Budíte mesačné bábo na jedenie v noci?

skromna
14. sep 2007

ako casto papate, mam na mysli umelo krmene deti? a ake davky napr pri 3.5 kilovom babe

sstefi
14. sep 2007

každé 3 hodiny, ale ono si pýta samo, ak je hladné skôr 😉 a budiť ho? načo? ono sa učite ohlási. 😉
mne Ivka už dávno prespí celú noc a keĎ sa zobudí, tak vtedy papáme. Oni deťúrence naše 😵 veeeľmi dobre vedia, kedy je žalúdok prázdny. 😉 😀 😵

elliana
14. sep 2007

ja som malu dojcila a v noci sa na jedenie nebudila. Az po poradni mi dr. nakazala ju v noci na jedenie zobudit. Ale Zoja si 2 krat cucla a zaspala na prsniku. Tak som sa na to vykaslala, Zoja spala a ja som mala krasnu noc 😉

soska
14. sep 2007

skromna, zalezi, ci ti pekne pribera od porodu. Mozno ho treba budit, ak este vela nepribralo, ale to by ti lekarka mala povedat...

sstefi
14. sep 2007

elliana, možno kvoli mliečku, aby si bábo častejšie prikladala, keď si kojila, nie? 😉

andy.a
14. sep 2007

ja iba kojím,mám 3-mesačnú dcéru..a ona sa budí v noci každé 2-3 hodiny..ja by som bola rada keby celú noc prespala 🙂 ..rozhodne by som ju na kojenie nebudila... 🙂

ale to sa nám nemôže spať..malá je nespavec,ani cez deň veľa toho nenaspí..a v noci sa budí.. ☹

elliana
14. sep 2007

sstefi, urcite ano, koli tvorbe mlieka, ale nemalo to aj tak zmysel, ked mala nesala, len si v noci dudkala. Skusala som aj odsavacku, aby som si odlozila na "horsie casy", ale nic...ked mala nebola prisata, nevytlacila som ani kvapku

tonicka
15. sep 2007

urcite nebudit, podla mna a vsetkých maminiek, ktore v noci vstavaju 😀 , ono vie kedy potrebuje papat, tes sa a uzivaj si 🙂

cistko
15. sep 2007

My maleho kojime, ale mame malo mliecka tak musime aj prikrmovat aby nam nepochudol. Lekarka nam kazala pokusat sa kojit kazdu hodinu a kazdy tretikrat prikrmit nutrilonom a nechat vyspinkat tri hodiny, len ak to vyjde na noc tak nechat spat aj styri hodinky po nutrilone. Maly je velky spachtos, napriklad vcera vecer sme ho o siedmej okupali, nakojili o 20,00 zalahol a o 23,00 sa sam zobudil a bol velmi hladny. Tak sme ho prebalili, nakojili vela toho nepapapl/chyba mi vaha z porodnice, lebo nemam ani tusenie kolko toho mliecka vycuca z prsnika/7 minut z jedneho 5 minut z druheho prsnika, medzi kojenim aby sme ho ukludnili sme mu dali 0,5 nutrilonu a ulozili spinkat, s tym ze sme sa s manzlom dohodli ze budit ho nebudeme uvidime dokedy vydrzi kym nevyhladovie, tak sa prebral rano o stvrtej, to sme nakojili zase len tak po troske/stale mam pocit ze vypije len predne mliecko - od smadu a potom mi prsnik vypluva ako keby koli flaske zlenivel a nechce sa mu tahat, ide to zadne mliecko tazsie?/a spinkal do siedmej, o siedmej sme ho nakojili a teraz sa ho chystam prebudit aby som mu prilozila prsnik, nechcem riskovat ze zase vyhladovie...takze radami lekarky sa az tak neriadime a vobec netusim ci robime spravne.... 😕

maca793
15. sep 2007

dieťatko sa zvyčajne samo budí na hlad, nie je dobre ho budiť. niekedy vydrží aj 3-4 hodiny inokedy nie. pri MM sa mi malá budila každé 3 hodiny a pri UM každé 4 hodiny. ale ako kedy. niekedy vydržala aj viac spinkať a nepýtať si papať. 😉

elissa
15. sep 2007

skromna naša malá sa budila nad ránom a to o 3.00h a potom zase spala.Baby majú pravdu,deťúrence vedia kedy sú hladné,preto ich netreba budiť.

