdy papká hezky a jindy to stojí za prd, tedˇmu přestává chutnat zelenina 😒 na 6 m. měl 7400g o kilo víc jak jeho sestřička a teda ta byla šílenej nejedlík a to je do teď ☹

moravanka
18. jan 2010

Trogir, my mame 7 kg a za tyden 9 mesicu. Takze vy to mate jeste dobre.

bella.cullen.
18. jan 2010

jinak dnes snědl:
8h 130g rýžová kaše do sunaru
11h 80g mrkev brambor hovězí
12:30 celý banán
16h 145g bio vanilkový puding
19.30 150g kaše
hmmmm.....nic moc 😒

moravanka
18. jan 2010

Vanilkovy puding se do roka muze?

bella.cullen.
18. jan 2010

dcerka je jedla od 7m. a hodně a vše O.K.

moravanka
19. jan 2010

Dost me plete, ze vsude se doporucuje neco jineho. Na nekterych internetovych strankach doporucuji tvaroh od pul roku a cervena repa je zakazana do roka. A na jinych pisi uplne neco jineho.

bella.cullen.
19. jan 2010

moravanko, jo všude se doporučuje něco jinýho ale já se tím vůbec neřídím, červenou řepu už malej jedl, i holky tady z koníka ji dětem dávájí právě u nich sem to okoukala