Čím podporiť chuť do jedla 3,5 ročnému?

zuzkak
6. okt 2007

ahojte, mate prosim nejaku dobru radu na podporu chuti do jedla? Moj maly (3,5 rocny, 14 kg) nechce nic jedavat. Papa o polovicu menje ako 1,5 rocny syn. Budem vdačna za kazdu radu. Zuzka

eros
23. sep 2008

Ahojte
moj maly bude mat 6rokov a ma 15kg a to bol len cisto kojeny do 3rokov a pangamin mi vyplul nema nechutenstvo,ale proste nevie pribrat.skusim vse rady ako je hroznovy cuker len mam strach ze mi to vypluje ako pangamin co som mu dala do princa lentilkoveho zato mala by ich jedla 😀 😀

neviete daco este poradit aj okrem kvasnic alebo ako sa volaju homeopatika na podprou jedenia????
bo moj maly len pribinakov aj papa v skolke,ale viem si predstavit ako vela v uvodzovkach

peta28
23. dec 2008

Ahojte baby. Tut temu som vyhrabala medzi starsimi temami, kedze pre mna je momentalne dost aktualna. Dcerka bude mat pomaly 17 mesiacov a okrem troska polievky mi absolutne nechce nic jest. Je to katastrofa, lebo ked vidi ako jeme my, tak len ham ham ham a ked jej schcem dat tak nechce. Ani ovocie, zeleninu, chlebik, chrumky nic co jej predtym tak chutilo. Vzdy bola velmi dobry jedak, jedla aj za dvoch a zrazu taky skor. Myslite ze to moze byt zubami?
Pomohli niektorej z vas tie vitaminy? Zas ju nechcem zbytocne pchat kadecim.. 😒

renren
23. feb 2009

ahojte,
mam krasneho chlapceka, ktory pri narodeni vazil 1000 gramov a spolocne s doktorkami sme ho vypiplali. dnes ma 3 roky a ziaden fyzicky problem.az na jeden. je to totalny nejedak.testy na potravinove alergie mu boli robene.
semtam si da mliecko s kolacom, varena strava ziadna az na dva druhy polievok. miluje tycinky a podobne hluposti. zacal chodit do skolky a tam je len suchy chlieb a mlieko, polievku, pirpadne kolace. doma je to rovnaky problem. jeho lekarka nam naordinovala peritol. je sice hladnejsi, ale klasicku varenu stravu odmieta aj tak.cim dalej, tym viac prestava jest aj tie jedla, co niekedy jedaval. som z toho dost zufala, lebo nakupujem, varim a potom vyhadzujem. a navyse maly je chudy. nemozem povedat, ze neprospievea, lebo je sikovny a bystry. mam to proste akceptovat,alebo bojovat? ma 3 roky a 15 kg.

margot80
24. feb 2009

ahojky renren nestarej se vzdyt nema tak malou vahu! Nase se taky narodila drive a ma pri svych dva a pul letech deset kilo. Pokud je maly cily tak mu urcite nic nechybi. A doktorka ti radi co? Hlavne ho nenut jinak mu to sprotivis uplne. A on ti nepapka vubec brambory testoviny a tak?

susisus
19. feb 2010

Rada by som obnovila túto tému, ak sa nájdu maminky čo majú rovnaký problém ako ja a ešte lepšie také maminky, ktorým sa to podarilo vyriešiť.

