Bábo nechce veľmi jesť. Máte s tým skúsenosti?

nikollette
25. aug 2009

Ahojte...

Možno trošku divný názov témy "nejedlé" bábätká, ale nevedela som ako presnejšie to napísať.
Problém je v tom že malý má pol roka, a nerád papá...
Mlieko je u nás veľký problém, odmieta len čo uvidí fľašku, preto kŕmime keď je ospalý, alebo dokonca keď spí.. takto som ho kŕmievala v noci.. no lenže už aj v noci začal odmietať ☹
A podobne je to aj so zeleninou, ovocím, výživami, príkrmami, kašičkami...
Všetko do neho musím tak povediac tlačiť, aby vôbec jedol...
čo sa týka mlieka, ako pje písane že dieťa v jeho mesiacoch by malo vypiť nad 200ml, no náš nikdy v živote nevypil viac ako 150ml, to bol maximálny rekord.. a môžem mu zarobiť aj viac, nevypije, stále nechá.. nad 150ml nejde...
A napríklad príkrmy vo fľaštičke, tiež nikdy nezje celú... vždy tak polovičku, aj to tak nasilu že ho musím pri tom zabávať, proste ho kŕmim nasilu...
Inak je veselý, aktívny, v noci pekne spinká celú noc, nie je uplakaný, rád si pospinká aj cez deň...
Len to jedenie 😒

Máte nietorá podobné skúsenosti, že vaše deti neboli zrovna najväčší papkáči, a bolo to v pohode?
Inak malý váží okolo 7500g, pri jeho 6.mesiacoch...

comi
19. mar 2010

Vinka: s tým sedením si ma utešila, nech papajú ako chcú a nech sedkajú kedy sa im chce, len nech sú všetky detičky zdravé 😵

susisus
20. mar 2010

lenka1smejka - aha a ja stresujem... 😉 Keď všade len počúvam tie čísla že trojmesačné 6 kg a podobne, tak jasne že mi z toho zadrbáva 😠 A kamošky mi furt ako im deti jedia a papajú a my bojujeme s každým hltom 😔
No ale vidím že niesom sama... snáď sa nám rozpapajú tí naši dietkovia 🙂

comi - prečo čakáš na poradňu? ja chodím kedy sa mi zachce, ty nemôžeš?

amulet
22. mar 2010

Holky, malá v půl roce měla 5,64 kg... Začali jsme přikrmovat (to celkem jí), ale odmítá mlíčko. Nechce se kojit, nechce UM... Nevím, jak to do ní dostat?
Ráno sní asi 100 g ovoce, v poledne malou skleničku zeleniny a odpoledne zase ovoce a večer 60 ml kaše, ale mlíčko nechce. Zkouším prso, různé flašky i značky UM a nic, prostě ona nechce... Má to někdo taky tak?

nikollette
autor
22. mar 2010

Amulet, v spánku jedine.
Do nášho som mlieko (UM) tiež inak nevedela dostať. Iba ked spal, alebo bol taký prispatý...
Doteraz tak pijeme 😉

amulet
22. mar 2010

Nik, a co na to doktoři? Já mám pocit, že je nějaký důvod, proč to mlíko nechce. Přemýšlím, že bych už zkusila jogurt... Nebo ochutit mlíko banánem?

nikollette
autor
22. mar 2010

Doktorka mi povedala, že teda nech pije v spánku. Ale my už papáme vela jogurtov, syrov, a podobne...
UM vypije tak 400ml približne... niekedy menej... Ale okrem toho dávam denne jogurt vieš... takže mliečka má dosť... 🙂

Nám teda žiadne ochutenia banánom nepomohli. Nechcel ani za nič...
Teraz si obcas dá... ale častejsie ked je prispatý...

amulet
22. mar 2010

No, je to hrůza. Já teda myslím, že mlíko není nezbytný, ale do roka by ho asi pít měla... Teď vypila 60 ml ode mě. Ale je to boj. Musím jí tedy v noci vážit, abych zjistila, kolik toho vypije v noci... Jen co jí dám dudák k puse, už má hysterák. To prso ještě občas toleruje...
Asi jí ráno zkusím dávat trochu kaše. Od kdy se může jogurt?

