Bábo nechce veľmi jesť. Máte s tým skúsenosti?

nikollette
25. aug 2009

Ahojte...

Možno trošku divný názov témy "nejedlé" bábätká, ale nevedela som ako presnejšie to napísať.
Problém je v tom že malý má pol roka, a nerád papá...
Mlieko je u nás veľký problém, odmieta len čo uvidí fľašku, preto kŕmime keď je ospalý, alebo dokonca keď spí.. takto som ho kŕmievala v noci.. no lenže už aj v noci začal odmietať ☹
A podobne je to aj so zeleninou, ovocím, výživami, príkrmami, kašičkami...
Všetko do neho musím tak povediac tlačiť, aby vôbec jedol...
čo sa týka mlieka, ako pje písane že dieťa v jeho mesiacoch by malo vypiť nad 200ml, no náš nikdy v živote nevypil viac ako 150ml, to bol maximálny rekord.. a môžem mu zarobiť aj viac, nevypije, stále nechá.. nad 150ml nejde...
A napríklad príkrmy vo fľaštičke, tiež nikdy nezje celú... vždy tak polovičku, aj to tak nasilu že ho musím pri tom zabávať, proste ho kŕmim nasilu...
Inak je veselý, aktívny, v noci pekne spinká celú noc, nie je uplakaný, rád si pospinká aj cez deň...
Len to jedenie 😒

Máte nietorá podobné skúsenosti, že vaše deti neboli zrovna najväčší papkáči, a bolo to v pohode?
Inak malý váží okolo 7500g, pri jeho 6.mesiacoch...

trogir
19. jan 2010

No kočky, aspon to ma tesi, ze niesom sama, co malo papame a vidim, ze su tu tiez deticky, co len tak pozobkavaju. Ked pocuvam vonku mamicky, kolko im deti zjedia, tak mam dost...uz to pocuvat nebudem.
Mala je zlata, vesela, zdrava, a ma baculate nozicky, rucicky a licka...tak akurat, žiaden nafuknuty balonik.
Citala som, ze clovek si do pol roka zivota vytvara urcity pocet tukovych buniek, ktoreho sprevadzaju po cely zivot, takze nase deti aspot nebudu mat problemy v buducnosti s nadvahou...haha.

Ale priznam sa, ked vidim, ze sa mi mala s chuti napapa a zje vsetko, idem sa zblaznit od radosti!
Tak Vam drzim palce, aby Vasim detom dnes chutilo a pekne sa najedli.

nikollette
autor
19. jan 2010

Trogir...
No malý vypije (iba v noci, teda keď spí) cca 300-400ml mlieka. Ako kedy. 400ml je už úspech.
Ale zato papáme jogurty, aj 2 denne niekedy aby sme to ako tak nahradili.
Ale stále krmim v spánku. Mlieko ešte potrebuje.
A pri normálnom jedle, mmusím šaškovať. A je jedno aký je to príkrm, zeleninový, ci ovocný, ci jogurt...

trogir
19. jan 2010

nikollette

tak moja vypije denne menej, ako Tvoj, tiez vcera jedla len v noci, dvakrát po 120, cize nasa denna dávka bola 240...katastrofa, aj to som bola v noci stastna, ze vobec nejake mlieko skonzumovala.
Keby si mna videla, co robim pri krmeni...čista patetika, niekto by si myslel, ze som pipi, ale zabera to.
Ake jogurty papate? Ja som teraz skusila aktivie, najskor biele, ale uz som pomaly presla na ovocne a dnes sme mali vanilkovy, len sa tak zaprasilo, chuti ako milačik.
Moj prvy syn ma 18 rokov, vtedy som davala aj kakao, krupicu a ako pol rocny jedol popučene tvarohové halušky, nic mu nebolo, papal, kakal, krasne rastol, ziadne koliky ako pri malej.
Len teraz som taka priposrata pri malej, po tolkych rokoch, davam velky pozor, co spapa.l

nikollette
autor
19. jan 2010

Trogir,
no ani moj nevypije vždy tých 400ml. Stane sa ze 250ml za celú noc ☹ 2x po 125ml... Ked vypije 400ml, som už happy.

