Bábo nechce veľmi jesť. Máte s tým skúsenosti?

nikollette
25. aug 2009

Ahojte...

Možno trošku divný názov témy "nejedlé" bábätká, ale nevedela som ako presnejšie to napísať.
Problém je v tom že malý má pol roka, a nerád papá...
Mlieko je u nás veľký problém, odmieta len čo uvidí fľašku, preto kŕmime keď je ospalý, alebo dokonca keď spí.. takto som ho kŕmievala v noci.. no lenže už aj v noci začal odmietať ☹
A podobne je to aj so zeleninou, ovocím, výživami, príkrmami, kašičkami...
Všetko do neho musím tak povediac tlačiť, aby vôbec jedol...
čo sa týka mlieka, ako pje písane že dieťa v jeho mesiacoch by malo vypiť nad 200ml, no náš nikdy v živote nevypil viac ako 150ml, to bol maximálny rekord.. a môžem mu zarobiť aj viac, nevypije, stále nechá.. nad 150ml nejde...
A napríklad príkrmy vo fľaštičke, tiež nikdy nezje celú... vždy tak polovičku, aj to tak nasilu že ho musím pri tom zabávať, proste ho kŕmim nasilu...
Inak je veselý, aktívny, v noci pekne spinká celú noc, nie je uplakaný, rád si pospinká aj cez deň...
Len to jedenie 😒

Máte nietorá podobné skúsenosti, že vaše deti neboli zrovna najväčší papkáči, a bolo to v pohode?
Inak malý váží okolo 7500g, pri jeho 6.mesiacoch...

cestovatelkaandrea
25. aug 2009

Niki ved maly ti pribera krasne, takze to ze nezje cely poharik ale len polovicu by som neriesila. On sa casom rozje tak ze nebudes stihat varit 😉 Inak deti od pol roka by maly prejst postupne na porcie 200g. Takze ked ma teraz pol roka a este je okolo 125g-150g tak je to super. Nemozes od neho cakat ze zrazu zacne jest take velke porcie.
S tym mliekom je to tiez tak, nas maly pije 180ml, iba niekedy okolo 200ml v jednej davke, takze to je tiez len orientacne. Niektore deti jednoducho naraz tolko nevypiju a potom piju mliecko castejsie.
Podla mna je tvoj maly spokojny a dobre prospieva. Pekne vela buva, nie je uplakany no a to jedenie sa casom zmeni. Nas maly tiez moc nechcel prikrmy prve mesiace. A aj teraz niekedy zastrajkuje. Podla mna je to normalne.

nikollette
autor
25. aug 2009

Andy, ale náš z príkrmových porcií zje tak max 60ml-80ml---
to z miečka vypije tých 120ml, niekdy o trošku viac, niekedy menej...
Len že každému v okolí vážia bábenká viac...
náš je taký nikde nič, žiadne faldíky, aké bábatka mávajú, skôr taká športová postava (ak sa to tak u bábatka dá vôbec nazvať 😅 )

200g niečoho, si ani neviem predstaviť ako by som do neho dostala.. dostať do neho 80ml niečoho, je zázrak 😒

cestovatelkaandrea
25. aug 2009

Niki nas maly ma skoro rok a ma 9.1kg. Tiez vyzera ako chrustik a pritom je normalne. Pockaj kuknem kolko vazil nas ked mal 6mes.
Ked mal sest mesiacov vazil 7900g. Takze takmer ako tvoj a tiez nikdy nebol faldikovy. Taky maly sportovec. Pozri ak tvoja doktorka nic k tomu nehovori a zda sa jej, ze Chris prospieva dobre, tak sa zbytocne netrap popredu. Je vela deti, ktore jedia menej a su zdrave v poriadku. Ono sa tymi tabulkami az tak riadit presne neda, lebo niektoremu babatku staci menej, ine je stale hladne.
pockaj ked sa zacne viacej hybat, potom mozno zacne jest viac.

nikollette
autor
25. aug 2009

Díky Andy 😉

Ja viem že každé babo papa inac, len napríkald kamoškina mala, papá denne aj 6x, a to riadne dávky mlieka okolo 250ml, asi 3x, a iné príkrmy, aj 260ml z hocičoho.. a sú skoro rovnako starý... no ona má 7.mesiacov.. ale váži 7000g, (lebo sa narodila malička, aj ked v termin porodu ,ale mala iba 2500g)
len ma to prekvapuje kolko ona spapá.. môj chrústik zje tak štvrtinu z toho čo jej malá 😕 😒

meri
25. aug 2009

Nikollette, tak moje malá taky nechce papat. Začala jsem s příkrmama, když ji bylo 6. měsícu a 10dnů, no a pořád mi nesní ani malou skleničku, max. tak 60g. No u prsu by byla pořád.