nikollette
autor
22. mar 2010

Od 8m. 🙂

bella.cullen.
23. mar 2010

ahojky
amulet my dávaly jogurt od 5.m lékař dovolil,a mléko taky nepijem ani kapku 😒

miruska15
25. mar 2010

amulet ja mam doma to iste.Mliečko mu davam ako nika v spanku inak mi ho nevypije.Kašu ja davam rano pretože mi mlieko nechce a po noci ja hladný (aspon myslim). až ked znova zaspi tak mu ho dam.Na obed ma zeleninku tak 80ml viac nie potom ked zaspi a nie sme vonku tak zase mlieko,potom presnidavku s jablkom alebo bananom (samotny nedavam lebo ho zapeka) a zase zaspi mlieko a večer sa trapim s mliekom.Je to hruza ale mam pocit že moj den sa toči len okolo krmenia.Ja som mama ktora nedokaže si povedat nechce nevadi ja som taka že ked nechce skušam ine.(Mlieka mi vypije tak 100 -80 viac nie)Ja by som tiež chcela už davať jogurty len sa bojim dnes ineme k dr. tak sa spýtam.Ozaj idu nas očkovať tak držte palce pa

amulet
25. mar 2010

Miruško, já to do ní cpu jak do husy, do chudinky moji malé. Když chce, pije ode mě hezky, když nechce, má úplný hysterák a nemá to smysl. Asi ráno taky zkusím kaši. Ale dnes jsem ji vážila a za 14 dní přibrala 340 g, což je super.
Bello, tak já ten jogurt asi taky zkusím. Jaký dáváte?

bella.cullen.
26. mar 2010

amulet klidně jogurt zkuste dávám bílou sladkou aktiviu nebo holandii, můžeš dát i obyč bílou aktivii 😉

adrika3800
2. apr 2010

Ahojte,malý mi začal robiť problémy s jedením asi týždeň alebo dva dozadu,Dovtedy papal pekne.Teraz si dá pár lyžičiek a už mi dáva ruky dopredu a odvracia hlavu a stále si dáva dole podbradník.Vyriešila som to tak,že mu na tú chvíľu pustím v telke reklamu (neviem prečo,tie má strašne rád) a on mi zje všetko,čo mu dám,ani sa pritom nezababre 😀

sonicka25
2. apr 2010

Ahojte,ties mam doma nejedlacku 😉 nedavno oslavila druhy rocik a vazi len 9,6 kil 😒 Boli sme s nou na povinnej prehliadke a doktorka povedala,ze aj ked je takato chuducka,tak ma ale silu ako trojrocny chlapcisko 😀
Ties nejedava absolutne pravidelne,nikdy ani nechcela.Spociatku som sa trapila,vsetci mi radili ako na nu a aj tak vsetkych prekabatila,je tvrdohlava coraz viac 🙂
Je ale veelmi ziva,vsade je jej plno a rada dlho a vydatne spinkava,hlavne po dni prebehanom s inymi detmi 😝 Ani neviem ako to je,ked dietatko spapa plny tanierik jedla,u nej som to este nezazila,nikdy jednoducho nema cas...Nepomahalo na nu nic a nutit sa neda nikym nikdy k nicomu 😀 ako mamina 😀
Je ale zdravucka a velmi malo chora 😉

amulet
3. apr 2010

U nás je to čím dál horší. Už když se blížím se lžičkou k puse, pevně ji zavře, ani neochutná, co na ní je. Kojíme snad jenom v noci. Přes den si jen cucne, tak na žízeň a aby se neřeklo... Nevím, jak to půjde dál. Mám z toho úplnou depku.

moravanka
3. apr 2010

my budeme mit koncem mesice rok a papame takhle:
v 6 rano 150 um
do obeda vse odmita, tak az ve 12hodim 100-150 masozeleninovy prikrm
odpoledne vse odmita, tak v 17 hodin 80 ml kase inkl. ovoce
asi v 21 hodin 150 um
a pak v 1 v noci 100 um.
vic do ni nedostanu, i kdyz porad zkousim. davam i rohlik na prochazce do rucky, zkousim ovoce a nic. jen to pozuzla, zahodi, ale nic nesni.

amulet
3. apr 2010

Moravanko, tak to je jak Miška... Kolik váží?