My sme začali Zvolenským jogurtom. No potom som objavila jogurty Hollandia alebo aj Sabi jogurty sú super.
Zdajú sa mi kvalitnejsie ako Zvolenský. Ale miešam to, aby mal zmenu. Holandiu, Zvolenský a Sabi.

nikollette
autor
20. jan 2010

Inak baby, čo máte takých "nejedlíkov" resp.mali ste... kedy sa to zmenilo?
Kedy ste sa vedeli najesť bez tých opičiek a zábaviek pri jedení?

ada199
14. feb 2010

Ahojte baby pridavam sa aj ja k vam aj ja mam doma taku 8 mesacnu slecnu vaziacu 6560kg taky maly slizik ked mame papat tak to je strach nic nechce aj ked zacne papat da si 7 lyziciek a je napapana uz som z nervami na koncoch inac je zdrava nic jej neni ale pediatricka mi povedala ked nezacne papat ideme do nemocky na infuzsky.

tinuskaha
14. feb 2010

Ahojte,moj maly je predcasne narodeny a mame taky isty problem.Zo zaciatku ked bol len na MM to bolo v poriadku ked sme pridali aj prikrmy tiez to bolo ok.Pokaslalo sa to asi mesiac do zadu.Maly odmieta prsnik(musim si odsavat)a z jedlom tiez nie je moc velky kamarat aj ked musim povedat ze sa to trosku zlepsilo tuk,tuk
Horsie je to z mliekom ani MM ani UM.na flasu nechcel krmila som striekackou,lyzickou.Teraz uz flasu chyti ale nie je to ziadna slava.Vypije max.6Oml.na ranajky ma MM 110mlv ktorom ma rozmocene 2rozky,za obedom vypije max.50.inokedy nic,na olovrant ma jogurt to zje cely a na veceru kasu,potom neskor 40ml inokedy 50ml.takze tak

nikollette
autor
14. feb 2010

Tinuska, môj malý odmietal mlieko cca od 5mesiaca. Do teraz pil iba po spiačky a v noci.
NO dva dni do zadu ako keby sa stal zázrak, a zase prišiel mliečku na chuť. Nosom šťastná ako blcha 😅
a som rada že som to nevzdala 😉

tinuskaha
14. feb 2010

Nikolette este kojis?Moj uz bojkotuje prsnik vyse mesiaca.skusala som vsetko mozne.2x sa chytil v polospanku.inak len olize prsnik uplne sa zobudi otoci hlavu na druhu stranu a spi dalej.Ked mu skusam dat prsnik tak ho ani nechce vidiet,alebo donho poriadne zahryzne.neskutocna bolest.A to robi za kazdym ked mu chcem dat prso ☹ Tak ho radsej nenutim.z flase par x potiahne a zacne hryzt do cumla.

nikollette
autor
14. feb 2010

Môj mal MM len 2,5 mesiaca, aj to odsávaním a teda s flašky.
Ale UM od 5m odmietal, ako vravím až doteraz. Nejaká zmena u neho nastala zrazu.
Ja som dávala stále v spánku.

ivkaivka
15. feb 2010

ahojte, asi sa k vam pridam. Moja sice mliecko vypije, no nemozem dat do nej tuhu stravu, ustocka zatne a mam smolu. Uz neviem co skusat. Mlieko od jej narodenia len odsavam, no uz jej zacina byt malo, takze budeme musiet prejst na UM, myslela som, ze tomu predidem tym, ze zacne tuhu stravu, no neviem si s nou rady a odsavat donekonecna...uz to robim takmer polroka a som z toho dost unavena. Nemozte mi poradit, ako mam docielit, aby zacala papat? Skusam vsetko mozne, no mozem sa aj na hlavu postavit a nic. Dokonca som polavila a otocila ju pred TV, ze ci nahodou,ale je ako zatata.

nikollette
autor
15. feb 2010

Ivka, my sme robili opičky, ukazovali hračky, veci v izbe a ked sa zapozeral, a zabudol, tak aj ústočká otvoril.
Aj teraz papáme so šaškovaním 😝

facovka
15. feb 2010

no babule,ja mamnepapave obe deticky, filipko ma 10,9kg, tak ten niekedy je na 4jogurtoch cely den,prostedonho viac nedostanem,niekedy papa pekne,ale tiez kopa hraciek na stole a tak,mliecko od roka nepije vobec ☹
oliverko,vypije na davku ledva 120ml,aj to s tromi pregrgnutiami, a teraz prikrmy, papa ako tak,ale tiez uz v polke ho zacne nadrapovat a koniec.. 😒 tak ja neviem co to mam za nepapave deticky,vecne s tym problem,oli ma necelych 8kg,takze myslim ze bude na tom lepsie ako fifo, ten mal v roku 8750g 😅

ivkaivka
16. feb 2010

no u nas nezabera nic. Dokonca dnes rano uz nechcela na lyzicku ani vigantol, co predtym bolo uplne v pohode. Asi urobim aspon tyzdnovu pauzu a potom skusim. NEviem, asi som ju nemala velmi nutit a teraz znasame dosledky. Normalne mam strach, ze sa vobec nenauci jest na lyzicku.
Fackovka, to vazite krasne, moja ma len nejakych 6200g

zuzba
16. feb 2010

máme doma novorodeniatko 12dňové, máte niekto skúsenosti, koľko by mal drobec vypiť? budí sa každé tri hodinky. keď ho vážime zhruba tých 60vypije ale bojím sa, či to nie je málo.