nikollette
autor
25. aug 2009

Meri, ja som začala okolo 5.mesiaca, možno nejaké dni skor, ale malý nebol kojený, (respekt. bol kojený iba do 2,5mesiaca)
No môj tiež zo skleničky zje tak okolo 60ml, tam to dobre vidím presne...
podla mna je to malo, ak iné spapá aj pomaly dve skleničky... ja neviem.. či mu to stačí, pre jeho vývin...
Ja sa to snažím fakt do neho dostať, ale ke´d už začne plakať a vyplúvať vtedy to už nemá zmysel... ☹

lante
25. aug 2009

Ani náš Vili nie je práve veľký jedlík.......pol roku určite nikdy nevypil ani 150ml..........a poháriky s príkrmami? No tie pidi Hippky ovocné mal na 2x.......a tie akože mäsové čo sú trošku väčšie nedokázal ujesť ani v 9 m celé.
Mal obdobie keď odmietal mlieko....ale to už je v pohode. V októbri bude mať 2 roky a váži asi 12,5kg. Niekedy ho nedokážeme donútiť jesť aj keď napr. už 6 hodín nič nejedol.

Ale ako kamoške povedala lekárka, žiadne dieťa neumrelo od hladu pokiaľ malo čo jesť...zje len toľko koľko potrebuje ono............hlavné je aby mal tekutiny (vodu, čajík, šťavu...) Myslím, že u takýchto "nejedlíkov" nemá význam ich do jedenia tlačiť................ja som vraj bola ešte horšia ako Vili..........no teraz ak chcem vyzerať tak aby som bola so sebou spokojná musím držať dietu...... 😀 😠

nikollette
autor
25. aug 2009

Lante díky 🙂 🙂 🙂
Aj ja si vravím, však od hladu neumrie, keby bol už fakt hladný, naje sa,a neodmieta...
nie je predsa už taký malý novorodenček...
No u nas tak isto, poháriky, máva na 2x... 😒

krpito
25. aug 2009

nikoll 🙂 my sme ako ročný mali necelých 9 kg, tiež žiadne faldy, nerieš, veď má krásnu váhu 😉

nikollette
autor
25. aug 2009

Krpito, aj tebe vďaka..
aspoň vidím že nie sme jediný nejedlíkovci 😅 😅 😅 😅

atrami
25. aug 2009

nikoll,
neblázni , on sa rozpapá. Hlavne ho nenúť.
Mne decká nabehli na príkrmy až v 8.mesiaci.
Teraz nestíham variť. Najstarší a najmladší jedia veľmi veľa a sú modelkovia. Prostredný sa v jedle piplá a je moletko. Proste iná stavba.

😀

nikollette
autor
25. aug 2009

Tak ja viem, onedlho mi možno zje aj hlavu 😅
len teraz ma to tak trápi, ked vidím, aké je u nás trápenie s kŕmením 😒

lante
25. aug 2009

No vidíš............Vili žije a je to teda riadny zbojník 😝 Nemaj strach...nemusí to byť žrút.......švagrinin malý váži niečo cez 10kg a teraz o týždeň bude mať rok....to je malý "mišelinko"......no fakt......zblajzne 0,5l zeleninovej polievky a ešte si musí cucnúť z prsa.................musí mu obliekať veci ktoré sú ešte môjmu Vilimu veľké.....raddšej som, že je Vili taký svalovito-šľachovitý ako taký huspeninový ako sú niektoré detičky.

Inak som zvedavá aký jedák bude Mišenko 😀

nikollette
autor
25. aug 2009

A baby neviete kolko ml mliečka musí malý vypiť denne.. minimum na jeho vek??

tekvica
25. aug 2009

krasna vaha, nas mal v 6 mesiacoch 6 kil, v 7 mal 6,9 kg.

tiez nema faldiky, jeho rovesnici vyzeraju starsie, aspon ze ma buclate licka 🙂

teraz ma 8 mesiacov, neviem, kolko vazi, uvidime na poradni, tipujem tak 8 kil.
v zivote nezjedol 150 gramov prikrmu, snad vyzivu si da tak 125 g, ovocie 100 g, je aj dojceny a po kazdom ejdle si musi dat mleiko, inak by mi utrhol hlavu.