Moja 5 mesačná dcérka nechce jesť. Momentálne je chorá a dostanem do nej za celý deň (aj s krmením počas spánku) 600 ml. Keby som jej v spánku nedala, zjedla by 300 ml ☹
Od troch mesiacov, kedy jej skončili koliky, tak sa trápime, skúšala som zmeniť mlieko - vrátili sa koliky, skúšala som nechať ju hladnú, skúšala som príkrmy - to jej trošku chuť do mliečka podporilo, ale je to ako jeden začarovaný kruh, furt sa s tým papaním trápime. Váži 6,5 kg, je spokojná, veselá a tvári sa, že je všetko ok, len mne to akosi nedá...

elisabeth232
24. feb 2010

susisus.Ahoj .Ak je mala chorucka , je to normalne ze nechce dobre a velmi papat .Je dobre ze aspon to mliecko si da.Poznam deti , ktore ked su chore nechu ani cajik nieto este jedenie.Mne mala bola tiez nedavno chorucka a tak malo papala.Tiez som zufala z jej jedenia.papa malo .Par lyzic polievocky , malo varenu tuhu stravu , hlavne obed neche velmi a to tiez vela neranajkuje.Uz ale olovrant potom spapa lepsie .Citala som ze dieta netreba nutit do jedla ak nechce , pretoze sa mu uplne sprotivy.Jedlo ma byt zabava a hra nie povinnost .Ak sa dieta nuti a ono to vie tak este naschval nebude papat.Viem to podla malej .Tiez som z toho nestastna , ale jednak to pripisujem aj zubkom , aj tomu ze ma este stale sopliky a nie vzdy musi mat chut na to co jej ponuknem.Takze treba ponuknut toho viac na papanie.Ale teraz by som si hlavu z toho nerobila ak je mala chora , tak to je z toho .

murcko
24. feb 2010

Moj maly momentalne nechce papat a tak som hladala nieco na internete na nechutenstvo. Nasla som radu- matovy caj - na travenie. Zatial mu ho davam pit iba treti den a uz vcera a dnes spapl toho tolko ako niekedy za tyzden. Mozno je to iba nahoda, ale dufam, ze to tak ostane. A hlavne som sa docitala, ze v ziadnom pripade dieta nenutit, ak nechce papat ranajky, nedat mu nic, dat mu zase desiatu, ak nechce ani tu, tak pockat do obeda a tak dalej. Ziadne pochutiny a pecivo medzi jedlami a dieta vyhladne. Tak uvidime

bubinko83
8. jún 2010

baby viete mi poradit? Synček mi niektore dni uplne odmieta jest.Zje par lyžičiek niečoho a potom ee Davam mu probiotika a som rozmyšlala že skusim nejke vitaminy B.On sice nechce moc papat ale mliečko vypije,davam mu UM ešte.Viete mi poraidt ešte niečo ine na podporu chuti do jedla? Kedy je nutne ist snim už k lekarovi? ☹

jazminn
10. jún 2010

Moja dcéra, dnes už má 5 rokov, tiež tak mala také obdobia, čo nechcela absolutne okrem mlieka s grankom nič. Neotvorila pusu a basta. Dávala som čaje, surupiky a to vôbec nepomohlo. Jednoducho to bolo také obdobie a to prešlo.

susika
11. jún 2010

ahojte. tiež sa s týmto trapime. myslíte si, že ked malje boli už alergia aj na lepok a bielkovinu robené pred asi 1,5-2 rokmi, koli nepriberaniu, že by to bolo treba zopakovať?boli negatívne, tak sme brali len maltofer, narodila sa s 960g a traz bude amť o dva mesaice 3 roky a vaha ej len 10,5 kila. v poslednej dobe vymýšla, iba termixi, milačiky a kremiky Bobik by jedla, a tie detské jogurty..normálny jogurt enchela nikdy,ani pudingy ani stadké veci...občas sa naje, rano zje aj dva krajce chcela s maslom+ mlieko, prestala piť mlieko z flašky len tak zo dna na den, sama odmeitla...len varenú stravu do nej občas dostať, radšej sa vypýta spať...miluje mäsko...aj ked vypituje papať, a vidí, že sa niečo chystá, tak sa teší a ked to vidí na tanieri, začne protestovať ešte skor, ako to ochutná....od mala málo priberá, inak to može mať aj genetick, taino je strašne chudý po svojom otcovi..ked som sa davnejšie pýtala dokiny, tak mi povedala, aby som skusila davať ceion multy...to fakt može zabrať? ked som jej davala koli vitamínm, nevšimla som si nejaký pokrok, ale to bolo davnejšie. probiotiká sme mali tiež, koli nejakému bacilu čo raz amla v stolici, dávno ale z nich ju strašne prehánalo, tak som ich prestla kupovať....