nanai
16. feb 2010

Zuzba, ja myslim ze se urcite nemusis stresovat, orientacni vypocet je 150ml na den a kg vahy miminka, navic nemusi pit vzdy stejne, jednou si da treba 80, podruhe treba 50..
Ale treba moje dcerka tolik nikdy nevypila (to by ted musela pit kolem litru a ve skutecnosti pije kolem 800ml za den) a presto ji to staci. Ted ma 6,6kg v 5,5mesicich, mela porodni hmotnost 3200g, takze celkem v norme. Pije skoro vyhradne behem spanku, jinak je schopna vydrzet bez jidla treba 5-6hod a pak si da 50ku, nekdy i min, a zacne prskat :(. A kdyz pak usne, je schopna vypit i 200ml.

miruska15
16. feb 2010

ahojte maminy.Konečne som našla temu ktorá sa nas týka. Ja mam 4m chlapca a s mliečkom je to katastrofa.Krmime sa v spanku a lyžičkou a to spapa tak 60a ked 80 som happy.Začiname s prikrmami tak dufam že to bude lepšie.Dufam ale neverim tomu,aj moja dcera teraz ma 7r. bola taka ista.Kamošky sa mi smiali vždy ked k nam prišli ako ju to krmim.Raz to bolo pri umyvadle,raz vo vani (bez vody iba tak) raz s hračkami atd. vymyšlala som stale nove veci aby sa najedla.A teraz začinam znova ide ma šlak trafiť.Ale čo narobim musíme tým prejst.Keby ty naše deti vedeli ako sa s nimi natrapime tak by nas na rukach nosili ale to asi ťažko ten moj 14r. puboš žije v novej dobe (tak mi to bolo povedane od neho). Tak maminy musime sa zmierit s tým že mame doma sližiky a nie kolienka. pa pa

nikollette
autor
16. mar 2010

Ahojte...
zasa sa ozývam..
malý má opäť obdobie nejedenia..
chorý nie je, zúbky mu nejdú... proste inak je ok, ako vždy..
akurát že jeho obed je len 5-6 lyžičiek. Viac nie a nie do neho dostať. Ani šaškovaním, proste nijak.
Aj dnes zo zeleninovo - karfiolovej polievky zjedol max 5-6 lyžíc. A to už je tak asi týžden. 😒 ☹

nikollette
autor
16. mar 2010

Zuzbja, už odpovedám asi neskoro, ale podla mna je to v pohode. Náš malý pil presne tak isto, ked mal ako tvoj drobec...

bubitko
16. mar 2010

Predtým som zle prečítala vek, myslela som, že malý je starší, ale ako to čítam, je to presne taký "prípad", ako naša Kamča. Zajtra ideme na prehliadku v 6 mesiacoch, tak som zvedavá, koľko váži a meria!

nikollette
autor
16. mar 2010

Bubitko, ja som túto tému zakladala už dávnejšie.
Teraz má rok, ale do jedla sa vôbec nehrnie 😒 ☹

bubitko
16. mar 2010

Moja pediatrička sa len smiala, keď som jej to posledne hovorila, vraj to bude len horšie a horšie a v školke už bude jesť len s deťmi, lebo doma bude mať doležitejšie veci na práci. To má už dávno! Holt, šikovné deti nemajú na jedlo čas 😵 Takto hovorím, lebo som si dala veľkú sprchu, večeru, oddych, a tak sa utešujem a nechcem sa už stresovať, aby som nestresovala aj ju - nie je to dieťa z tabuľky, ale naša jedinečná Kamča, ktorá nebude jesť vtedy a toľko, ako sa píše v tabuľkách, ale vtedy a toľko, ako potrebuje (chce). Sama to cíti najlepšie.
- Dúfam, že mi toto vydrží, aj pri kŕmení-nekŕmení! 😅
Doktorka ešte vravela, že nevyzerá, že stráda, takže jej to zrejme stačí. A nech sa vraj pozriem na seba, akú štíhlu postavu mám ja, bude mať asi metabolizmus po mne. Aj keď ja som skor kyselina, čo sa vyjedá furt 😉