dadulka19
15. sep 2007

budiť???a prečo?mimi vie najlepšie,kedy chce papať.Mne malá prespí v kuse 9hodín v noci a nikdy ma nenapadlo,budiť ju 😀

mamacat
15. sep 2007

skromna, na v nemocnici povedali ze malu musime kojit pravidelne aj v noci kym nedobehne svoju porodnu hmotnost, takze cca. ten 1-2 tyzden sme to tak robili. neviem ako to je u predcasne narodenych deticiek.. 😕

mura
15. sep 2007

ja si myslim ze budit by sa nemali deticky , ak hajka tak hajka a ked bude cokolvek chciet da to vediet dost hlasno 😉 .ja kojim stale , a moj maly teraz spi strasne dlho , predtym papal kazde 2 hodinky a teraz , ked mu chcem dat po 2 hod. tak protestuje lebo sam este nechce ,on mi da vzdy vediet 🙂 , teraz dokonca spinka 4-5 hod. v noci , budi sa len raz ,a potom hajka dalej a cez den si pohajka tiez , po hodinke .najprv som mala z toho paniku ze nepyta papat a dlho haja nenanutila som mu to , ale uz viem ze sam si to urci kedy je feeding time 🙂 .takze budit rozhodne nie , aj ked mnohi tvrdia ze hej.nemyslim si , tak no panic 😀 a to moj maly ma 2 mesiace a cca 6,5kg a 63cm takze neubuda z neho ani ked uz nepapa tak casto 😵 .

hanka274
19. sep 2007

neviem naisto ako to je pri umelo prikrmovanych deti, teda tie co niesu kojene...
ale myslim, ze mozes byt rada, ze ti spinka. ak bude chcet-neboj, ohlasi sa 😉

cat
20. sep 2007

skromna- ak nekojis a dieta mas na UM a to dieta je riadne donosene, ako aj pises 3,5 kg tak ho nebud. Keby bolo hladne, samo vstane a vypyta. Moj syn prespal od narodenia do 8 mesiacov CELE noci, kym som mala MM, tak som odsavala v noci a davala to do chladnicky na rano, ked bol uz na UM, tiez ma ani nenapadlo ho budit, no co som masochista? 😀

vavka33
20. sep 2007

skromna,cosi,nebud nikoho,pekne spinkajte ked mozte a keby to babenko bolo hladne nespinkalo by,tomu ver 😀

kkatrina
20. sep 2007

ja som ešte v nemocnici iba jediný krát zobudila syna na kojenie a odvtedy nikdy viac - celú noc mi nespal len plakal - úplná hrôza. Deti vedia kedy sú hladné, a keď ho budeš v noci budiť tak sa ti nenaučí spať.(moja sesterka by ti o tom vedela povedať celý román)
A ešte jedna vec - ja som tiež dávala potom bebu a nesmieš ju dať skôr ako po troch hodinách. UM sa pomalšie trávi a má väčšiu zasycovaciu schopnosť. Mne po ňom prespal aj 6 hodín - keď mal 1 - 2 mesiace, a od pol roka celú noc.

mory
20. sep 2007

skromna 😲 nikoho nebud 😉 ja som deti nebudila od narodenia ked je babo hladne samo sa zobudi,je zbytocne aby si zvykla papat v noci koli tomu ze si ju budila.ja som nebudila a od 1 mesiaca aj ked sa babo zobudilo hned som dala cumlik a spalo dalej 🙂 a obe moje deti nepapaju v noci a ja mam kludnu noc a aj oni sa dobre vyspia ked nevstavaju 😉

mory
20. sep 2007

a este som zabudla dopisat ze su obdobia ked sa dieta budi v noci vela napriklad ked idu zubky a aj vtedy si mala nepyta jest len trosku pozornosti a neznosti a spinka 😉

ramzesa
20. sep 2007

Moja mala je sice kojena,ale v prvom mesiaci po narodeni vedela prespinkat aj celu noc bez papkania a Dr. vravela,ze su aj take deticky a pokial dobre pribera netreba budit.