marianella
13. aug 2010

ahojček, pripajam sa k teme ☹
Prestalo nam chutiť papať asi vo februari - to je viac ako pol roka, odvtedy sa to stale zhoršovalo, synček za tu dobu nejedol žiadnu polievku, žiadnu varu - sem tam zemiakovu kašu, ale teraz už ani to, ostali sme na mlieku - tak 300ml denne, detska kasa - 150ml denne, kukurične chrumky, sem tam hranolky (10kuskov) - viem, že by sa nemali, ale som štastna že aspom to chuti, zmrzlinovy kornutok, kusoček jabka - to je všetko, nič ine do ust neda. Ked si ja naložim na tanier obed, stoji pri mne, hypnotizuje mi tanier, povie mnam mnam, ale do ust si nezoberie!! skusala som aj nasilu, ale ihned vypluval, skusala som nechať ho uplne hladneho, iba bol potom velmi mrzutý. Davala som mu pikovit, glukozu, Dr.Theiss - multivitaminy, probiotika, nepomohlo nič.
Tento týžden som sa konečne odhodlala k lekarke, že bez vysvetlenia a vysetreni iba s to je take obdobie, neodidem. Zobrala mu vzorku na hlisty, detske mrle a dala nam peritol. Som zvedava ako dopadnu vysledky....a či peritol zaberie.

susika
13. aug 2010

@marianella -ten isto zaberie...na dvore to jedna kamoiška davala malému a že hned jedol aj za troch....
inak ak ťa možem potešiť, malá mala také isté obdobie..a ona má to obdobie aj teraz, ale preto, lebo jednoducho ako keby "nemala čas" sa najesť...také mi je to smiešne, lebo už kašlem na to, že nechce sedieť pri stole..(inak naobed a na ranajky pekne spolu sedíme pri stole a aj na olovrant a jeme spolu) s večerou je to horšie, elbo ked prídeme z vonku,t ak chce toho vela stihnúť, tak velakrat do nej tlačím kým si ona kreslí, alebo skraldá lego..viem, že by sa to nemali, ale ked som to odmietla, tak mi veselo chodila spať bez večere...o mlieku ani nevravím..od kedy odmietla flašu a pijeme len z o šialočky, tak mieko ledva rano vypije a aj na dopitie vymýšlam kadejaké finty a večrr už vobec nehrozí..nedavno začala aspon jesť jogurty, apson nieč. ale to tiež pori tom neobsedí, tak potom pri hre do nej ho tlačím..nemožem si dovoliť aby nejedla, lebo v jej veku ma vahu ročného dieťaťa, aj ked velakrát zje ako banik počas dňa..hm, genetika...

marianella
14. aug 2010

včera večer som dala malemu prvý krat peritol, dnes rano druhý krat.... rano mi vypil 280ml mlieka, skoro mi oči vypadli, vždy mi vracal pol flase spať a teraz mi ju podaval prazdnu!!! 😀 to je neskutočne, teraz sedi pri mne a napchava sa vajickovým chlebikom - už spapal prvu polku a veselo sa pustil do druhej a stale vykrikuje mnam-mnam. a to ubehli len dve hodiny od vtedy čo vypil to mlieko 😵. hotový zazrak, ved napisem ako to ide dalej, hadam mu ta chut zostane 😎

simonka99
17. aug 2010

@marianella tak ako pokracujete s jedenim? Peritol zabral? Ja som si tiez ''objednala'' peitol.,lebo uz som zufala z toho nejedenia...🙂