miruska15
17. mar 2010

nikolette ja mam doma takeho isteho nejedlika ako ty len menšieho.
moj malý ma za týžden 5m a mliečka mi vypije tak 100 a to nie vždy a len ked spi,prikrmi tie davam už mesiac lebo mliečko mi odmietal tak som začala prikrmovat.Zo začiatku sa mu to pačilo ale teraz sa trapime.Dnes som ho teda poriadne potrapila chudatko moje.On mi papa malo a často.no ale dnes som to prehnala ja.O 10tej mal výživu asi 3/4 maleho pohara ale to bolo prvý krat inak tak polovičku,po hodinke vypil 90 mliečka zaspal ale iba na hodinku a o 12.30 som mu dala zeleninku spapal 80 ale sa mi to vymstilo asi bol prejedený a vyvrackal mi to.sprosta ale ja nikdy neviem či ma dost,neplače,nepýta si a ja neviem či mu to stači.Nemam na blizku žiadnu maminu s ktorou by som sa poradila aj ked mam 3 deco akosi som vedla s toho.Dufam že ked bude vetši tak sa to zlepši.Vy už ste vetší zlepšilo sa to?

nikollette
autor
17. mar 2010

Miruska, nie moc sa to nezlepšilo. Povedala by som že sme ako na hojdacke. Raz hore, (papá) raz dole (nechce).

susisus
17. mar 2010

Ahojte kočky, pridávam sa do klubu nepapáčov 🙂 Moja papulka nechce papať od jej 3 mesiacov, už máme cez 6 a stále je to hrúza (váži presne 7 kg). Lenže čo je horšie a čo sa chcem poradiť. Ona mi nechce vôbec piť žiadne tekutiny. Mlieko do nej ešte ako tak dostanem aj so spánkom tak 500 denne, plus pol masovej výživy a asi 50 g kaše, ale žiadnu vodu. Ani čaj, ani ovocné šťavy, ani zeleninové, ani čistú vodu, proste NIČ... Mám hrôzu z prichádzajúceho leta ☹ Myslíte že tých 500 mlieka za 24 hodín stačí ako tekutina?

Inak Niki, Chris je nádherný 🙂

lenka1smejka
17. mar 2010

susis-mne mala doteraz nepije ziadne tekutiny ☹ tiez mam hrozu z leta.Inak mate 7kg???waw super to sme mali v 10 mesiacoch

comi
17. mar 2010

Ahojte, aj ja sa pripájam, náš má 7.mesiačikov, ledva vypije 170ml mlieka a príkrmy, to ani nevravím, max. 6 lyžičiek, potom už vyplúva a mraščí sa akoby som mu dala citron 😒 kíl má 8 450 g aj kopu faldičiek, len nechce ani sedieť a bojím sa, či má dost síl na to 😒 , ked nepapa poriadne. A s pitím to máme tiež ťažké max. 20 ml čajíku alebo inej tekutiny za den 😒

zuzanakarolinka
19. mar 2010

comi, moja malá tiež nevypije toľko mlieka, síce na mliekom kojím, ale príkrmy mi zje max zo 120 ml vody, čajík pije tak 100-150 ml /deň, myslím, že máme tiež okolo 8 kg, budúci týždeň ideme na poradňu a máme taký vek ako vy

myslím, že sa nemusím obávať, chlapci sú vraj trošku lenivejší, ale ono to časom pôjde, neboj určite

comi
19. mar 2010

zuzanakarolinka: tak to dúfam, že to časom pôjde, my máme poradnu až 31.mar takže si ešte počkám, kým sa posťažujem, že malý málo papá a možno mi povie, že je to ok a možno nás bude posielať na vyšetrenia čo by som nerada 😒
Náš drobec máva proste také obdobia, že raz mu chutí, raz nie. Asi si dáva diety 🙂 🙂

vinka
19. mar 2010

Pána jak čítam,že 7 mesačné má 8 500 g a vy,že nepapá.Moja má 8 mesiacov a 7 kíl.A nezamýšlala som sa nad tým či je to málo alebo nie. 😕 Kojím ju takže neviem kolko vypije ale príkrmi je 😉 Baby oni sa rozpapajú.Ved ked priberajú tak je to v pohode.
Zuzanakarolinka a k tomu sedeniu.Mne moja pred 3 dnami si sadla sama.Už po 4 lozila a nesedela.Ale sadať som ju nedávala.Dr.nás poslala na ortopédiu boli sme tam dnes ale už neskoro lebo už sedí.A mi dr.povedal,že nemala ešte dostatočne vyvinutý sval aby sedela tak nesedela.Už je vyvinutý tak sedí. 😉 Neboj ona sa posadí.Ak nie zajtra tak o týžden alebo dva aj o tri si sadne. 🙂