marianna23
20. sep 2007

ked sa moj maly narodil, tak mi ho kazali krmit kazde 3-4hod. ak by spal dlsie ako 5hod., trak som ho mala zobudit,takze asi tak. niekedy sa dieta nezobudi ani ked je hladne. mojho netrebalo budut zobudzal sa sam kazde 3hod. az do 2 a pol. mes. potom spal celu noc a vstaval o 5hod.rano a jedol kazde 3hod. cez den.

vedvies
20. sep 2007

ahojte,
nam dokina tiez kazala budit, ale ja nebudim. Malu nakojim okolo 20:00 a v noci sa mi budi na papanie okolo 2:30 a potom 6:30 - cez den papa kazde tri-styri hodiny, takze jediny vykyv je to nocne spinkanie. Ked sa aj v noci zobudi skor /mrnkoce si/ - dam jej cumlik a spokojne spi dalej az do 2:3
0 😵

katika1
20. sep 2007

keby som aj ja mala tento problém.. môj malý sa budí pravidelne presne po 2,5 hodine cez deň a po troch v noci.. 😝 🙄 mohol by búvať aspoň 5 hodín vkuse 😅

ramzesa
20. sep 2007

No moja prespala aj devät desat hodin ale potom sa uz budila aspon raz za noc, bola som rada, lebo som to este nechcela dostat 😀 a som rano nemala vsetko mokre od mlieka 😅 . Ale mne ju naozaj nekazali budit, priberala ukazkovo, aj ked mne sa zdalo,ze nespapa vela, vzdy v poradni mi povedali,ze je velka a vyzera na viac mesiacov 🙂 . Teraz sme drobne utle ziena, ked mame devät kil tak dobre 😅 a to sa este kojime a niekedy by sme aj cely den jedli 😅 .

milhaus
21. sep 2007

moja sa v tom veku dokazala najest i ked spala a ona musela jest každe tri hodiny i ked sa nezobudila

zgurkaa
21. sep 2007

Mam tiez kazala lekarka budit. Prvu dceru som aj budila, a potom sa na to naucila 😒 Druhu nie, zo zaciatku prespala 4-5 hodin. Citala som, ze uplne male babo by sme mali zobudit po 5 hodinach, aby sa neodvodnilo. Ja by som nebudila. Nebud 😉

mikikuba
5. okt 2008

Moj maly ma uz mesiac.Som aj nestastna,lebo nemam dostatok materskeho mlieka.Lekar mi prisne prikazal prikrmovat.Tak som zacala.Kamaratka mi poradila aby som ho len prikladala k prsniku,ze vraj on to roztaha.Ale moj maly len place a place.Tak som poctivo zacala odsavat.Drzim vsetkym palce......ak mate taketo problemy 🙂

annag
5. okt 2008

mikkikuba, napíš ako často dojčíš, či z obidvoch prsníkov počas jedného dojčenia, ako dlho trvá dojčenie, ako malý kakaá a ciká, kým ešte nebol na UM, odkedy dokrmuješ a koľko dokrmuješ, neboj sa, kamoška má pravdu, všetko sa dá ešte napraviť 😉 🙂

yvka
5. okt 2008

Ja som dianku ani Lukiho nebudila. Krásne spinkajú dodnes. Tiež som mala uplne naliate prsia, musela som si aj v noci odsávať. Nadranom sa zobudili a napapali sa . Podľa mňa ak babätko pekne papa a nechudne netreba ho budiť.

lolilolita
Odpoveď bola odstránená
Zobraz