marianella
17. aug 2010

ahojček, tak ako sa to vezme... papa určite viacej, ale aj tak nechce ani polievku ani žiadne hlavne jedlo. včera sme boli na pizzu a zjedol dva trojuholniky, ale akonahle mu chcem dať niečo lyžičkou tak sa prieči. vidim, že mu viacej chuti, rano sa nevie dočkať mlieka a pije ho jak o zivot 😀 , musim na neho vymyslieť nejaku fintu aby papal aj normalne jedla. zajtra mam volať ešte na vysledky doktorke čo mu brala vzorky, tak potom budem ešte mudrejsia. no a ešte nas začalo prehanať - tak mu varim rýžový odvar - ten mu tiež ohromne chuti, trocha mu ho prisladzam.

simonka99
21. aug 2010

@marianella vcera som dala prvu ''davku''peritolu a dnes sa maly ''rozjedol,aj ked ako ty pises-zje,co chce-tak uvidim,aky to bude mat priebeh...

tinka5
7. sep 2010

Ahojte, chcela by som sa opytat, ten Peritol je na lekársky predpis, alebo sa to da volne v lekárni kúpit?

tinka5
14. sep 2010

☹ ☹ ☹

susika
15. sep 2010

@tinka5 -pokial viem, ej to na lekarsky rpedpis..davaju to anorektičkám..aspon to som čítala tu na nete v pribalovom ltačiku..
hm, ked nece halvné jedlo, tak to je anm potom na nič. elboma v školke štve, že odmeita prave to halvné jedlo...ona papá sama,nejaké krmenie nehrozí už strašne davno, takže dkrmenie by bolo nulové....
no, pizza jej začala minuel tiež chutiť..nikdy ju nechcela ale vtedy si sama dala 2 trojuholníky🙂))dokine ked som to spomenula, že malo papaá, ak len kukal do karty, že ved alergiu na kravské mlieko nemá a ani an lepok, že by preto nepriberala a ekd osm jej povedala, čo niekeddy zje,t ak hovorila, ved to je dosť, tak ja už neviem..a aj naši velakrát, že ako sa pekne naje..že to sa asi len mne zdá, lebo netlačí v kuse hovadiny, ako keksiky a cukríky a hluposti,a ko iné deti a potom au ako "matadory"nabalenéruné...tak asi am dobý metbolizmus, ja už neviem...ale ked miv školke učka povie, že rano jedla, naobed len babrala a na olovrant maju len polovičku chlebika a to zjedla, hm, hovorím, a čože je to, ekd doma mi velakrát zje aj 2 krajce....

misacina
9. nov 2010

Ahojte. Mám 2,5 ročného syna ktorý vôbec nechce chlieb, ani rožky neviem ako ho mám prinútiť aspoň kúsok zjesť. Okrem toho je všetko: polievky, zemiakovú kašu,termixy,denne vypije liter mlieka a tak. Ďakujem za akúkoľvek radu.

angelika_1
9. nov 2010

ahoj viete mi niekto poradi mam rocneho chlapceka a nechce mi poriadne papat .. ze co pomaha ? dakujem

vesi
9. nov 2010

moja dcéra má 8 rokov a dodnes poriadne neje. nikdy nebol problém s tým, že by nepriberala, váhu má normálnu.
detská lekárka mi vždy vravela, že ju nesmiem nútiť. nechceš obed? žiadne sladkosti a dostaneš až olovrant....ešteže máme chlieb a rožky, lebo niekedy sme fungovali len na tom.... striedajú sa u nej odobia, ked zje takmer všetko a ked je len málinko, nepomáha krik ani vyhrážky, má to skôr opačný efekt, tak už nebojujem 🙂 pokiaľ je zdravá priberá tak primerane veku, tak to neriešim...

ale mladšia dcéra zje všetko čo nezje ju, dojedá aj po staršej 😀

@misacina nenúť ho, možno zje radšej cestoviny. skúšala si žemlovku?