nikollette
autor
25. aug 2009

Júj baby ste ukľudnili 😉

ingra73
25. aug 2009

nikolette: mam rovnaky problem s mojim christienom, i ked vazi 8kg - ma 6,5 mesiaca, no co sa tyka stravy okrem mlieka- hotova katastrofa, som stastna ked do nho dostanem 50-60g niecoho ineho ako je mlieko, ale zato mlieka si da 200ml-3x denne a na noc vypije 210-230ml riedkej krupice, v noci ho nekrmim. Tiez somnestastna takeho krmenia ☹ mam pocit ze dieta znasilnujem, trepem donho nieco nasilu ☹ tiez ho musim zabavat a spievat a neviem co ☹ aby vobec spapkal ason tych 50-60g.

nikollette
autor
25. aug 2009

Tebe aspon mliečko kráne vypije, to je ešte základ pre neho... môžeš byť rada... 😉 aspon niečo...
môj ani mlieko, ani iné 😒

zuzka1.
25. aug 2009

niki ziadne strachy, my sme mali v roku necelych 9, teraz uz snad 10kg mame.

asi posledny mesiac sa stava, ze spapa 180-200g prikrmu, predtym nehrozilo, nepapal, ak hej tak malicko, mliecko doteraz nepije 240ml- Na noc maximalne 180ml, rano 120nl, cez den 150ml. Neriesila som to, pretoze mal jednoducho dost. Nechcel, nutiti ho som nechcela, aj tak sa vzpieral ako keby som ho chcela otravit. 😝

ale pomohlo, ked som zacala po roku trosku dochucovat a to mu chuti drobcovi.
Velmi neires, tes sa, ze spapka aspon nieco, niektorym mamiam deti nejedia ani to.
a pevne nervy pri krmeni

nikollette
autor
25. aug 2009

Zuzi, no aj moj sa tvári ako keby som ho chcela otráviť 😅 😅

lante
25. aug 2009

Nikolette, ten výraz v tvári dobre poznám....tiež sa tváril akoby sme mu dávali kyanid

icejane
25. aug 2009

moja dcerka bola od narodenia strasne slaby jedak...v 3 mesiacoch nam kazala doktorka odstavit a zacat davat nutrilon lebo malo jedla a priberala a sranda bola ze to tak zostalo aj na nutrilone a vlastne je to tak do dnes..ako mala vôbec nechcel ziadne prikrmy o zelenine ani nehovoriac..a teraz je to take iste...ma 9 rokov a 22 kil ale dôlezite je ze je zdrava a aspon nebude mat komplexy a problemy s chudnutim 🙂 a som zvedava ako to bude s nasim druhym drobcom, lebo to vyzera ze to bude tiez "nepapkac" ale dolezite je aby boli zdrave nie?

beruska2x
25. aug 2009

niki neres to tolik 😉 podivej se na sebe jaka jsi nitka, tak po kom by byl buclik??? 😀 on si vezme co potrebuje, pokud pribitra, a vyvojove prospivaj jak ma tak bych to do nej nasilim netlacila, proste bude zouzelka a treba se rozji sam... 🙂

bude proste drobnejsi no... bud rada ze je zdravej a veselej.. 😉

nikollette
autor
25. aug 2009

Drobnejší, hm to ani nie.. on je dlhy ako hlísta... rastie ako z vody na dlžku... len nerád papá...
po priatelovi, ten ma vyse 100kg 😅 svalovec 😀 😀 😀

beruska2x
25. aug 2009

svaly ale ma vycvice a ne vyjedene ne?? 😀 😀 😀 tak bude prcek asi po tobe spis...

nikollette
autor
25. aug 2009

Ale on je dlhý, neni malicky...
kamoskina ma o mesiac starsiu a nas je ovela vacsí od nej 😉
nech radsej neni po mne, nech je radšej riadny chlapisko 😅 😉

beruska2x
25. aug 2009

bude vysoky po tatovi a hubeny po tobe, ale to je daleko, to jeste doji 😀

nikollette
autor
25. aug 2009

No nech to len pekne rozje, veru veru 😅 😅 😅

icejane
25. aug 2009

netreba sa preto trapit...najdolezitejsie je aby bolo zdrave...mne moja svokra doteraz hovori ze ma zavru ze mam podvyzivene dieta ale ja viem ze je zdrave a zive a to je dolezite

akejka
25. aug 2009

niki, ak ti pravidelne pekne priberá, netráp sa tým, nenúť ho nasilu...
moja 15 mesačná Lucka váži len 8,5 kg, ale spapá veľmi veľa a odkedy sme na príkrmoch, je veľký jedák...
Vidíš, my máme opačný problém - obe moje kočky sú chudučké a málinko priberajú, lebo majú rýchly metabolizmus...a jedia jak dospelí... 😕