moravanka
3. apr 2010

vazi 8060 g (porodni 2200, prvni tri mesice pila super a pribirala 1 kg mesicne), meri 74 cm, obvod hlavicky 44 cm. byly jsme pred tydnem na kontrole.
dnes hruza des!! rano 150 ml um, dopoledne jsem davala presnidavku, nechtela. obed spenat s testovinama a vajickem, nechtela. odpoledne melounek, nechtela. namazala jsem chleba maslem, nechtela. ted spinka, tak az se probudi, tak vypije 150 mleka, to urcite. takze dnes mela jen tech 150 ml rano a 150 ml mleka az se probudi. a to ma skoro rok!!

amulet
3. apr 2010

Tak to je tedy dobrá. Já bych umřela hlady 🙂 . Michalka dopoledne nic, jen si ode mě trochu cucla (byl pokus s přesnídávkou, ale neúspěšný), v poledne asi 50 g mrkev, brambor, hovězí, odpoledne asi 80 g přesnídávky a kojení (úspěch), večer 50 ml kaše a kojení, takže celkem dobrý.

amulet
3. apr 2010

Ale je krásná a vypadá spokojeně.

moravanka
3. apr 2010

amulet, me to nepapani trapi vic jak ji. ona je porad vesela a skace jak opicka na gumicce. nevim, kde tolik energie bere. ja ji vyvarim, snasim a serviruju a ona nic. delam si nadeji, ze po tom roku ji budu moci davat vic veci, tak treba ji neco zachutna, fakt uz jsem zoufala.

amulet
4. apr 2010

Jsme na tom stejně. Naše Miška skoro vůbec nepláče, je spokojená, hodná, čilá... Jen já si říkám, že tak málo papá, jestli jí něco není. A evidentně není, no...

ksivcova
5. apr 2010

mam ten isty problem,moj maly vypije mlieko len na spanie jogurt sem tam a s prikrmom no hroza ☹ ☹ ☹ zajtra ideme na gastro možno budeme mudrejši,,

moravanka
5. apr 2010

ksivcova a proc jdete na gastro? maly ti hubne, ma prujmy, nema energii, nebo jaky je duvod? me rekla doktorka, ze i kdyz ni malo, tak ji to asi staci. ze kdyby stradala, tak by nebyla cila, vesela a nebehala by.

bobacik_29
22. apr 2010

Babenky tak ja mám ten istý problém moja malá nechce vôbec nič iba mlieko pije iba 90 ml. Doktorka mi kázala prejsť na riadnu stravu ale ona mi vôbec nič nechce už som skúšala všetko a som z toho zúfalá len čo vidí lyžičku tak reve zo všetkého ju naťahuje za posledný mesiac nepribrala vôbec nič ...pri pôrode mala váhu 3250 g a teraz váži 5800g

tinuskaha
22. apr 2010

Ahoj pridavam sa mne maly stoji na vahe posledny mesiac ide o to ze podla mna celkom slusne je jogurty mu chutia najviac stale mu varim.prikrmu zje cca 200g,papa aj ovocie horsie je to s pitim rano vypije 110ml UM vecer 125 UM.cez den este 120 polievky 200caju s piskotami ale ta vaha...no hroza zajtra ideme na vytery a KO

susisus
2. máj 2010

Baby ja už na to nemám nervy ☹ týždeň neje, len sem tam zobne lyžičku niečoho a mliečka tak 600 za deň. A potom príde deň, keď zbaští čo uvidí a čo jej dám a potom zas neje... Teraz už tretí deň nechce nič.
Ale je spokojná, smeje sa, robí čo má, kecá... Len ja mám rohy už...
O týždeň má 8 mesiacov a váži 7600 g, myslíte že je to ok?

ivkaivka
2. máj 2010

susisus, moja papa dost, na obed aj 250 ml - zelenina, masko a vazi 7 kg, urcite tvoja nevazi malo, neboj. Akurat, dnes nechce nic, jedla rano o 9.00 a je skoro 16.00 a neje, nepije, len spi...hadam sa nic nedeje

susisus
2. máj 2010

Ivka, dakujem za prispevok... Trochu si ma utesila, uz mi je do revu... hocico pred nu polozim, spusti plac a prosebne oci aby som jej to nedavala... 😢 Tak by som si priala, aby aj moja papala pekne, to musi byt uzasny pocit ... ☹

ksivcova
3. máj 2010

Aj ja sa k vam pridavam,ked idem krmit maleho tak sa cela roztrasiem lebo už viem čo bude...som na psychiatra ☹