misacina
10. nov 2010

Ďakujem. Ale zje aj cestoviny, aj v polievke aj s grankom. Zemlovku tiez nechcel a nelubi vobec sladkosti, nechce ani napolitanku, ani cokoladu, nic take. Ale ma rad krupicnu aj zemiakovu kasu a polievky mi zje skoro vsetky. Snad sa casom nauci aj chlebik papat 🙂

vesi
10. nov 2010

@misacina podľa mňa ho to časom prejde, možno bude neskôr odmietať niečo čo má teraz rád, ale začne jesť niečo čo teraz nechce 😉 pokiaľ prospieva, tak sa netráp 🙂

kiko2807
20. nov 2010

tak ako to tu citam, poniektore s 3 rocnymi detickami ste na tom este lepsie nez mi. Mi sme mali 3 roky v auguste (27ho) a vazime len 12,7 kg. Maly ked sa narodil tak mal 4100g. Do roka a pol rapidne priberal a rastol ale od kedy zacal behat sam tak uz nejako nepribera. Doktorka na to nic nevravi. Od augusta sme boli casto chory cize ta vaha mu klesa a stupa cca.2 kg hore a znovu dole. Berieme multivitaminy a sirup na imunitu a musim povedat, ze od kedy ich beriem (2 tyzdne) tak maly mi za tento cely cas nebol chory. V septembri bol chory 3 tyzdne a v skolke len tyzden a v oktobri 3 dni v skolke a ostatok doma chory. Cize ta chorobnost sa mu znizila , ale vsimla som si ,ze znovu schudol.Vsetko mu pada ☹ V skolke vraj len podobka trosku a pit tiez ze zacal iba tento tyzden trosku viac. Ked pride zo skolky domov tak sa naje ale on je taky hrozne neposedny , stale skacka,beha a blazni sa, ze si to ani nemoze udrzat trosku. Moja mama do mna stale huci ,ze chlapec je velmo chudy ,ze ostatne deti v jeho veku su tlstejsie a ide mi to dost na nervy. Krvny obraz ma dobry. Ako tu niektore pisete tak niekedy ma aj on take dni ked vypije aj 2 litre mlieka za den a nic ine nechce. Sladkosti nejak nelubi, viac je na slane , oriesky,soletky...atd. Co s tym ? Je ten pikovit dobry ? Mali sme uz 3 krat ten dophilus ...po prvy krat zabral a potom uz nie. A stoji 10 euro ☹

tinka5
21. nov 2010

Ja som dávala malému, keď málo papal Pikovit-sirup, ale ten nám vôbec chuť do jedla nedával.... ☹ tak som mu začala
dávať B-komplex-1 tabl.denne a odvtedy papa pekne..... 😉 ale pozor, myslím, že sa nesmie podávať deťom do 3 rokov,
radšej si to treba zistiť....... 😉

irasek
1. dec 2010

@kiko2807 - my jsme na tom taky váhově hůř a vůbec netuším, jak si ho vykrmit 😠 Váha 11,5, věk 2r5m... A doktorce to přijde dobrý. Tři dny dávám Multisanostol, v lékárně mi to doporučili, že je v tom taky vit.B a ten by měl podpořit chuť k jídlu. Ale zatim teda vůbec nic. Jí pořád stejně bídně, po třech soustech tvrdí, že je plný 😅
Tak kdyby měl někdo radu, sem s ní 😀

jarunka111
1. dec 2010

@irasek a neskúšala si probiotiká? Majú široké spektrum účinku a mohli by byť účinné aj pri tom papaní 🙂

irasek
1. dec 2010

@jarunka111 vidíš, to mě zatím nenapadlo. Ale určitě se na to zeptám. To není na předpis, že? Mám v plánu poprosit naší dr. o Peritol, je na předpis.
Já vim, že jsou daleko horší trápení s dětma, ale fakt mě štve, jak mizerně jí...